Tur UKRAYNA Kiev&Lviv - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur UKRAYNA Kiev&Lviv

TurUKRAYNA’ya (Kiev – Lviv)

 

Ukrayna Şatolari, 4gün 3gece

 

Tur Programı:

Gün1: İstanbul – Kiev(ÖY)

Eski Sovyetler Birliği Cumhuriyetlerinden, bugünün gelişen ekonomisi Ukrayna’ya gidiyoruz. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Havalimanında buluşuyor, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında uçağımızda yerimizi alıyoruz.

Kiev’e varışımızda mahalli rehberimiz tarafından karşılanıyor ve aracımızla Kiev’e transfer. Panoramik şehir turumuzda, bilmediğimiz Kiev’i tanıyoruz. Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden bir olan Kiev’e hayran kalacaksınız. Vladimirskaya Caddesi ve Vladimir Katedrali, Ulusal Opera Binası, Bale Binası, Ulusal Üniversite ve Altın Kapı ile 11ci y.y. inşa edilmiş Ukrayna’nın en büyük ve korunmuş, UNESCO dünya mirası listesindeki Ayasofya Katedrali gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Kırım-Tatar restaurant’ta alınacak öğle yemeğinde, lezzetler hayranlık uyandıracaktır.

Yemek sonrasında turumuza devam ediyoruz. Zamanımızın elverdiği ölçüde, Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi’ne gidiliyor. Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler Birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, 2.Dünya Savaşı Müzesi’ni keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair her türlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacaktır. Akşam üstü turumuz bitiminden sonra otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapıyoruz.

Şehri ve gecelerini keşfetmeniz için serbest zaman.

Konaklama Kiev’de otelimizde.

 

Gün2: Kiev (K ÖY)

Sabah otelimizden erken bir saatte ayrılarak, Kiev’in muhteşem bir yapı olan tren istasyonuna gidiyoruz. Bizleri beş saatlik bir yolculuk ile Lviv’e götürecek hızlı trende yerimizi alıyor ve rahat pullman koltuklarımıza yerleşiyoruz. Trende sandviç ve kahveden oluşan kahvaltımızı alıyor ve rahat bir yolculuğun ardından öğle saatlerinde Lviv’e varıyoruz.

II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Bunlarla birlikte Çikolata, Kahve Fabrikası ve Eczacılık Müzesi, Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardından, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğiz. Pravda bira merkezi ise ayrı bir deneyim..

Geceleme otelimizde.

 

Gün3: Kiev, Lviv(K ÖY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Lviv çevreyi keşfe gidiyoruz.  Altın Nal Şatoları olarak adlandırılan ve orjinal halleri günümüze kadar korunmuş birbirinden etkileyici, altın nal şatoları olarak adlandırılan şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. Zolochev şatosu, 1634’ den günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden tutun da, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyici bir kaledir. 1635 yılında inşaası tamamlanmış Podgoretski Şatosu, bir saray kadar görkemli, 3 Silahşörler filminin çekimlerine mekan olmuş şatonun surları kendi dönemine ait bir çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Olesko Şatosu, 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikteki şatonun kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir.

Öğle yemeği için mahalli bir restoranda mola verdikten sonra bu kez yolumuz, Osmanlı İmparatorluğunda bir döneme damgasını vurmuş, köle-cariye olarak geldiği sarayda Sultan olmuş Roxelana’nın, Hürrem Sultan’ın köyüne gidiyor. Rohatyn’de gezecek ve adının verildiği kiliseyi de gördükten sonra Lviv’e dönüş ve serbest zaman.

Geceleme otelimizde.

 

Gün4:Lviv – Istanbul (K)

Otelimizde kahvaltının ardından, çıkış işlemlerimizi yapıyor ve bagajlarımızı emanete bırakıyoruz. Lviv’i daha fazla görmek ve tanımak için serbest zaman. 15:30 sıralarında otelde buluşarak Istanbul’a dönüş için Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 675

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Oda / Kahvaltı

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved