Tur HATAYa Efsanelere Gezi - Anadolu-Orta

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

Tur Efsanelere Gezi;

Hatay ve Adana

 

05 - 07 / 11 / 2020  3Gün

Havayolu ile

ADANA – PAYAS - İSKENDERUN – BELEN - KIRIKHAN – REYHANLI - ANTAKYA – HARBİYE – SAMANDAĞ – VAKIFLI

 

Medeniyetlerin kesişme noktası, efsanelerin, hoşgörünün beşiği, insanıyla, mutfağıyla, doğal ve kültürel zenginliği ile Hatay…

Program:

Gün1: İstanbul, Adana, Dörtyol, Payas, İskenderun, Antakya

Sabahın erken saatlerinde Sabiha Gökçen Havaalanı’nda buluşuyoruz. Chek-in ve bağaj işlemlerimizi yaparak uçağımız ile Adana’ya uçuyoruz. Bizleri karşılayacak aracımıza ile kahvaltı sonrasında yola koyularak Yılan Kale, Toprak Kale, Dörtyol, Payas üzerinden, güneyin en önemli limanlarından birine sahip İskenderun’a geliyoruz. Panoramik şehir gezimiz ardından yolumuza devam ederek, öğle yemeğini alacağımız kasaba’da mola veriyoruz. Belen..

Çukurova’yı güneyde Amik ovasından ayıran batı Torosların kolu, Amanos dağlarının bu sarp geçidinde, Belen’de öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrasında, dişçileri ile ünlü Kırıkhan ve son yılların en fazla göç almış kasabası Rayhanlı güzergahları üzerinden Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz.

Yüzyılların yorgun ancak o derece de canlı şehri Antakya, şehir girişinde önce St.Pierre Kilisesi ve Cehennem Balıkçısı görülerek, tarihin ilk bulvarlarından geçip, otelimize gidiyor ve giriş işlemlerimiz yapıyoruz.

Dinlenme sonrası, akşam yemeği için tekrar çıkıyoruz.

 

Gün2-3: Antakya, Samandağ, İstanbul

Rehberimizin düzenleyeceği program çerçevesinde Antakya, Harbiye, Samandağ, Batıayaz, Çevlik ve çevresindeki ören yerleri gezilecektir. Gezimizin üçüncü günü, akşam üstü İstanbul’a dönüş için havaalanına gidiyor ve Sabiha Gökçen’e gidecek uçağımızda yerimizi alıyoruz.

 

Gezi Süresince Gezilecek Görülecekler:

Adana-İskenderun yol üzerinde; Büyük İskender'in zaferleriyle sonuçlanan M.Ö 333 yılında Pers kralı III. Darius'la yaptığı büyük bir savaşa sahne olan İosis antik kenti kalıntıları, Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa kervansarayı; İskenderun’da; Yunus sütunu, şehir turu,

Antakya, Kırıkhan, Reyhanlı, Samandağ’da; Roma dönemi öncesi ileri karakol olarak kullanılmış Bakras Kalesi; Kırıkhan şehir turu; Türkiye’nin uç noktasındaki sınır kasabası Reyhanlı, Suriye sınırına sırtını dayamış efsanevi mesire yeri Yenişehir Gölü, Kibar Feyzo filmi ile Asi, Kül ve Ateş, Kasaba dizilerinin çekildiği Harran köyü; Tel Atçana höyüğü ören yeri, Asi nehri; Romalılardan kalma Demir köprü; ülkemizin en uzun kumsalına sahip, en güney ucundaki plajları ile ünlü Çevlik ve ipekleri ile bilinen Samandağ; Hz.Hıdır türbesi; St.Simon Manastır kalıntıları; Vakıflı köyü; Hz.Musa’nın asasının yeşerdiği tarihi çınar; Titus tüneli; Beşikli mağara; efsaneler şehri ANTAKYA’da dünyanın ilk kilisesi olan ve hıristiyanlığın hac yerlerinden St.Pierre kilisesi; defne efsanesi, şelalesi, ipekleri ve yemekleri ile ünlü Harbiye; dünyanın 2ci ünlü mozaik müzesi olan Antakya Arkeoloji müzesi; Antakya Katolik kilisesi; Ortadoks kilisesi; Havra; hem İncil’de hem de Kur’an da yer almış Habib-i Necar camii; otantik ve tarihi Uzunçarşı; Romalılar döneminden bugüne değin gelmiş eski antakya sokakları;

Görülüp gezilecek ve zaman zaman çok eskilere gidebileceksiniz.

                        Veeeeeeeeeeeeeee Hatay’dan,

İçli Köfte, Aşur, Ekşi Aşı, Humus, Cevizli Biber, Kaytaz Böreği, Katıklı Ekmek; Tatlı olarak: Künefe, Taş Kadayıf, Kabak Tatlısı, Kereviç yemeden, dönmüyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2045

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 05.11.2020
  • Bitiş: 07.11.2020
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved