KNLTur Kaliforniya, Batı Amerikaya

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

10 Gün

Start: 10.11.2020

Finish: 19.11.2020

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

3 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNUS01

( Tur Ziyaret Sayısı: 574 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1450 $
ONLİNE REZERVASYON

Biz Bize Gezi Turumuzun rotası bu kez,

     Amerika’nın batısına..

Los Angeles, San Fransisco, Las Vegas

 10-19 / 11 / 2020  10 gün

                                  Türk Hava Yolları ile

 

PROGRAM

Biz bize konsepti ile Hasan Hazırlar koordine ve rehberliğinde gerçekleştireceğimiz, Amerika’nın Batısı gezi turumuz programında öne çıkanlar:

 

Gün1, Istanbul – San Fransisco

Uzun bir güne, Amerika’ya seyahatimize Istanbul Havalimanı’ndan başlıyoruz. 11:00’de buluşma, bagaj ve gümrük işlemleri sonrasında TK79 seferi ile 13:55’daki San Fransisco’yq yaklaşık 13:30 saatlik yolculuğumuz başlıyor.

Mahalli saat ile 16:45’de varacağımız San Fransisco Havalimanı’nda gümrük ve bagaj işlemleri sonrasında kiralamış olduğumuz aracımızı teslim alıyor ve yerleştikten sonra da, Amerika’ya hoş geldiniz.

Otelimize gidiyor ve giriş işlemleri arından, kısa bir dinlenme ve ardından San Fransisco’yu keşfe çıkıyoruz. Istikametimiz Fishirman Wraf, eğleniyor ve akşam yemeğimizi burada alıp otelimize dönüyruz.

Konaklama San Fransisco’da.

 

Gün2, San Fransisco

San Fransisco, Muir Woods, Sausalito, Golden Gate Bridge, Pier39

Bugün San Fransisco’nun keşfine devam edeceğiz; keskin virajları, 47 tepe üzerinde kurulmuş, yokuşlarla dolu caddeleri, tramvayları, marinası, gece kulüpleri, barları ve hareketli gece yaşamı ile ünlü, üç tarafı denizlerle çevrilmiş bir körfez kıyısına kurulmuş şirin bir Avrupa şehrini anımsatan San Francisco’daki bu günkü gezimizde, olabildiğince; aracımız ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ile birlikte şehrin simgesi Golden Gate Köprüsü’nden geçecek, resim çekmek için duraklamalar yapacağız. Sonrasında durağımız Muir Woods. Burada dünyanın en uzun ağaçları ile kaplı muhteşem red wood ağaçlarının bulunduğu ormanı geziyor ve ardından San Francisco'nun zenginlerinin yaşadığı şirin bir kasaba olan Sausolito'da mola veriyoruz. Okyanus kıyısındaki bu şirin kasabadan tekne ile San Fransisco’ya geçerken Golden Gate Köprüsü ve Alkatraz adasını da panoramik görerek, varış iskelesinde bizi bekleyen aracımız ile buluşuyoruz.

Öğleden sonra, San Francisco sokaklarını, filmlerden de çok iyi bildiğimiz şehrin simgesi olmuş Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile dünyanın hiç bir yerinde yaşayamayacağınız heyecanlı bir şekilde dolaşıyoruz. Union Square, Fashion District ( moda bölgesi), China town, ünlü iş merkezi Civic Center, hareketli marinası Pier 39, Fishermans Wharf, göreceğimiz yerlerin başlıcaları olacaktır.

Akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize dönüş ve dinlenme.

 

Gün3, San Fransisco – Bakersfield

Oakland, San Fransisco Premium Outlet, Bakerfield,: 290mi-470km

Otelimizden çıkış işlemleri sonrasında. San Francisco'dan ayrılıyor ve Oakland üzerinden devamla bölgenin en önemli outletlerinden birinde uzun bir öğle yemeği molası verdikten sonra 5nolu otobandan güneye Bakersfield’e kadar gidiyoruz. Varışta otelimize giriş ve dinlenme.

Konaklama Bakersfield’de.

 

Gün4, Bakersfield – Las Vegas

Bakerfield, Las Vegas, Hotel : 285mi-450km

Bugün uzun bir yolculuk yapılıyor, sabah saatlerinde Bakersfield’de  otelimizden ayrılıyor ve doğuya yöneliyoruz.. Öğleden sonra, çöl üzerinde özel olarak inşa edilmiş ve dünyada eşi benzeri bulunmayan şans oyunlarıyla eğlence merkezi bilinen, Amerika’nın ihtişamını yansıtan, ülkenin en renkli, en hareketli şehirlerinden birine Las Vegas’a varacağımız saatler, artık rengarenk yüzünü göreceğimiz saatler olacaktır: Las Vegas’a varışımız ile birlikte, şehir turumuzu yapıyor otelimize yerleşiyoruz.

Las Vegas’a (günahlar şehri) hoş geldiniz. Arzu eden arkadaşlar ile Las Vegas’ın renkli gecelerini keşfe çıkıyoruz.

 

Gün5, Las Vegas – Grand Kanyon – Las Vegas

Las Vegas hotel, Hoover Dam, Grand Canyon, Las Vegas hotel : 275mi-450km

Bugün programda Grand Kanyon var, dünya üzerinde görülmesi gereken yerler arasındaki, doğa harikası olan Grand Kanyon dünyada tek. Bir benzerinin Mars’ta olduğu rivayet edilir. Bu muhteşem doğa harikası kanyon: son 6 milyar yıldır, Colorado nehri tarafından oyularak oluşturulmuştur. Kanyon içindeki fosiller, kalıntılar ve izler sayesinde Kuzey Amerika bölgesinin jeolojik tarihinin yaklaşık iki milyar yıllık bölümü aydınlanabilmiştir.

Yola koyulduğumuzda ilk durağımız ünlü Hover Dam (Hover Barajı) Kaliforniya ile Nevada eyaletleri arasında sınırda olan bu mühendislik harikası barajda harika resimler çekebileceğiz. Sonrasında istikamet Grand Canyon. Bu muhteşem doğa harikasını üç önemli gözlem noktasından görme imkanımız olacak. Eagle Point, Guana Point ve Hualapai Ranch. Burada Hualapai Kızılderelilerin hazırladığı yemekleri yiyebilecek, hediyelik alacak ve Kızılderili çadırlarını fotoğraflama imkanımız da olacaktır.

Yemekten sonra tekrar yola koyuluyor ve Işıklar şehri Las Vegas’a geri dönüyoruz. Las Vegas’ı keşfetmeye devam.

 

Gün6, Las Vegas – Barstow-Calico - Los Angeles

Las Vegas hotel, Fashion Outlet, Calico Gohst City, Los Angeles hotel, Santa Monica, hotel : 320mi-515km

Eğlenceli bir güne başlıyoruz. Eşyalarımız arabamıza yerleştirip yola koyuluyoruz. Yaklaşık bir saat sonra ilk durağımız, Las Vegas outletleri (Fashion outlet, William Sonoma Outlet, Old Navy Outlet), hepsi bir arada. Burada vereceğimiz uzun molada, Whisky Pete’s Hotel and Casino-ünlü gansterler Bonnie and Clyde’in öldürürldüğü otomobili sergilemekte- görülebilir, Peggy Sue’s 50’s Dinner’de bir şeyler atıştırılabilir. Sonrasında yolumuz Barstow’dan geçecek. Burada da daha kısa bir mola verip, bir zamanlar gümüş madeni kasabası iken, terkedilmesi sonrasında korunmuş olan Calico’yu görecek ve vahşi batının orijinal bir kasabasında fotoğraflar çekebileceğiz.

Los Angeles’e, melekler şehrine akşam varıyoruz. Otelimize yerleşme ve yemek. Çevrede yoksa, ünlü sahil kasabası Santa Monica’ya yemeğe gidebiliriz. Sokak sanatçılarının gösterileri, ışıl ışıl, şık kafeleri, alışverişi, canlı hayatı ve çeşitli restorantları ile Santa Monica.

Sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme.

 

Gün7, Los Angeles – Hollywood – San Diego

Las Vegas hotel, Hollywood, Beverly Hills, San Diego, Las Vegas Hotel : 275mi-450km

Yine yoğun bir gün, Los Angeles’i ve belli başlı noktalarını geziyoruz. Duraklarımız, filmlerden anımsayacağımız Hollywood Bulvarı ve burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak Tiyatrosu (yeni ismi ile Dolby Theatre), ünlü filmlerin gala gecelerinin düzenlendiği Çin Tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izlerinin yer aldığı Şöhretler Yolu; şehrin simgesi olan dev harfler ile yazılı ünlü Hollywood yazısı ve fotoğraflama; ünlü Sunset Strip yolu; Los Angeles’in zenginlerinin evlerinin yer aldığı Baverly Hills; Pretty Woman filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive; Elvis Presley ve John Lennon gibi yildizlarin senelerce ikâmet adresi olan Beverly Willshire Oteli; Los Angeles şehrinin silüetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğundaki tarihi merkezleri ile downtown’da Olvera Caddesi; göreceklerimiz ve gezeceklerimiz arasında olacaktır. Öğle saatlerinde şehirden ayrılıyor ve bir başka ünlü şehre gidiyoruz. San Diego’ya.

Batı Amerika'nın en güzel sahil kentlerinden biri olarak kabul edilen San Diego'da ilk durağımız fok balıklarıyla kaplı kumsalı bulunan La Jolla. Daha sonra San Diego'nun ilk kurulduğu yere, Old Town’a geçiyoruz. Gas Lamp bölgesinden geçerek mola ve alışveriş için Seaport Village'de duruyoruz. Daha sonra San Diego-Coronado Köprüsü'nden geçerek muhteşem San Diego körfez manzarasını izliyor ve inanılmaz güzellikteki Coronado'ya geçiyoruz. Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika'nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado adası gezimiz sonrasında akşam Los Angeles’e dönüş.

Yemek ve otele giriş.

 

Gün8, Los Angeles – Universal Studios

Las Vegas hotel, Hollywood, Universal Studios, Las Vegas Hotel : 75mi-120km

Bugün, her yaşa hitap eden, dünyanın en ünlü filmlerinin çekimlerinin yapıldığı devasa bir komplekse, film çekilen stüdyoları haricinde, eğlence parkı olarak adlandırdığımız bölümlerinde Shrek 4D, Mummy, Water World, Jurassic Park, Terminator gibi sinema dünyasına mal olmuş birçok filmin kendine has gösterilerini izleme imkanı bulup, gönlümüzce eğleneceğimiz; dünyada dört yerde bulunmasına karşın çekimlerin sadece burada yapıldığı, Üniversal Stüdyolarına gidiliyor. Dünya'nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkanı bulabileceğimiz bu park, aynı zamanda Dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. Nefeslerinizi keserek, filmlerin içindeymiş hissini yaşatacaktır

Akşam üstü park çıkışında, Los Angeles gezimize devam ediyoruz.. Akşam yemeği sonrası otele dönüş.

 

Gün9, Los Angeles – dönüş :

Las Vegas hotel, Disneyland, Las Vegas Havaalanı : 70mi-115km

Dönüş günü, serbest gün, gönlümüzün dilediğini yapalım. Arzu edenler için Disneyland park gezisi organize edebileceğiz. Sabah açılış saati 09:00 gibi katılımcıları bırakacak ve sonrasında da 14:30’da geri alacağız. Istikamet havaalanı. 18:25’deki Los Angeles-Istanbul TK10 seferi uçağı için check-in işlemlerimiz ardından, havaalanını gezerek uçağımızın kapısına gidiyoruz.

Hoşça kal Amerika!

 

Gün10, Istanbul :

Istanbul Havalimanı

Yaklaşık 12 saatlik bir uçuş sonrası akşam üstü 18:25 sıralarında Istanbul’a dönmüş oluyoruz. Tatlı yorgunluk ve tebessümlerle, bir sonraki organizasyonda görüşmek temennileri ile vedalaşıyor ve dağılıyoruz.

Acaba bir sonraki gezimizde Boston’dan Miami’ye kadar olan bölgeyi mi gezsek, ne dersiniz?

 

“BizBize gezi konsepti, güzel gezmek, güzel yemek, güzel anları paylaşmak esası üzerine oluşturulmuştur. Bir aile-arkadaş gezisi anlayışı ile diğer katılımcıların da istekleri olabileceği göz önüne alınarak diğerlerine karşı saygı esas olup, “biz” ön-plana çıkarılmaktadır.

Kiralık araç alınmakta ve gezi süresince bu araç kendi kullanımımızda olmaktadır. Mahallinden sürücü ve rehber alınması tercih edilmemektedir. Program, kurgu ve gerçekleşme Hasan HAZIRLAR tarafından yapılır.

Ne Kadar Öderiz ?     Belirtilen konaklama şekline göre, iki kişilik odada kişi başı 1450,-$, tek kişi konaklaması halinde 320,-$ ilave edilir.

 

Gezi Bedeline Neler Dahil ?     *Hasan Hazırlar tur liderliği hizmeti.     *8 Gece konaklama.     *LasVegas hariç konaklanan gece sayısı kadar kahvaltı.     *kişi başı 50 cl su,     *Program dahilinde belirtilen bütün geziler.     *ısıtmalı, klimalı, kiralık araç ile bütün ulaşımlar.     *kiralık araç benzin, otopark ve yol ücretleri     *Türkçe/İngilizce rehberlik Hasan Hazırlar.

 

Neleri Dahil Edemedik ?     *Müze ve ören yeri giriş ücretleri.     *Istanbul – San Fransisco/Los Angeles - İstanbul arası Türk Hava Yolları tarifeli seferi ekonomi sınıfı uçak biletleri.     *Öğle ve akşam yemekleri.     *Las Vegas’da iki kahvaltı      *Yurt dışı çıkış harcı: 50 TL     *Kişisel harcmalar     *laundry ve kuru temizleme hizmetleri     *programda yer almayan hizmetler     *şoför ve rehber bahşişleri.    *Yerel otoritelerce direkt veya dolaylı olarak(otellerde) talep edilecek her türlü resim harç ve vergiler.      *San Fransisco’da tekne ücreti.     *Amerika Vizesi

 

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman     Ödemelerin nakit ve USD olarak yapılması tercih nedenidir. TL olarak yapılacak ödeme ve havalelerde USD alımında fark oluşması halinde ayrıca talep ediler. Ödemelerin seyahat öncesi tamamlanmış olması koşulu ile taksit yapılır. Kredi kartı ile ödemede, ödeme günü TCMB efektif satış kuru + %2,5 esas alınır.

NOTLAR:

Program Değişikliği: Gezi Turunda, San Fransisco, Las Vegas, Los Angeles sabit olmak koşulu vardır. Bunun dışında ülke, yol, gereklilik, zorunluluk nedenleri ile rutta ve programda değişiklik yapılabilir.

Uçak ulaşımı: tercih edilen: Türk Hava Yolları:            10-11-2020 TK79 IST13:55-SFO16:35 / 19-11-2020 TK10 LAX18:25 – 18:25IST(30-10-2020) . Atlantik aşırı uçuşlarında parça sistemi bağaj hakkı uygulanır. Promosyon ekonomi sınıf için havayolu 2 parça (24 kg geçemez) bağaj hakkı verir, fazla parça için ücret uygulanır. 8kg kadar kabin bağajı ve el çantası hakkı ayrıca vardır. Havayolunun yapacağı değişiklikler bilet kuralına göre değerlendirilir ve gezi turunu bağlayıcı değildir.

Karayolu Ulaşımı: Tur ulaşımı, varışta Los Angeles havaalanında temin edilecek rent-a-car (minibüs) ile yapılacaktır. Isıtmalı ve klimalı yeni model araç,  tur lideri Hasan HAZIRLAR tarafından kullanılacaktır. Katedilecek mesafe yaklaşık 3450 km’dir.

Konaklama: seyahat süresince kullanılacak oteller, turist sınıfı, temiz, oteller olacaktır. Otellerin mümkün olduğunca şehir merkezine yakın olması tercih edilmektedir.

2gece, San Fransisco :

1gece, Bakersfield :

2gece, Las Vegas :

3gece, Los Angeles :

Seyahat tarihine kadar, oluşabilecek herhangi bir değişiklikte, daha iyi konum ve şartlarda konaklamalar dikkate alınır.

Pasaport, vize: Bu geziye katılacakların en az altı ay geçerli bir pasaportlarının olması ve bu pasaportlarında Amerika vizelerinin olması gerekmektedir. Pasaportunda son bir yıl içinde, İran, Suriye, Irak, Venezüella, Küba, Çin, Rusya vize ve/veya giriş çıkış damgası olan katılımcıların bu hususu bildirmeleri lazım gelmektedir.

Amerika Vizesi için KanulaTur danışmanlık ücreti US$40,- vize harcı başvuru sahibi tarafından ayrıca ödenir.

T.C. vatandaşlarının yurtdışına çıkarken ödemeleri gereken Yurtdışı çıkış harcı, kendilerince ödenecektir.

Gezi iptal edilmeyecektir. En fazla 12 katılımcı ile yapılacaktır. Katılımcı adedinin 9’un altına düşmesi durumunda yeniden fiyatlandırılır.

Gezi, Kaliforniya ve Nevada eyaletlerini kapsayacaktır. Kaliforniya’da İngilizce yanında İspanyolca da konuşulmaktadır.

Sezon itibariyle soğuk-ılık bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezide, rahat spor ayakkabı veya botlar, kazak, mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, ve rutin kullanılan ilaçlarını almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için önceden bildirimde bulunmaları lazım gelmektedir.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara