Tur KAFKASLARa, Azerbaycan ve Gürcistan - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur KAFKASLARa, Azerbaycan ve Gürcistan

 KanulaTur ile KAFKASLARa

VİZE YOK

GüRCiSTAN ve AZERBAYCAN

Türk Hava Yolları ile, 8Gece  9Gün

26 / 09 – 04 / 10 / 2020

Rota: Baku 3n– Absheron – Gobustan – Sheki 1n – Ilisu – Qakh – Lagodekhi – Sighnaghi 1n – Napareuli-Lopota Gölü 1n – Mtskheta - Tbilisi 2n –-

Tur Gezi Program Detayları;

Gün1-2: BAKÜ (26, 27 Eylül 2020 – K, ÖY ): Güney Kafkasların en güçlü iki ülkesi Azerbaycan ve Gürcistan’ı birlikte keşfedeceğimiz, tarih, kültür, gastro dolu bir gezi turuna başlamak için Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sabiha Gökçek Hava Limanın’dan gelecek seferi ile sabahın ilk saatlerinde Bakü havaalanında karşılanma, ve konaklama oteline transfer. Sabah geç kahvaltı sonrasında rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz brifing verip ülke ve tur ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacak. Sonrasında panoramik şehir turunda Bakü şehrine hayran kalacaksınız. Öğleden sonra serbest zaman.

Konaklama Bakü’de otelimizde iki gece olacaktır..

Gün3: BAKÜ – ATESHGAH – GOBUSTAN 100km (28 Eylül 2020 - K, ÖY)  : Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, aracımıza geçiyor ve Baküye yaklaşık 30 km mesafedeki Absheron’a/Ateshgah’a gidiyoruz. Petrol ve gaz doğal yatakları zengini Azerbaycan’da toprağın üstüne vuran ve yanarak yüzyıllardır sönmeyen ateşleriyle, Zerdüştlüğün de çıkış noktası olan bölgede, Surakhani köyünde Ateşgah tapınağını görmeye gidiyoruz.

Sonrasında da, i.ö. yaklaşık 4bin yıl öncesinde yaşamın başlamış olduğu Hazar denizi kıyısında başka bir noktaya, Kafkasların Arnavutluğu’nun antik başkentine, Gobustan gidiyoruz. Şehri ve antik noktalarını dolaşacağımız Gobustan’dan sonra öğle yemeği ve sonrasında da Bakü’ye dönüyoruz.

Bakü şehir turu, Azerbaycan’ın başkenti ve ticari merkezinde rehber eşliğinde şehir turu. Yürüyüşe “icheri sheher” ile başlıyoruz, şehrin bu tarihi bölgesinde “maiden tower”, “shirvan shah palace” ,” “cerevanserai” ve “hediyelik eşya standları ve sayısız çeşitlilikle Pazar meydanı” görülebilecektir. Geziye muhteşem Bakü panoraması ile “the memory alley shehidler khiyabany” ile devam ederek, 19yy sanatının sergilendiği Nizami Street , Fountain Square ve Freedom Square ile devam edilecek ve çevrenin  keşfi için serbest zaman sonrası otele dönüş.

Konaklama Bakü’de.

Gün4: BAKÜ – SHAKI 310km (29 Eylül 2020 - K AY)  : Otelde kahvaltı sonrasında check-out yapıyor ve keşif için yine yollara düşüyoruz. Bu kez durağımız Unesco Dünya mirası Shaki/Şeki, Trans Kafkasyanın en eski yerleşim birimlerinden olan, doğu krallıklarına başkentlik yapmış Şeki’de şehir turu ve Yukarı Kervansaray ziyareti sonrası kısa bir serbest zaman ve öğle yemeği. Öğleden sonra şehir turumuz, Narin Kale ve 5ci y.y yapılmış Albanian Tapınağı sonrasında 18.y.y. yapılmış muhteşem Sheki Khans sarayı da göreceklerimiz arasında olacaktır. Sonrasında serbest zaman,

Akşam yemeği ve konaklama, Shaki’de otelimizde.

Akşam yemeği ve konaklama Qakh/Kah’de

Gün6: SHAKI - QAKH – ILISU - LAGODEKHI – SIGHNAGHI 200km (30 Eylül 2020 - K, AY)  : -Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor Qakh’a/Kah doğru yola çıkıyoruz. ve Kafkasların İsviçresi olarak tanımlanan Qakh/Kah şehrini tanıyoruz. Kazılarında eneletik, bronz ve erken demir çağları buluntularına rastlanan Azerbaycan’ın bu bölgesi eski zamanlara dayanan bir tarihe sahiptir. Şehrin ortasından geçen ve yol kenarı ağaçları ve caddesi ile bir başka güzellik. Şehre hemen 2 km mesafede 18yy hanlıklarına merkez olmuş muhteşem yapıları ve köprüsü ile Ilisu da gezilecek ve sonrasında da..

Kafkasların bir başka ülkesi Gürcistan’a doğru yola koyuluyoruz. Karayolu sınır kapılarından geçeceğimiz Gürcistan’a doğru, yaklaşık 80 km kuzeye doğru yöneliyor ve Azerbaycan’dan çıkış yaparak Gürcistan’a giriyoruz.

Sınırda Gürcistan’da mihmandarlığımızı yapacak personelimiz ile buluşuyor ve Lagodekhi’ye geçiyoruz.

Hemen güneye yöneliyor ve kısa bir sürüş sonrasında, 28 gözetleme kulesi ile mucizevi bir şekilde ayakta kalmış surlarına ve Kafkas dağlarının muhteşem manzarası sahip kalesi ile Sighnaghi’ye gidiyoruz. Gürcistan’ın en eski ve en güzel şehirlerinden “Aşk Kenti” Sighnaghi, ünlü Gürcü sanatçı Niko Pirosmanashvili’nin de memleketi ve anısına yapılmış etnografik müze ise muhteşem.

Akşam yemeği ve konaklama Sighnaghi’de

Gün7: SIGHNAGHI – NAPAREULI - LOPOTA LAKE –120km (01Ekim 2020- K AY)  : kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında rotamız, ünlü Gürcü şaraplarının üretim bölgesine Napareuli ve hemen yakınındaki Lopota gölü. Yolda bağlardan geçecek ve tadımlar yapabileceğiz ve zamanın elverdiği ölçüde Şarap Müzelerini görebileceğiz. Bölgeye varışımızda da, otelimize yerleşiyoruz, serbest zaman..

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün8: NAPAREULI - MTSKHETA - TBILISI 150km (02Ekim 2020- K AY)  : Relaks bir kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz ve Gürcistan’ın dinsel merkezi Mtskheta’ya gidiyoruz. Unesco dünya mirası listesindeki bölgede gezimiz ardından, artık Gürcistan’ın başkenti, Kafkasların kültür ve ekonomi merkezlerinden Tiflis'e gidiyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize giriş işlemleri ve serbest zaman. Dinlendikten sonra da şehri keşfe çıkıyoruz. Sharden bölgesinde yürüyüş parkurumuz ile dar sokaklardan geçecek, küçük sevimli cafe ve barlarda tadım yapabileceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Tiflis’de.

Gün9 TBILISI 50km (03Ekim - K ÖY)  :Kahvaltı sonrasında, Tiflisi tanımaya çıkıyoruz. Güney Kafkasların bu güzel şehir turumuzda; en büyük Ortadoks katedrallerinden biri olan Kutsal Trinity Katedrali, Vakhtang Gorgasili anıtı, Meteki Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Basilica, ünlü saat kulesi ile Rezo Gabriadze Tiyatro, Barış Köprüsü, Sülfürlü banyo/hamamlar görülecek ve gezilecek yerler olacaktır. Öğle yemeğini birlikte alıyoruz ve sonrasında da serbest zaman.

Konaklama Tiflis’de.

Gün10: TBILISI – ISTANBUL ( 04Ekim )  : Bugün dönüş günü, otelimizden sabah 04:00’te çıkış işlemlerini yaparak, bizi İstanbul’a götürecek THY uçağında yerimizi almak için Tiflis havaalanına yöneliyoruz. İstanbul, Sabiha Gökçen uçuşu uçağında yerimizi alıyor ve tatlı bir yorgunluk ve tebessüm ile Kafkasları geride bırakarak bir başka Kanulatur gezi  turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 1245

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 26.09.2020
  • Bitiş: 04.10.2020
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved