KNLTur Ukrayna, Kiev ve Lviv Hürremin Köyüne

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 16.09.2020

Finish: 20.09.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : KNUKR02

( Tur Ziyaret Sayısı: 518 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
495 $
ONLİNE REZERVASYON

TurUKRAYNA’ya      Hürrem’in Köyüne

 Kiev – Lviv

                                                                                  16 - 20  /  09/ 2020     5 gün 4 gece

Tur Programı:

Gün1: İstanbul – Kiev (ÖY)     Eski Sovyetler Birliği Cumhuriyetleri’nden, bugünün gelişen ekonomisi Ukrayna’ya gidiyoruz. Sabahın erken saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında uçağımızdaki yerimizi alıyoruz. Kiev’e varışımızda mahalli rehberimiz tarafından karşılanıyor ve aracımızla Kiev’e transfer. Panoramik şehir turumuzda, bilmediğimiz Kiev’i tanıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden bir olan Kiev’e hayran kalacaksınız. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Kırım-Tatar Restaurant’ta alınacak öğle yemeğinde, lezzetler hayranlık uyandıracaktır. Turumuz bitiminden sonra otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Şehri ve gecelerini keşfetmeniz için serbest zaman.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün2: Kiev (K ÖY)     Kahvaltının ardından Kiev’i gezmeye devam ediyoruz. Bu kez şehrin başka bir bölgesine, Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi’ne gidiliyor. Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler Birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, 2.Dünya Savaşı Müzesi’ni keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair her türlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacak. Öğle yemeğimizi otantik bir Ukrayna Restaurant’ında yiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün3: Kiev, Lviv (K ÖY   Sabah otelimizden erken bir saatte ayrılarak, Kiev’in muhteşem bir yapı olan tren istasyonuna gidiyoruz. Bizleri beş saatlik bir yolculuk ile Lviv’e götürecek hızlı trende yerimizi alıyor ve rahat pullman koltuklarımıza yerleşiyoruz. Trende sandviç ve kahveden oluşan kahvaltımızı alıyor ve rahat bir yolculuğun ardından öğle saatlerinde Lviv’e varıyoruz.

Tipik bir ortaçağ kasabası Lviv bizleri bekliyor. Her yer cıvıl cıvıl.. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik Katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz ile entegre olarak ve zamanımız yettiğince, El yapımı ürünleri ile Çikolata fabrikası, yeraltı tünelleri ve karamelli kahvesi ile Kahve Fabrikası, ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğimiz Eczacılık müzesi, Dominik ve Cizvit keşişlerin kullandıkları mahzen, dehliz ve tüneller göreceğimiz maknalar içerisinde olacaktır. Gezimizin nihayetinde de Pravda bira fabrikası ise ayrı bir deneyim.

Geceleme otelimizde.

 

Gün4:Lviv (K,)     Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Lviv çevresini keşfe çıkıyoruz. Köle cariye olarak getirildiği Osmanlı sarayının hareminde, haseki sultanlığa kadar yükselip bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’nda ağırlığı olmuş Hürrem Sultan’ın köyüne, zonguç babasının bakımını yaptığı, dünyadaki en eski, mutena ahşap kiliseyi görmeye Rohitin’e gidiyoruz. Şehitlik ve müze ziyaretleri sonrasında, şehre dönüyor ve Batı Ukrayna’nın etnogrofik açık hava müzesini geziyoruz. Mahalli mimari tarzda inşa edilmiş, köy evleri, ahşap kilisesi, demircileri, dokumacıları, geleneksel el sanatları ile otantik bir ortamda, keyifli bir zaman geçireceğimiz Shevchenkivskiy Hai köyü Açık Hava Müzesini geziyoruz. Sonrasında serbest zaman. Lviv’in hareketli yaşantısı bizleri beklemekte. Katılmaya ve doyasıya eğlenmeye dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

Gün5: Lviv - İstanbul (K)     Bugün önüş günümüz. Kahvaltı otelimizde alıyoruz ve relaks bir gün. Serbest günümüzde alışverişimizi tamamlıyoruz. Öğleden sonra otelden çıkış işlemlerini yapıyoruz.

Talep olması halinde, ekstra olarak Altın Nal Şatolar turu düzenleyebiliyoruz. Altın Nal Şatoları olarak adlandırılan ve orjinal halleri günümüze kadar korunmuş birbirinden etkileyici şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden tutunda, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev Kalesi ziyaretinin ardından, ziyaret noktamız olan Olesko Şatosu’na geçiyoruz. 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir Şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. Öğle yemeğini bu şatonun mistik dekoru içinde alıyor ve sonrasında şehir merkezine dönüyoruz ve akşam üstü buluşma saatine kadar zamanı değerlendirmek için şehre dağılıyoruz.

Verilecek toplanma saatinde buluşuyor ve İstanbul’a dönüş için Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Edilenler:

-Klimalı, yeni model, turizm ruhsatlı araçlar ile tur süresince program dahilindeki, ulaşımlar,    -misafir başına günlük 1 adet 50 cl su,    -Program başlığında belirtilen yemekler ve yemeklerde alınan içecekler.      –Kiev ve Lviv’de 4* Otel’de Konaklama    -Konaklama otelinde alınacak olan açık büfe kahvaltılar (3cü gün tren yolculuğu nedeni ile kahvaltı lunch box olarak verilir)     -Ören yerleri giriş ücretleri,     -Kiev-Lviv arası Hyundai hızlı tren 1ci mevkii bilet bedeli,      -Seyahat Güvence Sigortası (1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamında)     -Rehberlik,      KanulaTur-Hasan HAZIRLAR organizasyonu.

Ücrete Dahil Edilemeyenler:

-Kiev varışlı/Lviv dönüşlü Uçak Bileti     -50 TL Yurtdışı Çıkış Harcı.    -Yemeklerde alınacak ekstra içecekler.    -Otelde ve dışarıda yapılacak kişisel harcamalar.    –laundry, kuru temizleme hizmetleri.     –Programda yer almayan turlar ve ulaşımlar.

 

Ücreti Ne Kadar?

İki kişilik odada kişi başı 495,-$, tek kişi konaklaması halinde 180,-$ ilave edilir.(gezi program bütçesi 10 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, daha düşük katılım halinde yeniden hesaplanır. Tur her halükarda altı katılımcı ile yapılacaktır.)

 

ÖDEME, Nerede Nasıl Ne Zaman?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurUkranya” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58   /  US$ iban: TR09 0006 4000 0021 0683 3703 71

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57   /   US$ iban: TR45 0006 2000 4370 0009 0850 74

 

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR:

Ukrayna’ya gidebilmek için misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta veya çipli yeni kimlik kartlarına sahip olmaları gerekli olup, Türkler vizeye tabii değildir. Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına mayo, rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Türk Hava Yolları biletini mil puanı ile alacak misafirlerin kaparo ödeme esnasında bunu belirtmeleri lazım gelmektedir.

Ulaşım Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile sağlanmaktadır.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.20 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 20 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 20 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara