KNLTur ÜRDÜNe - Orta Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur ÜRDÜNe

TUR PROGRAMI

KanulaTur ile tur ÜRDÜN’e

 

Türk Hava Yolları ile, 4Gece 6Gün  - ViZESiZ

KNMEJ01-Tur Ürdün’e-Amman, Nebo, LutGölü(Ölü Deniz), Ürdün Nehri, Akabe, VadiRum, Petra

 

1.Gün : İstanbul – Amman :Dünya mirası mekanlar ve Ürdün.. KanulaTur ile keşfetmek için Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyor ve Türk Hava Yolları’nın TK812 sayılı İstanbul-Amman uçuşunda bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında 21:30’daki uçuşta yerimizi alıyoruz. 23:05’de varacağımız Amman’da mahalli rehberimiz ile buluşuyoruz. Ürdün’e hoş geldiniz.

Konaklama Amman ‘da.

2.Gün : Amman – Medaba – Nebo - Ölü Deniz(LutGölü) -Akabe  : (K, ÖY, AY) kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, KanulaTur aracına yerleşme ve Amman şehir turu.  Roma kalıntıları ve citadel de gördükten sonra güneye ülkenin iç kısımlarına yönelinecek. Ilk durak Medeba, Arap Hıristiyanların yaşadığı bu bölgede St.George Kilisesi ve ünlü mozaik haritayı görebilme imkanı. Sonrasında Nebo Dağı’ndan bölge panoramik olarak görülebilir, Yakın tarihin önemli noktalarını burada tepeden göreceksiniz.

Yolumuza dünyanın en çukur noktası Lut gölüne (Dead Sea) yöneliyoruz. Öğle yemeği molası ve serbest zamanda göle girebilecek ve suya batmadan yüzebilme deneyimini yaşayabileceksiniz. Sonrasında tekrar yola çıkıyoruz. Akşam Akabe’ye varış ve otele yerleşme

Konaklama ve akşam yemeği Akabe’de.

3.Gün : Akabe – Kızıl Deniz   : (K, AY) Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından, mayo ve şnorkelleri alıp otelden çevre keşfine çıkılıyor. Ürdün’ün denize açılan tek noktası olan Akabe şehir turu ve gezisi sonrasında, öğle saatlerinde, tekne ile Kızıl Deniz’e açılıyor ve cam tabanlı tekneden akvaryum berakklığında deniz tabanını ve balıklarını izliyoruz. Geç öğle yemeği teknede ikram olarak alınacak.

Otelimize dönüyor ve serbest zaman.

Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün : Vadi Rum  : (K, ÖY, AY) Otelimizde kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimiz ve Vadi Rum’a doğru şehirden ayrılıyoruz. Unesco Kültür ve Tabiat mirası olan, zamanı hissetmeyeceğiniz, bilim kurgu filmlerine platoluk yapmış Vadi Rum’da kendinizi bambaşka bir gezegende hissedeceksiniz. Deve kervanı ile 4x4 araçlar ile yapılacak bölge gezisi sonrasında kampa yerleşme ve çölde bir bedevi gecesi yaşama keyfi için hazırlık.

Konaklama ve akşam yemeği Vadi Rum’da kampta.

5.Gün : Petra  : (K, ÖY ) Sabah Bedevi kahvaltısının ardından, zaman kadar eski ve yarısı kırmızı bir antik kent Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Unesco Dünya Mirası olan Petra’da geçmişe yolculuk yapacak ve değişik duygular içerisinde onlarca anı onlarca fotoğraf ile tespit edeceksiniz. Akşamüstü, Akabe’ye dönüş için yola çıkıyoruz. Akabe’de restoranlar bölgesinde vereceğimiz serbest zamanda mahalli restoranların birinde akşam yemeği ve dinlencesi sonrasında dönüş için Akabe havaalanına hareket.

6.Gün : Akabe – İstanbul  : Akabe Havaalanı’nda bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında THY’nın TK819 seferi ile İstanbul’a uçmak için 04:05’deki uçakta yerimizi alıyoruz. Hoşça kal Ürdün. Sabahın ilk ışıklarından önce Atatürk Havalimanı’na iniyoruz. Varış saati 07:40. İstanbul’a hoş geldiniz. bir sonraki KanulaTur programında yerinizi almak üzere, tatlı bir yorgunluk ve tebessümlerle ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

$ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 07.10.2020
  • Bitiş: 12.10.2020
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved