KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

Istanbul

Karma Ulaşım

5 Gün

Start: 15.09.2020

Finish: 19.09.2020

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : KNDA01

( Tur Ziyaret Sayısı: 96 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2745 TL
ONLİNE REZERVASYON

Van Gölü Gezi Turu

15/09/2020-19/09/2020

Van Gölü Ekspresi + Uçak ile

5gün4gece

 

Tur Programı:

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğunun doğa, tarih, kültür ve gastro merkezi Van’a gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

 

1.Gün : İstanbul - Ankara – Vangölü Ekspresi:  Gezi turumuz Ankara’da saat 11:00’deki Van Gölü ekspresinde yerimizi alarak başlar. yaklaşık 25 saat süren Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak yemekli vagonlarda alınacaktır. Dileyen misafirlerimiz yanında yiyecek getirebilir. Konaklama yataklı veya kuşetli vagonlardadır.

İstanbul’dan katılacak misafirler için, sabah erken saatlerde Bakırköy’den hareket edecek olan Kanulatur servis aracımız, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havaalanına getiriyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın 07:10 uçağı ile Ankara’ya gitmek için yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık uçuş sonrası Ankara’ya varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla Ankara Gar’ına transfer sağlanarak Van gölü Ekspresi trenimizde yerlerimizi alıyoruz.

 

2.Gün : Tatvan - Ahlat – Van Şehir Merkezi: (ÖY, AY)    trenimiz saat 12:00 sıralarında varış istasyonuna yanaşıncaya değin, kısa molalar ve yolculuk boyunca camdan görüp fotoğraf çekeceğiniz eşsiz manzara keyfi ile yolculuğumuza Tatvan’a varış ile tren yolculuğumuz sonlanıyor. Uzun ve keyifli bir yolculuk sonrası orada bizi bekleyen araçlarımızda yerlerimizi alıp, beş minaresiyle türkülere konu olan Bitlis gezimizde şehir turu, İhsaniye Medresesi ve Külliyesi ile Etnografya Müzesinin görülmesinin ardından araçlarımıza Ahlat’a devam ediyoruz. Öğle yemeği Ahlat’ta. Sonrasında Sahil Kalesi, İskenderpaşa Camisi, Emin Bayındır Köprüsü ve Kümbetleri görüp, ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Selçuklu Anıt Mezarları’nı keşfe çıkıyoruz. Anıt oluşturan taşları üzerindeki kabartmalar ve oyma işleri ile yaklaşık 8200 mezarın yer aldığı alanı görüp gezdikten ve bolca fotoğraf çektikten sonra aracımızla başka bir keşfe ilerliyoruz. Tatvan ve Ahlat arasında yer alan Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağ’ının zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, kapladığı alanla Dünya’da kendi türünde on altıncı sırada bulunan ve sıcak-soğuk göllerini bir arada bulunduran yapısıyla hepimizde hayranlık uyandıracak olan bir doğa harikası. Buradaki keşfimizi tamamladıktan sonra araçlarımızda yerlerimizi alıp Van merkezdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Saatlerin uyması halinde Van’a geçişimiz feribotla olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

 

3.Gün :  Van Şehir Merkezi ve Çevresi – Akdamar Adası: (K, ÖY, AY)     Sabah otelde alınan özgün yöresel kahvaltı sonrası, altı bin yıllık geçmişi ile tarihe meydan okuyan Urartu Krallığı’nın merkezi Van Kalesi olarak da bilinen Tuşba Kalesi ve Urartu ve diğer uygarlıklara ait birçok eseri barındıran Van Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Van Müzesinin ardından, ünlü Van kedilerinin bulunduğu Kedi evini gezip, sonrasında verilecek serbest zamanda, Van’a özgü gümüş işlerinin yapıldığı atölyeler ziyaret edilebilir, sevdiklerimize ve kendimize hediyeler alabiliriz. Öğle yemeği Van’da.

Van Göl’ü sahillerinin en şirin ve yeşil yerleşim alanı olan meyve bahçeleriyle bezeli Edremit üzerinden Gevaş’a gidiyor ve buradan tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz. Dış kabartmalarıyla ünlü, yeni restore edilen bir Ermeni kilisesi olan Ahtamar Kilisesi hakkında bilgi alıyor ve geziyoruz. Sonrasında verilecek serbest zamanda, yakınlardaki alanda sunulan kilim ve hediyelik eşya tezgahları gezilebilir ve alışveriş yapılabilir. sonrasında Gevaş’a geri dönüp araçlarımızla Van Şehir Merkezindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

 

4. Gün : Muradiye - Ağrı : (K, ÖY, AY)     Otelde alınan yöresel kahvaltının ardından araçlarda yerimizi alıp Ağrı’ya doğru yola çıkıyoruz. Ağrı yolu üzerinde Volkanik taşları geniş bir alana püskürmüş olan Tendürek Volkanik Dağı’nda kısa bir mola ve seyir sonrasında Muradiye’de de duruyoruz.  Muradiye Şelalesi ve Köprüsü’nde fotoğraf molası verip, çaylarımızı yudumlayıp, şelalenin yüzümüze vurmuş olduğu katrelerin hissiyatını yaşıyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binip yola koyuluyoruz. Ağrı Doğubeyazıt sınırları içinde kalan Ağrı Dağı Milli Parkı’nda Efsanelerin Dağı Ağrı’nın karlı tepelerini resimleyip eşsiz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeği Doğubeyazıt’ta.

Kısa bir serbest zaman sonrası  Doğu’nun bir başka şahaseri UNESCO Tarih Hazinesi İshakPaşa Sarayı’na gidiyoruz. İshakPaşa Sarayı bir Osmanlı dönemi yapısı olup, görkemli özel mimarisi, anıtsal taç kapıları, haremi, selamlığı, yüzlerce odası ve camii’si ile görülmeye değer bir efsaneler şaheseridir. Bu tarihi yapıtı görüp gezdikten sonra aracımız ile tekrar Van’a dönüyor ve otelimize geçerek dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde

 

5.Gün : Van – Erçek Gölü – İstanbul : (K)    Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eşyalarımızı otelde emanete bırakıp ayrılıyoruz. Aracımız ile ilk olarak, kuş cenneti olarak bilinen bir set gölü olan Erçek Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Flamingo’ların göç yolu üzerindeki bu Kuş Cenneti’nde Flamingo’ları gözlemleme ve bolca fotoğraf çekme imkanı ve fırsatı bulacağız. Sonrasında Van Merkez’e geri dönüp şehri dolaşmak, alışveriş yapmak için serbest zaman verilecek. Doya doya geçireceğiniz bu serbest zaman sonrası konaklama otelinde buluşuluyor ve aracımız ile Van Ferit Melen Havaalanı’na geçiyoruz.

Pegasus Havayolları’nın 20:30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen Kanulatur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket etmeden önce; Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Sunduklarımız (Ücrete Dâhil Olan Hizmetler)

*Gidişi tren ile yapmak isteyenler için: Sabiha Gökçen-Ankara arası uçak bileti, Esenboğa-Ankara gar arası vip transfer, Van Gölü Ekspresi kuşetli bilet(imkanlar ölçüsünde Yataklı temin edilir)      *Belirlenen noktalardan Sabiha Gökçen Havaalanına transfer       *Sabiha Gökçen’den belli noktalara transfer.       *Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen-Van gidiş-dönüş uçak biletleri.      *Turun 1. 2. 3. günleri öğle yemeği.     *Turun başlangıcı Van Havaalanı’nda başlayıp, dönüş günü tekrar havaalanına kadar bize eşlik edecek klimalı lüks araç ile ulaşımlar.     *Van’da 4* (tercih Rönesans Life Hotel) konaklama ve konaklama gece adedi kadar sabah kahvaltısı & akşam yemeği.     *Tekne ve feribot ücretleri.      *Milli park ve ören yeri giriş ücretleri.      *günlük 0,5l şişe suyu.      *Hasan Hazırlar koordinesinde, mahalli profesyonel rehberlik hizmeti     *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee       *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dâhil Edemediklerimiz

*Kişisel harcamalar.     *Turun son günü öğle yemeği.     *Müze Giriş ücretleri(müze kart veya işbankası kartları kullanılabilmektedir. 65 yaş üstü misafirlerimize ücretsizdir)      *Yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *Misafirlerin özel harcamaları,   *Otelde minibar kullanımları.   *bahşişler.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2745,-TL* , tek kişi konaklaması halinde 270TL ilave edilir. İstanbul dışından katılımcılar için bağlantılı uçuşların farkı talep edilir.*16 misafir için geçerli ücrettir. (16 konfirmenin sonrakileri için uçak bilet farkı yansıtılır)

 

(Ödeme) Nerede Nasıl Ne Zaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurVan-I” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank       TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti      TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, YSD veya Euro için ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler ulaşım ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

*Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

*15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

*Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar, özellikle araç içerisinde, her mola sonrasında bir sonraki koltuğa geçmek sureti ile değişim, bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

*Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

*Hava değişikliği ve sıcak iklim bölgelerinde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

*Misafirlerin, yürüyüşe ve yaz şartlarına uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek giysilerini yanlarına almaları önerilir.

-Turlarımız Otel, ulaşım, hizmetler olarak bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan Ulaşım, Konaklama Çevre Gezileri Vb. Haklar İade edilemez. -0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında yatak verilmeyebilir. -Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. -Konaklama otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. -Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti nedeni ile yapılamayan Turlarda Kanula Turizmin Sorumluluğu yoktur. -Yeterli çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Kanula Turizm de saklıdır. -Turun iptali durumunda Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır. -Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı bulunmamaktadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI : Acentenin iflası veya herhangi bir neden ile paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır).

TUR PROGRAMLARIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA GÖRE UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir. İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara