KNLTur Bursa ve İznik -Haftasonu- - Batı Anadolu ve Ege

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur Bursa ve İznik -Haftasonu-

TUR PROGRAMI

Hafta Sonu IZNIK ve BURSA Turu

2 gün 1 gece –  Karayolu ile

Tur Programı:

Gün1-Cumartesi (K, AY)

İstanbul – İznik – Cumalıkızık - Bursa

Marmara bölgesinin en büyük gölü kenarında kurulmuş, Bizans döneminin önemli merkezlerinden İznik ve yeşili, şeftalisi, kebabı, ipeği, bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş ve yaklaşık 250 yıl başkentlik yapmış, adını; şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan bir sanayi ve tekstil kenti Bursa’ya hafta sonu bir gece konaklamalı turumuza; katılımcı değerli misafirlerimizi alacak aracımızla; 07:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde de katılımcıları alarak İzmit, Adapazarı, Pamukova güzergahı ile müze şehir İznik’e gidiyoruz.

İznik’te belli başlı anıtlar ve ören yerleri kale surları, Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Müzesi(Nilüfer Hatun imareti), Şeyh Kudbeddin Camii, Çini Kazı Alanı, Antik Tiyatro, Süleyman Paşa Medresesi gezilip görülecek yerler arasında olacaktır. Göl kenarındaki balık lokantalarında vereceğimiz serbest zaman içerisinde öğle yemeği, alışveriş ve Çini Atölyelerinin gezilmesi sonrasında tekrar yola koyuluyoruz.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalmış Cumalıkızık Köyü’ne gidiyoruz. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına misafir oluyor ve Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrası coşkun sular altında serinlemek için Saitabat Şelalesi’ne gidiyor ve çay molasını şelale kenarında veriyoruz.

Sonrasında, Bursa’ya şehir merkezine gidiyoruz, İkinci Murad tarafından yapılan içinde cami, hamam, medrese, imaret ve türbeleri(İkinci Murad, Şehzade Mustafa, Mahi Devran Hatun, Cem Sultan) barındıran külliyeyi ziyaret için kısa bir mola sonrası otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün2-Pazar (K, ÖY)

Bursa – Mudanya - İstanbul

Pazar günü, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bursa’yı gezimize kaldığımız yerden devamla kılıç kalkanla ilgili sergilerin yer aldığı Hacivat ve Karagöz’ün Evi, üzerinde çarşıların olduğu Irgandı Köprüsü, Heykel, Yeşil Camii ve Yeşil Türbe, Tarihi Kapalı Çarşı ve Ulu Camii gezilip görüldükten sonra bu kez Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane’de şehrin panoramik fotoğraflarını çekebiliyoruz.

Bursa şehir gezilerimiz sonrasında Bursa’nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkıyor ve Mudanya’da, Türk – Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalı, Mudanya Mütareke Evi Müzesinin de dahil olduğu Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde misafirlerimizi İstanbul’da misafirlerimizi alındıkları sıraya göre bırakıp, bu güzel unutulmaz geziyi sonlandırıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İSTANBUL
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved