Tur ITALYAya- Kuzey İtalya - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ITALYAya- Kuzey İtalya

Tur ITALYAya- Kuzey İtalya

KanulaTur ile Italyanın kuzeyine

BizBize Butik Gezi Turu

 9Gün-8Gece

ROMA – FLORANSA – PISA – LUCCA – PORTOFINO – CENOVA – MILANO – COMO – LUGANO - VERONA – VENEDİK – PODOVA - BOLOGNA

Tur Programı:

1.Gün İSTANBUL -ROMA Roma Havaalanı’nda Istanbul’dan, Pegasus ve Türk havayolları ile gelecek katılımcıların karşılanması sonrasında, şehir turu ve otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam, Roma Gece turuna çıkıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.  Konaklama Roma’da

 

2.Gün ROMA (K):  Bugün dünyanın merkezi, romantizmin şehri Roma-amoR gezme ve tanıma günü, Roma ikonları ve Vatikan’ı geziyoruz. Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı , Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasında olacaktır.  Konaklama Roma’da.

 

3.Gün ROMA – FLORANSA (K) (300 km) :  Kahvaltının ardından check-out ve erken saatlerde Floransa’ya hareket. Varışımızda panoramik Floransa şehir turu.    Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni, daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonunda Floransa otele transfer. Giriş işlemleri ardından serbest zaman.   Konaklama Floransa’da.

 

4.Gün FLORANSA – PISA – PORTOFINO – CENOVA (K) (285 km) :  Erken alınacak kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Toskana ovasından geçerek ilk durağımız olan Pisa’ya geliyoruz.   M.Ö. 5 yüzyılda kurulduğu düşünülen ve tarihi kalıntılarını hala muhafaza eden Pisa, Şehir katedralinin çan kulesi olan Pisa Kulesi ile özdeşleşen yerleşkede, şehir turu sırasında Mucizeler Meydanı (Piazza dei Miracoli), beyazlara bürünmüş mimari yapıları ve tarihi eserleri ile bizi karşılayacaktır. Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Şehir Katedrali (Duomo di Pisa) gibi yapıları bir arada görebileceğiz.

Sonraki durağımız Lucca, yüksek surlarla çevrilmiş bu ortaçağ kasabası, daracık sokaklarında kaybolacak ve meydanlarında keyifle kahve yudumlanabilecektir. Piazza AnfiTheatro, Saint Michel in Foro katedrali, kuleleri ile ünlü bu şirin kasabada 230 basamaklı Guinigi Kulesi’ne mutlaka çıkılmalı.

Ve yola devam, bu kez durağımız; eskiden balıkçı köyü olan Portofino bugün dükkanlarında ünlü markalara, limanında lüks yatlara ev sahipliği yapan, turistik cafe ve restoranlarla dolu bu romantik balıkçı kasabasının tepesinde yer alan Castello Brown Portofino manzarasını seyredebileceğiniz en güzel noktalardan biri. Castello Brown'a çıkan yol boyunca ise muhteşem manzaralara tanık oluyorsunuz.

Öğleden sonra Portofino’dan ayrılıyor ve ünlü Cenova’ya geliyoruz.   Konaklama Cenova’da.

 

5.Gün CENOVA – MiLANO (K) (180 km) :  Kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılıyor ve aracımız ile şehir turu sonrasında, şehir merkezini Unesco dünya mirası olan bölgeyi geziyoruz. Bu gezimizde, Cenova’nın şehir merkezinde yer alan, siyah-beyaz mermerleriyle çok etkileyici, San Lorenzo Katedrali, Cenova’nın kalbinde yer alan bir meydan Piazza Raffaele De Ferrari, Via Garibaldi (Garibaldi sokağı) ve 42 palasın dahil olduğu bir grup Palazzi dei Rolli,. Bu palaslar 2006 yılında UNESCO dünya mirasları listesine dahil olmuş. Palazzo Rosso ve Palazzo Bianco bu sokakta ziyaret edebileceğiniz palasların başında geliyor.

Öğle saatlerinde yola çıkılıyor. Cenova, Milano yolu üzerinde alışveriş merkezinde öğle yemeği ve alışveriş molası verilmekte. Akşam üstü Milano’ya gidilmekte ve otele giriş işlemleri. Sonrasında da serbest zaman.  Konaklama Milano’da.

 

6.Gün MiLANO (K) :  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, araç ve yaya olarak şık ve varlıklı bir şehir olan Milano’yu geziyoruz. Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’; 19. YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria Vittorio Emanuella’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via montenapoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Dünyanın en ünlü operalarından La Scala Operası görülecek yerler arasında olacaktır.  Konaklama Milano’da.

 

7.Gün MiLANO – COMO – LUGANO (K) (180 km) :  Kahvaltı sonrasında Milano’nun kuzeyine, İtalya’nın doğa harikası Como gölü’ne gidiyoruz Alp dağlarının eteklerinde milyonlarca yıllık uykusunu uyuyan Como Gölü’nde lüks ve doğayı birlikte yaşatan yerleşim yerini gezme imkânı bulacaksınız. Como Gölü çevresindeki serbest zamanın ardından, bu kez İsviçre’ye geçiyoruz, tabiat harikası Lugano gölü kıyısında kurulu Lugano’yu geziyor ve alışveriş serbest zamanı sonrasında, İtalya’ya Milano’ya dönüyoruz. Akşamüstü Milano’da serbest zaman.  Konaklama Milano’da

 

8.Gün MiLANO – VERONA – VENEDiK – PADOVA (K) (350 km) :   Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrasında yola koyuluyoruz. İlk durağımız, William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet evi, bulunduğu Verona’ya giriyor ve ünlü balkonu görme fırsatı yakalıyabiliyoruz. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayı, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük ikinci amfitiyatrosu, görüldükten sonra ayrılıyor ve Venedik’e doğru yöneliyoruz.

Venedik’e varışımızda şehir turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Köleler sahilinden San Marco meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan ‘PontedeiSospiri’ İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından ‘Dünyanın en güzel meydanı’ olarak adlandırılmıştır. Katedralin inşası 9. YY da tamamlanmış olsa da, bugünkü halini 17. yy’da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve ‘Canal Grande’ Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkanların olduğu ‘PonteRialto’ görülecek yerler arasında. gondol turunu unutmuyoruz.

Akşamüstü Venedik’ten ayrılıyor ve otelimize doğru, Podova’ya yola çıkıyoruz. Giriş işlemleri ve serbest zaman.  Konaklama Podova.

 

9.Gün PODOVA – BOLOGNA (K) (130 km) :  Bugün dönüş günü, kahvaltımızı relaks ve rahat bir ortamda alıyor ve çıkış işlemleri ardından Bologna’ya yola çıkıyoruz. Aracımız ile şehir turu sonrasında havaalanı’na gidiyoruz. İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlamakta.

Hoşça kal İtalya….

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

€ 975

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Oda / Kahvaltı

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved