KNLTur GÖBEKLİTEPE ve NEMRUT

İstanbul

Karma Ulaşım

4 Gün

Start: 26.10.2019

Finish: 29.10.2019

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLGD03

( Tur Ziyaret Sayısı: 526 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2545 TL
ONLİNE REZERVASYON

KAnula Tur ile Güneydoğu'nun incileri

Nemrut, Göbeklitepe, Zeugma

 

Gün1: İstanbul – Malatya – Kahta (Nemrut)

Sabahın erken saatlerinde İstanbul havaalanında buluşuyor ve bagaj işlemlerimizi tamamlayarak Pegasus Hava Yolları’nın 06:25’deki PC 2570 Malatya uçağında yerimizi alıyoruz.

Malatya’ya varışın ardından aracımıza geçiyor ve sabah kahvaltısını Malatya’da yapıyoruz. Daha sonra ise Nemrut dağı milli parkına geçerek Güneş’in batışını nemrut dağının zirvesinden izliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Kâhta’da otelimizde.

 

Gün2: Kahta – Şanlıurfa (GöbekliTepe)

Bugün sabahın erken saatlerinde otelimizde alınan kahvaltımız sonrasında yine yola çıkıyoruz. Rotamız, Göbeklitepe. 12bin yıl öncesinin yaşam izlerini taşıyan bu ören yerini geziyor ve sonrasında Şanlıurfa’da otelimize giriş yapıyoruz.

Öğleden sonra Şanlıurfa’nın mozaik müzesini geziyor, Ayn-ı Zeliha, Makamlar ve mancınıkları gördükten sonra da, çarşısında serbest zaman veriyoruz.

Akşam tabii ki Sıra Gecesi var.

Konaklama Şanlıurfa’da.

 

Gün3: Şanlıurfa - Harran – Birecik - Halfeti - Gaziantep

Sabah kahvaltısı ardından otelimizden çıkış yapıyor ve Harran’a gidiyoruz. Güneydoğuda antik çağlarda kurulmuş ilk üniversite kalıntılarını, Harran Üniversitesi kalıntılarını gezecek, ileri karakol kalelerini görecek ve Harran’a özgü koni şeklindeki evlerinde mola verip bölge insanı ile tanışarak kültürlerini tanıyacağız.

Öğle yemeğimiz için Birecik’te mola veriyor ve bir başka lezzet, bölgeye özgü ünlü patlıcan kebabı tadıyoruz. Sonrasında da Birecik baraj gölü altında kalan köyler ve Halfeti’ye gidilmekte. Dizilere, set olmuş Halfeti’de Birecik gölünde tekne turumuz ile sarp kayaların üzerinde kurulu RumKale de görülebilecek. Daha sonrasında ise Güneydoğunun sanayi ve kültür merkezi, gazi şehrimiz, gurme ve lezzet merkezi olan Gaziantep’e gitmek için araçlarımızdaki yerlerimizi alıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te otelimizde.

 

Gün4: Gaziantep-İstanbul

Sabah otelimizden erkenden ayrılıp kahvaltımızı almak için Beyran Çorbası alacağımız mahalli lokantamıza gidiyoruz. Kahveler, Tahmis Kahvesinde. Sonrasında da Dünyaca ünlü Zeugma mozaiklerinin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyor ve “çingene kızı” mozaiğini ilgi ile izliyoruz.

Öğle yemeği için yine bir lezzet durağı seçilecek ve sonrasında da yapacağımız şehir gezimizde Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bey Mahallesi ve Nazaryan’ın Hayal Kahvesi Evi, Savaş Müzesi ve Etnografya Müzesi, Elmacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Tütün Han, Baklavacılar, Beyaz Han, Ak Han (Yabancı Damat dizi setinin olduğu mekânlar da bu arada görülebilmektedir.) görülüp gezilebilecek yerlerin başlıcaları olacaktır.

Verilecek serbest zaman sonrasında buluşma noktasında toplanıyor ve dönüş uçağımız 19:05 de PC 2407 Gaziantep-İstanbul uçuşu için uçaktaki yerlerimizi alıyoruz.

 

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Sunduklarımız (Ücrete Dahil Olan Hizmetler)

*Pegasus Hava Yolları ile İstanbul-Malatya gidiş ve Gaziantep’ten dönüş bileti.      *İstanbul’da dönüş uçağı için havaalanı grup transferi     *Gaziantep’te beyran çorbası ve katmer ikramı       *Gaziantep’de 4* Novotel Gaziantep, Kahta’da Hotel Euphrat ve Şanlıurfa’da 3* Grand Urfa Hotel’de konaklama.      *konaklama gecesi kadar açık büfe kahvaltı,    *Gaziantep konaklama otelinde akşam yemeği.      *Şanlıurfa’da akşam yemekli sıra gecesi eğlencesi      *üç öğle yemeği,     **programda yer alan müze ve çevre gezileri       *Malatya havaalanından/Gaziantep havaalanına, yeni ve klimalı araçlar ile ulaşım.     *günlük 0,5l şişe suyu.      *Hasan Hazırlar koordinesinde rehberlik      *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee  *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz

*Müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri(müze kart veya iş bankası kartları kullanılabilmektedir.)      *yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *misafirlerin özel harcamaları,      *Otelde minibar kullanımları.   *bahşişler.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2545,-TL* , tek kişi konaklaması halinde 280 TL ilave edilir. İstanbul dışından katılımcılar için bağlantılı uçuşların farkı talep edilir.  *15 misafir için geçerli ücrettir. (15 konfirmenin sonrakileri için uçak bilet farkı yansıtılır)

 

(Ödeme) Nerede Nasıl Ne Zaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurGöbeklitepe” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin tur başlanıç tarihinden iki hafta öncesinde olması şartı ile üç taksit yapılabilir, ancak talep anında taksit isteğinin belirtilmesi lazım gelmektedir. Kredi kartına taksiitte (Finansbank ve YapıKredi kartları) ise talep edilen taksit sayısına göre kredi kartı taksit işlem ücreti yansıtılır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %30’nun ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur tarihinden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

*Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

*Turizm bakanlığına bağlı müzelerde, misafirlerin Müze kart ve/veya müzekart yerine geçen Maximiles kartı kullanmaları, 65 yaş üstü misafirlerin ücret ödememeleri durumunda, misafirlere giriş ücreti iadesi hakkı doğurmamaktadır.

*15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

*Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar, özellikle araç içerisinde, her mola sonrasında bir sonraki koltuğa geçmek sureti ile değişim, bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

*Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

*Hava değişikliği ve sıcak iklim bölgelerinde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

*Misafirlerin, yürüyüşe ve iklim şartlarına uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek giysilerini yanlarına almaları önerilir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

 Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz. Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara