TurUKRAYNA Kiev&Lviv

Istanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 05.01.2020

Finish: 31.05.2020

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLUA02

( Tur Ziyaret Sayısı: 1453 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
675 $
ONLİNE REZERVASYON

TurUKRAYNA’ya (Kiev – Lviv)

 

Ukrayna Şatolari, 4gün 3gece

 

Tur Programı:

Gün1: İstanbul – Kiev(ÖY)

Eski Sovyetler Birliği Cumhuriyetlerinden, bugünün gelişen ekonomisi Ukrayna’ya gidiyoruz. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Havalimanında buluşuyor, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında uçağımızda yerimizi alıyoruz.

Kiev’e varışımızda mahalli rehberimiz tarafından karşılanıyor ve aracımızla Kiev’e transfer. Panoramik şehir turumuzda, bilmediğimiz Kiev’i tanıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden bir olan Kiev’e hayran kalacaksınız. Vladimirskaya Caddesi ve Vladimir Katedrali, Ulusal Opera Binası, Bale Binası, Ulusal Üniversite ve Altın Kapı ile 11ci y.y. inşa edilmiş Ukrayna’nın en büyük ve korunmuş, UNESCO dünya mirası listesindeki Ayasofya Katedrali gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Kırım-Tatar restaurant’ta alınacak öğle yemeğinde, lezzetler hayranlık uyandıracaktır.

Yemek sonrasında turumuza devam ediyoruz. Zamanımızın elverdiği ölçüde, Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi’ne gidiliyor. Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler Birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, 2.Dünya Savaşı Müzesi’ni keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair her türlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacaktır. Akşam üstü turumuz bitiminden sonra otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz.

Şehri ve gecelerini keşfetmeniz için serbest zaman.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün2: Kiev (K ÖY)

Sabah otelimizden erken bir saatte ayrılarak, Kiev’in muhteşem bir yapı olan tren istasyonuna gidiyoruz. Bizleri beş saatlik bir yolculuk ile Lviv’e götürecek hızlı trende yerimizi alıyor ve rahat pullman koltuklarımıza yerleşiyoruz. Trende sandviç ve kahveden oluşan kahvaltımızı alıyor ve rahat bir yolculuğun ardından öğle saatlerinde Lviv’e varıyoruz.

II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Bunlarla birlikte Çikolata, Kahve Fabrikası ve Eczacılık Müzesi, Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardından, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğiz. Pravda bira merkezi ise ayrı bir deneyim..

Geceleme otelimizde.

 

Gün3: Kiev, Lviv(K ÖY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Lviv çevreyi keşfe gidiyoruz.  Altın Nal Şatoları olarak adlandırılan ve orjinal halleri günümüze kadar korunmuş birbirinden etkileyici, altın nal şatoları olarak adlandırılan şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. Zolochev şatosu, 1634’ den günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden tutun da, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyici bir kaledir. 1635 yılında inşaası tamamlanmış Podgoretski Şatosu, bir saray kadar görkemli, 3 Silahşörler filminin çekimlerine mekan olmuş şatonun surları kendi dönemine ait bir çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Olesko Şatosu, 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikteki şatonun kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir.

Öğle yemeği için mahalli bir restoranda mola verdikten sonra bu kez yolumuz, Osmanlı İmparatorluğunda bir döneme damgasını vurmuş, köle-cariye olarak geldiği sarayda Sultan olmuş Roxelana’nın, Hürrem Sultan’ın köyüne gidiyor. Rohatyn’de gezecek ve adının verildiği kiliseyi de gördükten sonra Lviv’e dönüş ve serbest zaman.

Geceleme otelimizde.

 

Gün4:Lviv – Istanbul (K)

Otelimizde kahvaltının ardından, çıkış işlemlerimizi yapıyor ve bagajlarımızı emanete bırakıyoruz. Lviv’i daha fazla görmek ve tanımak için serbest zaman. 15:30 sıralarında otelde buluşarak Istanbul’a dönüş için Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

ÜCRETe Dahil Edilenler

-Türk Hava Yolları ile İstanbul-Kiev / Lviv-İstanbul arası, kısıtlamalı ekonomi sınıfı Uçak Bileti (-Adana, Ankara, Antalya, İzmir’den katılımcılar için iç hat bilet farkı uygulanır. –katılımcıların kayıt ve avans ödemesi günü uçak biletinin kısıtlamalı ekonomi sınıftan farklı olması halinde fark ücrete yansıtılır.)    -20 kg serbest bagaj hakkı    -Havaalanı Vergileri    -klimalı, yeni model, turizm ruhsatlı araçlar ile tur süresince program dahilindeki, ulaşımlar,    -misafir başına günlük 1 adet 50 cl su,    -Program başlığında belirtilen yemekler ve yemeklerde alınan soft içecekler.      –Kiev ve Lviv’de 4* Otel’de Konaklama    -Konaklama otelinde alınacak olan açık büfe kahvaltılar (2ci gün tren yolculuğu nedeni ile kahvaltı lunch box olarak verilir)     -Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,     -Kiev-Lviv arası Hyundai hızlı tren 1ci mevkii bilet bedeli,      -Seyahat Güvence Sigortası (1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamında)    -Seyahat Sağlık Sigortası,     -Rehberlik,      KanulaTur-Hasan HAZIRLAR organizasyonu.

 

ÜCRETe Dahil Edilemeyenler:

-15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı.    -Yemeklerde alınacak ekstra içecekler.    -Otelde ve dışarıda yapılacak kişisel harcamalar.    –laundry, kurutemizleme hizmetleri.     –Programda yer almayan turlar ve ulaşımlar.

 

ÜCRETi Ne Kadar?

İki kişilik odada kişi başı 675,-$, tek kişi konaklaması halinde 75,-$ ilave edilir.(gezi program bütçesi 10 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, daha düşük katılım halinde yeniden hesaplanır. Tur her halükarda sekiz katılımcı ile yapılacaktır.)

 

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurUkranya” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank      TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

                               € iban : TR47 0006 4000 0021 0683 3703 66

Garanti     TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

                               € iban : TR74 0006 2000 4370 0009 0857 16

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde dört taksit yapılabilmekte olup, detay için bilgi alınmasını rica ederiz. Taksitlerin her halükarda da seyahat tarihinden üç hafta önce tamamlanmış olması gereklidir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yeralan şekilde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

NOTLAR:

Ukrayna’ya gidebilmek için misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta veya çipli yeni kimlik kartlarına sahip olmaları gerekli olup, Türkler vizeye tabii değildir.

Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına mayo, rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotograf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Türk Hava Yolları biletini mil puanı ile alacak misafirlerin kaparo ödeme esnasında bunu belirtmeleri lazım gelmektedir.

Ulaşım Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile sağlanmaktadır.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

20 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 20 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 20 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan Gezginlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

 

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara