Tur KARADENiZ(Doğu) Batum - Anadolu-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Doğu Karadeniz ve Batum’a

Uçak ile Rüyalarınızın Turu

22 - 26 / 05 / 2022

Program:

Gün1: İstanbul – Giresun - Trabzon, (AY) :  

Karadeniz’in en önemli turizm ve ticaret merkezi Trabzon’a gitmek için Sabiha Gökçen Havaalanında buluşuyor ve uçakta yerimizi alıyoruz. Ordu-Giresun Havaalanı’a varışta, mahalli rehberimiz ile buluşuyor, aracımızda yerimizi alarak rüyalarınızın gezisine başlıyoruz. Seyahatimiz süresince mahalli sanatçıların sesinden kemençe ve tulum eşliğinde yöresel ezgilere doyacaksınız, ilk durağımız Giresun ve şehirdeki panoramik turumuz ve kahve molası sonrası yola devam ediliyor. Tirebolu, Vakfıkebir geçildikten sonra, Akçaabat’ta öğle yemeği için serbest zaman verilir. Sonrasında Trabzon.

Şehre varışta, öncelikle Soğuksu tepesine çıkıp şehre kuşbakışı bakacak, sonrasında Trabzon’un belli başlı anıtları, Ayasofya kilisesi, Atatürk köşkü, kale surları gezilecek ve bu arada Trabzon’un ünlü Trabzon hasırı ve telkârisinin nasıl yapıldığını görebilecek ve arzu edenler alışveriş te yapabileceklerdir. Akşam üstü, Maçka’ya devam ediyoruz ve konaklayacağımız otele giriş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün2: Sümela, Sürmene, Uzungöl, Rize, Çayeli (K,AY)

Bugün erken kahvaltı sonrasında, aracımıza biniyor ve Maçka’dan Değirmendere vadisi boyunca Sümela manastırına yöneliyoruz. Karadağ’ın dik yamaçlarında vadi tabanından 200 mt yüksekte sarp kayalara oyulmuş Sümela Manastırı bizleri hayretler içinde bırakacaktır. Kaya kilisesi, şapeli, su sarnıcı, ayazması, rahip ve muhafız odaları ile Sümela’yı görüp fotoğrafladıktan sonra, öğle yemeğimizi bu bölgede almak için mola veriyoruz.

Yemek molası sonrası yine yola koyularak, bu kez başka bir yaylaya, Uzungöl’e gidiyoruz. Trabzon, Sürmene, Çaykara üzerinden Solaklı deresini takiben 1100 mt rakımdaki Uzungöl’e giderken molalar veriyor ve bu molalarda Sürmene bıçakları, çay alma imkanımız olmaktadır. Varışımızda göl çevresinde yürüyüş yapıyor, manzara tepesinden fotoğraflıyor ve vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrasında, Uzungöl’den ayrılıyoruz. Rize’de şehir turu yapıp Çayeli’ne yöneliyoruz.

Çayelinde otelimize varıyor ve giriş işlemleri sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Çayelinde.

Gün3: Çat Vadisi, Fırtına Vadisi, Zil Kale, Ayder Yaylası (K,AY)

Kahvaltı sonrası yine zorlu bir gün. İlk durak Fırtına Vadisi ve sonrasında Elevit ve Palovit derelerinin oluşturduğu Çat Vadisine doğu yola çıkıyoruz. Sevdaluk dizisinin çekimlerinin yapıldığı alanlarda Zil Kalesi’nde dolaşıyor, sonrasında bir yudum çay içeceğimiz Çinçiva’ya geliyor, burada serbest zaman veriyoruz. Bölgenin en eski ve en yüksek kemerli köprüsünde resimler çekiliyor, öğle yemeğini burada alıyoruz. Arzu edenler için rafting imkanı da bulunmaktadır.

Yemek sonrasında, bu kez bir başka yaylaya, Ayder yaylasına yol alacağız, Hala deresi boyunca bir süre gittikten sonra bir bulut denizi olan Ayder ve Gelin Tülü, Şenlik Düzü bölgelerinde serbest zaman verecek, güzellikleri fotoğraflama imkanımız olacaktır.

Hava kararmadan önce otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün4: Borçka, Karagöl, Sarp, Gonio, Batum (K, AY)

Yine uzun ve dolu dolu bir gün için kahvaltı sonrası yola koyuluyoruz. İlk durağımız, Borçka kasabası ve 16. y.y’da Atanoğlu deresinin önünün kapanması ile oluşmuş 1550 mt rakımdaki tabiat koruma alanı Karagöl. Bu doğa harikası ile büyülenecek, etrafını sarmış Ladin ormanında yürüyüşe doyamayacaksınız.

Öğle yemeğimizi Borçka’da alıyoruz. Bölgenin ünlü güveçte kuru fasulyesi, tereyağlı pilavı ve organik fındık ile yapılmış baklava, mutlaka tadılmalı.

Yemeğin ardından aracımıza biniyor ve istikametimiz Batum. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerinin ardından Gürcistan’a giriş yapmış oluyoruz. Gürcistan’ın bu şirin Karadeniz kentine, Batum’a hoş geldiniz. Konaklama otelimize giriş işlemlerinin ardında, şehir turumuz var.

Konaklama ve Akşam yemeği Batıum’da. (Akşam yemeği, Batum şehir merkezine beş dakika mesafedeki Makhinjauri’de. Her yanı ahşap ve yemekleri süper, şarapları fevkalade olan süper bir restaurant’da. Unutulmaz anlar için.)

Gürcistan’da bulunulacak süre içerisinde gerek Gonio kasabası gerek Batum kentinde, St.Andrew heykeli, Okaliptus ağaçlarının gölgesinde 93 harbinde Osmanlı tarafından kullanılmış Gonio hisarı, Orta camii, Piazza meydanı, Ermeni kilisesi, astroloji saati, medea heykeli, Osmanlı ptt binası, poseidon heykeli, opera ve tiyatro binası, yunus görünümlü evlendirme dairesi, ters bina, botanik bahçesi, ünlü kobuleti sahili, katedral, batum sokakları, altın post heykeli görüp gezebileceğimiz mekan ve anıtlar olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Batum’da.

Gün5: Batum, Sarp, Trabzon (K)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, toplanma saatine kadar serbest zaman. Verilecek toplanma saatinde otelimizde buluşarak Türkiye’ye geri dönüş için hareket. Sarp sınır kapısından tekrar ülkemize giriş yaparak, Karadeniz’in muhteşem manzarası ve yöre nameleri eşliğinde Trabzon Havalimanı’na geliyoruz.

Uçağımız bizleri beklemekte.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 3925

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 22.05.2022
  • Bitiş: 26.05.2022
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved