KNLTur Bursa ve İznik -Haftasonu-

İSTANBUL

Araç ile Ulaşım

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLA30

( Tur Ziyaret Sayısı: 601 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 TL
ONLİNE REZERVASYON

Hafta Sonu IZNIK ve BURSA Turu

2 gün 1 gece –  Karayolu ile

Tur Programı:

Gün1-Cumartesi (K, AY)

İstanbul – İznik – Cumalıkızık - Bursa

Marmara bölgesinin en büyük gölü kenarında kurulmuş, Bizans döneminin önemli merkezlerinden İznik ve yeşili, şeftalisi, kebabı, ipeği, bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş ve yaklaşık 250 yıl başkentlik yapmış, adını; şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan bir sanayi ve tekstil kenti Bursa’ya hafta sonu bir gece konaklamalı turumuza; katılımcı değerli misafirlerimizi alacak aracımızla; 07:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde de katılımcıları alarak İzmit, Adapazarı, Pamukova güzergahı ile müze şehir İznik’e gidiyoruz.

İznik’te belli başlı anıtlar ve ören yerleri kale surları, Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Müzesi(Nilüfer Hatun imareti), Şeyh Kudbeddin Camii, Çini Kazı Alanı, Antik Tiyatro, Süleyman Paşa Medresesi gezilip görülecek yerler arasında olacaktır. Göl kenarındaki balık lokantalarında vereceğimiz serbest zaman içerisinde öğle yemeği, alışveriş ve Çini Atölyelerinin gezilmesi sonrasında tekrar yola koyuluyoruz.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalmış Cumalıkızık Köyü’ne gidiyoruz. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına misafir oluyor ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrası coşkun sular altında serinlemek için Saitabat Şelalesi’ne gidiyor ve çay molasını şelale kenarında veriyoruz.

Sonrasında, Bursa’ya şehir merkezine gidiyoruz, İkinci Murad tarafından yapılan içinde cami, hamam, medrese, imaret ve türbeleri(İkinci Murad, Şehzade Mustafa, Mahi Devran Hatun, Cem Sultan) barındıran külliyeyi ziyaret için kısa bir mola sonrası otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün2-Pazar (K, ÖY)

Bursa – Mudanya - İstanbul

Pazar günü, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bursa’yı gezimize kaldığımız yerden devamla kılıç kalkanla ilgili sergilerin yer aldığı Hacivat ve Karagöz’ün Evi, üzerinde çarşıların olduğu Irgandı Köprüsü, Heykel, Yeşil Camii ve Yeşil Türbe, Tarihi Kapalı Çarşı ve Ulu Camii gezilip görüldükten sonra bu kez Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane’de şehrin panoramik fotoğraflarını çekebiliyoruz.

Bursa şehir gezilerimiz sonrasında Bursa’nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkıyor ve Mudanya’da, Türk – Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalı, Mudanya Mütareke Evi Müzesinin de dahil olduğu Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde misafirlerimizi İstanbul’da misafirlerimizi alındıkları sıraya göre bırakıp, bu güzel unutulmaz geziyi sonlandırıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

ÜCRET Ne Kadar?

Gruba özel olacak butik gezimizde, 2 Kişilik Odada Kişi başı 275,00 TL ; tek kişi konaklamada 325,00 TL ; ailesi ile konaklayan 6-11 yaş çocuk 225,00 TL , Kredi kartı ile ödemelerde %3 ilave edilir.

ÜCRETe Dahil Edilenler

KanulaTur özel aracı ile ulaşım. Araç içi içecek ikramı, Cumartesi lunch box kahvaltı paketi(sandviç, muz, paket kek, kutu meyva suyu), Mahalli rehberlik, 4 yıldızlı termal otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama. konaklama otelinde açık büfe kahvaltı, konaklama otelinde açık büfe veya set menü akşam yemeği, ikinci gün öğle yemeği, müze ve ören yerleri giriş ücretleri. 1618 nolu Turizm Kanununa göre Seyahat Sigortası, Kanulatur özeni ve güler yüzü.

ÜCRETe Dahil Edilemeyenler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, ilk gün öğle yemeği, program dahilinde alınacak yemeklerdeki içecekler, kişisel harcamalar, otellerde özel harcamalar ve mini bar, bahşişler.

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman:

Son katılım tarihi , tur tarihinden 10 gün öncesi

Katılım talebi, onayı ile birlikte %30 avans ödemesi yapılır. Bakiye bir hafta kala kapatılır.

Ödeme nakit olarak, kredi kartı ile veya

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve ”Haftasonu Bursa Turu” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank                    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Yapı Kredi              TL iban : TR17 0006 7010 0000 0091 7072 78

NOTLAR:

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI : Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

ULAŞIM: karayolu iledir. Ulaşım Araçları

Otobüs: MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

Midibüs: TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

Minibüsler: MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER : 13+1 klimalı, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

KONAKLAMA: TİARA TERMAL OTEL http://tiaratermal.com/index.php BURSA MERKEZ 4 YILDIZ

Rehberimiz, programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız otel, ulaşım, tur programı ve rehberlik hizmetleri olarak bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama çevre gezileri v.b. haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez, koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeni ile yapılamayan turlarda KanulaTur sorumluluğu yoktur.

Bu turun icrası için minimum katılımcı sayısı 35 olarak öngörülmüştür, yeterli sayıda çoğunluk olmadığı durumlarda turu 15 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Kanulatur’da saklıdır. Turun iptali durumunda KanulaTur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezide misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, yağmurluk, şapka almalarını önermekteyiz.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize belirtmeleri gerekmektedir.

Yüksek irtifa bölgelerinde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tur programımız 6502 nolu Tüketici Kanununa uygun olarak hazırlanmış olup; Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara