KNLTur HATAYa Efsanelere Gezi

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 04.11.2020

Finish: 06.11.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLTRG11

( Tur Ziyaret Sayısı: 621 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2045 TL
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur ile Efsanelere Gezi;

Antakya – Adana

04/06 Kasım 2020  3Gün-2Gece

Uçak ile

ADANA – DÖRTYOL – İSKENDERUN – BELEN - KIRIKHAN – ANTAKYA – HARBİYE –SAMANDAĞ

Medeniyetlerin kesişme noktası, efsanelerin beşiği, insanıyla, mutfağıyla, doğal ve kültürel zenginliği ile Hatay…

Program:

Gün1: İstanbul, Adana, Dörtyol, Payas, İskenderun, Antakya

Sabahın erken saatlerinde Sabiha Gökçen Havaalanı’nda buluşuyoruz. Chek-in ve bağaj işlemlerimizi yaparak uçağımız ile Adana’ya uçuyoruz. Bizleri karşılayacak aracımıza ile kahvaltı sonrasında yola koyularak Yılan Kale, Toprak Kale, Dörtyol, Payas üzerinden, güneyin en önemli limanlarından birine sahip İskenderun’a geliyoruz. Panoramik şehir gezimiz ardından yolumuza devam ederek, öğle yemeğini alacağımız kasaba’da mola veriyoruz. Belen..

Çukurova’yı güneyde Amik ovasından ayıran batı Torosların kolu, Amanos dağlarının bu sarp geçidinde, Belen’de öğle yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrasında, dişçileri ile ünlü Kırıkhan ve son yılların en fazla göç almış kasabası Rayhanlı güzergahları üzerinden Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz.

Yüzyılların yorgun ancak o derece de canlı şehri Antakya, şehir girişinde önce St.Pierre Kilisesi ve Cehennem Balıkçısı görülerek, tarihin ilk bulvarlarından geçip, otelimize gidiyor ve giriş işlemlerimiz yapıyoruz.

Dinlenme sonrası, akşam yemeği için tekrar çıkıyoruz.

Gün2-3: Antakya, Samandağ, İstanbul

Rehberimizin düzenleyeceği program çerçevesinde Antakya, Harbiye, Samandağ, Batıayaz, Çevlik ve çevresindeki ören yerleri gezilecektir. Gezimizin üçüncü günü, akşam üstü İstanbul’a dönüş için havaalanına gidiyor ve Sabiha Gökçen’e gidecek uçağımızda yerimizi alıyoruz.

Gezi Süresince Gezilecek Görülecekler:

Adana-İskenderun yol üzerinde; Büyük İskender'in zaferleriyle sonuçlanan M.Ö 333 yılında Pers kralı III. Darius'la yaptığı büyük bir savaşa sahne olan İosis antik kenti kalıntıları, Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa kervansarayı; İskenderun’da; Yunus sütunu, şehir turu,

Antakya, Kırıkhan, Reyhanlı, Samandağ’da; Roma dönemi öncesi ileri karakol olarak kullanılmış Bakras Kalesi; Kırıkhan şehir turu; Türkiye’nin uç noktasındaki sınır kasabası Reyhanlı, Suriye sınırına sırtını dayamış efsanevi mesire yeri Yenişehir Gölü, Kibar Feyzo filmi ile Asi, Kül ve Ateş, Kasaba dizilerinin çekildiği Harran köyü; Tel Atçana höyüğü ören yeri, Asi nehri; Romalılardan kalma Demir köprü; ülkemizin en uzun kumsalına sahip, en güney ucundaki plajları ile ünlü Çevlik ve ipekleri ile bilinen Samandağ; Hz.Hıdır türbesi; St.Simon Manastır kalıntıları; Vakıflı köyü; Hz.Musa’nın asasının yeşerdiği tarihi çınar; Titus tüneli; Beşikli mağara; efsaneler şehri ANTAKYA’da dünyanın ilk kilisesi olan ve hıristiyanlığın hac yerlerinden St.Pierre kilisesi; defne efsanesi, şelalesi, ipekleri ve yemekleri ile ünlü Harbiye; dünyanın 2ci ünlü mozaik müzesi olan Antakya Arkeoloji müzesi; Antakya Katolik kilisesi; Ortadoks kilisesi; Havra; hem İncil’de hem de Kur’an da yer almış Habib-i Necar camii; otantik ve tarihi Uzunçarşı; Romalılar döneminden bugüne değin gelmiş eski antakya sokakları;

Görülüp gezilecek ve zaman zaman çok eskilere gidebileceksiniz.

                        Veeeeeeeeeeeeeee Hatay’dan,

İçli Köfte, Aşur, Ekşi Aşı, Humus, Cevizli Biber, Kaytaz Böreği, Katıklı Ekmek; Tatlı olarak: Künefe, Taş Kadayıf, Kabak Tatlısı, Kereviç yemeden, dönmüyoruz.

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2045 TL, tek kişi konaklaması halinde 250 TL ilave edilir

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

-IST(Sabiha Gökçen) – Adana // Hatay -IST(Sabiha Gökçen) ekonomi sınıf uçak bileti.     –havayolu uygulamaları paralelinde 15 kg bagaj hakkı.     -varışta Adana Havaalanı’ndan / dönüşte Hatay Havaalanı’na transfer ile bütün şehir turları, transferler ve ulaşım hizmetleri.     –Yeni model turizm ruhsatlı klimalı araçlar ile ulaşım.     –araç içi ikramlar.     -4* otellerde iki gece konaklama.     -Konaklama otelinde açık büfe kahvaltı.     –iki öğle yemeği.     -3cü gün gün Çevlik’te lunch box olarak öğle yemeği.     –biri gala olmak üzere iki akşam yemeği.     -Rehberlik,     -Müze ve Ören Yeri Girişleri (müze kart olarak temin edilecektir.)     -1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.     -KanulaTur-Hasan HAZIRLAR hizmet ve servis farklılığı güvencesi

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

-kişisel harcamalar,     -yemeklerde alınacak menü harici ve alkollü içecekler,     -bahşişler.

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurHATAY” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, ödemenin tur başlangıç tarihinden beş gün önce olması şartı ile dört taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %25’inin ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, tur tarihinden 20 gün önce olup, bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

 

NOTLAR

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, bölge şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Misafirlerin, yürüyüşe uygun ayakkabı ( rahat edebileceğiniz ), dudak koruyucu, ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek...) almaları önerilir.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

 Panoramic şehir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara