KNLTur KAFKASLARa, Azerbaycan ve Gürcistan

İstanbul

Karma Ulaşım

10 Gün

Start: 26.09.2020

Finish: 04.10.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLKA01

( Tur Ziyaret Sayısı: 82 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1245 $
ONLİNE REZERVASYON

 KanulaTur ile KAFKASLARa

VİZE YOK

GüRCiSTAN ve AZERBAYCAN

Türk Hava Yolları ile, 8Gece  9Gün

26 / 09 – 04 / 10 / 2020

Rota: Baku 3n– Absheron – Gobustan – Sheki 1n – Ilisu – Qakh – Lagodekhi – Sighnaghi 1n – Napareuli-Lopota Gölü 1n – Mtskheta - Tbilisi 2n –-

Tur Gezi Program Detayları;

Gün1-2: BAKÜ (26, 27 Eylül 2020 – K, ÖY ): Güney Kafkasların en güçlü iki ülkesi Azerbaycan ve Gürcistan’ı birlikte keşfedeceğimiz, tarih, kültür, gastro dolu bir gezi turuna başlamak için Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sabiha Gökçek Hava Limanın’dan gelecek seferi ile sabahın ilk saatlerinde Bakü havaalanında karşılanma, ve konaklama oteline transfer. Sabah geç kahvaltı sonrasında rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz brifing verip ülke ve tur ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacak. Sonrasında panoramik şehir turunda Bakü şehrine hayran kalacaksınız. Öğleden sonra serbest zaman.

Konaklama Bakü’de otelimizde iki gece olacaktır..

Gün3: BAKÜ – ATESHGAH – GOBUSTAN 100km (28 Eylül 2020 - K, ÖY)  : Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, aracımıza geçiyor ve Baküye yaklaşık 30 km mesafedeki Absheron’a/Ateshgah’a gidiyoruz. Petrol ve gaz doğal yatakları zengini Azerbaycan’da toprağın üstüne vuran ve yanarak yüzyıllardır sönmeyen ateşleriyle, Zerdüştlüğün de çıkış noktası olan bölgede, Surakhani köyünde Ateşgah tapınağını görmeye gidiyoruz.

Sonrasında da, i.ö. yaklaşık 4bin yıl öncesinde yaşamın başlamış olduğu Hazar denizi kıyısında başka bir noktaya, Kafkasların Arnavutluğu’nun antik başkentine, Gobustan gidiyoruz. Şehri ve antik noktalarını dolaşacağımız Gobustan’dan sonra öğle yemeği ve sonrasında da Bakü’ye dönüyoruz.

Bakü şehir turu, Azerbaycan’ın başkenti ve ticari merkezinde rehber eşliğinde şehir turu. Yürüyüşe “icheri sheher” ile başlıyoruz, şehrin bu tarihi bölgesinde “maiden tower”, “shirvan shah palace” ,” “cerevanserai” ve “hediyelik eşya standları ve sayısız çeşitlilikle Pazar meydanı” görülebilecektir. Geziye muhteşem Bakü panoraması ile “the memory alley shehidler khiyabany” ile devam ederek, 19yy sanatının sergilendiği Nizami Street , Fountain Square ve Freedom Square ile devam edilecek ve çevrenin  keşfi için serbest zaman sonrası otele dönüş.

Konaklama Bakü’de.

Gün4: BAKÜ – SHAKI 310km (29 Eylül 2020 - K AY)  : Otelde kahvaltı sonrasında check-out yapıyor ve keşif için yine yollara düşüyoruz. Bu kez durağımız Unesco Dünya mirası Shaki/Şeki, Trans Kafkasyanın en eski yerleşim birimlerinden olan, doğu krallıklarına başkentlik yapmış Şeki’de şehir turu ve Yukarı Kervansaray ziyareti sonrası kısa bir serbest zaman ve öğle yemeği. Öğleden sonra şehir turumuz, Narin Kale ve 5ci y.y yapılmış Albanian Tapınağı sonrasında 18.y.y. yapılmış muhteşem Sheki Khans sarayı da göreceklerimiz arasında olacaktır. Sonrasında serbest zaman,

Akşam yemeği ve konaklama, Shaki’de otelimizde.

Akşam yemeği ve konaklama Qakh/Kah’de

Gün6: SHAKI - QAKH – ILISU - LAGODEKHI – SIGHNAGHI 200km (30 Eylül 2020 - K, AY)  : -Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor Qakh’a/Kah doğru yola çıkıyoruz. ve Kafkasların İsviçresi olarak tanımlanan Qakh/Kah şehrini tanıyoruz. Kazılarında eneletik, bronz ve erken demir çağları buluntularına rastlanan Azerbaycan’ın bu bölgesi eski zamanlara dayanan bir tarihe sahiptir. Şehrin ortasından geçen ve yol kenarı ağaçları ve caddesi ile bir başka güzellik. Şehre hemen 2 km mesafede 18yy hanlıklarına merkez olmuş muhteşem yapıları ve köprüsü ile Ilisu da gezilecek ve sonrasında da..

Kafkasların bir başka ülkesi Gürcistan’a doğru yola koyuluyoruz. Karayolu sınır kapılarından geçeceğimiz Gürcistan’a doğru, yaklaşık 80 km kuzeye doğru yöneliyor ve Azerbaycan’dan çıkış yaparak Gürcistan’a giriyoruz.

Sınırda Gürcistan’da mihmandarlığımızı yapacak personelimiz ile buluşuyor ve Lagodekhi’ye geçiyoruz.

Hemen güneye yöneliyor ve kısa bir sürüş sonrasında, 28 gözetleme kulesi ile mucizevi bir şekilde ayakta kalmış surlarına ve Kafkas dağlarının muhteşem manzarası sahip kalesi ile Sighnaghi’ye gidiyoruz. Gürcistan’ın en eski ve en güzel şehirlerinden “Aşk Kenti” Sighnaghi, ünlü Gürcü sanatçı Niko Pirosmanashvili’nin de memleketi ve anısına yapılmış etnografik müze ise muhteşem.

Akşam yemeği ve konaklama Sighnaghi’de

Gün7: SIGHNAGHI – NAPAREULI - LOPOTA LAKE –120km (01Ekim 2020- K AY)  : kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında rotamız, ünlü Gürcü şaraplarının üretim bölgesine Napareuli ve hemen yakınındaki Lopota gölü. Yolda bağlardan geçecek ve tadımlar yapabileceğiz ve zamanın elverdiği ölçüde Şarap Müzelerini görebileceğiz. Bölgeye varışımızda da, otelimize yerleşiyoruz, serbest zaman..

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün8: NAPAREULI - MTSKHETA - TBILISI 150km (02Ekim 2020- K AY)  : Relaks bir kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz ve Gürcistan’ın dinsel merkezi Mtskheta’ya gidiyoruz. Unesco dünya mirası listesindeki bölgede gezimiz ardından, artık Gürcistan’ın başkenti, Kafkasların kültür ve ekonomi merkezlerinden Tiflis'e gidiyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize giriş işlemleri ve serbest zaman. Dinlendikten sonra da şehri keşfe çıkıyoruz. Sharden bölgesinde yürüyüş parkurumuz ile dar sokaklardan geçecek, küçük sevimli cafe ve barlarda tadım yapabileceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Tiflis’de.

Gün9 TBILISI 50km (03Ekim - K ÖY)  :Kahvaltı sonrasında, Tiflisi tanımaya çıkıyoruz. Güney Kafkasların bu güzel şehir turumuzda; en büyük Ortadoks katedrallerinden biri olan Kutsal Trinity Katedrali, Vakhtang Gorgasili anıtı, Meteki Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Basilica, ünlü saat kulesi ile Rezo Gabriadze Tiyatro, Barış Köprüsü, Sülfürlü banyo/hamamlar görülecek ve gezilecek yerler olacaktır. Öğle yemeğini birlikte alıyoruz ve sonrasında da serbest zaman.

Konaklama Tiflis’de.

Gün10: TBILISI – ISTANBUL ( 04Ekim )  : Bugün dönüş günü, otelimizden sabah 04:00’te çıkış işlemlerini yaparak, bizi İstanbul’a götürecek THY uçağında yerimizi almak için Tiflis havaalanına yöneliyoruz. İstanbul, Sabiha Gökçen uçuşu uçağında yerimizi alıyor ve tatlı bir yorgunluk ve tebessüm ile Kafkasları geride bırakarak bir başka Kanulatur gezi  turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

-varışta Bakü Havaalanı’ndan / dönüşte Tiflis Havaalanı’na transfer, ulaşımlar ile bütün panoramik şehir turları,     -Transfer araçlarımızda günlük bir 0,5 l içme suyu.     -3*, 4* otellerde konaklama.     -Konaklanan otellerde sabah kahvaltıları.     –programda gün başlıklarında belirtilen öğle veya akşam yemekleri.     –Mahallinde İngilizce Rehberlik(Türkçe tercüme yapılacak)      -ören yerleri giriş ve park ücretleri.     -1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,      -oda başına bir adet, mahalli telefon sim kartları.

 Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

-Türk Hava Yolları-Anadolujet ile SAW-Bakü, Tiflis-SAW arasında uçak bileti.     –Ankara, İzmir ve Antalya’dan bağlantı uçuşlarının biletleri.      Vize, ayakbastı ücretleri,     –programda verileceği belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.      –müze giriş ücretleri,     -yemek menülerine dahil olmayan içecekler,     -tadım ile ilgili harcamalar,     –yurtdışı çıkış harcı      -Kişisel harcamalar,      -bahşişler

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

 İki kişilik odada kişibaşı: $1245,-, tek kişi konaklamada $210,- ek ücret ilave edilir. Ebeveynleri(2 yetişkin) ile birlikte konaklayan 3-11 yaş arası çocuklar için $795,-

 

Tavsiye Edilen Uçuşlar.

İstanbul/SAW – Bakü: 26/09/20 TK7704 SAW/23:00-GYD/02:45*

Tbilisi – İstanbul/SAW: 04/10/20 TK7723 TBS/06:05-SAW/07:30

 İç hat bağlantıları: sorunuz

Kanulatur ekibi bilet taleplerini en uygun şartlarda karşılayacaktır.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

 KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur kafkaslar-I” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank        TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti        TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 25 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler yer ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.      Gürcistan’a her ne kadar Nüfus Cüzdanı(yeni tip çipli nüfus cüzdanı) ile giriş olsa da, seyahat katılımcılarının, seyahat tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gereklidir.      Tur ücreti 12 katılımcı esasına hesaplanmıştır, daha düşük sayıda katılımcı olması durumunda yeniden hesaplama gerektirebilir.      Tur en az sekiz katılımcı ile gerçekleştirilecektir.      15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep edebilmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.      Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.      Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

 

Tura katılıma karar vermiş misafirlerimiz ile “Tur Genel Katılım Koşulları” ayrıca gönderilecektir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara