Tur ORTAAVRUPAya , BizBize - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ORTAAVRUPAya , BizBize

Hasan HAZIRLAR ile OrtaAvrupa'ya

Budapeşte’den Berlin’e

24/06 – 02/07/2021  9gün

KNLButik Turu

 

Macaristan:Budapeşte Szentendre Estergon; Slovakya:Bratislava; Avusturya:Viyana Seegrotte Baden; Çekya:Prag KuntaHora KarlovyVary Terezin; Almanya:Dresden Postdam Berlin

 

Tur PROGRAM:

 

1.GÜN: İSTANBUL – BUDAPEŞTE :     Sabah saatlerinde havalimanında buluşma. ve Budapeşte'ye gidiş için bagaj ve pasaport işlemlerini tamamlayarak uçağa yöneliyoruz. Uçağın kapısında Ankara ve diğer şehirlerden gelen katılımcılar ile buluşuyor ve İstanbul'dan 12:00 de hareket.  Tuna nehrinin iki yakasındaki Buda(Budin) ve Peşte’nin 1873’de birleşmesiyle oluşmuş, Macaristan’nın başkenti, UNESCO dünya mirası tarihi ve güzellikleri ile Budapeşte, turun ilk durak noktası.

Öğleden sonra varılacak bu güzel şehirdeki panoramik turda: Elizabeth Köprüsü, Parlamento Binası, Zincirli Köprü’yü görüyor ve Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Barınağı, Matyas Kilisesi, Buda Kalesi, Citadella- Gellert Tepesi ile Vacci Caddesi'ni yürüyerek geziliyor. Akşam üstü otele yerleşme ve serbest zaman.

Konaklama Budapeşte'de.

2.GÜN: BUDAPEŞTE “SZENTENDRE, ESTERGON” (150 km) (K, ÖY) :     Kahvaltıdan sonra; Budapeşte’nin dışına gidiyoruz.. ilk durak, bir nehir kasabası olan, sanat, sanatçıları ve müzeleri ile bilinen Szentendre kasabası geziliyor. Verilecek serbest zamanda Skanzen Kırsal Yaşam Müzesi, kasaba meydanı, Annunciation Kilisesi gezilebilir. Yerel içecekler de dahil öğle yemeği alındıktan sonra Macar krallıklarına başkentlik yapmış ve Osmanlı döneminde adına şiirler yazılmış tarihi Estergon şehrine geçiliyor. kale kalıntıları ve eski bir kilise kalıntısı üzerine inşa edilmiş (1826-1869) muhteşem Estergon Bazilikası geziliyor.

Akşam üstü Budapeşte’ye dönüş ve serbest zaman.

Konaklama Budapeşte’de.

3.GÜN: BUDAPEŞTE - BRATİSLAVA – VİYANA (300 km) (K) :     Kahvaltıdan sonra Budapeşte'den ayrılarak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediliyor. Macaristan’dan Slovakya’ya geçiliyor. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Avrupa’nın orta yerindeki, şirin bir başkent olan Bratislava'ya varış. Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, araca geçiliyor ve Viyana’ya devam ediliyor. Slovakya’dan Avusturya’ya geçiliyor.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste'nde yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana'da yapılacak panoramik şehir turunda: 20. yüzyıl Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi molalar ile yürüyerek gezilecektir. Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele yerleşme.

Konaklama Viyana’da.

4.GÜN: VİYANA “SEEGROTTE, BADEN” (100 km) (K) :     Kahvaltıdan sonra Viyana çevresi gezisi var, araçla önce Yüzüklerin Efendisi filminden sahnelerin çekildiği, 12. yüzyıl yapımı muhteşem mimarisi ile şato Castle Liechtenstein’da fotoğraf molası var. sonrasında, II. Dünya Savaşı'nda nazilerin uçak fabrikası olarak kullandıkları, bir doğa harikası, yeraltı mağarası ve gölü Seegrotte ve müzesi rehber eşliğinde gezilecektir. Bugün ayrıca 2007 yılında Papa tarafından ziyaret edilmiş, sekiz asırdır faal olarak dini eğitim verilen, Avusturya’nın en önemli manastırı olan Heiligenkreuz Manastırı da görülecektir. Sonrasında, Beethoven'ın 9. Senfonisi'ni bestelediği, termal kaplıcaları ile ünlü Baden kenti de görülecek ve gezilecektir. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, Viyana’ya dönüş ve Viyana’da serbest zaman. (müze gezmek isteyenlerle; Sanat Tarihi Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Türkiye’deki Efes Antik Kenti arkeolojik kazılarından Avusturya’ya taşınan eserlerin sergilendiği Efes Müzesi'nin bulunduğu Müzeler Meydanı’na gidilecektir.)

Konaklama Viyana’da.

5.GÜN: VİYANA – Kunta HORA – PRAG (375 km) (K) :     Kahvaltıdan sonra Viyana'dan ayrılıyor ve Çekya’ya, Prag’a doğru yola çıkılıyor. Avusturya’dan Çekya’ya geçiliyor. Çekya’da önce, içi insan kemikleri ve kafatasları ile dekore edilmiş bir kiliseye gidiliyor. Sonrasında yola devamla, molaları ile altı saatlik yolculuk sonrası Çekya’nın başkenti Prag'a varış. Araç ve yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda; Hradcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Kampa Adası, Aşıklar Köprüsü, John Lennon duvarı (Mala Strana Mahallesi), Prag'ın simgesi olan Karlov Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilise'sini göreceğiz. Daha sonra Parizska Caddesi'ndeki Avrupa’nın en eski Yahudi Mahallesi gezildikten sonra otele geçiliyor ve serbest zaman.

Konaklama Prag’da.

6.GÜN: PRAG - KARLOVY VARY (280 km) (K, ÖY) :     Kahvaltı sonrası, Atatürk ve daha bir çok ünlünün ziyaret ettiği, Avrupa'nın kristali, kaplıcaları ve içmeleri ile ünlü kent, mutlaka görülmesi gereken Karlovy Vary’a gidiliyor. Prag'dan yaklaşık iki saatlik uzaklıktaki Karlovy Vary gezimizde, Atatürk’ün de 1918 yılında konakladığı Carlsbad Plaza Hoteli görülüyor, Tepla Nehri boyunca termal içmeler ve meydanlar ile Karlovy Vary’de yaya olarak şehir gezisi yapılıyor. Öğle yemeğini birlikte alıyor ve alışveriş için serbest zaman. Akşam üstü Prag'a dönüş ve serbest zaman.

Konaklama Prag’da.

7.GÜN: PRAG – TEREZIN – DRESDEN - BERLİN (450 km) (K) :     Erken kahvaltı sonrasında, otelden çıkış yapılıyor ve yola çıkılıyor. İlk durak, yaklaşık bir saat mesafedeki, Terezin. 18.yüzyılda hükümdar II.Josef tarafından krallığı korumak amacıyla askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş Terezin, II.Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek “Nazi Kampı” olarak kullanılmıştır. Terezin gezisi ardından istikamet Dresden. Çekya’dan Almanya’ya geçiliyor. Elbe Nehri kıyısında kurulmuş, Saksonya Krallığı'nın başkentliğini yapmış Dresden’de yapacağımız panoramik şehir turunda; Zwinger Sarayı, Semper Opera binası, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi ve Eski Şehir Meydanı görülecek ve gezilecektir. Akşamüstü şehirden ayrılıyor ve üç saatlik bir yolculuk sonrası , Berlin’e hoş geldiniz. Otele yerleşme ve serbest zaman. Berlin geceleri.

Konaklama Berlin’de.

8.GÜN: BERLİN – POSTDAM – BERLİN (100 km) (K, ÖY) :     Sabah kahvaltısı ardından Potsdam, UNESCO dünya mirası içinde yer alan, saraylar, şehri, Alman İmparatorluğunun yönetim merkezi Postdam gezildikten sonra, Havel gölü üzerinde restoran teknelerde alacağımız öğle yemeği sonrasında; öğleden sonra, Berlin şehir merkezinde Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Unter den Linden, Kurfürstendamm gibi en önemli yerleri molalar ile görüyor geziyoruz. Akşam otele dönüş.

Konaklama Berlin’de.

9.GÜN: BERLİN – İSTANBUL (K) :     Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri sonrasında, araçla yarımgün için, şehrin en güzel yerlerinden biri olan ve Bergama Müzesi’nin de bulunduğu Berlin Müzeler Adası'na gidilir. Berlin Duvarı'nın bir parçası olan Doğu Yakası Galerisi ve Alexander Platz görülür. Öğleden sonra da havalimanına transfer ve akşam üstü Berlin’den hareket ve İstanbul'a varış gece.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

€ 1250

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 24.06.2021
  • Bitiş: 02.07.2021
  • Oda / Kahvaltı

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved