TurISPARTAya Elma Hasadı Özel Turu

ISTANBUL

Araç ile Ulaşım

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLTK03

( Tur Ziyaret Sayısı: 2858 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 TL
ONLİNE REZERVASYON

GÖLLER, GÜLLER, LAVANTA ve ELMA Diyarı’na

ISPARTA’da ELMA HASADI özel TURU

DENİZLİ SALDA SAGALASSOS ISPARTA EĞRİDİR KOVADA

05 - 08 / 10 / 2019     4 gün 2 gece –  Karayolu & Uçak ile

 

Tur Programı:

Gün1-2/Perşembe – Cuma (K, AY)

İstanbul – Denizli – Salda Gölü – Burdur – Sagalassos - Isparta

Güllerin, lavantanın, elmanın yetiştirme merkezi, göller bölgesine, bu kez elma hasadı için gidiyoruz. Aracımız 21:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde katılımcıları alarak Adapazarı, Pamukova, Kütahya, Afyon yolu üzerinden ilk durağımıza Denizli-Çardak Havalimanı’na gelecektir. Ertesi sabah erken saatlerde İstanbul, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yolları’nın veya Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları seferi ile Denizli-Çardak’a gelecek misafirler ile de buluşup ilk durağımız, Salda Gölü’ne doğru yola koyuluyoruz.

Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumundadır. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Öğle yemeğimizi Burdur’da alıyoruz. Yemekten sonra turumuza devamla bu kez, hiç bir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kentine doğru yola çıkıyoruz. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizleri tarih içinde bir yolcululuğa sevkediyor.

Akşam üstü varacağımız Isparta’da şehir turundan sonra otelimize yerleşiyor ve günün tatlı yorgunluğunu çıkarıyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Isparta’da otelimizde.

3.Gün / Cumartesi (K, AY)

Isparta – Keçiborlu – Elma Bahçeleri - Eğirdir

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bu günkü aktiviteleri bizlere tanıtacak bölgenin turizm gönüllüsü hocamız ile buluşuyor ve otelimizden ayrılarak güne başlıyoruz. Sabah saatlerinde her ne kadar mevsimi olmasa da Lavanta Tarlalarının bulunduğu lavanta ekimi ile ünlü Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Halkı genellikle lavanta ekimi ile geçinen Kuyucak Köyü, kerpiç evleri, Kuyucak köyü yollarında ilerlerken sezonda mor olan tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapayıp çevreyi saran güzel kokuların her hücremizi temizlediğini hissedeceğiz. Köylülerden, lavanta toplama aktivitelerini ve sanayileşmesi süreçleri hakkında bilgi alacağız. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek için fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz.

Öğle yemeğinden sonra bu kez bir başka etkinliğe doğru yol alacağız.

Türkiye’de meyve üretiminde büyük söz sahibi olan bölgede ELMA BAHÇELERİni gezmeye, dalından elma toplamaya gidiyoruz. Eğirdir gölü kıyındaki göz alabildiğine elma bahçelerinin içinde kalmış köyümüze varıyoruz. Bizleri için hazırlanmış program çerçevesinde, elma toplama aktivitelerini izliyor ve bizler de bu etkinliğe katılıyoruz. Üzerimize özel önlüklerimizi geçirip elma topluyoruz. Daha snrasında topladığımız elmaların, depolandığı muhteşem tesisleri görüp bilgi aldıktan sonrai diğer işçiler ile birlikte “paydos” diyerek otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği Eğridir gölü kıyısında.

Konaklama Eğirdir’de.

4.Gün / Pazar (K)

Eğirdir - Kovada Milli Parkı – Isparta – Afyon - Istanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi yaparak, önce yine elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Eğirdir’in hemen yanı başında, Kovada Gölü Milli Parkına gidiyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş ve sonrasında bir sabah kahvesi bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacaktır.

Ardından, Isparta’ya dönüyor ve öğle yemeğimizi bölgesel lezzetlerin durağı bir restaurant’ta aldıktan sonra aldıktan sonra, dönüş yolculuğumuz için önce Isparta havaalanı yolunu tutuyoruz. 15:45’deki THY uçağı ile dönüş yapacak misafirleri bırakıp, Istanbul’a dönüş için bir başka eğlenceli yolculuk için yola koyuluyoruz. Gece yarısına doğru varacağımız Istanbul’da misafirlerimizi alındıkları sıraya göre bırakıp, bu güzel unutulmaz geziyi sonlandırıyoruz.

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

ÜCRET Ne Kadar?

12 katılımcı ile sınırlı olacak butik gezimizde, 2 Kişilik Odada Kişi başı 1890,00 TL ; tek kişi konaklamada 105 TL ; ailesi ile konaklayan 6-11 yaş çocuk 850,00 TL , Kredi kartı ile ödemelerde %3 ilave edilir.

ÜCRETe Dahil Edilenler

KanulaTur kendi özel aracı ile ulaşım. Araç içi içecek ikramı, Mahalli rehberlik, 2 gece oda kahvaltı konaklama. konaklama otelinde açık büfe veya serpme kahvaltı, Isparta’da konaklama otelinde açık büfe veya set menü bir akşam yemeği, Eğirdir’de akşam yemeği. müze ve ören yerleri giriş ücretleri. Sagalassos Antik kenti, Kovada Gölü Milli Parkı, Salda Gölü gezileri, Zorunlu Seyahat Sigortası, Kanulatur özeni ve güler yüzü.

ÜCRETe Dahil Edilemeyenler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, birinci gün kahvaltı, öğle yemekleri, kişisel harcamalar, otellerde özel harcamalar ve mini bar, bahşişler.

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman

Son katılım tarihi 20.09.2019

Katılım talebi, onayı ile birlikte %40 avans ödemesi yapılır. Bakiye 30.09.2019 itibariyle kapatılır.

Ödeme nakit olarak, kredi kartı ile veya

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Lavanta Turu” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

NOTLAR:

ULAŞIM: karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13 koltuklu Wolksvagen Crafter olup ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilememektedir. Misafirlerin dönüşümlü olarak bir sonraki koltuğa geçmeleri talep edilebilir.

Uçak ile katılım imkanı vardır. Programa uygun olarak, misafirler Denizli-Çardak Havaalanından alınır ve Isparta Havaalanına bırakılır. Uçak kullanan misafirlere xxxx TL indirim yapılır.

KONAKLAMA: bölgede pansiyon ve otellerinde konaklamalı: Tüm Odalarda televizyon, telefon, wifi, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezide misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara