Tur VANa, VanGölü Ekspersi ile.. - Anadolu-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

Van Gölü Gezi Turu

15/09/2020-19/09/2020

Van Gölü Ekspresi + Uçak ile

5gün4gece

 

Tur Programı:

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğunun doğa, tarih, kültür ve gastro merkezi Van’a gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

 

1.Gün : İstanbul - Ankara – Vangölü Ekspresi:  Gezi turumuz Ankara’da saat 11:00’deki Van Gölü ekspresinde yerimizi alarak başlar. yaklaşık 25 saat süren Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak yemekli vagonlarda alınacaktır. Dileyen misafirlerimiz yanında yiyecek getirebilir. Konaklama yataklı veya kuşetli vagonlardadır.

İstanbul’dan katılacak misafirler için, sabah erken saatlerde Bakırköy’den hareket edecek olan Kanulatur servis aracımız, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havaalanına getiriyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın 07:10 uçağı ile Ankara’ya gitmek için yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık uçuş sonrası Ankara’ya varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla Ankara Gar’ına transfer sağlanarak Van gölü Ekspresi trenimizde yerlerimizi alıyoruz.

 

2.Gün : Tatvan - Ahlat – Van Şehir Merkezi: (ÖY, AY)    trenimiz saat 12:00 sıralarında varış istasyonuna yanaşıncaya değin, kısa molalar ve yolculuk boyunca camdan görüp fotoğraf çekeceğiniz eşsiz manzara keyfi ile yolculuğumuza Tatvan’a varış ile tren yolculuğumuz sonlanıyor. Uzun ve keyifli bir yolculuk sonrası orada bizi bekleyen araçlarımızda yerlerimizi alıp, beş minaresiyle türkülere konu olan Bitlis gezimizde şehir turu, İhsaniye Medresesi ve Külliyesi ile Etnografya Müzesinin görülmesinin ardından araçlarımıza Ahlat’a devam ediyoruz. Öğle yemeği Ahlat’ta. Sonrasında Sahil Kalesi, İskenderpaşa Camisi, Emin Bayındır Köprüsü ve Kümbetleri görüp, ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Selçuklu Anıt Mezarları’nı keşfe çıkıyoruz. Anıt oluşturan taşları üzerindeki kabartmalar ve oyma işleri ile yaklaşık 8200 mezarın yer aldığı alanı görüp gezdikten ve bolca fotoğraf çektikten sonra aracımızla başka bir keşfe ilerliyoruz. Tatvan ve Ahlat arasında yer alan Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağ’ının zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, kapladığı alanla Dünya’da kendi türünde on altıncı sırada bulunan ve sıcak-soğuk göllerini bir arada bulunduran yapısıyla hepimizde hayranlık uyandıracak olan bir doğa harikası. Buradaki keşfimizi tamamladıktan sonra araçlarımızda yerlerimizi alıp Van merkezdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Saatlerin uyması halinde Van’a geçişimiz feribotla olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

 

3.Gün :  Van Şehir Merkezi ve Çevresi – Akdamar Adası: (K, ÖY, AY)     Sabah otelde alınan özgün yöresel kahvaltı sonrası, altı bin yıllık geçmişi ile tarihe meydan okuyan Urartu Krallığı’nın merkezi Van Kalesi olarak da bilinen Tuşba Kalesi ve Urartu ve diğer uygarlıklara ait birçok eseri barındıran Van Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Van Müzesinin ardından, ünlü Van kedilerinin bulunduğu Kedi evini gezip, sonrasında verilecek serbest zamanda, Van’a özgü gümüş işlerinin yapıldığı atölyeler ziyaret edilebilir, sevdiklerimize ve kendimize hediyeler alabiliriz. Öğle yemeği Van’da.

Van Göl’ü sahillerinin en şirin ve yeşil yerleşim alanı olan meyve bahçeleriyle bezeli Edremit üzerinden Gevaş’a gidiyor ve buradan tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz. Dış kabartmalarıyla ünlü, yeni restore edilen bir Ermeni kilisesi olan Ahtamar Kilisesi hakkında bilgi alıyor ve geziyoruz. Sonrasında verilecek serbest zamanda, yakınlardaki alanda sunulan kilim ve hediyelik eşya tezgahları gezilebilir ve alışveriş yapılabilir. sonrasında Gevaş’a geri dönüp araçlarımızla Van Şehir Merkezindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

 

4. Gün : Muradiye - Ağrı : (K, ÖY, AY)     Otelde alınan yöresel kahvaltının ardından araçlarda yerimizi alıp Ağrı’ya doğru yola çıkıyoruz. Ağrı yolu üzerinde Volkanik taşları geniş bir alana püskürmüş olan Tendürek Volkanik Dağı’nda kısa bir mola ve seyir sonrasında Muradiye’de de duruyoruz.  Muradiye Şelalesi ve Köprüsü’nde fotoğraf molası verip, çaylarımızı yudumlayıp, şelalenin yüzümüze vurmuş olduğu katrelerin hissiyatını yaşıyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binip yola koyuluyoruz. Ağrı Doğubeyazıt sınırları içinde kalan Ağrı Dağı Milli Parkı’nda Efsanelerin Dağı Ağrı’nın karlı tepelerini resimleyip eşsiz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeği Doğubeyazıt’ta.

Kısa bir serbest zaman sonrası  Doğu’nun bir başka şahaseri UNESCO Tarih Hazinesi İshakPaşa Sarayı’na gidiyoruz. İshakPaşa Sarayı bir Osmanlı dönemi yapısı olup, görkemli özel mimarisi, anıtsal taç kapıları, haremi, selamlığı, yüzlerce odası ve camii’si ile görülmeye değer bir efsaneler şaheseridir. Bu tarihi yapıtı görüp gezdikten sonra aracımız ile tekrar Van’a dönüyor ve otelimize geçerek dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde

 

5.Gün : Van – Erçek Gölü – İstanbul : (K)    Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eşyalarımızı otelde emanete bırakıp ayrılıyoruz. Aracımız ile ilk olarak, kuş cenneti olarak bilinen bir set gölü olan Erçek Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Flamingo’ların göç yolu üzerindeki bu Kuş Cenneti’nde Flamingo’ları gözlemleme ve bolca fotoğraf çekme imkanı ve fırsatı bulacağız. Sonrasında Van Merkez’e geri dönüp şehri dolaşmak, alışveriş yapmak için serbest zaman verilecek. Doya doya geçireceğiniz bu serbest zaman sonrası konaklama otelinde buluşuluyor ve aracımız ile Van Ferit Melen Havaalanı’na geçiyoruz.

Pegasus Havayolları’nın 20:30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen Kanulatur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket etmeden önce; Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2945

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 15.09.2020
  • Bitiş: 19.09.2020
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved