Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalara

Uçak ile Rüyalarınızın Gezisi

kntrd12a      19 - 24 Eylül 2022     6gün

Giresun Akçaabat Trabzon Maçka Sümela Sürmene Uzungöl Rize Çayeli Yaylalar, Çamlıhemşin Borçka Karagöl Macahel Artvin Şavşat Arsiye Sahara-Karagöl Suatan Kars

Program

Gün1: İstanbul – Giresun - Trabzon, (ÖY, AY)

İstanbul, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan uçakla Ordu-Giresun Havaalanı’a uçuş. Giresun şehir turu ve kahve molası. Tirebolu ve Vakfıkebir üzerinden devamla Akçaabat’a varış ve öğle yemeği Akçaabat’ta. Öğleden sonra Trabzon geziliyor. Akşam yemeği ve konaklama, Maçka’da otelimizde. Sürüş : 200 km

 

Gün2: Sümela, Sürmene, Uzungöl, Rize, Çayeli (K, ÖY, AY)

Bugün ilk durak Sümela Manastırı. Öğleden sonra Sürmene ve Çaykara üzerinden, Uzungöl’e ve Yaylaönü gidiliyor. Akşam üstü Rize’ye dönüş ve akşam yemeği ile konaklama Çayeli’nde. Sürüş : 265 km

 

Gün3: Çayeli, Yaylalar, Çamlıhemşin (K, ÖY, AY)

Kahvaltı sonrası ilk durak Fırtına Vadisi ve sonrasında Elevit ve Palovit (şelalesi) derelerinin oluşturduğu Çat Vadisi olacak. Zil Kale gezisi sonrası çay molası ve öğle yemeği Çinçiva da. Pokut, Badara ve Gito yaylaları gezilir ve zaman kalırsa da Ayder yaylasında olunuyor. Akşam yemeği ve konaklama Çamlıhemşin’de otelimizde. Sürüş: 170 km

 

Gün4: Borçka, Karagöl, Macahel, Artvin (K, ÖY, AY)

Bugün ilk durağımız, Borçka kasabası ve sonrasında bir doğa harikası Karagöl. Öğle yemeği Macahel’de. Öğleden sonra camisi ile ünlü İremit köyü, Maral köyü ve şelaleleri de gezildikten sonra Borçka’ya dönüş ve akşam yemeği ile konaklama Artvin’de. Sürüş: 260 km

 

Gün5: Artvin, Şavşat, Arsiye, Sahara-Karagöl, Suatan, Kars (K, ÖY, AY)

Otelden erken ayrılıyor ve ilk durak Cehennem deresi kanyonunda fotoğraf molası veriliyor, Şavşat ve sonra Arsiye Yaylası gidilir, dönüş yolunda öğle yemeği Pınarlı köyü Pona Alabalık tesislerinde. Buradan da Sahara yaylasına geçilir ve Karagölü geziliyor. Suatan şelaleleri de gezilip fotoğraflandıktan sonra istikamet. Kars. Ardahan üzerinden Kars’a gidilir. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta. Sürüş: 285 km

 

Gün6: Kars, Istanbul (K)

Kahvaltı sonrası Kars Harakani Havaalanın’dan dönüş yolculuğu saat 11:40’da. Istanbul’a varış 13:50’de.

Tur sonu.

Doğa, kültür, gastro ve tarih ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu Geziye Katılmakla;

Trabzon, Karadeniz’in en önemli tarih, turizm ve ticaret merkezi, kendine has kuyum işlemeleri ve telkârisi, tulumu ve kemençesi ile müziği folklorü, mutfağı ve gastrosu, doğası yanında, şehri tepeden görebileceğimiz Soğuksu tepesi, belli başlı anıtları Ayasofya kilisesi, Atatürk köşkü, kale surları ile Trabzon görülebilecek.

Sümela Manastırı, inanışa göre, Atina'lı Barnabas ile Sophronios adlı iki rahip rüyalarında Hz. isa ve Hz.Meryem'i görmüş oldukları ve dibinden Meryemana (Panagia) deresi akmakta olan bu yere manastırı yapmışlardır. Milattan sonra 380li yıllarda yapılan ve Karadağ’ın dik yamaçlarında vadi tabanından 200 mt yüksekte sarp kayalara oyulmuştur. Kaya kilisesi, şapeli, su sarnıcı, ayazması, rahip ve muhafız odaları ile bir harika yapı UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer almaktadır.

Solaklı deresi ve 1100 mt rakımlı harika doğası ve manzarası ile Uzungöl; el yapımı bıçakları ile ünlü Sürmene;

Çayı, dereleri, kültürü, doğası, yaylaları, evlerdeki tezgahlarda dokunan kumaşı ile Rize ve Fırtına Vadisi, Elevit ve Palovit derelerinin oluşturduğu Çat Vadi, “Sevdaluk” dizisi çekim seti de olan Zil Kale, bölgenin en yüksek kemerli köprüsü ve yemekleri ile Çinçiva, gelin tülü şelalesi ile bulutların üzerindeki Ayder yaylası. Fırtına ve Hala derelerinin oluşturduğu vadiler arasında yer alan Pokut yaylası, 2032 metre yükseklikte, doğa yürüyüşü ve dinlenme için harika bir ortam ve sisli manzaraları ve otantik ahşap evleriyle masalsı manzaralar sunar. Badara Yaylası ile Gito Yaylası ise başlı başına birer doğa harikalarıdır.

Yoğun orman dokusu ile Borçka kasabası ve 1550 mt rakımdaki ladin ormanları arasında gizlenmiş bir tabiat koruma alanı olarak Karagöl.  Macahel yöresi; eski adı Hertvis olan Macahel(Camili),Macahel geçidi ve Düzenli köyü, Maral köy ve şelaleleri ile bölge UNESCO tarafından Macahel Biyosfer Rezervi ilan edilmiş ve dünyanın 25 sıcak noktasından biri, ülkemizin de ilk ve tek biyosfer alanıdır.

Şavşat ve çevresinde Arsiye yaylası ve doğası ile koruma alanı olan Sahara-Karagöl ulusal park alanı da, görüp gezebileceğimiz mekan ve anıtlar olacaktır.

Ve

bu sayede de, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 6975

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 19.09.2022
  • Bitiş: 24.09.2022
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Kastamonu Doğa Trekking

Tur Kastamonu Doğa Trekking

ÖNEMLİ BİLGİLER ve KOŞULLAR Ekstra Tur ve Etkinlik Detayları: Ekstra Tur Yoktur. CO..

Görüntüle
Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur, COVİD-pandemi önlemleri dahilinde 10-12 katılımcı ile gerçekleştirilir. Tur programında yer alan ana unsur..

Görüntüle
Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

ÖNEMLİ NOTLAR ve KATILIM KOŞULLARI *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve ö..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved