KanulaTur ile HiNDiSTAN ve NEPAL

İstanbul

Karma Ulaşım

10 Gün

Start: 04.12.2019

Finish: 13.12.2019

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

5 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLAIN01

( Tur Ziyaret Sayısı: 1498 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2045 $
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur ile Egzotik Hindistan ve Nepal Turu

 

—Tur PROGRAMI—

1.GÜN : ISTANBUL – DELHI

Hindistan’ın en çok gezilen klasik rotası Altın Üçgen + denilen Delhi, Agra-TajMahal, Kızıl Kale, Pembe şehir Jaipur ve Fatehpur Skiri ile bunlara ek olarak Varanasi ile Nepal’in Katmandu’sunu kapsayan gezimize başlamak için İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemimizden sonra Türk Hava Yolları TK 716 seferi uçuşu ile Yeni Delhi'ye hareket ediyoruz.

 

2.GÜN: DELHI – AGRA (ÖY, AY)

Yerel saatle 04: 35'te Delhi'ye varış. Pasaport işlemlerinin ardından, bizi bekleyen aracımız ile Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş işlemlerimiz ve kısa bir dinlenme sonrasında Babür İmparatorluğu’nun başkentlerinden biri olan Agra’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan UNESCO dünya miraslarından Agra Kalesi’ne gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve otele dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Agra’da otelimizde.

 

3.GÜN: AGRA (TAJ MAHAL) – FATEHPUR SIKRI – JAIPUR (K, ÖY, AY)

Erken alacağımız kahvaltının ardından, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Taj Mahal’e; Babür imparatoru Şah Cihan’ın ölen eşi, büyük aşkı Ercüment Banu için inşa ettirdiği ve tüm dünyada aşkın ve sadakatin mabedi olarak bilinen Taj Mahal’e sabah güzelliği ile gidiyoruz,

Ardından Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Moğol İmparatorluğu döneminde başkent olarak inşaa edilmiş Fatehpur Sikri’ye uğruyor, Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayını, Rüzgâr Sarayı ile (Hawa Mahal), Panch Mahal’ı görüyoruz.

Jaipur’a varışımızda otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

4.GÜN: JAIPUR (K, AY)

Kahvaltının ardından bu pembe şehirde, Rajput mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak gösterilen Amber kalesine gidiyoruz. Büyük avlusu, anıtsal kapısı, divan-ı am, divan-ı khas, sheesh mahal bölümleri ile eşsiz Amber Kalesi’ni gezip, fotoğrafladıktan sonra, Jantar Mantar, Hawa Mahal’i gezip çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

Akşam yemeğimizi ve konaklama Jaipur’da otelimizde.

 

5. GÜN: JAIPUR, VARANASI (K, AY)

Relaks bir kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini yaparak, otelimizden ayrılıyor ve Varanasi’ye geçmek için havaalanına gidiyoruz. Ve Varanasi’ye uçuyoruz. Hindistan’ın en eski kentlerinden biri olan Varanasi’de önce Bharat Mata Tapınağı’nı görecek, ardından da ülkenin en kaliteli ipeklerini ve birbirinden güzel rengarenk sarileri görmek için bir atölyeye gidiyoruz. “Bulunmaz Hint Kumaşı” nın, ne demek olduğunu burada anlayacağız.

Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de.

 

6.GÜN: VARANASI, DELHI (K, AY)

Sabah çok erken, gün doğumundan önce uyanıyor ve Ganj Nehri’nde yapacağımız tekne turunda Hinduların gündoğumu seremonilerini ve ölü yakım ayinlerini izleyeceğiz. Kutsal Ganj (Ganga) Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan bu en kutsal Hindu şehri ülkenin her yanından gelen milyonlarca hacıya ev sahipliği yapar. Özellikle Ganj kıyısındaki ghatlarda yakılmayı bekleyen ölüleriyle Varanasi gerçekten sizi çok etkileyecek bir şehirdir. Sonrasında otelimize dönüp kahvaltımızı yapıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Öğleye doğru otelden çıkış işlemlerimiz yaparak Bharat Mata Tapınağı’nı, Benaras Hindu Universitesi Vishwanath Tapınağı’nı gördükten sonra havaalanına gidiyor ve kısa bir uçuş ile Delhi’ye geçiyoruz.

Delhi’de otelimize giriş işlemleri sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

 

7. GÜN: DELHI (K, ÖY, AY)

Sabah kahvaltısından sonra Eski Delhi gezimize başlıyoruz. Önce Hindistan’ın kurucu babası,“yüce ruh” Mahatma Gandhi’nin ölümünden sonra cenaze töreninin yapıldığı, bedeninin yakıldığı Raj Ghat’a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki Raj Ghat ülkenin en önemli ziyaret noktalarından da birisidir. Günün her saati kalabalıktır. Daha sonra Dünya’nın da en büyüklerinden olan Delhi Cuma Camisi’ne gidiyoruz. Şah Cihan’ın yaptırdığı bu cami Hindistan’daki en önemli İslam yapılarının başında gelmektedir. Yeni Delhi gezimizde de, 1199 yılında yapılan o zaman için dünyanın en yüksek tai kulesi olan “Qutub Minar”, savaşlarda ölen askerler için inşa edilen anıtsal “Hindistan Kapısı (Indian Gate)”, gösterişli tören yolu Rajpath ve başkanlık sarayı Raspati Bhavan’ı da görerek turu bitiriyoruz. Sonrasında Delhi’nin çarşılarında serbest alışveriş molası veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.

 

8. GÜN: DELHI, KATHMANDU (K, AY)

Sabah kahvaltı otelimizde, sonrasında da otelden ayrılıyor ve Katmandu’ya, Dünya’nın damına gitmek için yola koyuluyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında, Nepal’e hoş geldiniz. Kathmandu şehir turumuzda;  Durbar (Kraliyet) Meydanı, Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs. burada göreceklerimizden sadece bir kaçı. Eğer şanslı günümüzde isek, yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu gezimizi tamamladıktan sonra otelimize gidip giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da otelimizde.

 

9. GÜN: KATHMANDU (K, ÖY, AY)

Dileyenlerle kahvaltıdan önce Dünyanın Doruğunu görmek için Everest Zirve Uçuşu’na gidiyoruz(ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en büyük şehirlerinden Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Sonrasında bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra sırada Nepal’in Varanasi’si olarak da adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da.

 

10. GÜN: KATHMANDU, ISTANBUL (K )

Sabah erken alınacak kahvaltının ardından 07:30 ’taki uçağımız için havaalanına gidiyoruz. Bizleri İstanbul’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile hoşçakal Nepal diyoruz. Öğleden sonra varacağımız İstanbul’da güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

Istanbul-Delhi // Katmandu- Istanbul havayolu bileti(ücret farklılığı ayrıca alınacaktır.)     Profesyonel rehberlik hizmeti.     8 gece konaklama     konaklanan gece adedi kadar kahvaltı.      8 akşam  yemeği     4 öğle yemeği       Jaipur-Varanasi / Varanasi-Delhi iç hat uçak biletleri      Delhi-Kathmandu dış hat uçak bileti     program dahilinde bütün havaalanı transferleri ile ulaşımlar     Müze ve ören yeri giriş ücretleri     Amber Kalesi’nde fil yada jeep üstünde gezi     Varanasi Ganj Nehri’nde tekne gezisi     İngilizce yerel rehberlik     klimalı lüx araçlar ile transfer ve tüm geziler     Her gün 2 şişe su     Hoşçakal hediyesi     Tüm eyalet vergileri

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

Ücrete Dahil Edemediklerimiz;

Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen husus ve olası hizmetler.     Konaklama otellerinde extralar     Vizeler. Hindistan vizesi, 1 günde (110usd), Nepal Vizesi ise kapıdan alınmaktadır (30usd)     Öğle Yemekleri     Bahşişler (40 usd)     Everest Zirve Uçuşu     15 TL yurtdışı çıkış harcı     Kişisel harcamalar

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı: $2045,-, tek kişi konaklamada $380,- ek ücret ilave edilir.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve tur hindistan ve nepal” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank     TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58   /  $ iban : TR09 0006 4000 0021 0683 3703 71

Garanti    TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57   /  $ iban : TR45 0006 2000 4370 0009 0850 74  

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin ...... tarihi ve öncesinde olması şartı ile sekiz taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’nin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, hareket tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir. Katmandu başlangıçlı olabilecektir.

Tur ücreti 12 katılımcı esasına hesaplanmıştır, daha düşük sayıda katılımcı olması durumunda yeniden hesaplama gerektirebilir ve tur en az sekiz katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

Ulaşım araçları: yeni model, klimalı araçlar olacaktır.

Hava yolu uygulamaları ile Hindistan iç hatlarında 15 kg aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep edebilmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Hindistan ve Nepal’i kapsayan en iyi fiyatlı turdur. Tüm konaklamalar 5 yıldızlı otellerdedir.

Sefalet ve lüksün sınırlarını zorlayan, egzotik kültürü ile Hindistan ile gökyüzünün sınırlarını zorlayan muhteşem dağları Nepal’in, bütün çarpıcılığıyla sizleri beklediği bu kültür turumuzdan, etkilenecek ve kıskandıracak güzellikte fotoğraflarla dönebileceksiniz.

Hindistan ve Nepal, genelde pahalı bir ülke değillerdir. Bol miktarda ve ilginç hediyelik eşyalar ile karşılaşacaksınız ve almadan geçmeyeceğiniz şeyler de olacaktır. Hediyelik eşyalar ve  öğle yemekleri için yanınızda yeteri miktarda nakit bulundurunuz.

Hava genelde sıcaktır, yanınızda güneş kremi, şapka bulundurun. Küçük bir sırt çantanız ve içinde yedek tişörtleriniz olsun. Sandalet ve rahat ayakkabıları tercih ediniz. Akşamları serin olma ihtimaline karşı polar yada hafif bir mont, hırka bulundurun. Nepal’de Katmandu vadisi ise soğuk olabilir. Buna göre kıyafet getiriniz.

programın içeriği aynı kalmak kaydıyla, günlerde, saatlerde ve sıralamada değişiklik yapılabilr.

Önceden haber vermek kaydı ile gerektiğinde havayolu değiştirilebilir.

Eğer turda extra tur varsa bu ekstra turlar katılımcı sayısına göre fiyatlandırılır. Rehberiniz tarafından bildirilecektir.

Gezi hareketinden 48 saat önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini tarafımızdan bildirilecektir. Size ulaşılamaması durumunda bize ulaşma yükümlülüğünüz vardır.

Tur zor olmasa da, hızlı bir turdur. Yer yer öğle yemeği için bile fırsat yaratmak durumunda kalabileceğiz. Bu hızlı tempoya ayak uydurmak dışında bir zorluğu yoktur.

Konaklama Otelleri : (veya aynı kategoride benzer oteller)  Jaipur, 2g – 5* Clarks Amer     Agra, 1g – 5* Clarks Shiraz     Varanasi, 1g – 5* Ramada Plaza     Delhi, 2g – 5* Vivanta by Taj Dwarka, ITC Welcome Dwarka     Katmandu, 2g – 5* Soaltee Crowne Plaza

Uçuşlar: THY: İstanbul – Mumbai  /  Katmandu – İstanbul     9W: Mumbai – Jaipur  /  Khajuraho – Varanasi  /  Varanasi – Delhi  /  Delhi – Kathmandu

Araç Yolculukları: Delhi – Agra 235km( 5 saat )     Agra – Jaipur 250km( 4 saat )

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şehir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara