Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma - Akdeniz Güneydoğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

TUR PROGRAMI

Tur Göbeklitepe’ye

Nemrut, Göbeklitepe, Zeugma

 

18 – 21 Kasım 2020  4gün Güneydoğu’nun 3lüsü

 

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, Adıyaman, Kahta, Şanlıurfa, Harran, Birecik, Halfeti, Gaziantep; güneydoğunun, gizem, mistizim, doğa, tarih, kültür ve gastro merkezlerine Kanulatur ayrıcalığı ile gidiyoruz,

 

Program anahatları:

Gün1: İstanbul – Adıyaman – Kahta (Nemrut) (100km) (ÖY, AY) :     Belli noktalardan Istanbul Havalimanına transfer; Türk Hava Yolları’nın 06:00’daki seferi ile Adıyaman’a uçuş. Şehir ve çevre turu ve gezileri, tam gün ulaşım, Nemrut Dağı gün batımı;  Konaklama Kahta’da.

 

Gün2: Kahta – Göbeklitepe - Şanlıurfa (200km) (K, ÖY, AY) :     Tam gün ulaşım. Göbeklitepe ören yeri ziyareti, Şanlıurfa şehir turu ve gezisi, alışveriş.  Konaklama Şanlıurfa’da.

 

Gün3: Şanlıurfa - Harran – Birecik - Halfeti – Gaziantep (330km) (K, ÖY, AY) :     Tam gün ulaşım, Harran, Birecik, Halfeti ve Baraj gölü, gezileri, tekne turu, Konaklama Gaziantep’te.

 

Gün4: Gaziantep – İstanbul (K) :    Yarım gün Gaziantep şehir turu, serbest gün, Gaziantep Havaalanı’na transfer, Türk Hava Yolları’nın 19:50’deki uçuşu ile İstanbul’a dönüş, Havaalanından belli noktalara transfer.

ve

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Program ve zaman elverdiğince:

Tarih boyunca birçok medeniyetler görmüş, Adıyaman'da, mahalli tadları ile öğle yemeği, Karakuş Timülüsü, Roma dönemi harikalarından Cendere Köprüsü, Kahta ilçesi ve Nemrut dağı ile Unesco Dünya mirası Nemrut ören yerinde gün batımı, Nemrut dağı eteklerinde doğa ile iç içe otelde konaklama.

12bin yıl öncesinin yaşam izlerini taşıyan, günümüzde bir çok düşünceyi, inanışı alt üst eden, inanılmaz Göbeklitepesi, ayn-ı zelihas’ı, otantik çarşısı, Hz İbrahim makamı, balıklı gölü, bir başka inanılmaz, ülkemizin en büyük mozaik müzesi ile Hz Eyyüp makamı, türküleri ile sıra gecesi; Tarihte ilk üniversitesi, kalesi, koni evleri, sosyo kültür yapısı, pamuk tarlaları ile kaplı ovası ile Harran’ı; ünlü patlıcan kebabının beşiği, doğal yaşam ve Kel Aynak(ibis) kuşları koruma merkezi, zeugması, barajı, halfeti ve tekne gezisi ve Rum Kalesi ile Birecik’i ile Peygamberler şehri Şanlıurfa;

Ünü ülke sınırlarını aşmış, gurme şehri, Tahmis Kahvesi, dünyaca ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Müzesi, çingene kızı mozaiği, Gaziantep Kalesi, Kahramanlık Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bey Mahallesi ve Nazaryan’ın Hayal Kahvesi Evi, Savaş Müzesi ve Etnografya Müzesi, Elmacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı, Baklavacıları, Beyaz Han, Ak Han ve daha niceleri ile gastro Şehir, Gaziantep;

 

Bütün bunlar ve dahası, Kanulatur organzasyonu ve bölge insanı, kokartlı, bölgenin en iyi profesyonel rehberimiz ile birlikte gezilip görülebilecek ve en önemlisi de belleklere kazınarak yaşanacaktır.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2745

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 18.11.2020
  • Bitiş: 21.11.2020
  • Herşey Dahil

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved