KNLTur Egzotik HiNDiSTANa

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

8 Gün

Start: 03.12.2020

Finish: 10.12.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNAIN02

( Tur Ziyaret Sayısı: 580 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2025 $
ONLİNE REZERVASYON

Egzotik Hindistan

 

03 – 10 Aralık 2020 , 8gün7gece

Delhi Agra FatehpurSkiri ChandBaori Jaipur

 

—Tur PROGRAMI—

 

GÜN1 : ISTANBUL – DELHI

Hindistan’ın en çok gezilen klasik rotası Altın Üçgen + denilen Delhi, Agra-TajMahal, Kızıl Kale, Pembe şehir Jaipur ve Fatehpur Skiri ile bunlara ek olarak Varanasi ile Nepal’in Katmandu’sunu kapsayan gezimize başlamak için İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemimizden sonra Türk Hava Yolları TK 716 seferi uçuşu ile 20:50’de Yeni Delhi'ye hareket ediyoruz.

 

GÜN2 : DELHI – AGRA (AY)

Yerel saatle 05:35'te Delhi'ye varış. Pasaport işlemlerinin ardından, bizi bekleyen aracımız ile Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş işlemlerimiz ve kısa bir dinlenme sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, yapımına 1565 yılında Moğol İmparatorluğu, Akbar döneminde inşaasına başlanmış ve şimdi, UWS Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve otele dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Agra’da otelimizde.

 

GÜN3 : AGRA (TAJ MAHAL) – FATEHPUR SIKRI – CHAND BAORI - JAIPUR (K, AY)

Erken alacağımız kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Taj Mahal’e; Moğol imparatoru Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Mumtaz Mahal için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e sabah güzelliği ile gidiyoruz,

Ardından Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Moğol İmparatorluğu döneminde başkent olarak inşaa edilmiş Fatehpur Sikri’den geçiyor ve sonrasında bir zamanlar su toplama alanı olan, binlerce basamaktan oluşmuş, inanılmaz  antik Chand Baori’ye uğruyoruz. Akşamüstü Jaipur’a varışımızda otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

GÜN4 : JAIPUR (K, AY)

Kahvaltının ardından, Jaipur’da, bu pembe şehirde, Rajput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak gösterilen Amber kalesine gidiyoruz. Büyük avlusu, anıtsal kapısı, divan-ı am, divan-ı khas, sheesh mahal bölümleri ile eşsiz Amber Kalesi’ne mihraceler gibi fil üzerinde tırmanıyoruz. Bu muhteşem kaleyi gezip, fotoğrafladıktan sonra, Jantar Mantar, Hawa Mahal’i gezip çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Akşam yemeğimizi ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

GÜN5 : JAIPUR, VARANASI (K, AY)

Relaks bir kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini yaparak, otelimizden ayrılıyor ve Varanasi’ye geçmek için havaalanına gidiyoruz. Ve Varanasi’ye uçuyoruz. Kutsal Ganj (Ganga) Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan bu en kutsal Hindu şehri, ülkenin her yanından gelen milyonlarca hacıya ev sahipliği yapar. Özellikle Ganj kıyısındaki ghatlarda yakılmayı bekleyen ölüleriyle Varanasi gerçekten sizi çok etkileyecek bir şehirdir. Varışımızda, önce kutsal Buda’nın öğretilerini yaymaya başladığı Bharat Mata ve Vishwanath Tapınağı’nı görecek, ardından da akşam gün batımı öncesinde Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turunda Hinduların ölü yakma mahallerini görecek ve yakılan ölüler için yapılan ayinlerini –mantra- izleyeceğiz Sonrasında otelimize dönüp kahvaltımızı yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de.

 

GÜN6 : VARANASI - DELHI (K, AY)

Arzu edenler için, sabah çok erken, gün doğumundan önce uyanarak, Kutsal Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turunda Hinduların gündoğumu arınma seremonilerini, ve ölü yakma ayinlerini izleyeceğiz. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltımızı yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Öğleye doğru otelden çıkış işlemlerimiz yaparak vaktimizin elverdiği ölçüde, Benaras Hindu Universitesi görüldükten sonra havaalanına gidiyor ve kısa bir uçuş ile Delhi’ye geçiyoruz.

Delhi’de otelimize giriş işlemleri sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

 

GÜN7 : DELHI (K, AY)

Sabah kahvaltısından sonra Eski Delhi gezimize başlıyoruz. Önce Hindistan’ın kurucu babası,“yüce ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır. Daha sonra Dünya’nın da en büyüklerinden olan Delhi Cuma Camisi’ne gidiyoruz. Şah Cihan’ın yaptırdığı bu cami Hindistan’daki en önemli İslam yapılarının başında gelmektedir. Yeni Delhi gezimizde de, 1199 yılında yapılan o zaman için dünyanın en yüksek tai kulesi olan “Qutub Minar”, savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal “Hindistan Kapısı (Indian Gate)”, gösterişli tören yolu Rajpath ve başkanlık sarayı Raspati Bhavan’ı da görerek turu bitiriyoruz. Sonrasında Delhi’nin çarşılarında serbest alışveriş molası veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

 

GÜN8 : DELHI - ISTANBUL

Istanbul’a dönecek misafirlerimiz ile sabah kahvaltısı öncesinde, erken saatte otelimizden ayrılıyor ve Istanbul’a dönüş için havaalanına gidiyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında 06:55’deki TK717 seferi uçağında yerimizi alıyoruz, 11:30’da Istanbul’a hoşgeldiniz.

Güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

Istanbul-Delhi-Istanbul uçak bileti (L sınıfından ücret farklılığı ayrıca alınacaktır.)     Jaipur-Varanasi / Varanasi-Delhi iç hat uçak biletleri      program dahilinde bütün havaalanı transferleri ile ulaşımlar     Profesyonel rehberlik hizmeti.     altı gece konaklama     konaklanan gece adedi kadar kahvaltı.      altı akşam yemeği       ören yeri girişleri     Amber Kalesi’nde fil ya da jeep üstünde gezi     Varanasi Ganj Nehri’nde tekne kirası     Yerel rehberlik(İngilizce)     klimalı lüx araçlar ile transfer ve tüm gezi programları     Her gün 2 şişe su     Hoşçakal hediyesi     Tüm eyalet vergileri

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

Ücrete Dahil Edemediklerimiz;

Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen husus ve olası hizmetler.     Konaklama otellerinde extralar      Müze giriş ücretleri     Vizeler. Hindistan vizesi, 1 günde (130usd),      Öğle Yemekleri     Bahşişler (25 usd)       50 TL yurtdışı çıkış harcı     Kişisel harcamalar

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı: $2.025,- tek kişi konaklamada $405,- ek ücret ilave edilir.

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur hindistan” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    $ iban : TR09 0006 4000 0021 0683 3703 71

Garanti   $ iban : TR45 0006 2000 4370 0009 0850 74

YapıKredi             $ iban : TR60 0006 7010 0000 0091 8819 77

Veya  İşbank TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Ödemelerin nakit ve USD olarak yapılması tercih nedenidir. TL olarak yapılacak ödeme ve havalelerde USD alımında fark oluşması halinde ayrıca talep ediler.

Ödemelerin seyahat öncesi tamamlanmış olması koşulu ile taksit yapılır.

Kredi kartı ile ödemede, ödeme günü TCMB efektif satış kuru + %2,5 esas alınır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’nin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, hareket tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir. Katmandu başlangıçlı olabilecektir.

Tur ücreti 10 katılımcı esasına hesaplanmıştır, daha düşük sayıda katılımcı olması durumunda yeniden hesaplama gerektirebilir ve tur en az sekiz katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

Ulaşım araçları: yeni model, klimalı araçlar olacaktır.

Hava yolu uygulamaları ile Hindistan iç hatlarında 15 kg aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep edebilmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Hindistan altın üçgeni kapsayan en iyi fiyatlı turdur. Tüm konaklamalar 5 veya 4 yıldızlı otellerdedir.

Sefalet ve lüksün sınırlarını zorlayan, egzotik kültürü ile Hindistan, bütün çarpıcılığıyla sizleri beklediği bu kültür turumuzdan, etkilenecek ve kıskandıracak güzellikte fotoğraflarla dönebileceksiniz.

Hindistan, genelde pahalı bir ülke değillerdir. Bol miktarda ve ilginç hediyelik eşyalar ile karşılaşacaksınız ve almadan geçmeyeceğiniz şeyler de olacaktır. Hediyelik eşyalar ve öğle yemekleri için yanınızda yeteri miktarda nakit bulundurunuz.

Hava genelde sıcaktır, yanınızda güneş kremi, şapka bulundurun. Küçük bir sırt çantanız ve içinde yedek tişörtleriniz olsun. Sandalet ve rahat ayakkabıları tercih ediniz. Akşamları serin olma ihtimaline karşı polar yada hafif bir mont, hırka bulundurun.

Programın içeriği aynı kalmak kaydıyla, günlerde, saatlerde ve sıralamada değişiklik yapılabilir.

Önceden haber vermek kaydı ile gerektiğinde havayolu değiştirilebilir.

Eğer turda extra tur varsa bu ekstra turlar katılımcı sayısına göre fiyatlandırılır. Rehberiniz tarafından bildirilecektir.

Gezi hareketinden 48 saat önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini tarafımızdan bildirilecektir. Size ulaşılamaması durumunda bize ulaşma yükümlülüğünüz vardır.

Tur zor olmasa da, hızlı bir turdur. Yer yer öğle yemeği için bile fırsat yaratmak durumunda kalabileceğiz. Bu hızlı tempoya ayak uydurmak dışında bir zorluğu yoktur.

Uçuşlar: THY: İstanbul – Delhi – İstanbul     6E:  Jaipur  – Varanasi  /  Varanasi – Delhi

Araç Yolculukları: Delhi – Agra 235km( 5 saat )     Agra – Jaipur 250km( 4 saat )

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara