KanulaTur ile KAFKASLARa, Azerbaycan ve Gürcistan

İstanbul

Karma Ulaşım

8 Gün

Start: 06.06.2020

Finish: 13.06.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLKA01

( Tur Ziyaret Sayısı: 1178 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1045 $
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur ile KAFKASLARI GEZMEK

VİZE YOK

GüRCiSTAN ve AZERBAYCAN

 

Türk Hava Yolları ile, 7Gece  8Gün

 

06 - 13/06/2019

 

Rota: Baku 2n– Absheron – Gabala – Naftalan 1n - Sheki – Ilisu – Qakh 1n – Lagodekhi - Lopota Gölü 1n – Tbilisi 2n – Sighnaghi - Mtskheta

 Tur Gezi Program Detayları;

1 gün: BAKÜ ( ) : Güney Kafkasların en güçlü iki ülkesi Azerbaycan ve Gürcistan’ı birlikte keşfedeceğimiz, tarih, kültür, gastro dolu bir gezi turuna başlamak için Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan gelecek seferi ile öğle saatlerinde Bakü havaalanında karşılanma, ve şehre transfer. Bu transfer esnasında rehberimiz ülke ve tur ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacak. Panoramik şehir turunda Bakü şehrine hayran kalacaksınız.

Otel giriş işlemleri ve serbest zaman.

Konaklama Bakü’de otelimizde.

2 gün: BAKÜ – ATESHGAH – GABALA (K, ÖY)  : Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, aracımıza geçiyor ve Baküye yaklaşık 30 km mesafedeki Absheron’a/Ateshgah’a gidiyoruz. Petrol ve gaz doğal yatakları zengini Azerbaycan’da toprağın üstüne vuran ve yanarak yüzyıllardır sönmeyen ateşleriyle, Zerdüştlüğün de çıkış noktası olan bölgede, Surakhani köyünde Ateşgah tapınağını görmeye gidiyoruz.

Sonrasında da, i.ö. yaklaşık 4bin yıl öncesinde yaşamın başlamış olduğu Hazar denizi kıyısında başka bir noktaya, Kafkasların Arnavutluğu’nun antik başkentine, Gabala’ya gidiyoruz. Şehri ve antik noktalarını dolaşacağımız Gabala’da “Gabala Shooting Club’da” mola verip öğle yemeği sonrasında Bakü’ye dönüyoruz.

Bakü şehir turu, Azerbaycan’ın başkenti ve ticari merkezinde rehber eşliğinde şehir turu. Yürüyüşe “icheri sheher” ile başlıyoruz, şehrin bu tarihi bölgesinde “maiden tower”, “shirvan shah palace” ,” “cerevanserai” ve “hediyelik eşya standları ve sayısız çeşitlilikle Pazar meydanı” görülebilecektir. Geziye muhteşem Bakü panoraması ile “the memory alley shehidler khiyabany” ile devam ederek, 19yy sanatının sergilendiği Nizami Street , Fountain Square ve Freedom Square ile devam edilecek ve çevrenin  keşfi için serbest zaman sonrası otele dönüş.

Konaklama Bakü’de.

 3 gün: BAKÜ – NAFTALAN (K, AY)  : Otelde kahvaltı ve sonrasında çıkış işlemleri. Bugün yolumuz Naftalan’a. Azerbaycan’ın orta güneyindeki bu küçük kent, petro termal çamurları ve terapileri ile ülkenin Sağlık Turizm merkezi olarak ün yapmış. Yaklaşık beş saatlik bir yolculuk sonrasında bu 7bin nüfuslu kasabada otelimize varıyoruz. Terapi ve petrol çamuru masajı ile farklı bir deneyim yaşıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Naftalan’da otelimizde.

4 gün: NAFTALAN – SHAKI – QAKH – ILISU (K )  : Otelde kahvaltı sonrasında check-out yapıyor ve keşif için yine yollara düşüyoruz. Bu kez durağımız Shaki/Şeki, Trans Kafkasyanın en eski yerleşim birimlerinden olan, doğu krallıklarına başkentlik yapmış Şeki’de şehir turu ve Yukarı Kervansaray ziyareti sonrası kısa bir serbest zaman ve öğle yemeği.

Öğleden sonra şehir turumuz, Narin Kale ve 5ci y.y yapılmış Albanian Tapınağı sonrasında 18.y.y. yapılmış muhteşem Sheki Khans sarayı da göreceklerimiz arasında olacaktır. Gezimiz ardından şehirden ayrılıyor ve Qakh’a/Kah doğru yola çıkıyoruz.

Qakh’a varışta önce otelimize giriş yapıyoruz. Biraz dinlendikten sonra, Kafkasların İsviçresi olarak tanımlanan Qakh/Kah şehrini tanıyoruz. Kazılarında eneletik, bronz ve erken demir çağları buluntularına rastlanan Azerbaycan’ın bu bölgesi eski zamanlara dayanan bir tarihe sahiptir. Şehrin ortasından geçen ve yolkenarı ağaçları ve caddesi ile bir başka güzellik. Şehre hemen 2 km mesafede 18yy hanlıklarına merkez olmuş muhteşem yapıları ve köprüsü ile Ilisu da gezilecek ve sonrasında otele dönüş.

Konaklama Qakh/Kah’de

5 gün: QAKH – LAGODEKHI – SIGHNAGHI - LAPOTA LAKE (K, AY)  : -Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Kafkasların bir başka ülkesi Gürcistan’a doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 80 km sonra Azerbaycan’dan çıkış yapıyor ve Gürcistan’a giriyoruz. Sınırda Gürcistan’da mihmandarlığımızı yapacak personelimiz ile buluşuyor ve Lagodekhi’ye geçiyoruz.

Hemen güneye yöneliyor ve kısa bir sürüş sonrasında, 28 gözetleme kulesi ile mucizevi bir şekilde ayakta kalmış surlarına ve Kafkas dağlarının muhteşem manzarası sahip kalesi ile Sighnaghi’ye gidiyoruz. Gürcistan’ın en eski ve en güzel şehirlerinden “Aşk Kenti” Sighnaghi, ünlü Gürcü sanatçı Niko Pirosmanashvili’nin de memleketi ve anısına yapılmış etnografik müze ise muhteşem.

Sonrasında rotamız Napareuli ve hemen yakınındaki Lopota gölü kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz,  serbest zaman. Zamanın elverdiği ölçüde Şarap Müzelerini görebileceğiz.

Konaklama Lopata Gölü kıyısındaki otelimizde.

6 gün: LOPOTA LAKE – TBILISI  (K )  : Relaks bir kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz ve Gürcistan’ın başkenti, Kafkasların kültür ve ekonomi merkezlerinden Tiflis'e gidiyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuk sonrasında varacağımız Tiflis’te şehir turumuzda; en büyük Ortadoks katedrallerinden biri olan Kutsal Trinity Katedrali, Vakhtang Gorgasili anıtı, Meteki Kilisesi, Sioni Katedrali, Anchiskhati Basilica, ünlü saat kulesi ile Rezo Gabriadze Tiyatro, Barış Köprüsü, Sülfürlü banyo/hamamlar görülecek ve gezilecek yerler olacaktır. Sonrasında Sharden bölgesinde yürüyüş parkurumuz ile dar sokaklardan geçecek, küçük sevimli cafe ve barlarda tadım yapabileceksiniz.

Otele giriş işlemleri ve serbest zaman,

-Konaklama Tiflis’de.

7 gün: TBILISI – MTSKHETA (K)  : Sabah erken kahvaltımız sonrasında Gürcistan’ın dinsel merkezi Mtskheta’ya gidiyoruz. Unesco dünya mirası listesindeki bölgede gezimiz ardından Tiflis’e  dönüyor ve öğleden sonra serbest zaman.

Konaklama Tiflis’de.

8 gün: Tbilisi (K)  : Bugün Tiflis’in keyfini çıkarma günü. Sabah kahvaltı sonrasında, odalarımızı boşaltıyor ve transfer saatine kadar serbest zaman. Tiflis’in keyfini çıkarıyoruz.

Verilen toplanma saatinde otelimizde buluşuyor ve havaalanına yöneliyoruz. Akşam üstü Türk Hava Yolları’nın İstanbul uçuşu uçağında yerimizi alıyor ve tatlı bir yorgunluk ve tebessüm ile Kafkasları geride bırakarak bir başka Kanulatur gezi  turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

-varışta Bakü Havaalanı’ndan / dönüşte Tiflis Havaalanı’na transfer ile bütün şehir turları, transferler ve ulaşım hizmetleri,     -Transfer araçlarımızda günlük bir 0,5 l içme suyu.     -4* ve 5* otellerde konaklama.     -Konaklanan otellerde sabah kahvaltıları.     –programda gün başlıklarında belirtilen öğle ve akşam yemekleri.     –Mahallinde İngilizce Rehberlik(Türkçe tercüme yapılacak)      -ören yerleri ve müzeler giriş ücretleri.     -1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,      -oda başına bir adet, mahalli telefon sim kartları.   

 Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

-Türk Hava Yolları ile İstanbul-Bakü, Tiflis-İstanbul arasında uçak bileti.     –Ankara, İzmir ve Antalya’dan bağlantı uçuşlarının biletleri.      –programda verileceği belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.      –yurtdışı çıkış harcı      -Kişisel harcamalar,      -bahşişler

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

 İki kişilik odada kişibaşı: $1045,-, tek kişi konaklamada $1255,- ek ücret ilave edilir. Ebeveynleri(2 yetişkin) ile birlikte konaklayan 3-11 yaş arası çocuklar için $775,-

 

Tavsiye Edilen Uçuşlar.

 İstanbul – Bakü: TK332 IST/08:20-GYD/12:10

Tbilisi – İstanbul TK383 TBS/17:20-IST/18:55

 İç hat bağlantıları: sorunuz

Kanulatur ekibi bilet taleplerini en uygun şartlarda karşılayacaktır.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

 KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur kafkaslar-I” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank           TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti          TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat başlangıç tarihinden 10 gün öncesinde olması şartı ile beş taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’nin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, hareket tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.      Gürcistan’a her ne kadar Nüfus Cüzdanı ile giriş olsa da, seyahat katılımcılarının, seyahat tarihi itibariyle en az 6 geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gereklidir.      Tur ücreti 15 katılımcı esasına hesaplanmıştır, daha düşük sayıda katılımcı olması durumunda yeniden hesaplama gerektirebilir.      Tur en az sekiz katılımcı ile gerçekleştirilecektir.      15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep edebilmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.      Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.      Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar.  Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şehir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.





Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara