Tur Kars, Erzurum I - Anadolu-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Kars, Erzurum I

TurKars’a – Kars ve Erzurum

27 - 30 / Ocak / 2021

4gün 3gece

Havayolu + Dogu Expresi  ile

KNLTur misafirlerine Özel

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ani Harabeleri,  Kışları bembeyaz bir örtüye bürünen Çıldır Gölü, Yontma Taş Devrinden bugüne değin bir yerleşim birimi, Rus işgali döneminden kalma taş binaları, Allahuekber Dağları’nın eteğinde dondurucu soğuğu ile 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış, Doğu Anadolu’nun en zengin tarihine sahip serhat şehri, peyniri ve kazı ile ünlü mutfağı, Kanula tur ile KARS’a..

 

 1.Gün: Istanbul – Kars Şehir Merkezi (ÖY AY)     : gitmek için sabah erken saatlerinde Bakırköy’den hareket edecek KanulaTur servis aracımız, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçe Havalimanı’na getiriyor; bağaj ve check-in işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın saat 07:45’daki PC2590 seferi uçağı ile Kars’a gitmek için yerimizi alıyoruz.  Yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile Kars’a varış.

Burada bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak KanulaTur ayrıcalığı ile güzel bir hafta sonu tatili için keşfe çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Kars şehir merkezi’ne dönüyoruz. Öğle yemeğinde, eti en lezzetli kanatlı olan ‘’Kars Kazı’’ ve yöresel yemekler var.

Öğleden sonra, otelimize giriş yapıyor ve kısa bir dinlenmeden sonra şehri gezip tanımaya başlıyoruz. Yaya gezimizde şehrin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizleri büyüleyecek; Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi de göreceğimiz başlıca eserler olacaktır. Gezi sonrasında otele dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü / Atlı Kızaklar(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ermenistan sınırına yakın 2012’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani’ye hareket ediyoruz. Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilisesi), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Cami, bu tarihi mekânda göreceğimiz başlıca eserler olacaktır.

Sonrasında, 2000 mt rakımlı Çıldır Gölü ‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. buz tutmuş halde göreceğimiz Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada, şartların elverdiği ölçüde, göl kenarında Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz. İmkanımız olursa da buz tutmuş gölde buzlar kırılarak yapılan balık avını izleyip öğle yemeğinde de bu şekilde avlanan balıklar yemek menümüz olacaktır. Yemeklerimizi yedikten sonra Kars Şehir Merkezine dönüş ve serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz için, halk dansları eşliğinde nefis bir akşam yemeği (ekstra)

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün – Boğatepe (Zavotlar) Köyü / Peynircilik Müzesi, Sarıkamış – Av Köşkü , Kayak Bölgesi, Kars Şehir Merkezi(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bu kez Boğatepe’ye, eski adı Zavotlar köyüne gidiyor ve evlerde atölyelerde peynir üretimi hakkında bilgilendiriliyoruz, bir zamanlar peynircilik müzesi yapılmaya çalışılmış mekanları de görebileceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada ünlü peynirlerinden ve balından alabilirler. İkinci durağımız, Sarıkamış. Yakın tarihimizin önemli bir olayının mahalline, destanımsı bir şekilde 90 bin askerin donarak can verdiği Allahüekber Dağı eteklerindeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, sonrasında öğle yemeği için Sarıkamış kayak bölgesinde sucuk+ekmek olarak öğle yemeği alıyoruz. Sonrasında serbest zaman.  Şehre dönülüyor ve serbest zaman. Kars’ın sokaklarını da keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş için yeterli zamanımız da var  konaklama otelimizde.

 

4. Gün – Kars, Doğu Ekspresi, Erzurum, İstanbul (K, ÖY)     : Otelimizde erken alacağımız kahvaltı sonrası Kars’ın tarihi istasyonuna geçiyor ve ünlü Doğu ekspresi treninde yerlerimizi alıyoruz. 08:00’deki doğu ekspresi treninde sohbet ederken, yol boyunca göz alabildiğine karlarla kaplı beyaz cenneti izliyoruz. Öğle saatlerinde Erzurum’a varış ve burada trenden iniyor, bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz.

Öğle yemeği, Erzurum’un önde gelen ustalarının elinden çıkma Cağ Kebabı olacaktır. Sonrasında şehir turumuzda Erzurum keşfedeceğiz. Akşam üstü havaalanına gidiyor ve bizleri İstanbul’a götürecek uçağımızda yerimizi alıyoruz. Pegasus Hava  Yolları’nın 15:50’deki uçağımız ile Erzurum’dan yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile İstanbul Sabiha Gökçen’e tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz.

 

Havaalanında bizi bekleyen KanulaTur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket ediyor ve başka bir KanulaTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.     Hoşçakalın

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 3175

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 27.01.2021
  • Bitiş: 30.01.2021
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved