Tur HiNDiSTANa - Uzaklar-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur HiNDiSTANa

KanulaTur ile Hindistan

7gün5gece , $545,-

Agra  Jaipur  FatehpurSkiri  Delhi

 

—Tur PROGRAMI—

 

GÜN.1 : İSTANBUL – DELHİ

Hindistan’ın en çok gezilen klasik rotası Altın Üçgen denilen Delhi, Agra-TajMahal, Kızıl Kale, Pembe şehir Jaipur, ve Fatehpur Skiri kapsayan gezimize başlamak için İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemimizden sonra Türk Hava Yolları TK 716 seferi uçuşu ile Yeni Delhi'ye hareket ediyoruz.

 

GÜN.2 : DELHİ – AGRA (AY)

Yerel saatle 04: 35 'te Delhi 'ye varış. Pasaport işlemlerinin ardından, bizi bekleyen aracımız ile Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş işlemlerimiz ve kısa bir dinlenme sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan UNESCO dünya miraslarından Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Sonrasında alışvriş için serbest zaman ve otele dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Agra’da otelimizde.

 

GÜN.3: AGRA – FATEHPUR SİKRİ – JAİPUR (K, AY)

Erken alacağımız kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Taj Mahal’e; Babür imparatoru Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Ercüment Banu için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e sabah güzelliği ile gidiyoruz.

Ardından Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Moğol İmparatorluğu döneminde başkent olarak inşaa edilmiş Fatehpur Sikri’ye uğruyor, Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayını, Rüzgâr Sarayı ile (Hawa Mahal), Panch Mahal’ı görüyoruz.

Jaipur’a varışımızda otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

GÜN.4 : JAİPUR (K, AY)

Kahvaltının ardından bu pembe şehirde, Rajput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak gösterilen Amber kalesine gidiyoruz. Büyük avlusu, anıtsal kapısı, divan-ı am, divan-ı khas, sheesh mahal bölümleri ile eşsiz Amber Kalesi’ni gezip; fotoğrafladıktan sonra, Jantar Mantar, Hawa Mahal’i gezip çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Akşam yemeğimizi ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

GÜN.5 : JAİPUR – DELHİ (K, AY)

Kahvaltımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Delhi’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımızda, Zafer Kulesi olarak da bilinen Qutub Minbar’ını göreceğiz. Hint- İslam mimarisinin başyapıtlarından kabul edilen minare Taj Mahal yapılana kadar Ülke’nin en yüksek mimarisini olma özelliğini taşıyordu. Zaferlerin anıtı olarak bilinen anıtı gördükten sonra otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de otelimizde.

 

GÜN.6 : DELHİ (K, AY)

Sabah kahvaltısından sonra Eski Delhi gezimize başlıyoruz. Önce Hindistan’ın kurucu babası,“Yüce Ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır. Daha sonra Dünya’nın da en büyüklerinden olan Delhi Cuma Camisi’ne gidiyoruz. Şah Cihan’ın yaptırdığı bu cami Hindistan’daki en önemli İslam yapılarının başında gelmektedir. Yeni Delhi gezimizde de, 1199 yılında yapılan o zaman için dünyanın en yüksek tai kulesi olan “Qutub Minar”, savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal “Hindistan Kapısı (Indian Gate)”, gösterişli tören yolu Rajpath ve başkanlık sarayı Raspati Bhavan’ı da görerek turu bitiriyoruz. Sonrasında Delhi’nin çarşılarında serbest alışveriş molası veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

 

GÜN.7 : DELHİ - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve bu güzel ve egzotik yolculuğumuzun son uçuşu için Delhi havaalanına yöneliyoruz. THY’nın 06:55’deki TK717 seferi için işlemlerimizi tamamlıyor ve uçağımızda yerimizi alıyoruz. Hoşça kal Hindistan. Öğle saatlerinde varacağımız İstanbul’da güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 545

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved