KNLTur ITALYAya- Kuzey İtalya

İstanbul

Karma Ulaşım

8 Gün

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu :

( Tur Ziyaret Sayısı: 1860 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 €
ONLİNE REZERVASYON

Gezi Tur Programı:

 

1.Gün            İSTANBUL -ROMA

Roma Havaalanı’nda Istanbul’dan, Pegasus ve Türk havayolları ile gelecek katılımcıların karşılanması sonrasında, şehir turu ve otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam, Roma Gece turuna çıkıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

Konaklama : Hotel Cilicia

 

2.Gün          ROMA

Bugün Dünya'nın merkezi, romantizmin şehri Roma-amoR gezme ve tanıma günü, Roma ikonları ve Vatikan’ı geziyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor.

Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı , Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasında olacaktır.

Konaklama : Hotel Cilicia

 

3.Gün          ROMA – FLORANSA (300 km / 3:30h)

Kahvaltının ardından check-out ve erken saatlerde Floransa’ya hareket. Varışımızda panoramik Floransa şehir turu.

Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni, daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonunda Floransa otele transfer. Giriş işlemleri ardından serbest zaman.

Konaklama : IH Hotels, Firenze Select

 

4.Gün          FLORANSA – PISA – PORTOFINO – CENOVA (285 km / 5:00h)

Erken alınacak kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Toskana ovasından geçerek ilk durağımız olan Pisa’ya geliyoruz.

M.Ö. 5 yüzyılda kurulduğu düşünülen ve tarihi kalıntılarını hala muhafaza eden Pisa, geçmişin izlerine görebilmenizi ve hissedebilmenizi sağlayacak ender şehirler arasında yer alıyor. Şehir katedralinin çan kulesi olan Pisa Kulesi ile özdeşleşen yerleşkede, 20’den fazla kilise, orta-çağ dönemine ait yapılar ve Arno Nehri üzerinde kurulu tarihi köprüler görülmeye değer yerlerin başında geliyor. Şehir turu sonrasında Mucizeler Meydanı (Piazza dei Miracoli), beyazlara bürünmüş mimari yapıları ve tarihi eserleri ile bizi karşılıyor. Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Şehir Katedrali (Duomo di Pisa) gibi yapıları bir arada görebileceğiz.

Sonraki durağımız Lucca, yüksek surlarla çevrilmiş bu ortaçağ kasabası, daracık sokaklarında kaybolacak ve meydanlarında keyifle kahve yudumlanabilecektir. Piazza AnfiTheatro, Saint Michel in Foro katedrali, kuleleri ile ünlü bu şirin kasabada 230 basamaklı Guinigi Kulesi’ne mutlaka çıkılmalı.

Ve yola devam, bu kez durağımız; eskiden balıkçı köyü olan Portofino bugün dükkanlarında ünlü markalara, limanında lüks yatlara ev sahipliği yapan, turistik cafe ve restoranlarla dolu bu romantik balıkçı kasabasının tepesinde yer alan Castello Brown Portofino manzarasını seyredebileceğiniz en güzel noktalardan biri. Castello Brown'a çıkan yol boyunca ise muhteşem manzaralara tanık oluyorsunuz.

Öğleden sonra Portofino’dan ayrılıyor ve ünlü Cenova’ya geliyoruz. Yine araç ile şehir turu sonrasında, şehir merkezini Unesco dünya mirası olan bölgeyi geziyoruz. Bu gezimizde, Cenova’nın şehir merkezinde yer alan, siyah-beyaz mermerleriyle çok etkileyici, San Lorenzo Katedrali, Cenova’nın kalbinde yer alan bir meydan Piazza Raffaele De Ferrari, Via Garibaldi (Garibaldi sokağı) ve 42 palasın dahil olduğu bir grup Palazzi dei Rolli,. Bu palaslar 2006 yılında UNESCO dünya mirasları listesine dahil olmuş. Palazzo Rosso ve Palazzo Bianco bu sokakta ziyaret edebileceğiniz palasların başında geliyor. Sonrasında otelimize geçiyor ve giriş işlemlerimizden sonra serbest zaman.

Konaklama : Novotel Genoa City.

 

5.Gün          CENOVA – MiLANO (180 km / 2:30h)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yine yola çıkıyor, Genoa çıkışında alışveriş merkezi molası veriyor ve öğle saatlerinde Milano’ya varıyoruz. Araç ve yaya olarak şık ve varlıklı bir şehir olan Milano’yu geziyoruz. Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’; 19. YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria Vittorio Emanuella’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via montenapoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Dünyanın en ünlü operalarından La Scala Operası görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Konaklama : Hotel Barcelo Milan

 

6.Gün          MiLANO - COMO

Kahvaltı sonrasında Milano’nun kuzeyine, İtalya’nın doğa harikası Como gölü’ne gidiyoruz Alp dağlarının eteklerinde milyonlarca yıllık uykusunu uyuyan Como Gölü’nde lüks ve doğayı birlikte yaşatan yerleşim yerini gezme imkânı bulacaksınız. Como Gölü çevresindeki serbest zamanın ardından Milano’ya dönüyoruz.

Öğleden sonra Milano’da serbest zaman.

Konaklama : Hotel Barcelo Milan

 

7.Gün          MiLANO – VERONA – VENEDiK – PADOVA (350 km / 4:00h)

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrasında yola koyuluyoruz. İlk durağımız, William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet evi, bulunduğu Verona’ya giriyor ve ünlü balkonu görme fırsatı yakalıyabiliyoruz. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayı, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük ikinci amfitiyatrosu, görüldükten sonra ayrılıyor ve Venedik’e doğru yöneliyoruz.

Venedik’e varışımızda şehir turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Köleler sahilinden San Marco meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan ‘PontedeiSospiri’ İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından ‘Dünyanın en güzel meydanı’ olarak adlandırılmıştır. Katedralin inşası 9. YY da tamamlanmış olsa da, bugünkü halini 17. yy’da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve ‘Canal Grande’ Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkanların olduğu ‘PonteRialto’ görülecek yerler arasında. gondol turunu unutmuyoruz.

Akşamüstü Venedik’ten ayrılıyor ve otelimize doğru, Podova’ya yola çıkıyoruz. Giriş işlemleri ve serbest zaman.

Konaklama : Tulip Inn Hotel, Podova

 

8.Gün          PODOVA – BOLOGNA (130 km / 2:00h)

Bugün dönüş günü, kahvaltımızı relaks ve rahat bir ortamda alıyor ve çıkış işlemleri ardından Bologna’ya yola çıkıyoruz.

Aracımız ile şehir turu sonrasında havaalanı’na gidiyoruz. İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlamakta.

Hoşça kal İtalya….

SUNDUKLARIMIZ (Gezi Turu ücretine dahil ettiklerimiz);

-Roma Havaalanından başlayarak, Bologna Havaalanında sona erecek gezi süresince ulaşım hizmeti.   

-Kanulatur tarafından kiralanan araç ile ulaşımlar ve transferler.    

-Gezi aracı yakıt, otopark, ücretli yol giderleri.    

-Transfer aracımızda günlük su 0,5lt.    

-Belirtilen 4* otellerde konaklama.    

-Konaklanan otellerde açık büfe sabah kahvaltıları.    

-Hasan Hazırlar sürücülüğü, rehberliği ve koordinesi.    

-1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

 

-Gezi turu maksimum 9 katılımcı ile yapılacaktır.

-Gezi turu aracı, Eurocar’dan kiralık 9 kişilik DUCATO minibüstür.

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

-Istanbul-Roma // Bologna-Istanbul arası uçak bileti.    

–Öğle ve akşam yemekleri.    

-Yemeklerde alınacak menü harici ve alkollü içecekler.    

-Bahşişler,    

-Müze ve ören yerleri giriş ücretleri.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

Gezi turu katılım bedeli, iki kişilik odada kişibaşı: €850,- olarak hesaplanmıştır.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur İtalya” belirtilerek havale ile: Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

 

Nakit veya Kredi Kartı ile makbuz karşılığı. ( ödeme tarihindeki TCMB efektif € satış kuru uygulanır)

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir. Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır. Tura son kayıt, hareket tarihinden 14 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara