Tur ViETNAM - Uzaklar-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ViETNAM

2021 yılı sezonu 

Tur Vietnam

knud16      8gün

hanoi – halong bay – ho chi minh

 

Hindiçin olarak adlandırılan bölgeye seyahatimizde Vietnam’ın en önemli ticari ve yaşam merkezi Ho Chi Minh City(Saygon), başkenti HaNoi, UNESCO Dünya Tabiatı mirası, harika Halong Bay, Keşif gezisi için yola çıkma vakti,Tur Programı

 

GÜN.1 ISTANBUL

 

GÜN.1-2 ISTANBUL – Ha NOI (AY)

Akşam saatlerinde Istanbul havalimanında buluşma ve check–in işlemlerinin tamamlanması sonrasında pasaport kontrolünden geçerek uçağa gidiyoruz. Saat 02:30’daki Türk Hava Yolları’nın TK170 sayılı sefer uçağı ile ilk durağımız, Vietnam’ın başkenti, devrimin liderinin de defnedilmiş olduğu, bölgenin en önemli merkezine Hanoi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saatlik yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16.00 sıralarında Hanoi City’e varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yerel rehberimiz ile buluşuyor ve KanulaTur özel aracımız ile dünyada en fazla motorsikletin yollarda olduğu şehirde panoromik turumuz ve akşam yemeğinden sonra otelimize transfer. Uzun yolculuğumuzun ardından kısa bir dinlenmeye çekiliyoruz.

Konaklama Ho Chi Minh’de otelimizde.

 

GÜN.3 Ha NOI (K ÖY AY)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel araçlarımızla, Hanoi şehir turumuza başlıyoruz. Devrim lideri, Koca Vietnamlı, Ho Amca olarak bilinen Ho Chi Minhin mozolesi, 1958-1969 yıllarında yaşadığı evi, daha sonra taşındığı One Pilar Pagada, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi ünvanını taşıyan Literatür Tapınağı gezilerimiz ile tura devam ediyoruz.

Öğle yemeğinin ardından, otelimize giriş işlemlerimizi yaparak, kısa bir dinlenme molası sonrasında HaNoi’yi keşfe devam ediyoruz. Bu kez, kılıç göl Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Heykeli, Ngoc Son Tapınağı görülecekler arasında olacaktır. Sonrasında Old quarter gidiyoruz.. 36 sokak olarak ta bilinen şehrin kalbinde çekçekler ile Old Hanoi sokaklarından unutulmayacak keyifli bir gezintiler yaşayacak, fotograflar çekebileceğiz.

Turumuzu tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Şehrin güzelliğinin gecesini de keşfe devam edecek misafilerimiz için bulunmaz fırsat..

Konaklama Hanoi’de otelimizde.

 

GÜN.4 HANOI – HALONG BAY (K ÖY AY)

Kahvaltının ardından otelimizden 07:30’da ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık dört saatlik bir yolculuk sonrasında International Tun Chau limanına varıyor ve gemiye biniş işlemlerimiz sonrasında odalarımza yerleşiyor ve güvertede yerimizi alıyoruz. Hoş geldiniz kokteyli ve güvenlik bilgilendirmesi sonrasında Junk Boat tipindeki teknemiz 13:00 sıralarında bir doğa harikası olan Halong körfezinde denize açılıyoruz. Öğle yemeğini gemide, çevre köylerin lezzetli tatlarından derlenen yiyecekler ile yapıyoruz. İlk durak Bo Nau Mağaraları, Halong Bay’in önemli mağarasının sihirini görmek için botlarla geçiyoruz. İkinci durağımız, Tito adası, ilk Sovyet astronot Gherman Stepanovich Titov’un 1962’de ziyareti sonrasında Ho amca tarfından isimlendirilmiştir, yüzmenin keyfini çıkarabilir veya kaya adaya tırmanıp tepesinden Halong körfezinin güzelliğini 360 derece olarak görebilirsiniz.     Güvertede gün batımının keyfini çıkarın.. happy hour saati de var..  Akşam üstü Vietnam mutfağı yemek hazırlık showu var, sizler de katılabilirsiniz.. Yemekten sonra dinlenme saati, film izleyebilirsiniz, kalamar avlayabilirsiniz veya relax bir masaj yaptırabilirsiniz..

Konaklama gemide..

 

GÜN.5 HALONG BAY - HANOI – HO CHI MINH CITY(Saigon) (K, AY)

Sabah erken bir saatte 06:00’da uyandırılıyorsunuz, teknemiz Loun Mağarasına doğru yol alırken güvertede Tai Chi etkinliğine katılmanızı istiyoruz. 07:00’de kahvaltı başlıyor kahvaltı sonrasında varmış olduğumuz dünya harikası Loun mağarasını gezip teknemize dönüyoruz. (bu arada valizlerinizi hazır bir şekilde oda kapısı önüne bırakmanızı isteyeceğiz. Toplanıp varışta araca nakli için gerekli) Şefin hazırladığı teknedeki brunch keyfinin ardından Halong Bay’den ayrılıyor ve özel aracımız :ile Hanoi’ye dönüyoruz. Yerel bir resaurant’ta alınacak erken akşam yemeği sonrasında, havaalanına transfer ve ülkenin en büyük ve kalabalık kenti, ticari merkezi HoChiMinh City’e gitmek üzere uçakta yerimizi alıyoruz.   Akşam varışımızda şehrin gece güzelliklerini izleyerek otelimize transfer oluyor, otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

Konaklama HoChiMinh City’de

 

GÜN.6 HO CHI MINH CITY(Saigon) (K ÖY AY)

Kahvaltı sonrasında erkenden turumuza başlıyor ve Vietnam savaşı sırasında inşa edilerek Amerikan ordusunun yenilgisinde büyük payı olan Cu Chi tünellerini görmeye gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş 1960lardaki Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği, yaklaşık 200 km’lik bir şebeke olan ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları, yaşam alanları, hastaneleri ile tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Cu Chi Tünelleri’nin gezilmesinin tamamladıktan sonra şehre dönüş.

SaiGon şehir turumuzun keyfini çıkarın. Eski ile yeninin bir kombinasyonu olan, beş milyonun üzerinde motorsikletin kullanıldığı, dokuz milyonluk şehirde, yürüyüş turumuzda önemli bölgelerini görebileceğiz. 19 y.y ile 20ci y.y.ın başlarnda Fransız dönemin kolonyal binaları, sokakları, daha önceleri otel olarak kullanılmıi Opera binası, kırmızı tuğlalar ile inşa edilmiş Notre Dame katedrali, Eyfel kulesinin mimarı Gustav Eifel’in yaptığı muhteşem Posta Binası, Başkanlık sarayı olarak kulanılmış hükümet binası belli başlı eserlerdir.

Daha sonra Saygon’un en büyük ve en eski çarşısı Ben Thanh Market’e gidilerek, yerel halk ile kaynaşmak, alışveriş ve dinlenme amaçlı serbest zaman.

Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, otele dönüş ve dinlenme. Arzu eden misafirler Saygon’un gece güzelliklerini keşfe devam edebilirler.

Konaklama Ho Chi Minh’de otelimizde.

 

GÜN.7-8 HO CHI MINH – ISTANBUL (K)

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından serbest bir gün. HCMC keşfedebilir, alışveriş yapılabilir bir gün. 18:00’de otelde toplanma ve havaalanına hareket. 21:10’daki Türk Hava Yolları’nın TK166 sefer uçağında yerimizi alıyoruz. On saatlik konforlu bir uçuşan sonra akşam üzeri İstanul’a hoş geldiniz.

Güzel geçeceğini umduğumuz bu yoğun gezinin ardından tatlı bir yorgunlukla bir sonraki KanulaTur, Hasan HAZIRLAR organizasyonunda buluşma temennileri ile ayrılıyoruz.

 

Tatilinizi Riske Atmayın, farkı fark edin..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 729

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Hanoi
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved