KNLTur Kars , Erzurum II

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

4 Gün

Start: 10.02.2021

Finish: 13.02.2021

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLTRD11

( Tur Ziyaret Sayısı: 43 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
3075 TL
ONLİNE REZERVASYON

TurKars’a II– Kars ve Erzurum

10 - 13 /Subat/2021

4gün 3gece

Havayolu + Dogu Expresi  ile

KNLTur misafirlerine Özel

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Ani Harabeleri,  Kışları bembeyaz bir örtüye bürünen Çıldır Gölü, Yontma Taş Devrinden bugüne değin bir yerleşim birimi, Rus işgali döneminden kalma taş binaları, Allahuekber Dağları’nın eteğinde dondurucu soğuğu ile 90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış, Doğu Anadolu’nun en zengin tarihine sahip serhat şehri, peyniri ve kazı ile ünlü mutfağı, Kanula tur ile KARS’a..

1Gün: Istanbul – Kars Şehir Merkezi (ÖY AY)     : gitmek için sabah erken saatlerinde Bakırköy’den hareket edecek KanulaTur servis aracımız, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçe Havalimanı’na getiriyor; bağaj ve check-in işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın saat 07:45’daki PC2590 seferi uçağı ile Kars’a gitmek için yerimizi alıyoruz.  Yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile Kars’a varış.

Burada bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak KanulaTur ayrıcalığı ile güzel bir hafta sonu tatili için keşfe çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi almak için Kars şehir merkezi’ne dönüyoruz. Öğle yemeğinde, eti en lezzetli kanatlı olan ‘’Kars Kazı’’ ve yöresel yemekler var.

Öğleden sonra, otelimize giriş yapıyor ve kısa bir dinlenmeden sonra şehri gezip tanımaya başlıyoruz. Yaya gezimizde şehrin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizleri büyüleyecek; Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi de göreceğimiz başlıca eserler olacaktır. Gezi sonrasında otele dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü / Atlı Kızaklar(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ermenistan sınırına yakın 2012’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani’ye hareket ediyoruz. Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilisesi), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Cami, bu tarihi mekânda göreceğimiz başlıca eserler olacaktır.

Sonrasında, 2000 mt rakımlı Çıldır Gölü ‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. buz tutmuş halde göreceğimiz Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada, şartların elverdiği ölçüde, göl kenarında Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz. İmkanımız olursa da buz tutmuş gölde buzlar kırılarak yapılan balık avını izleyip öğle yemeğinde de bu şekilde avlanan balıklar yemek menümüz olacaktır. Yemeklerimizi yedikten sonra Kars Şehir Merkezine dönüş ve serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz için, halk dansları eşliğinde nefis bir akşam yemeği (ekstra)

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3Gün – Boğatepe (Zavotlar) Köyü / Peynircilik Müzesi, Sarıkamış – Av Köşkü , Kayak Bölgesi, Kars Şehir Merkezi(K, ÖY, AY)      : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bu kez Boğatepe’ye, eski adı Zavotlar köyüne gidiyor ve evlerde atölyelerde peynir üretimi hakkında bilgilendiriliyoruz, bir zamanlar peynircilik müzesi yapılmaya çalışılmış mekanları de görebileceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada ünlü peynirlerinden ve balından alabilirler. İkinci durağımız, Sarıkamış. Yakın tarihimizin önemli bir olayının mahalline, destanımsı bir şekilde 90 bin askerin donarak can verdiği Allahüekber Dağı eteklerindeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, sonrasında öğle yemeği için Sarıkamış kayak bölgesinde sucuk+ekmek olarak öğle yemeği alıyoruz. Sonrasında serbest zaman.  Şehre dönülüyor ve serbest zaman. Kars’ın sokaklarını da keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş için yeterli zamanımız da var  konaklama otelimizde.

 

4Gün – Kars, Doğu Ekspresi, Erzurum, İstanbul (K, ÖY)     : Otelimizde erken alacağımız kahvaltı sonrası Kars’ın tarihi istasyonuna geçiyor ve ünlü Doğu ekspresi treninde yerlerimizi alıyoruz. 08:00’deki doğu ekspresi treninde sohbet ederken, yol boyunca göz alabildiğine karlarla kaplı beyaz cenneti izliyoruz. Öğle saatlerinde Erzurum’a varış ve burada trenden iniyor, bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz.

Öğle yemeği, Erzurum’un önde gelen ustalarının elinden çıkma Cağ Kebabı olacaktır. Sonrasında şehir turumuzda Erzurum keşfedeceğiz. Akşam üstü havaalanına gidiyor ve bizleri İstanbul’a götürecek uçağımızda yerimizi alıyoruz. Pegasus Hava  Yolları’nın 15:50’deki uçağımız ile Erzurum’dan yaklaşık iki saatlik bir uçuş ile İstanbul Sabiha Gökçen’e tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz.

 

Havaalanında bizi bekleyen KanulaTur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket ediyor ve başka bir KanulaTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hoşçakalın

Sunduklarımız (Ücrete Dahil Olan Hizmetler)

*Kars ile Erzurum arasında Doğu Ekspresi pulman tren ulaşımı.     *Pegasus Hava Yolları ile İstanbul(SAW)-Kars ve Erzurum-İstanbul(SAW) uçak bileti. (bütçelenmiş fiyatın üzerinde kalındığı durumlarda uçak bilet farkı talep edilir)   *Istanbul’da gidiş ve dönüş uçağı için havaalanı grup transferi   *4 yıldızlı otellerde 3 gece konaklama.   *konaklama gecesi kadar açık büfe kahvaltı,    *üç akşam yemeği (açık büfe veya set menü)    *öğle yemekleri    *programda yer alan çevre gezileri ve ulaşımları   *rehberlik   *Ören Yeri Girişleri,   *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee  *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz

* yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *müze girişleri      *misafirlerin özel harcamaları,   *otelde minibar kullanımları.   *bahşişler..

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 3075,- TL , tek kişi konaklaması halinde 450 TL ilave edilir

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi, tur tarihi ve TurKars’a-2” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’inin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine on gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Turlara son kayıt seyahat tarihinden 30 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler tren, uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Misafirlerin, yürüyüşe ve kış şartlarına uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek giysilerini (Hırka, yelek, termal içlikler...) almaları önerilir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara