KNLTurButik , Endülüs ve Portekiz - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTurButik , Endülüs ve Portekiz

TUR PROGRAMI

BizBize İber Yarımadası

İspanya-Endülüs ve Portekiz

Türk Hava Yolları ile, 9Gece 10Gün

24/09 – 02/10/2021

Rota: Malaga, Granada-2g, Ubeda, Cordoba-1g, Sevilla-2g, Belem, Lizbon-2g, Fatima, Porto-2g,

Tur Gezi Program Detayları;

Tarihi, mimarisi, binaları, kültürü, müzeleri, iklimi, sıcakkanlı insanları, yemekleri, eğlencesi, doğası ile İber yarımadasını İspanya-Endülüs ve Portekiz’i geziyoruz. Bizbize..

Gün1, Istanbul – Malaga – Granada ( 175km) :     İstanbul’dan, Türk Hava Yolları uçuşu ile Malaga’ya, Varış’ta Hasan HAZIRLAR ile buluşarak özel aracımızla, İspanya'nın, ılıman iklimi, sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir, Malaga karşılıyor. Havaalanı çıkışında bu güzel liman kentinin bize çok yabancı olmayan Akdenizli güzel esintisi karşılayacak bizleri. Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turunda, ilk olarak Malaga'nın Botanik Bahçelerini, Boğa güreşi arenası Plaza de Toro'yu, Malaga limanını görecek, tarihi kale Gibralforo'dan kenti kuş bakışı seyredeceğiz, ardından ise aracımızdan ayrılıp, şehrin sokaklarına dalacağız. Şehrin eski sokaklarında yapacağımız yürüyüş turunda, yarım kalmış Malaga Katedralini, Roma tiyatrosunu ve Endülüs Kalesini, ünlü ressam Picasso'nun doğduğu evi ve hala bir çok eserinin eskizlerinin sergilendiği Picasso Müzesi'ni göreceğiz, eski sokakları arkamızda bıraktığımızda ise İspanya'nın sanat ve moda merkezi Malaga'nın şık modern sokakları, büyük markaların mağazalarının yanında, küçük butikler, Anayasa meydanı ve Andalucia'nın eşsiz lezzeti tapas restoranları ile karşılaşacak ve gezeceğiz. Zamanımız dolu dolu yaşayıp yorulduğumuzda aracımıza geçiyor ve kısa bir yolculuk ile Granada’ya geçiyoruz.

Konaklama Granada’da.

 

Gün2, Granada (50km) :     Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen, Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında Ben-i Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalacağız, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehri alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali, çarşılar ve irili ufaklı özel müzeler bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.

Konaklama Granada’da.

 

Gün3, Granada – Ubeda – Cordoba (300km) :   Sabah kahvaltı sonrası Granada'yı arkamızda bırakıp, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla önce Baeza, ardından ise Ubeda kasabalarını ziyaret edeceğiz. Granada'nın kuzeyindeki uçsuz bucaksız zeytinliklerin arasında yer alan bu iki Endülüs kasabası İspanya ortaçağı ve Rönesanssının birbirinden etkileyici eserlerine ev sahipliği yaparak, 2003 yılında UNESCO'nun dünya mirası listesine girmeye hak kazanmış ve 16. yy. İspanya'sının görkemini günümüze taşımaktalar. İlk olarak Baeza'da yürüyüş turumuz ile kent meydanını, dışarıdan Baeza Katedrali'ni, Jabalquinto Sarayı'nı, Ortaçağ Üniversitesi binasını, Santa Maria Meydanı'nı, aslanlı çeşmeyi ve tarihi evleri göreceğiz. Yürüyüş turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Baeza lezzetlerini tadarken, dileyen misafirlerimiz ise eşsiz müze ve anıtları gezebilirler. Baeza'nın ardından durağımız Ubeda, buradaki yürüyüş turumuzda ise tarihi Yahudi mahallesi ve eski sokaklar, dışarıdan göreceğimiz Consistoriales Evi, San Pablo Kilisesi, Vela-Cobos Sarayı, San Lorenzo Kilisesi, San Nicolas Kilisesi ve tarihi Santiago Hastanesi bizleri bekliyor. Bu tarih yolculuğunun sonunda 1,5 saatlik bir yolculuk ile konaklama için Cordoba şehrine geçeceğiz.

 

Gün4: Cordoba – Sevilla (150km) :     Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da da,  Guadalquivir nehri, Tarihi Roma köprüsü, Roma kapısı, 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii üzerine kurulu Katedrali, Cordoba evleri ve istikamet Sevilla.

Sabah kahvaltı sonrası Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. Cordoba'da ilk olarak 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Son olarak dileyen misafirlerimiz ile Ortaçağ Avrupa’sının günahlarına tanıklık edeceğimiz, Engizisyon Müzesi’ni görüp bu muazzam günü yine akşam yemeği ile sonlandırarak, 1,5 saatlik bir yolculuk ile Sevilla'daki otelimize geçeceğiz.

Konaklama Sevilla’da.

 

Gün5: Sevilla (50km) :     Andalucia’nın başkenti Sevilla, Andalucia’nın başkenti Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü gotik katedrali Santa Marta Katedrali sıradaki durağımız, burada katedrali dışarıdan inceledikten sonra, katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule'nin önünden geçip, dileyen misafirlerimiz ile Guadalquivir nehrinde yapacağımız kısa bir tekne turu ile Sevilla’nın tüm güzelliği önümüze serilecek. Tekne turumuz sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile geçmişe bir yolculuk yapacağız. Ve son durağımız “Çingene Mahallesi” diye de bilinen eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise dileyen misafirlerimiz ile muhteşem bir flamenco gösterisine katılıp, hafızalarımızda yer edecek bu gösteri sonrası, otelimize döneceğiz.

 

Gün6, Sevilla – Lizbon (450km) :     Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Portekiz’in başkenti Lizbon’a hareket. Guaidana nehrinin sınır oluşturduğu iki ülkeyi bağlayan muhteşem köprüden geçerek Portekiz’e giriyoruz. Molalar ile birlikte akşam üstü varılacak Lizbon’da panoramik şehir turu sonrası otele geçiliyor. Dinlenme ve serbest zaman. Sınır geçişi : İspanya - Portekiz

 

Gün7, Lizbon (50km) :     bugün Lizbon’dayız. Belem bölgesinde öğle yemeğinin alınması için serbest zaman ile Lizbon turu: Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tejo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinin kısmen panoramik ziyareti. Otele dönüş yolunda Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra turumuzu tamamlıyoruz. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman.

 

Gün8: Lizbon - Fatima – Porto (320km) :     Sabah, kahvaltının ardından Lizbon’un 300 km kuzeyinde bulunan Porto’ya doğru yola çıkış. İlk durağımız Obidos’a geldiğinizde sanki hala yüzyıllar önce yaşadığınızı hissedeceksiniz. Bu küçük kasabada yaşayanlar haftanın bazı günlerinde hala geleneksel kıyafetleriyle dolaşıp tarihi yeniden yaşatıyorlar. Akabinde ünlü Fátima kutsal şehrini keşfetmek için yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği, bu yer, Hristiyanlığın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biridir. Sonrasında da, yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuktan sonra Porto’ya varışta panoramik şehir turu ve otele yerleşme, serbest zaman.

 

Gün9: Porto (50km) :     Bugün Porto keşfedilecek. Şehrin modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro nehrinin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman.

 

Gün10; Porto-İstanbul:     Otelinizde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve saat 12:30 sularında odaların boşaltılması ve Porto havalimanına transfer. Yine konforlu bir uçuş sonrası dönüyor ve tatlı bir yorgunluk ile bir sonraki Kanulatur organizasyonunda buluşmak dilekleri ile ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 1345

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 24.09.2021
  • Bitiş: 02.10.2021
  • Oda / Kahvaltı

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved