KNLTur Kars, Erzurum I

İstanbul

Karma Ulaşım

4 Gün

Start: 27.01.2021

Finish: 30.01.2021

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : KNDA02

( Tur Ziyaret Sayısı: 53 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
3175 TL
ONLİNE REZERVASYON

TurKars’a – Kars ve Erzurum

27 - 30 / Ocak / 2021

4gün 3gece

Havayolu + Dogu Expresi  ile

KNLTur misafirlerine Özel

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ani Harabeleri,  Kışları bembeyaz bir örtüye bürünen Çıldır Gölü, Yontma Taş Devrinden bugüne değin bir yerleşim birimi, Rus işgali döneminden kalma taş binaları, Allahuekber Dağları’nın eteğinde dondurucu soğuğu ile 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış, Doğu Anadolu’nun en zengin tarihine sahip serhat şehri, peyniri ve kazı ile ünlü mutfağı, Kanula tur ile KARS’a..

 

 1.Gün: Istanbul – Kars Şehir Merkezi (ÖY AY)     : gitmek için sabah erken saatlerinde Bakırköy’den hareket edecek KanulaTur servis aracımız, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçe Havalimanı’na getiriyor; bağaj ve check-in işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın saat 07:45’daki PC2590 seferi uçağı ile Kars’a gitmek için yerimizi alıyoruz.  Yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile Kars’a varış.

Burada bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak KanulaTur ayrıcalığı ile güzel bir hafta sonu tatili için keşfe çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Kars şehir merkezi’ne dönüyoruz. Öğle yemeğinde, eti en lezzetli kanatlı olan ‘’Kars Kazı’’ ve yöresel yemekler var.

Öğleden sonra, otelimize giriş yapıyor ve kısa bir dinlenmeden sonra şehri gezip tanımaya başlıyoruz. Yaya gezimizde şehrin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizleri büyüleyecek; Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi de göreceğimiz başlıca eserler olacaktır. Gezi sonrasında otele dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü / Atlı Kızaklar(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ermenistan sınırına yakın 2012’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani’ye hareket ediyoruz. Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilisesi), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Cami, bu tarihi mekânda göreceğimiz başlıca eserler olacaktır.

Sonrasında, 2000 mt rakımlı Çıldır Gölü ‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. buz tutmuş halde göreceğimiz Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada, şartların elverdiği ölçüde, göl kenarında Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz. İmkanımız olursa da buz tutmuş gölde buzlar kırılarak yapılan balık avını izleyip öğle yemeğinde de bu şekilde avlanan balıklar yemek menümüz olacaktır. Yemeklerimizi yedikten sonra Kars Şehir Merkezine dönüş ve serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz için, halk dansları eşliğinde nefis bir akşam yemeği (ekstra)

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün – Boğatepe (Zavotlar) Köyü / Peynircilik Müzesi, Sarıkamış – Av Köşkü , Kayak Bölgesi, Kars Şehir Merkezi(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bu kez Boğatepe’ye, eski adı Zavotlar köyüne gidiyor ve evlerde atölyelerde peynir üretimi hakkında bilgilendiriliyoruz, bir zamanlar peynircilik müzesi yapılmaya çalışılmış mekanları de görebileceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada ünlü peynirlerinden ve balından alabilirler. İkinci durağımız, Sarıkamış. Yakın tarihimizin önemli bir olayının mahalline, destanımsı bir şekilde 90 bin askerin donarak can verdiği Allahüekber Dağı eteklerindeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, sonrasında öğle yemeği için Sarıkamış kayak bölgesinde sucuk+ekmek olarak öğle yemeği alıyoruz. Sonrasında serbest zaman.  Şehre dönülüyor ve serbest zaman. Kars’ın sokaklarını da keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş için yeterli zamanımız da var  konaklama otelimizde.

 

4. Gün – Kars, Doğu Ekspresi, Erzurum, İstanbul (K, ÖY)     : Otelimizde erken alacağımız kahvaltı sonrası Kars’ın tarihi istasyonuna geçiyor ve ünlü Doğu ekspresi treninde yerlerimizi alıyoruz. 08:00’deki doğu ekspresi treninde sohbet ederken, yol boyunca göz alabildiğine karlarla kaplı beyaz cenneti izliyoruz. Öğle saatlerinde Erzurum’a varış ve burada trenden iniyor, bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz.

Öğle yemeği, Erzurum’un önde gelen ustalarının elinden çıkma Cağ Kebabı olacaktır. Sonrasında şehir turumuzda Erzurum keşfedeceğiz. Akşam üstü havaalanına gidiyor ve bizleri İstanbul’a götürecek uçağımızda yerimizi alıyoruz. Pegasus Hava  Yolları’nın 15:50’deki uçağımız ile Erzurum’dan yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile İstanbul Sabiha Gökçen’e tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz.

 

Havaalanında bizi bekleyen KanulaTur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket ediyor ve başka bir KanulaTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.     Hoşçakalın

Sunduklarımız (Ücrete Dahil Olan Hizmetler)

*Kars ile Erzurum arasında Doğu Ekspresi pulman tren ulaşımı.     *Pegasus Hava Yolları ile İstanbul(SAW)-Kars ve Erzurum-İstanbul(SAW) uçak bileti. (bütçelenmiş fiyatın üzerinde kalındığı durumlarda uçak bilet farkı talep edilir)   *Istanbul’da gidiş ve dönüş uçağı için havaalanı grup transferi   *4 yıldızlı otellerde 3 gece konaklama.   *konaklama gecesi kadar açık büfe kahvaltı,    *üç akşam yemeği (açık büfe veya set menü)    *öğle yemekleri    *programda yer alan çevre gezileri ve ulaşımları   *rehberlik   *Ören Yeri Girişleri,   *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee  *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz

* yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *müze girişleri      *misafirlerin özel harcamaları,   *otelde minibar kullanımları.   *bahşişler..

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 3175,- TL , tek kişi konaklaması halinde 450 TL ilave edilir

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi, tur tarihi ve TurKars’a-1” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’inin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine on gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Turlara son kayıt seyahat tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler tren, uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Misafirlerin, kış şartlarında gerçekleşecek gezi için yürüyüşe uygun kıyafet ve botlarını ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek...) almaları önerilir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara