Tur Ukrayna, Kiev ve Lviv Hürremin Köyüne - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Ukrayna, Kiev ve Lviv Hürremin Köyüne

TurUKRAYNA’ya      Hürrem’in Köyüne

 Kiev – Lviv

                                                                                01 - 05 / 09 /2021     5 gün 4 gece

Tur Programı:

Gün1: İstanbul – Kiev (ÖY)     Eski Sovyetler Birliği Cumhuriyetleri’nden, bugünün gelişen ekonomisi Ukrayna’ya gidiyoruz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında uçağımızdaki yerimizi alıyoruz. Kiev’e varışımızda mahalli rehberimiz tarafından karşılanıyor ve aracımızla Kiev’e transfer. Panoramik şehir turumuzda, bilmediğimiz Kiev’i tanıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden bir olan Kiev’e hayran kalacaksınız. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Kırım-Tatar Restaurant’ta alınacak öğle yemeğinde, lezzetler hayranlık uyandıracaktır. Turumuz bitiminden sonra otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Şehri ve gecelerini keşfetmeniz için serbest zaman.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün2: Kiev (K ÖY)     Kahvaltının ardından Kiev’i gezmeye devam ediyoruz. Bu kez şehrin başka bir bölgesine, Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi’ne gidiliyor. Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler Birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, 2.Dünya Savaşı Müzesi’ni keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair her türlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacak. Öğle yemeğimizi otantik bir Ukrayna Restaurant’ında yiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün3: Kiev, Lviv (K ÖY   Sabah otelimizden erken bir saatte ayrılarak, Kiev’in muhteşem bir yapı olan tren istasyonuna gidiyoruz. Bizleri beş saatlik bir yolculuk ile Lviv’e götürecek hızlı trende yerimizi alıyor ve rahat pullman koltuklarımıza yerleşiyoruz. Trende sandviç ve kahveden oluşan kahvaltımızı alıyor ve rahat bir yolculuğun ardından öğle saatlerinde Lviv’e varıyoruz.

Tipik bir ortaçağ kasabası Lviv bizleri bekliyor. Her yer cıvıl cıvıl.. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik Katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz ile entegre olarak ve zamanımız yettiğince, El yapımı ürünleri ile Çikolata fabrikası, yeraltı tünelleri ve karamelli kahvesi ile Kahve Fabrikası, ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğimiz Eczacılık müzesi, Dominik ve Cizvit keşişlerin kullandıkları mahzen, dehliz ve tüneller göreceğimiz maknalar içerisinde olacaktır. Gezimizin nihayetinde de Pravda bira fabrikası ise ayrı bir deneyim.

Geceleme otelimizde.

 

Gün4:Lviv (K,)     Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Lviv çevresini keşfe çıkıyoruz. Köle cariye olarak getirildiği Osmanlı sarayının hareminde, haseki sultanlığa kadar yükselip bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’nda ağırlığı olmuş Hürrem Sultan’ın köyüne, zonguç babasının bakımını yaptığı, dünyadaki en eski, mutena ahşap kiliseyi görmeye Rohitin’e gidiyoruz. Şehitlik ve müze ziyaretleri sonrasında, şehre dönüyor ve Batı Ukrayna’nın etnogrofik açık hava müzesini geziyoruz. Mahalli mimari tarzda inşa edilmiş, köy evleri, ahşap kilisesi, demircileri, dokumacıları, geleneksel el sanatları ile otantik bir ortamda, keyifli bir zaman geçireceğimiz Shevchenkivskiy Hai köyü Açık Hava Müzesini geziyoruz. Sonrasında serbest zaman. Lviv’in hareketli yaşantısı bizleri beklemekte. Katılmaya ve doyasıya eğlenmeye dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

Gün5: Lviv - İstanbul (K)     Bugün önüş günümüz. Kahvaltı otelimizde alıyoruz ve relaks bir gün. Serbest günümüzde alışverişimizi tamamlıyoruz. Öğleden sonra otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz.

Talep olması halinde, ekstra olarak Altın Nal Şatolar turu düzenleyebiliyoruz. Altın Nal Şatoları olarak adlandırılan ve orjinal halleri günümüze kadar korunmuş birbirinden etkileyici şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden tutunda, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev Kalesi ziyaretinin ardından, ziyaret noktamız olan Olesko Şatosu’na geçiyoruz. 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir Şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. Öğle yemeğini bu şatonun mistik dekoru içinde alıyor ve sonrasında şehir merkezine dönüyoruz ve akşam üstü buluşma saatine kadar zamanı değerlendirmek için şehre dağılıyoruz.

Verilecek toplanma saatinde buluşuyor ve İstanbul’a dönüş için Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 695

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 01.09.2021
  • Bitiş: 05.09.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved