KNLTur Yunanistan, Selanik Yanya Kavala

İstanbul

Araç ile Ulaşım

5 Gün

Start: 19.02.2021

Finish: 23.02.2021

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNGR02

( Tur Ziyaret Sayısı: 36 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
295 €
ONLİNE REZERVASYON

Tur Yunanistan’a

“Selanik Yanya Kalambaka Kavalala

butik

özel aracımız ile

 

PROGRAM

Gün 1 , Istanbul – İpsala (300 km) : Gece 23:00’de Anadolu yakası toplanma noktalarından ve sonrasında da Avrup yakası toplanma noktalarından KanulaTur özel aracımızla almaya başlayacağımız şanslı katılımcılarımız ile yola çıkılacaktır. Silivri, Tekirdağ, Keşan istikametiyle İpsala Sınır kapısına varıyoruz. Türk ve sonrasında Yunan gümrüklerindeki işlemlerin tamamlanması sonrasında Yunanistan’a hoş geldiniz.

Gün 2 , Ipsala – Selanik (340 km) : Agnetia Odos otobanını takip ile önce Dedeağaç’ta kahve  ve sonrasında da Gümülcine’de kahvaltı molaları sonrasında Selanik’e doğru tekrar yola çıkılıyor. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Selanik’e hoş geldiniz. Atatürk evi müzesi ziyaretimiz sonrasında, panoramik şehir turumuzda Aristoteles meydani, Aya İrini Kilisesi ve Selanik in sembolu BEYAZ KULE’de fotograf molalari veriyor ve otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Konaklama Selanik’te.

Gece ekstra olarak Taverna ve akşam yemeği.

Gün 3 , Selanik – Kalambaka – Yanya (Ioannina) (360 km) : Sabah otelimizde kahvaltı’da turumuzun kalan bölümünde eşlik edecek mahalli rehberimiz ile tanışıyor ve otelimizden çıkış yaparak Yunanistan’ın içlerine doğru yola çıkıyoruz. Egnatia Odos otobanından ilk durağımız Meteora olarak da bilinen Kalampaka. Kalambaka hıristiyanlığın ilk dönemlerinde keşişlerin kendilerini korumak maksadı ile kayaların tepelerine yaptıkları binden fazla manastırı ile ünlü bir bölge. Hatta ünlü oyuncular Halit Ergenç ile eşi Bergüzer Korel burada arazi alarak otel kompleksi yapma projelerinin de olduğu bilinmektedir.

Öğle yemeğini burada aldıktan sonra yolumuza devam ediyor ve yaklaşık 100 kmlik bir yolculuk sonrası aşkı için Osmanlı’ya isyan eden Tepedelenli Ali Paşa’nın şehrine yani Yanya’ya varıyoruz. “Vasilik ile Ali Paşa aşkı, sadece Yunanlılar veya Türkler için değil, Arnavutlar için de, yıllarca dilden dile konuşulmuştur. Hatta, Aleksander Dumas’ın Monte Kristo Kontun’un esin kaynağının bu aşk olduğu bilinmektedir. İsyanı anlaşma ile bağıtlanan Ali Paşa, Osmanlı’nın paşası tarafından oyuna getirilmiş ve kellesi Istanbul’a yollanmıştır. Ali Paşa’nın kellesinin yanında Padişah’a bir de KASIKCI ELMAS’ını hediye etmiştir.” Şehirde turumuzun ardından hemen Pavmotis gölündeki adada Ali Paşanın sarayını geziyoruz, sonrasında Kale içindeki Aslan Paşa Cami ve Müzeyi ziyaretimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında serbest zaman.

Şehirdeki üniversitenin canlılık verdiği şehrin geceleri de oldukça hareketli, rebetiko müziği de göl kenarında sıralanmış tavernaların olmazsa olmazı. Yemek için de tavsiyemiz mantı ve kerevittir.

Yanya, yüzyıllardır sütçülüğü ile bilinen Epirus bölgesinin en büyük şehridir. Burada doğmuş olan Haris LENAS istanbul’a göç ettikten sonra İstanbul un ilk pastanelerinden birini açmış ve kendisine ait marka olmuş çikolataların üretimine geçmiş ve yıllardır dilimize BAYLAN çikolata ve pastanesini yerleştirmiştir. Yanya icin son tavsiyemiz ise; Trabzon ve Mardin gibi gümüş telkari işçiliği ile ünlü bir kent olmasıdır. Mağazalarda zevkli takılar ve bastonlar bulabilirsiniz.

Konaklama Ioannina’da.

Gün 4 , Yanya – Selanik – Kavala (450 km) : Zorlu bir dönüş günü, kahvaltı ardından otelde çıkış ve Selanik üzerinden dönüş. Bu kez öğleden sonra Kavala’ya geliyor ve öğle yemeğimizi bu şirin Eğe şehrinde alıyoruz. Kavala, su kemerleri, kalesi, Mehmet Ali Paşa müzesi, limanı ile bölgenin en güzel kentini geziyor, keşfediyor, kurabiyelerimizi alıyoruz. Serbest zaman

Konaklama Kavala’da.

Gün 5 , Kavala – Istanbul (450 km) : sabah erken kahvaltı ardından otelde çıkış ve İskeçe’ye de uğrayarak dönüş. Sınır kapılarında vereceğimiz mola sonrasında yola devamla, Tekirdağ’a giriyor ve erken akşam yemeği sonrasında akşam üstü varacağımız İstanbul’da katılımcılarımızı aldığımız sıralamaya göre bırakıyor ve tatlı bir yorgunluk ile ayrılıyoruz.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Neler Dahil? :

-Klimalı, yeni model, turizm ruhsatlı KanulaTur özel aracı(minibüs) ile ulaşım.      -misafir başına günlük 1 adet 50 cl su,      3 ve 4* merkezi otellerde üç gece konaklama.     -konaklama otellerinde kahvaltı.     -program içeriğindeki ören yerleri ziyaret ve giriş ücretleri.     -Araç içi ikramlar     -Kanulatur özeni ve ayrıcalığı.       –seyahat sigortası,      -Seyahat sağlık sigortası      -Hasan HAZIRLAR ile Türkçe rehberlik ve koordinasyonu.

Dahil Edilemeyenler?:

-Yurtdışı çıkış harcı.      -Yunanistan/Schengen vizesi.       -Müze girişleri      -Öğle ve akşam yemekleri        -kişisel harcamalar      -Otellerde minibar ve kişisel hizmet kullanım ücretleri        -şoför ve rehber bahşişleri(en az 10€ veya 70 TL olması tavsiye edilir).

Ne Kadar Ödersiniz? :

İki kişilik odada kişi başı 305,-€, tek kişi konaklaması halinde 100,-€ ilave edilir.(gezi program bütçesi 10 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, daha düşük katılım halinde yeniden hesaplanır. Tur her halükarda sekiz katılımcı ile yapılacaktır.)

 

ÖDEME, Nerede Nasıl Ne Zaman?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurYanya” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank   TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58   /  € iban: TR47 0006 4000 0021 0683 3703 66

Garanti  TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57   /   € iban: TR74 0006 2000 4370 0009 0857 16

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR:

Yunanistan’a gidebilmek için misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta ve Schengen vizesi gereklidir.

Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Ulaşım Kanula Tur özel aracı 13 koltuklu VW-Crafter minibüs olacaktır.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 15 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara