TurMANiSAya Sardes ve Katakekumena

ISTANBUL

Araç ile Ulaşım

4 Gün

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLTK04

( Tur Ziyaret Sayısı: 579 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 TL
ONLİNE REZERVASYON

Ege’nin az bilinenleri,

Tur Sardes ve Katakekumena’ya

Uşak, Kula, Salihli, Ödemiş Özel Turu

Özel Aracımız ile

4 gün 3 gece –  Karayolu ile

Tur Programı:

Gün1: Cumartesi: İstanbul – Bilecik – Uşak - Kula

Az bilinen bir bölgeye, tarih öncesinden kalıntılar, tarih, doğa, gurme ve kültür gezimiz için Eğe’ye götürecek Kanulatur özel aracımız 10:00’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden hareketle misafirlerimizi toplayarak, Sakarya, Pamukova, Bilecik, Bozöyük, Kütahya(panoramik şehir turu) üzerinden Uşak’a geliyoruz. Geç öğle yemeğinden sonra buradan ayrılıyor ve Arizona kanyonundan sonra dünyanın ikinci uzun kanyonu Ulubey kanyonunu görüyoruz. Yüzlerce metre yüksekteki cam platform üzerinde yürüyerek inanılmaz doğa harikasını izliyoruz. Sonrasında yolumuza devamla, akşam üstü Ege’nin güzel kasabalarından birine, Kula’ya varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama, Kula’da.

Gün2: Pazar: Kula - Salihli

Sabah mihmandarımız ile buluşuyor ve günümüze dinamik bir şekilde başlıyor, rehberimiz eşliğinde Kula’nın 15milyon yıl öncesinden günümüze gelen volkanik jeoparkı’nı “Katakekaumena” geziyoruz. Egenin peribacaları hayret uyandıracak ve ülkemizin değerlerini tanıyacağız.

Öğle yemeğinin ardından bu kez Kula’yı geziyoruz. Çarşısı, evleri, yenilenmiş köşkleri ile Kula, yaşanası bir kent olduğu hissini uyandıracak. Akşam üstü Kula’dan ayrılıyor ve Yunus Emre, Taptuk Emre türbelerinin ziyareti sonrasında geceyi geçireceğimiz Salihli’ye gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Salihli’de.

Gün3: Pazartesi: Salihli – Birgi – Ödemiş

Sabah kahvaltımın ardından Lidya’lıların yaşadığı topraklara, ilk merkez bankasının kurulduğu, madeni paraların basıldığı ve kullanıldığı yere, Sardes olarak da bilinen Sart harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Sart’ın hayret verici bir şekilde dimdik ayakta duran harabelerini/müzeyi geziyoruz.

Öğle yemeğini otantik bir restaurant’ta aldıktan sonra, Ödemiş’e doğru yola çıkıyoruz. Bir başka kasaba’da Birgi’de kısa bir mola verip Birgi evlerini de gezdikten sonra, Bozdağ’ın eteklerini takiple Ödemiş’e geçiyoruz. (hava durumunun elverdiği durumda Bozdağ’a çıkılabilecektir.)

Ödemiş’e varıldığında çarşısı, eski evleri, Çakırağa Konağı, artık unutulmaya yüz tutumuş bir gelenek keçe imalatını göreceğiz. 200 yıllık keçe atölyesi gezilecek ve alışveriş de yapılabilecektir.

Otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Akşam yemeğimiz, Zeyinköy’de mahalli bir restoran’da.

Gün4: Salı: Ödemiş – Tire – Akhisar – Susurluk – Bursa – İstanbul

Otelde alınacak kahvaltının ardından, otelimizden çıkış yaparak Tire’ye gidiyoruz. Ünü bölgenin dışına taşmış Tire’nin mahalli pazarını gezip alışveriş yapıyoruz. Yorgunluğumuzu yine bölgenin en iyi restaurant’ında Eğe yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra, dönüş yolumuza geçiyoruz. Bu kez Akhisar üzerinden Balıkesir, Bursa ve İstanbul yolunu kullanıyoruz. ilk durağımız Susurluk da mola veriyoruz. Sonrasında, Bursa ve Yalova üzerinden devamla 23:00 sıralarında Istanbul’a dönüyor ve bir dahaki Kanula Turizm etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

ÜCRET Ne Kadar?

12 katılımcı ile sınırlı olacak butik gezimizde, 2 Kişilik Odada Kişi başı 1490,00 TL ; tek kişi konaklamada 175 TL ; ailesi ile konaklayan 6-11 yaş çocuk 950,00 TL , Kredi kartı ile ödemelerde %3 ilave edilir.

 

ÜCRETe Dahil Edilenler

KanulaTur kendi özel aracı ile ulaşım. Araç içi içecek ikramı, Mahalli rehberlik, 3 gece oda kahvaltı konaklama. konaklama otelinde açık büfe veya serpme kahvaltı, konaklama otelinde açık büfe veya set menü iki akşam yemeği, Zeytin köy’de bir akşam yemeği. müze ve ören yerleri giriş ücretleri, Zorunlu Seyahat Sigortası, Kanulatur özeni ve güler yüzü.

ÜCRETe Dahil Edilemeyenler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, öğle yemekleri, yemeklerde alınan menü harici içecekler, kişisel harcamalar, otellerde özel harcamalar ve mini bar, bahşişler.

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman

Son katılım tarihi 10-03-2020

Katılım talebi, onayı ile birlikte %40 avans ödemesi yapılır. 

Ödeme nakit olarak, kredi kartı ile veya

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Lavanta Turu” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Bu gezide alınmadan dönülmeyecekler: -Salihli’den Bozdağ Gazozu; -Kula’dan çesitli meyveli maden suları; leblebi; Bozdağ’dan kestane; Birgi’den kestaneşekeri; Zeytinyağı; Mahalli sabunlar; Ödemiş keçesi;

 

NOTLAR:

ULAŞIM: karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13 koltuklu Wolksvagen Crafter olup ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilememektedir. Misafirlerin dönüşümlü olarak bir sonraki koltuğa geçmeleri talep edilebilir.

Uçak ile katılım imkanı vardır. Programa uygun olarak, misafirler İzmir Adnan Menderes Havaalanını kullanabileceklerdir. Uçak kullanan misafirlere indirim yapılır.

KONAKLAMA: bölgede pansiyon ve otellerinde konaklamalı: Tüm Odalarda televizyon, telefon, wifi, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezide misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan, araç ile uzun yolculuk yapma problem olan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara