KNLTur KARADENiZ(Doğu) ve Batum

İstanbul

Karma Ulaşım

5 Gün

Start: 12.09.2020

Finish: 16.09.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLTRK01

( Tur Ziyaret Sayısı: 92 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2615 TL
ONLİNE REZERVASYON

Doğu Karadeniz ve Batum’a

Uçak ile Rüyalarınızın Turu

12 - 16 / 09 / 2020

Program:

Gün1: İstanbul – Giresun - Trabzon, (AY) :  

Karadeniz’in en önemli turizm ve ticaret merkezi Trabzon’a gitmek için Sabiha Gökçen Havaalanında buluşuyor ve uçakta yerimizi alıyoruz. Ordu-Giresun Havaalanı’a varışta, mahalli rehberimiz ile buluşuyor, aracımızda yerimizi alarak rüyalarınızın gezisine başlıyoruz. Seyahatimiz süresince mahalli sanatçıların sesinden kemençe ve tulum eşliğinde yöresel ezgilere doyacaksınız, ilk durağımız Giresun ve şehirdeki panoramik turumuz ve kahve molası sonrası yola devam ediliyor. Tirebolu, Vakfıkebir geçildikten sonra, Akçaabat’ta öğle yemeği için serbest zaman verilir. Sonrasında Trabzon.

Şehre varışta, öncelikle Soğuksu tepesine çıkıp şehre kuşbakışı bakacak, sonrasında Trabzon’un belli başlı anıtları, Ayasofya kilisesi, Atatürk köşkü, kale surları gezilecek ve bu arada Trabzon’un ünlü Trabzon hasırı ve telkârisinin nasıl yapıldığını görebilecek ve arzu edenler alışveriş te yapabileceklerdir. Akşam üstü, Maçka’ya devam ediyoruz ve konaklayacağımız otele giriş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün2: Sümela, Sürmene, Uzungöl, Rize, Çayeli (K,AY)

Bugün erken kahvaltı sonrasında, aracımıza biniyor ve Maçka’dan Değirmendere vadisi boyunca Sümela manastırına yöneliyoruz. Karadağ’ın dik yamaçlarında vadi tabanından 200 mt yüksekte sarp kayalara oyulmuş Sümela Manastırı bizleri hayretler içinde bırakacaktır. Kaya kilisesi, şapeli, su sarnıcı, ayazması, rahip ve muhafız odaları ile Sümela’yı görüp fotoğrafladıktan sonra, öğle yemeğimizi bu bölgede almak için mola veriyoruz.

Yemek molası sonrası yine yola koyularak, bu kez başka bir yaylaya, Uzungöl’e gidiyoruz. Trabzon, Sürmene, Çaykara üzerinden Solaklı deresini takiben 1100 mt rakımdaki Uzungöl’e giderken molalar veriyor ve bu molalarda Sürmene bıçakları, çay alma imkanımız olmaktadır. Varışımızda göl çevresinde yürüyüş yapıyor, manzara tepesinden fotoğraflıyor ve vereceğimiz kısa bir serbest zaman sonrasında, Uzungöl’den ayrılıyoruz. Rize’de şehir turu yapıp Çayeli’ne yöneliyoruz.

Çayelinde otelimize varıyor ve giriş işlemleri sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Çayelinde.

Gün3: Çat Vadisi, Fırtına Vadisi, Zil Kale, Ayder Yaylası (K,AY)

Kahvaltı sonrası yine zorlu bir gün. İlk durak Fırtına Vadisi ve sonrasında Elevit ve Palovit derelerinin oluşturduğu Çat Vadisine doğu yola çıkıyoruz. Sevdaluk dizisinin çekimlerinin yapıldığı alanlarda Zil Kalesi’nde dolaşıyor, sonrasında bir yudum çay içeceğimiz Çinçiva’ya geliyor, burada serbest zaman veriyoruz. Bölgenin en eski ve en yüksek kemerli köprüsünde resimler çekiliyor, öğle yemeğini burada alıyoruz. Arzu edenler için rafting imkanı da bulunmaktadır.

Yemek sonrasında, bu kez bir başka yaylaya, Ayder yaylasına yol alacağız, Hala deresi boyunca bir süre gittikten sonra bir bulut denizi olan Ayder ve Gelin Tülü, Şenlik Düzü bölgelerinde serbest zaman verecek, güzellikleri fotoğraflama imkanımız olacaktır.

Hava kararmadan önce otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün4: Borçka, Karagöl, Sarp, Gonio, Batum (K, AY)

Yine uzun ve dolu dolu bir gün için kahvaltı sonrası yola koyuluyoruz. İlk durağımız, Borçka kasabası ve 16. y.y’da Atanoğlu deresinin önünün kapanması ile oluşmuş 1550 mt rakımdaki tabiat koruma alanı Karagöl. Bu doğa harikası ile büyülenecek, etrafını sarmış Ladin ormanında yürüyüşe doyamayacaksınız.

Öğle yemeğimizi Borçka’da alıyoruz. Bölgenin ünlü güveçte kuru fasulyesi, tereyağlı pilavı ve organik fındık ile yapılmış baklava, mutlaka tadılmalı.

Yemeğin ardından aracımıza biniyor ve istikametimiz Batum. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerinin ardından Gürcistan’a giriş yapmış oluyoruz. Gürcistan’ın bu şirin Karadeniz kentine, Batum’a hoş geldiniz. Konaklama otelimize giriş işlemlerinin ardında, şehir turumuz var.

Konaklama ve Akşam yemeği Batıum’da. (Akşam yemeği, Batum şehir merkezine beş dakika mesafedeki Makhinjauri’de. Her yanı ahşap ve yemekleri süper, şarapları fevkalade olan süper bir restaurant’da. Unutulmaz anlar için.)

Gürcistan’da bulunulacak süre içerisinde gerek Gonio kasabası gerek Batum kentinde, St.Andrew heykeli, Okaliptus ağaçlarının gölgesinde 93 harbinde Osmanlı tarafından kullanılmış Gonio hisarı, Orta camii, Piazza meydanı, Ermeni kilisesi, astroloji saati, medea heykeli, Osmanlı ptt binası, poseidon heykeli, opera ve tiyatro binası, yunus görünümlü evlendirme dairesi, ters bina, botanik bahçesi, ünlü kobuleti sahili, katedral, batum sokakları, altın post heykeli görüp gezebileceğimiz mekan ve anıtlar olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Batum’da.

Gün5: Batum, Sarp, Trabzon (K)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, toplanma saatine kadar serbest zaman. Verilecek toplanma saatinde otelimizde buluşarak Türkiye’ye geri dönüş için hareket. Sarp sınır kapısından tekrar ülkemize giriş yaparak, Karadeniz’in muhteşem manzarası ve yöre nameleri eşliğinde Trabzon Havalimanı’na geliyoruz.

Uçağımız bizleri beklemekte.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Sunduklarımız (Ücrete Dahil Olan Hizmetler)

*Türk Hava Yolları ile Sabiha Gökçen-Trabzon arası uçak biletleri. (bütçelenmiş fiyatın üzerinde kalındığı durumlarda uçak bilet farkı talep edilir)     *İstanbul’da dönüş uçağı için havaalanı grup transferi   *3 veya 4 yıldızlı veya benzeri otellerde 3 gece Türkiye, 1 gece Batum’da konaklama.   *konaklama gecesi kadar açık büfe kahvaltı,    *konaklama otelinde üç akşam yemeği.     *Batum’da akşam yemeği,     *programda yer alan müze ve çevre gezileri       *Trabzon havaalanından/havaalanına, yeni ve klimalı araçlar ile ulaşım.     *günlük 0,5l şişe suyu.      *Kadriye Yanmış koordinesinde rehberlik     *Ören Yeri Girişleri,   *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee  *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz

*öğle yemekleri      *yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *misafirlerin özel harcamaları,      *otelde minibar kullanımları.   *bahşişler       *yurtdışı çıkış harcı.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2615,-TL , tek kişi konaklaması halinde 450 TL ilave edilir

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurKaradeniz1” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank   TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti  TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, USD veya Euro bazındaki ücretler için ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde kimlik/pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler ulaşım ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

*Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

*Gürcistan’a geçişler en az altı ay süresi olan pasaport veya üzerinde T.C. vatandaşlık numarası bulunan yeni tip, çipli Nüfus Cüzdanı ile yapılabilmektedir. Başka kimlik belgeleri geçersizdir.

*Anne ve babası ile birlikte seyahat etmeyen 18 yaşından küçük misafirler için noter muvafakatnamesi gereklidir.

*15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

*Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar, özellikle araç içerisinde, her mola sonrasında bir sonraki koltuğa geçmek sureti ile değişim, bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

*Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

*Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

*Misafirlerin, yürüyüşe ve yaz şartlarına uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek giysilerini yanlarına almaları önerilir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara