KNLTur NEPAL ve BHUTANa -Druk Wangel Festivali-

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

8 Gün

Start: 10.12.2020

Finish: 17.12.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNANP01

( Tur Ziyaret Sayısı: 564 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2875 $
ONLİNE REZERVASYON

Egzotik Nepal ve Bhutan

Dochula Druk Wange Festivali

10 – 17 Aralık 2020 , 8gün

Katmandu Bhaktapur Paro Punakha Thimphu DochulaDrukWangelFestival Taktsang

 

—Tur PROGRAMI—

 

GÜN1-2 : ISTANBUL - KATHMANDU (AY) Himalayaların tepesine, egzotik Nepal’e ve Bhutan gezimize katılım için akşam 22:00’de İstanbul Havalimanın’da buluşuyor ve bilet ve pasaport işlemlerimizden sonra Türk Hava Yolları’nın 01:30’daki TK 726 seferi uçuşu ile Katmandu’ya hareket. 11:10’da varılacak Katmandu’da vize, pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra çıkışta karşılanıyoruz ve Hindistan-Delhi’den gelecek diğer misafirler ile buluşuyoruz. Yerel rehberimiz mihmandarlığında otelimize gidiyor ve chek-in işlemleri sonrasında kısa bir dinlenme. Özgür insanların ülkesi Nepal’e, Katmandu’ya hoş geldiniz.

Kathmandu şehir turumuzda;  Durbar (Kraliyet) Meydanı, Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs. burada göreceklerimizden sadece bir kaçı. Eğer şanslı günümüzde isek, yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu gezimizi tamamladıktan sonra otelimize gidip giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da otelimizde.

 

GÜN3 : KATHMANDU – BHAKTAPUR (K, AY)

Dileyenlerle kahvaltıdan önce Dünyanın Doruğunu görmek için Everest Zirve Uçuşu veya karayolu ile himalayaların tepesine gün doğumu’na gidiyoruz(ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en önemli, ilk başkent ve bir UWH olan Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Öğleden sonra, bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra sırada Nepal’in Varanasi’si olarak da adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Sonrasında da, günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da.

 

GÜN4 : KATHMANDU – PARO - THIMPHU (K, AY)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kathmandu havaalanına gidiyoruz. Bizleri bir başka egzotik ülke Bhutan’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile “tekrar görüşmek üzere Nepal” diyoruz. Öğleden sonra yaklaşık bir buçuk saatli uçuş sonrası varacağımız Bhutan’ın tek havaalanı PARO’da karşılanıyor ve pasaport işlemleri sonrasında, rehberimiz ile buluşarak Bhutan’ı keşfe başlıyoruz. İlk durağımız Tashichho Dzong, Budist manastır ve kalesi. Thimphu varıyor , panoramik bir tur sonrası otele yerleşme.

Akşam yemeği ve konaklama Thimphu.

 

GÜN5 : THIMPHU – DOCHULA DRUK WANGYEL FESTIVAL – PUNAKHA (K, AY)

Thimphu’da kutlamalar ve festival günü, gezecek, görecek, eğleneceğiz. Himalayaların en renkli sosyal ve kültür festivali içinde Bhutan halkı ile bütünleşecek ve hayatınzda farklılıklar yaşayacaksınız. Kraliyet ailesi himayesindeki, Dochula geçidindeki festivalin izlenmesi sonrasında bu kez Punakha’ya gidiyoruz. 1955 yılına kadar ülkenin başkenti, yönetim merkezi olan ve en güzel manzaraların izlendiği, bölgenin ruhani yönetim merkezi Punakha Dzong sarayı, Lama Drukpa Kuenley’in yaşadığı Chimmi Lakhang, Talo Manastırı, zaman kalırsa da Ritcha Village görülebilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama Punakha’da.

 

GÜN6 : PUNAKHA – THIMPHU - PARO (K, AY)

Kahvaltı’dan sonra, aracımıza geçerek Thimphu’ya dönüyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuk sonrasında varacağımız Thimphu’da, Ulusal Posta merkezi, ulusal güzel sanatlar okulu, ulusal park ve hayvan koruma bölgesi, anıtlar BUDDHA Point görülüp gezilecek yerlerin başlıcaları olacaktır. Öğle yemeği sonrasında Paro’ya devam edilerek, akşam üstü varacak ve otelimize yerleşeceğiz. Dinlenme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

 

GÜN7 : PARO - TAKTSANG (K, AY)

Bugün öğleden önce guru Padmasambhava tarafından yapılmış, ulaşılması güç 800m uzunluğunda bir kaya üzerine inşaa edilmiş Taktsang Budist Manastırına tırmanıyoruz. Meditasyon ve Budist hacılar için önemli bir merkez olan manastıra erişimle huzur bulacağız. Daha sonra Rinpung Dzong ve Kyichu Lhakhang gezilecek ve günü sonlandıracağız.

Akşam yemeği ve konaklama Paro’da

 

GÜN8 : PARO - KATHMANDU (K, AY)

Kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuz, rehberimiz bizleri Paro havaalanına bırakıyor ve ayrılıyoruz. Öğleden sonra uçağımız ile Kathmandu-Nepal’e dönüyoruz. Varışımızda pasaport işlemleri sonrası otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Alışverişe, hediyeliklerimiz almaya gidebiliriz.

Konaklama Thimphu.

 

GÜN9 : KATHMANDU - ISTANBUL (K )

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından 07:30 ’taki uçağımız için havaalanına gidiyoruz. Bizleri İstanbul’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile hoşçakal Nepal diyoruz. Öğleden sonra varacağımız İstanbul’da güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

Istanbul-Katmandu-Istanbul havayolu bileti(L sınıf ücret farklılığı ayrıca alınacaktır.)     Kathmandu-Paro-Kathmandu dış hat uçak biletleri     program dahilinde bütün havaalanı transferleri ile ulaşımlar     Profesyonel rehberlik hizmeti.     yedi gece konaklama     konaklanan gece adedi kadar kahvaltı.      yedi akşam yemeği       ören yeri girişleri      Yerel rehberlik(İngilizce)     klimalı lüx araçlar ile transfer ve tüm gezi programları     Her gün 2 şişe su     Hoşçakal hediyesi     Tüm eyalet vergileri

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

Ücrete Dahil Edemediklerimiz;

Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen husus ve olası hizmetler.     Konaklama otellerinde extralar      Müze giriş ücretleri     Vizeler Nepal Vizesi ise kapıdan alınmaktadır (30usd)     Öğle Yemekleri     Bahşişler (40 usd)     Everest Zirve Uçuşu     50 TL yurtdışı çıkış harcı     Kişisel harcamalar

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı: $2.875,- tek kişi konaklamada $340,- ek ücret ilave edilir.

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur nepal,bhutan” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    $ iban : TR09 0006 4000 0021 0683 3703 71

Garanti   $ iban : TR45 0006 2000 4370 0009 0850 74

YapıKredi             $ iban : TR60 0006 7010 0000 0091 8819 77

Veya  İşbank TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Ödemelerin nakit ve USD olarak yapılması tercih nedenidir. TL olarak yapılacak ödeme ve havalelerde USD alımında fark oluşması halinde ayrıca talep ediler.

Ödemelerin seyahat öncesi tamamlanmış olması koşulu ile taksit yapılır.

Kredi kartı ile ödemede, ödeme günü TCMB efektif satış kuru + %2,5 esas alınır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’nin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, hareket tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir. Katmandu başlangıçlı olabilecektir.

Tur ücreti 10 katılımcı esasına hesaplanmıştır, daha düşük sayıda katılımcı olması durumunda yeniden hesaplama gerektirebilir ve tur en az sekiz katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

Ulaşım araçları: yeni model, klimalı araçlar olacaktır.

Hava yolu uygulamaları ile Hindistan iç hatlarında 15 kg aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep edebilmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Nepal ve Bhutan’ı kapsayan en iyi fiyatlı turdur. Tüm konaklamalar 4 veya 3 yıldızlı otellerdedir.

Sefalet ve lüksün sınırlarını zorlayan, egzotik kültürü ile gökyüzünün sınırlarını zorlayan muhteşem dağlarıyla Nepal ve Bhutan’in, bütün çarpıcılığıyla sizleri beklediği bu kültür turumuzdan, etkilenecek ve kıskandıracak güzellikte fotoğraflarla dönebileceksiniz.

Nepal,ve Bhutan genelde pahalı bir ülke değillerdir. Bol miktarda ve ilginç hediyelik eşyalar ile karşılaşacaksınız ve almadan geçmeyeceğiniz şeyler de olacaktır. Hediyelik eşyalar ve  öğle yemekleri için yanınızda yeteri miktarda nakit bulundurunuz.

Hava genelde ılımandır, yanınızda güneş kremi, şapka bulundurun. Küçük bir sırt çantanız ve içinde yedek tişörtleriniz olsun. Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih ediniz. Akşamları soğuk olma ihtimaline karşı polar yada hafif bir mont, hırka bulundurun. Nepal’de Katmandu vadisi ise soğuk olabilir. Buna göre kıyafet getiriniz.

programın içeriği aynı kalmak kaydıyla, günlerde, saatlerde ve sıralamada değişiklik yapılabilr.

Önceden haber vermek kaydı ile gerektiğinde havayolu değiştirilebilir.

Eğer turda extra tur varsa bu ekstra turlar katılımcı sayısına göre fiyatlandırılır. Rehberiniz tarafından bildirilecektir.

Gezi hareketinden 48 saat önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini tarafımızdan bildirilecektir. Size ulaşılamaması durumunda bize ulaşma yükümlülüğünüz vardır.

Tur zor olmasa da, hızlı bir turdur. Yer yer öğle yemeği için bile fırsat yaratmak durumunda kalabileceğiz. Bu hızlı tempoya ayak uydurmak dışında bir zorluğu yoktur.

Uçuşlar: THY: İstanbul –  Katmandu – İstanbul     DrukAir: Khatmandu-Paro-Khatmandu

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara