Tur MANiSAya Sardes ve Katakekumena - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur MANiSAya Sardes ve Katakekumena

Ege’nin az bilinenleri,

Tur Sardes ve Katakekumena’ya

Uşak, Kula, Salihli, Ödemiş Özel Turu

Özel Aracımız ile

4 gün 3 gece –  Karayolu ile

Tur Programı:

Gün1: Cumartesi: İstanbul – Bilecik – Uşak - Kula

Az bilinen bir bölgeye, tarih öncesinden kalıntılar, tarih, doğa, gurme ve kültür gezimiz için Eğe’ye götürecek Kanulatur özel aracımız 10:00’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden hareketle misafirlerimizi toplayarak, Sakarya, Pamukova, Bilecik, Bozöyük, Kütahya(panoramik şehir turu) üzerinden Uşak’a geliyoruz. Geç öğle yemeğinden sonra buradan ayrılıyor ve Arizona kanyonundan sonra dünyanın ikinci uzun kanyonu Ulubey kanyonunu görüyoruz. Yüzlerce metre yüksekteki cam platform üzerinde yürüyerek inanılmaz doğa harikasını izliyoruz. Sonrasında yolumuza devamla, akşam üstü Ege’nin güzel kasabalarından birine, Kula’ya varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama, Kula’da.

Gün2: Pazar: Kula - Salihli

Sabah mihmandarımız ile buluşuyor ve günümüze dinamik bir şekilde başlıyor, rehberimiz eşliğinde Kula’nın 15milyon yıl öncesinden günümüze gelen volkanik jeoparkı’nı “Katakekaumena” geziyoruz. Egenin peribacaları hayret uyandıracak ve ülkemizin değerlerini tanıyacağız.

Öğle yemeğinin ardından bu kez Kula’yı geziyoruz. Çarşısı, evleri, yenilenmiş köşkleri ile Kula, yaşanası bir kent olduğu hissini uyandıracak. Akşam üstü Kula’dan ayrılıyor ve Yunus Emre, Taptuk Emre türbelerinin ziyareti sonrasında geceyi geçireceğimiz Salihli’ye gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Salihli’de.

Gün3: Pazartesi: Salihli – Birgi – Ödemiş

Sabah kahvaltımın ardından Lidya’lıların yaşadığı topraklara, ilk merkez bankasının kurulduğu, madeni paraların basıldığı ve kullanıldığı yere, Sardes olarak da bilinen Sart harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Sart’ın hayret verici bir şekilde dimdik ayakta duran harabelerini/müzeyi geziyoruz.

Öğle yemeğini otantik bir restaurant’ta aldıktan sonra, Ödemiş’e doğru yola çıkıyoruz. Bir başka kasaba’da Birgi’de kısa bir mola verip Birgi evlerini de gezdikten sonra, Bozdağ’ın eteklerini takiple Ödemiş’e geçiyoruz. (hava durumunun elverdiği durumda Bozdağ’a çıkılabilecektir.)

Ödemiş’e varıldığında çarşısı, eski evleri, Çakırağa Konağı, artık unutulmaya yüz tutumuş bir gelenek keçe imalatını göreceğiz. 200 yıllık keçe atölyesi gezilecek ve alışveriş de yapılabilecektir.

Otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Akşam yemeğimiz, Zeyinköy’de mahalli bir restoran’da.

Gün4: Salı: Ödemiş – Tire – Akhisar – Susurluk – Bursa – İstanbul

Otelde alınacak kahvaltının ardından, otelimizden çıkış yaparak Tire’ye gidiyoruz. Ünü bölgenin dışına taşmış Tire’nin mahalli pazarını gezip alışveriş yapıyoruz. Yorgunluğumuzu yine bölgenin en iyi restaurant’ında Eğe yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra, dönüş yolumuza geçiyoruz. Bu kez Akhisar üzerinden Balıkesir, Bursa ve İstanbul yolunu kullanıyoruz. ilk durağımız Susurluk da mola veriyoruz. Sonrasında, Bursa ve Yalova üzerinden devamla 23:00 sıralarında Istanbul’a dönüyor ve bir dahaki Kanula Turizm etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved