Tur HiNDiSTAN, NEPAL ve BHUTANa- Egzotik, Druk Wangel Festivali- - Uzaklar-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur HiNDiSTAN, NEPAL ve BHUTANa- Egzotik, Druk Wangel Festivali-

Egzotik Hindistan, Nepal ve Bhutan

03 – 17 Aralık 2020 , 14gün13gece

Delhi Agra FatehpurSkiri ChandBaori Jaipur Varanasi Katmandu Bhaktapur Paro Punakha Thimphu DochulaDrukWangelFestival Taktsang

—Tur PROGRAMI—

GÜN1 : ISTANBUL – DELHI

Hindistan’ın en çok gezilen klasik rotası Altın Üçgen + denilen Delhi, Agra-TajMahal, Kızıl Kale, Pembe şehir Jaipur ve Fatehpur Skiri ile bunlara ek olarak Varanasi ile Nepal’in Katmandu’sunu kapsayan gezimize başlamak için İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemimizden sonra Türk Hava Yolları TK 716 seferi uçuşu ile 20:50’de Yeni Delhi'ye hareket ediyoruz.

GÜN2 : DELHI – AGRA (AY)

Yerel saatle 05:35'te Delhi'ye varış. Pasaport işlemlerinin ardından, bizi bekleyen aracımız ile Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş işlemlerimiz ve kısa bir dinlenme sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, yapımına 1565 yılında Moğol İmparatorluğu, Akbar döneminde inşaasına başlanmış ve şimdi, UWS Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve otele dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Agra’da otelimizde.

GÜN3 : AGRA (TAJ MAHAL) – FATEHPUR SIKRI – CHAND BAORI - JAIPUR (K, AY)

Erken alacağımız kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Taj Mahal’e; Moğol imparatoru Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Mumtaz Mahal için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e sabah güzelliği ile gidiyoruz,

Ardından Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Moğol İmparatorluğu döneminde başkent olarak inşaa edilmiş Fatehpur Sikri’den geçiyor ve sonrasında bir zamanlar su toplama alanı olan, binlerce basamaktan oluşmuş, inanılmaz  antik Chand Baori’ye uğruyoruz. Akşamüstü Jaipur’a varışımızda otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

GÜN4 : JAIPUR (K, AY)

Kahvaltının ardından, Jaipur’da, bu pembe şehirde, Rajput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak gösterilen Amber kalesine gidiyoruz. Büyük avlusu, anıtsal kapısı, divan-ı am, divan-ı khas, sheesh mahal bölümleri ile eşsiz Amber Kalesi’ne mihraceler gibi fil üzerinde tırmanıyoruz. Bu muhteşem kaleyi gezip, fotoğrafladıktan sonra, Jantar Mantar, Hawa Mahal’i gezip çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Akşam yemeğimizi ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

GÜN5 : JAIPUR, VARANASI (K, AY)

Relaks bir kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini yaparak, otelimizden ayrılıyor ve Varanasi’ye geçmek için havaalanına gidiyoruz. Ve Varanasi’ye uçuyoruz. Kutsal Ganj (Ganga) Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan bu en kutsal Hindu şehri, ülkenin her yanından gelen milyonlarca hacıya ev sahipliği yapar. Özellikle Ganj kıyısındaki ghatlarda yakılmayı bekleyen ölüleriyle Varanasi gerçekten sizi çok etkileyecek bir şehirdir. Varışımızda, önce kutsal Buda’nın öğretilerini yaymaya başladığı Bharat Mata ve Vishwanath Tapınağı’nı görecek, ardından da akşam gün batımı öncesinde Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turunda Hinduların ölü yakma mahallerini görecek ve yakılan ölüler için yapılan ayinlerini –mantra- izleyeceğiz Sonrasında otelimize dönüp kahvaltımızı yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de.

GÜN6 : VARANASI - DELHI (K, AY)

Arzu edenler için, sabah çok erken, gün doğumundan önce uyanarak, Kutsal Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turunda Hinduların gündoğumu arınma seremonilerini, ve ölü yakma ayinlerini izleyeceğiz. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltımızı yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Öğleye doğru otelden çıkış işlemlerimiz yaparak vaktimizin elverdiği ölçüde, Benaras Hindu Universitesi görüldükten sonra havaalanına gidiyor ve kısa bir uçuş ile Delhi’ye geçiyoruz.

Delhi’de otelimize giriş işlemleri sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

GÜN7 : DELHI (K, AY)

Sabah kahvaltısından sonra Eski Delhi gezimize başlıyoruz. Önce Hindistan’ın kurucu babası,“yüce ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır. Daha sonra Dünya’nın da en büyüklerinden olan Delhi Cuma Camisi’ne gidiyoruz. Şah Cihan’ın yaptırdığı bu cami Hindistan’daki en önemli İslam yapılarının başında gelmektedir. Yeni Delhi gezimizde de, 1199 yılında yapılan o zaman için dünyanın en yüksek tai kulesi olan “Qutub Minar”, savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal “Hindistan Kapısı (Indian Gate)”, gösterişli tören yolu Rajpath ve başkanlık sarayı Raspati Bhavan’ı da görerek turu bitiriyoruz. Sonrasında Delhi’nin çarşılarında serbest alışveriş molası veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

GÜN8 : DELHI - KATHMANDU (K, AY)

Sabah kahvaltı otelimizde, sonrasında da otelden ayrılıyor ve Katmandu’ya, Dünya’nın damına gitmek için yola koyuluyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında, Nepal’e hoş geldiniz. Kathmandu şehir turumuzda;  Durbar (Kraliyet) Meydanı, Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs. burada göreceklerimizden sadece bir kaçı. Eğer şanslı günümüzde isek, yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu gezimizi tamamladıktan sonra otelimize gidip giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da otelimizde.

GÜN9 : KATHMANDU – BHAKTAPUR (K, AY)

Dileyenlerle kahvaltıdan önce Dünyanın Doruğunu görmek için Everest Zirve Uçuşu veya karayolu ile himalayaların tepesine gün doğumu’na gidiyoruz(ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en önemli, ilk başkent ve bir UWH olan Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Öğleden sonra, bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra sırada Nepal’in Varanasi’si olarak da adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Sonrasında da, günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da.

GÜN10 : KATHMANDU – PARO - THIMPHU (K, AY)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kathmandu havaalanına gidiyoruz. Bizleri bir başka egzotik ülke Bhutan’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile “tekrar görüşmek üzere Nepal” diyoruz. Öğleden sonra yaklaşık bir buçuk saatli uçuş sonrası varacağımız Bhutan’ın tek havaalanı PARO’da karşılanıyor ve pasaport işlemleri sonrasında, rehberimiz ile buluşarak Bhutan’ı keşfe başlıyoruz. İlk durağımız Tashichho Dzong, Budist manastır ve kalesi. Thimphu varıyor , panoramik bir tur sonrası otele yerleşme.

Akşam yemeği ve konaklama Thimphu.

GÜN11 : THIMPHU – DOCHULA DRUK WANGYEL FESTIVAL – PUNAKHA (K, AY)

Thimphu’da kutlamalar ve festival günü, gezecek, görecek, eğleneceğiz. Himalayaların en renkli sosyal ve kültür festivali içinde Bhutan halkı ile bütünleşecek ve hayatınzda farklılıklar yaşayacaksınız. Kraliyet ailesi himayesindeki, Dochula geçidindeki festivalin izlenmesi sonrasında bu kez Punakha’ya gidiyoruz. 1955 yılına kadar ülkenin başkenti, yönetim merkezi olan ve en güzel manzaraların izlendiği, bölgenin ruhani yönetim merkezi Punakha Dzong sarayı, Lama Drukpa Kuenley’in yaşadığı Chimmi Lakhang, Talo Manastırı, zaman kalırsa da Ritcha Village görülebilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama Punakha’da.

GÜN12 : PUNAKHA – THIMPHU - PARO (K, AY)

Kahvaltı’dan sonra, aracımıza geçerek Thimphu’ya dönüyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuk sonrasında varacağımız Thimphu’da, Ulusal Posta merkezi, ulusal güzel sanatlar okulu, ulusal park ve hayvan koruma bölgesi, anıtlar BUDDHA Point görülüp gezilecek yerlerin başlıcaları olacaktır. Öğle yemeği sonrasında Paro’ya devam edilerek, akşam üstü varacak ve otelimize yerleşeceğiz. Dinlenme ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

GÜN13 : PARO - TAKTSANG (K, AY)

Bugün öğleden önce guru Padmasambhava tarafından yapılmış, ulaşılması güç 800m uzunluğunda bir kaya üzerine inşaa edilmiş Taktsang Budist Manastırına tırmanıyoruz. Meditasyon ve Budist hacılar için önemli bir merkez olan manastıra erişimle huzur bulacağız. Daha sonra Rinpung Dzong ve Kyichu Lhakhang gezilecek ve günü sonlandıracağız.

Akşam yemeği ve konaklama Paro’da

GÜN14 : PARO - KATHMANDU (K)

Kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuz, rehberimiz bizleri Paro havaalanına bırakıyor ve ayrılıyoruz. Öğleden sonra uçağımız ile Kathmandu-Nepal’e dönüyoruz. Varışımızda pasaport işlemleri sonrası otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Alışverişe, hediyeliklerimiz almaya gidebiliriz.

Konaklama Thimphu.

GÜN15 : KATHMANDU - ISTANBUL (K )

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından 07:30 ’taki uçağımız için havaalanına gidiyoruz. Bizleri İstanbul’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile hoşçakal Nepal diyoruz. Öğleden sonra varacağımız İstanbul’da güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 2250

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 03.12.2021
  • Bitiş: 17.12.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved