Tur ORTAAVRUPAya

Istanbul

Karma Ulaşım

9 Gün

Start: 24.06.2021

Finish: 02.07.2021

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNEU03

( Tur Ziyaret Sayısı: 471 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1150 €
ONLİNE REZERVASYON

Kanula Tur ile

Orta Avrupa'ya  Butik Turu

24/06 - 02/07/2021

BUDAPEŞTE, SZENTENDRE, ESTERGON, BRATİSLAVA, VİYANA, SEEGROTTE, BADEN , PRAG, KARLOVY VARY, TEREZIN, DRESDEN, POSTDAM, BERLİNPROGRAM

1.GÜN: İSTANBUL , BUDAPEŞTE
Sabah saatlerinde havalimanında buluşma. ve Budapeşte'ye gidiş için bagaj ve pasaport işlemlerini tamamlayarak uçağa yöneliyoruz. Uçağın kapısında Ankara ve diğer şehirlerden gelen katılımcılar ile buluşuyor ve İstanbul'dan 12:00 de hareket.
Saat 13.05 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Macaristan’ın başkenti Budapeşte'ye varış ve panoramik şehir turunda: Elizabeth Köprüsü, Parlamento Binası, Zincirli Köprü’yü görüyor ve Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Barınağı, Matyas Kilisesi, Buda Kalesi, Citadella- Gellert Tepesi ile Vaci Caddesi'ni yürüyerek geziyoruz. Akşam otelimize yerleşme.

Konaklama Budapeşte'de.

2.GÜN: BUDAPEŞTE “SZENTENDRE, ESTERGON”
Kahvaltıdan sonra; tam gün sürecek öğle yemeği dahil gezimizde önce sanatçı kasabası olarak bilinen Szentendre’yi gezeceğiz. Yerel içecekler de dahil öğle yemeğimizi aldıktan sonra Macar krallıklarına başkentlik yapmış ve Osmanlı döneminde adına şiirler yazılmış Estergon'da, kale ve katedrali görüyoruz. Akşam Budapeşte’ye dönüş. (Macaristan’da mutlaka görülmesi gereken tarihi Estergon şehri ve sanatçı kasabası Szentendre tur programımıza dahil edilmiştir).

Konaklama Budapeşte’de.

3.GÜN: BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA , VİYANA
Kahvaltıdan sonra Budapeşte'den ayrılarak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Molalarla yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Bratislava'ya varış. (Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan Bratislava gezisi tur programımıza dahil edilmiştir). Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından Viyana’ya varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste'nde yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana'da yapılacak panoramik şehir turunda: 20. yüzyıl Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi molalar ile yürüyerek gezilecektir. Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele yerleşme.

Konaklama Viyana’da.

4.GÜN: VİYANA “SEEGROTTE, BADEN”
Kahvaltıdan sonra önce, Viyana çevresine gezi yapacağız. Yüzüklerin Efendisi filminin de çekildiği, 12. yüzyıl yapımı muhteşem mimarisi ile Liechtenstein Şatosu'nda verilecek fotoğraf molasının ardından,  II. Dünya Savaşı'nda uçak fabrikası olarak kullanılan Seegrotte Müzesi ve yer altı gölü (giriş ücreti dahil) rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Bugün ayrıca 2007 yılında Papa tarafından ziyaret edilmiş, Avusturya’nın en önemli manastırı olan ve 800 senedir faal olarak dini eğitim verilen Heiligenkreuz Manastırı ile Beethoven'ın 9. Senfonisi'ni bestelediği Baden termal şehrini de göreceğiz (tarihi ve doğal güzellikleri ile muhakkak görülmesi gereken bu bölgeler tur programına dahil edilmiştir). Öğleden sonra Viyana’da serbest zamanda müze gezmek isteyenlerle; Sanat Tarihi Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Türkiye’deki Efes Antik Kenti arkeolojik kazılarından Avusturya’ya taşınan eserlerin sergilendiği Efes Müzesi'nin bulunduğu Müzeler Meydanı’na gidilecektir (öğleden sonra müze gezmek isteyenler giriş biletlerini kendileri alacaklardır). Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele dönüş.

Konaklama Viyana’da.


5.GÜN: VİYANA, PRAG
Kahvaltıdan sonra Viyana'dan ayrılıyoruz. Molalarla beş saatlik yolculuk sonrası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag'a varış. Öğleden sonra yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda; Hradcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Kampa Adası, Aşıklar Köprüsü, John Lennon duvarı (Mala Strana Mahallesi), Prag'ın simgesi olan Karlov Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilise'sini göreceğiz. Daha sonra Parizska Caddesi'ndeki Avrupa’nın en eski Yahudi Mahallesi gezilecektir. Akşam otele yerleşme.

Konaklama Prag’da.

6.GÜN: PRAG “KARLOVY VARY” 
Kahvaltı sonrası Atatürk ve daha bir çok ünlünün ziyaret ettiği Karlovy Vary (Karlsbad) termal şehrine tur düzenlenecektir (Prag turlarında mutlaka görülmesi gereken Avrupa'nın kristali; kaplıcaları ve içmeleri ile meşhur Karlovy Vary tur programına dahil edilmiştir). Prag'dan sabah ayrılarak yaklaşık iki saat sonra öğle yemeği dahil Karlovy Vary turumuzda; Atatürk’ün 1918 yılında konakladığı Carlsbad Plaza Hotel’i görüyor, Tepla Nehri boyunca termal içmeler ve meydanlar ile Karlovy Vary’de yürüyerek şehir gezisi yapıyoruz. Akşam Prag'a dönüş.

Konaklama Prag’da.


7.GÜN: PRAG, TEREZIN, DRESDEN, BERLİN 
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından, Prag’dan otobüsle yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Terezin’i geziyoruz. 18.yüzyılda hükümdar II.Josef tarafından krallığı korumak amacıyla askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş Terezin, II.Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek “Nazi Kampı” olarak kullanılmıştır. Terezin gezisi ardından Çek Cumhuriyeti’nden ayrılarak Almanya’nın Dresden şehrine hareket. Elbe Nehri kıyısında kurulmuş, Saksonya Krallığı'nın başkentini yapmış Dresden’de yapacağımız panoramik şehir turunda; Zwinger Sarayı, Semper Operası, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi ve Eski Şehir Meydanı görülecektir.

Akşam Berlin’e varış ve otele yerleşme. Konaklama Berlin’de.

8.GÜN: BERLİN 
Sabah kahvaltısı ardından Potsdam Saraylar Şehri Gezisi yapacağız (tur programına dahil).  Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde  bulunan Potsdam gezisi sonrası Berlin şehir merkezinde Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Unter den Linden, Kurfürstendamm gibi en önemli yerleri molalar ile görüyoruz. Akşam otele dönüş.

Konaklama Berlin’de.

9.GÜN: BERLİN, İSTANBUL
Kahvaltı sonrası saat 08.30’da otelden ayrılarak şehrin en güzel yerlerinden biri olan ve Bergama Müzesi’nin de bulunduğu Berlin Müzeler Adası'na giderek, Berlin Duvarı'nın bir parçası olan Doğu Yakası Galerisi ve Alexander Platz’ı göreceğiz. Öğleden önce havalimanına transfer.
14:45 Türk Hava Yolları TK 1726 sefer sayılı uçakla Berlin’den hareket ve 18:45 İstanbul'a varış.

Bir sonraki Kanulatur programına katılım temennisi ile ayrılıyoruz.

Bu gezimizde programda yazan tüm gündüz gezileri (415 € paket ) tur ücretine dahildir, ayrıca arzu edenler aşağıda detayları yazılan akşam programlarına da katılabilirler:
-Budapeşte'de ekstra Çigan Gecesine gidebilirsiniz. Macar halk dansları ve Çigan müziği eşliğinde akşam yemeği. Macar geleneksel gulaş çorbası, karışık et, limitsiz alkolsüz içecek veya limitsiz şarap dahil (55 € yerine indirimli fiyat: kişi başı 40 €).
-Budapeşte’de Tuna Nehri'nde 1 içecek dahil, sinevizyon gösterimli, şiirsel Türkçe anlatımı ile Tuna Nehri tekne gezisine katılabilirsiniz (30 € yerine indirimli fiyat: kişi başı 25 €).
-Prag'ta Vltava Nehri'nde akşam yemekli tekne turu, 1 içki de dahil (40 €).
-Prag'ta müzik, dans ve şovlar eşliğinde akşam yemeği. Çek halk şarkıları, danslar, müzik, şov, yemek ve limitsiz alkolsüz içecek ve limitsiz bira/şarap (55 € yerine indirimli fiyat: kişi başı 45 €).

Tur görevlisi Hasan HAZIRLAR
Ulaşım ADANA, ANKARA, İZMİR ve İSTANBUL'dan Türk Hava Yolları ile
Vize YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
- Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag ve Berlin arası ulaşım,
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
* Estergon, Szentendre turu 65 € DAHİL
* Seegrotte, Baden, Viyana ormanları turu 55 € DAHİL
* Karlovy Vary turu 65 € DAHİL
* Bratislava turu 30 € DAHİL
* Terezin ve Dresden turu 95 € DAHİL
* Berlin Müzeler Adası turu 65 € DAHİL
* Postdam turu 40 € DAHİL
- 4 Yıldızlı otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama
- Kahvaltılar (8)
- Şoför Bahşişleri
- Uçakta 20 Kg bagaj taşımacılığı,
- SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası 
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayanlar

- İstanbul / Budapeşte ve Berlin / İstanbul uçak bileti
-Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 75 € dahil
- HAVALİMANI VERGİLERİ

- Seegrotte Müzesi giriş ücretleri

- 2.gün Szentendre’de limitsiz yerel içecek dahil meşhur Rönesans Restoran’da öğle yemeği, 
- 6.gün Karlovy Vary’de 1 içecek dahil öğle yemeği

- 145 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.

- 50 TL yurt dışı çıkış pulu (acentamızdan temin edebilirsiniz)
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Akşam yemekleri
- 2. ve 6.gün hariç tüm öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Arzu edenlerle akşam yapılacak programlar (En az 12 kişinin katılımıyla gerçekleştirilir)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)


Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, kazak, anorak, terlik,şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara