Tur Yunanistan, Selanik Yanya Kavala - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Yunanistan, Selanik Yanya Kavala

Tur Yunanistan’a

“Selanik Yanya Kalambaka Kavalala

butik

özel aracımız ile

 

PROGRAM

Gün 1 , Istanbul – İpsala (300 km) : Gece 23:00’de Anadolu yakası toplanma noktalarından ve sonrasında da Avrup yakası toplanma noktalarından KanulaTur özel aracımızla almaya başlayacağımız şanslı katılımcılarımız ile yola çıkılacaktır. Silivri, Tekirdağ, Keşan istikametiyle İpsala Sınır kapısına varıyoruz. Türk ve sonrasında Yunan gümrüklerindeki işlemlerin tamamlanması sonrasında Yunanistan’a hoş geldiniz.

Gün 2 , Ipsala – Selanik (340 km) : Agnetia Odos otobanını takip ile önce Dedeağaç’ta kahve  ve sonrasında da Gümülcine’de kahvaltı molaları sonrasında Selanik’e doğru tekrar yola çıkılıyor. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Selanik’e hoş geldiniz. Atatürk evi müzesi ziyaretimiz sonrasında, panoramik şehir turumuzda Aristoteles meydani, Aya İrini Kilisesi ve Selanik in sembolu BEYAZ KULE’de fotograf molalari veriyor ve otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Konaklama Selanik’te.

Gece ekstra olarak Taverna ve akşam yemeği.

Gün 3 , Selanik – Kalambaka – Yanya (Ioannina) (360 km) : Sabah otelimizde kahvaltı’da turumuzun kalan bölümünde eşlik edecek mahalli rehberimiz ile tanışıyor ve otelimizden çıkış yaparak Yunanistan’ın içlerine doğru yola çıkıyoruz. Egnatia Odos otobanından ilk durağımız Meteora olarak da bilinen Kalampaka. Kalambaka hıristiyanlığın ilk dönemlerinde keşişlerin kendilerini korumak maksadı ile kayaların tepelerine yaptıkları binden fazla manastırı ile ünlü bir bölge. Hatta ünlü oyuncular Halit Ergenç ile eşi Bergüzer Korel burada arazi alarak otel kompleksi yapma projelerinin de olduğu bilinmektedir.

Öğle yemeğini burada aldıktan sonra yolumuza devam ediyor ve yaklaşık 100 kmlik bir yolculuk sonrası aşkı için Osmanlı’ya isyan eden Tepedelenli Ali Paşa’nın şehrine yani Yanya’ya varıyoruz. “Vasilik ile Ali Paşa aşkı, sadece Yunanlılar veya Türkler için değil, Arnavutlar için de, yıllarca dilden dile konuşulmuştur. Hatta, Aleksander Dumas’ın Monte Kristo Kontun’un esin kaynağının bu aşk olduğu bilinmektedir. İsyanı anlaşma ile bağıtlanan Ali Paşa, Osmanlı’nın paşası tarafından oyuna getirilmiş ve kellesi Istanbul’a yollanmıştır. Ali Paşa’nın kellesinin yanında Padişah’a bir de KASIKCI ELMAS’ını hediye etmiştir.” Şehirde turumuzun ardından hemen Pavmotis gölündeki adada Ali Paşanın sarayını geziyoruz, sonrasında Kale içindeki Aslan Paşa Cami ve Müzeyi ziyaretimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında serbest zaman.

Şehirdeki üniversitenin canlılık verdiği şehrin geceleri de oldukça hareketli, rebetiko müziği de göl kenarında sıralanmış tavernaların olmazsa olmazı. Yemek için de tavsiyemiz mantı ve kerevittir.

Yanya, yüzyıllardır sütçülüğü ile bilinen Epirus bölgesinin en büyük şehridir. Burada doğmuş olan Haris LENAS istanbul’a göç ettikten sonra İstanbul un ilk pastanelerinden birini açmış ve kendisine ait marka olmuş çikolataların üretimine geçmiş ve yıllardır dilimize BAYLAN çikolata ve pastanesini yerleştirmiştir. Yanya icin son tavsiyemiz ise; Trabzon ve Mardin gibi gümüş telkari işçiliği ile ünlü bir kent olmasıdır. Mağazalarda zevkli takılar ve bastonlar bulabilirsiniz.

Konaklama Ioannina’da.

Gün 4 , Yanya – Selanik – Kavala (450 km) : Zorlu bir dönüş günü, kahvaltı ardından otelde çıkış ve Selanik üzerinden dönüş. Bu kez öğleden sonra Kavala’ya geliyor ve öğle yemeğimizi bu şirin Eğe şehrinde alıyoruz. Kavala, su kemerleri, kalesi, Mehmet Ali Paşa müzesi, limanı ile bölgenin en güzel kentini geziyor, keşfediyor, kurabiyelerimizi alıyoruz. Serbest zaman

Konaklama Kavala’da.

Gün 5 , Kavala – Istanbul (450 km) : sabah erken kahvaltı ardından otelde çıkış ve İskeçe’ye de uğrayarak dönüş. Sınır kapılarında vereceğimiz mola sonrasında yola devamla, Tekirdağ’a giriyor ve erken akşam yemeği sonrasında akşam üstü varacağımız İstanbul’da katılımcılarımızı aldığımız sıralamaya göre bırakıyor ve tatlı bir yorgunluk ile ayrılıyoruz.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

€ 295

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 19.02.2021
  • Bitiş: 23.02.2021
  • Oda / Kahvaltı

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved