Tur ISPARTAya Elma Hasadı Özel Turu - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ISPARTAya Elma Hasadı Özel Turu

GÖLLER, GÜLLER, LAVANTA ve ELMA Diyarı’na

ISPARTA’da ELMA HASADI özel TURU

DENİZLİ SALDA SAGALASSOS ISPARTA EĞRİDİR KOVADA

     4 gün 2 gece –  Karayolu & Uçak ile

 

Tur Programı:

Gün1-2/Perşembe – Cuma (K, AY)

İstanbul – Denizli – Salda Gölü – Burdur – Sagalassos - Isparta

Güllerin, lavantanın, elmanın yetiştirme merkezi, göller bölgesine, bu kez elma hasadı için gidiyoruz. Aracımız 21:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde katılımcıları alarak Adapazarı, Pamukova, Kütahya, Afyon yolu üzerinden ilk durağımıza Denizli-Çardak Havalimanı’na gelecektir. Ertesi sabah erken saatlerde İstanbul, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yolları’nın veya Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları seferi ile Denizli-Çardak’a gelecek misafirler ile de buluşup ilk durağımız, Salda Gölü’ne doğru yola koyuluyoruz.

Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumundadır. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Öğle yemeğimizi Burdur’da alıyoruz. Yemekten sonra turumuza devamla bu kez, hiç bir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kentine doğru yola çıkıyoruz. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizleri tarih içinde bir yolcululuğa sevkediyor.

Akşam üstü varacağımız Isparta’da şehir turundan sonra otelimize yerleşiyor ve günün tatlı yorgunluğunu çıkarıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Isparta’da otelimizde.

3.Gün / Cumartesi (K, AY)

Isparta – Keçiborlu – Elma Bahçeleri - Eğirdir

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bu günkü aktiviteleri bizlere tanıtacak bölgenin turizm gönüllüsü hocamız ile buluşuyor ve otelimizden ayrılarak güne başlıyoruz. Sabah saatlerinde her ne kadar mevsimi olmasa da Lavanta Tarlalarının bulunduğu lavanta ekimi ile ünlü Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Halkı genellikle lavanta ekimi ile geçinen Kuyucak Köyü, kerpiç evleri, Kuyucak köyü yollarında ilerlerken sezonda mor olan tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapayıp çevreyi saran güzel kokuların her hücremizi temizlediğini hissedeceğiz. Köylülerden, lavanta toplama aktivitelerini ve sanayileşmesi süreçleri hakkında bilgi alacağız. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek için fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz.

Öğle yemeğinden sonra bu kez bir başka etkinliğe doğru yol alacağız.

Türkiye’de meyve üretiminde büyük söz sahibi olan bölgede ELMA BAHÇELERİni gezmeye, dalından elma toplamaya gidiyoruz. Eğirdir gölü kıyındaki göz alabildiğine elma bahçelerinin içinde kalmış köyümüze varıyoruz. Bizleri için hazırlanmış program çerçevesinde, elma toplama aktivitelerini izliyor ve bizler de bu etkinliğe katılıyoruz. Üzerimize özel önlüklerimizi geçirip elma topluyoruz. Daha snrasında topladığımız elmaların, depolandığı muhteşem tesisleri görüp bilgi aldıktan sonrai diğer işçiler ile birlikte “paydos” diyerek otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği Eğridir gölü kıyısında.

Konaklama Eğirdir’de.

4.Gün / Pazar (K)

Eğirdir - Kovada Milli Parkı – Isparta – Afyon - Istanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi yaparak, önce yine elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Eğirdir’in hemen yanı başında, Kovada Gölü Milli Parkına gidiyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş ve sonrasında bir sabah kahvesi bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacaktır.

Ardından, Isparta’ya dönüyor ve öğle yemeğimizi bölgesel lezzetlerin durağı bir restaurant’ta aldıktan sonra aldıktan sonra, dönüş yolculuğumuz için önce Isparta havaalanı yolunu tutuyoruz. 15:45’deki THY uçağı ile dönüş yapacak misafirleri bırakıp, Istanbul’a dönüş için bir başka eğlenceli yolculuk için yola koyuluyoruz. Gece yarısına doğru varacağımız Istanbul’da misafirlerimizi alındıkları sıraya göre bırakıp, bu güzel unutulmaz geziyi sonlandırıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved