KNLTur VANa

istanbul

Karma Ulaşım

4 Gün

Start: 16.09.2020

Finish: 19.09.2020

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNDA02

( Tur Ziyaret Sayısı: 71 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2745 TL
ONLİNE REZERVASYON

TurVan’a

Van Gölü Gezi Turu

16-19 Eylül 2020  Uçak ile  4gün3gece

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğunun doğa, tarih, kültür ve gastro merkezi Van’a gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

Tur Programı:

1.Gün: İstanbul – Van Bitlis - Ahlat – Van Şehir Merkezi : (ÖY, AY)    Gezi turumuz sabah erken saatlerde Bakırköy’den hareket edecek olan Kanulatur servis aracımızla, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havaalanında başlıyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından  Pegasus Havayolları’nın  07:00 uçağı ile Van’a gitmek için yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 2 saat 10  dakikalık uçuş sonrası Van’a varıyoruz.

Keyifli bir yolculuk sonrası orada bizi bekleyen araçlarımızda yerlerimizi alıp, ilk olarak beş minaresiyle türkülere konu olan Bitlis gezimizde şehir turu, İhsaniye Medresesi ve Külliyesi ile Etnografya Müzesinin görülmesinin ardından araçlarımızla Ahlat’a devam ediyoruz. Öğle yemeği Ahlat’ta. Sonrasında Sahil Kalesi, İskenderpaşa Camisi, Emin Bayındır Köprüsü ve Kümbetleri görüp, ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Selçuklu Anıt Mezarları’nı keşfe çıkıyoruz. Anıt oluşturan taşları üzerindeki kabartmalar ve oyma işleri ile yaklaşık 8200 mezarın yer aldığı alanı görüp gezdikten ve bolca fotoğraf çektikten sonra aracımızla başka bir keşfe ilerliyoruz.

Tatvan ve Ahlat arasında yer alan Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağ’ının zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, kapladığı alanla Dünya’da kendi türünde on altıncı sırada bulunan ve sıcak-soğuk göllerini bir arada bulunduran yapısıyla hepimizde hayranlık uyandıracak olan bir doğa harikası. Buradaki keşfimizi tamamladıktan sonra araçlarımızdaki yerlerimizi alıp Van merkezdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Saatlerin uyması halinde Van’a geçişimiz feribotla olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

2.Gün : Van Şehir Merkezi ve Çevresi-Çavuştepe – Akdamar Adası: (K, ÖY, AY)     Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve ardından, Gürpınar ilçesi yakınlarındaki Urartuların ünlü kalesine, Çavuştepe’ye gidiyoruz. Urartu Kralı II. Sarduri döneminde inşaa edilmiş kaleyi ziyaretimiz sonrasında, bu kez yine Urartu Krallığı’nın merkezi Van’da Urartu kralı I. Sarduri zamanında inşaa edilmiş, altı bin yıllık geçmişi ile tarihe meydan okuyan ünlü Van Kalesini (Tuşpa Kalesi) geziyoruz ve Urartu ve diğer uygarlıklara ait birçok eseri barındıran Van Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Van Müzesinin ardından, ünlü Van kedilerinin bulunduğu Kedi evini gezip, sonrasında verilecek serbest zamanda, Van’a özgü gümüş işlerinin yapıldığı Urartu El Sanatlarının yaşatıldığı , atölyeler ziyaret edilebilir, sevdiklerimize ve kendimize hediyeler alabiliriz. Öğle yemeği Van’da.

Van Göl’ü sahillerinin en şirin ve yeşil yerleşim alanı olan meyve bahçeleriyle bezeli Edremit üzerinden Gevaş’a gidiyor ve buradan tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz. Dış kabartmalarıyla ünlü, yeni restore edilen bir Ermeni kilisesi olan Ahtamar Kilisesi hakkında bilgi alıyor ve geziyoruz. Sonrasında verilecek serbest zamanda, yakınlardaki alanda sunulan kilim ve hediyelik eşya tezgahları gezilebilir ve alışveriş yapılabilir. sonrasında Gevaş’a geri dönüp araçlarımızla Van Şehir Merkezindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

3. Gün: Muradiye - Ağrı - DoğuBayazıt: (K, ÖY, AY)     Otelde alınan yöresel kahvaltının ardından araçlarda yerimizi alıp Ağrı’ya doğru yola çıkıyoruz. Ağrı yolu üzerinde Volkanik taşları geniş bir alana püskürmüş olan Tendürek Volkanik Dağı’nda kısa bir mola ve seyir sonrasında Muradiye’de de duruyoruz.  Muradiye Şelalesi ve Köprüsü’nde fotoğraf molası verip, çaylarımızı yudumlayıp, şelalenin yüzümüze vurmuş olduğu katrelerin hissiyatını yaşıyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binip yola koyuluyoruz. Ağrı Doğubeyazıt sınırları içinde kalan Ağrı Dağı Milli Parkı’nda Efsanelerin Dağı Ağrı’nın karlı tepelerini fotoğraflayıp eşsiz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeği Doğubeyazıt’ta.

Kısa bir serbest zaman sonrası Doğu’nun bir başka şaheseri UNESCO Tarih Hazinesi İshakPaşa Sarayı’na gidiyoruz. İshakPaşa Sarayı bir Osmanlı dönemi yapısı olup, görkemli özel mimarisi, anıtsal taç kapıları, haremi, selamlığı, yüzlerce odası ve camii’si ile görülmeye değer bir efsaneler şaheseridir. Bu tarihi yapıtı görüp gezdikten sonra aracımız ile tekrar Van’a dönüyor ve otelimize geçerek dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde

4.Gün: Van – Erçek Gölü – İstanbul : (K)    Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eşyalarımızı otelde emanete bırakıp ayrılıyoruz. Aracımız ile ilk olarak, kuş cenneti olarak bilinen bir set gölü olan Erçek Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Flamingo’ların göç yolu üzerindeki bu Kuş Cenneti’nde Flamingo’ları gözlemleme ve bolca fotoğraf çekme imkanı ve fırsatı bulacağız. Sonrasında Van Merkez’e geri dönüp şehri dolaşmak, alışveriş yapmak için serbest zaman verilecek. Doya doya geçireceğiniz bu serbest zaman sonrası konaklama otelinde buluşuluyor ve aracımız ile Van Ferit Melen Havaalanı’na geçiyoruz.

Pegasus Havayolları’nın 20:40 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen Kanulatur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket etmeden önce; Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Sunduklarımız (Ücrete Dâhil Olan Hizmetler)

*Gidişi tren ile yapmak isteyenler için: Sabiha Gökçen-Ankara arası uçak bileti, Esenboğa-Ankara gar arası vip transfer, Van Gölü Ekspresi kuşetli bilet(imkanlar ölçüsünde Yataklı temin edilir)      *Belirlenen noktalardan Sabiha Gökçen Havaalanına transfer       *Sabiha Gökçen’den belli noktalara transfer.       *Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen-Van gidiş-dönüş uçak biletleri.      *Turun 1. 2. 3. günleri öğle yemeği.     *Turun başlangıcı Van Havaalanı’nda başlayıp, dönüş günü tekrar havaalanına kadar bize eşlik edecek klimalı lüks araç ile ulaşımlar.     *Van’da 4* (tercih Rönesans Life Hotel) konaklama ve konaklama gece adedi kadar sabah kahvaltısı & akşam yemeği.     *Tekne ve feribot ücretleri.      *Milli park ve ören yeri giriş ücretleri.      *günlük 0,5l şişe suyu.      *Hasan Hazırlar koordinesinde, mahalli profesyonel rehberlik hizmeti     *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee       *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dâhil Edemediklerimiz

*Kişisel harcamalar.     *Turun son günü öğle yemeği.     *Müze Giriş ücretleri(müze kart veya işbankası kartları kullanılabilmektedir. 65 yaş üstü misafirlerimize ücretsizdir)      *Yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *Misafirlerin özel harcamaları,   *Otelde minibar kullanımları.   *bahşişler.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2745,-TL* , tek kişi konaklaması halinde 270TL ilave edilir. İstanbul dışından katılımcılar için bağlantılı uçuşların farkı talep edilir.*16 misafir için geçerli ücrettir. (16 konfirmenin sonrakileri için uçak bilet farkı yansıtılır)

 

(Ödeme) Nerede Nasıl Ne Zaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurVan-I” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank       TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti      TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, YSD veya Euro için ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler ulaşım ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

*Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

*15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

*Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar, özellikle araç içerisinde, her mola sonrasında bir sonraki koltuğa geçmek sureti ile değişim, bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

*Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

*Hava değişikliği ve sıcak iklim bölgelerinde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

*Misafirlerin, yürüyüşe ve yaz/sezon şartlarına uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek giysilerini yanlarına almaları önerilir.

-Turlarımız Otel, ulaşım, hizmetler olarak bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan Ulaşım, Konaklama Çevre Gezileri Vb. Haklar İade edilemez. -0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında yatak verilmeyebilir. -Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. -Konaklama otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. -Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti nedeni ile yapılamayan Turlarda Kanula Turizmin Sorumluluğu yoktur. -Yeterli çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile teleme veya iptal hakkı Kanula Turizm de saklıdır. -Turun iptali durumunda Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır. -Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı bulunmamaktadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI : Acentenin iflası veya herhangi bir neden ile paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır).

TUR PROGRAMLARIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA GÖRE UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Tura katılımı teyid eden misafirlere, Tur Genel Koşulları ayrıca paylaşılacaktır.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara