TurISPARTA Lavanta Kokulu Turlar-1

ISTANBUL

Araç ile Ulaşım

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLTR12

( Tur Ziyaret Sayısı: 2774 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 TL
ONLİNE REZERVASYON

Lavanta Kokulu Turlar
Isparta, Sagalassos, Salda ve Lavanta Tarlaları Turu
21 - 24 / 07 / 2019
Karayolu -KanulaTur Özel Aracı ile
Butik Tur

 

Tur Programı:

Gün1-2/Cuma-Cumartesi: İstanbul – Eğirdir – Kovada Gölü - Sagalassos –– Isparta

Aracımız 23:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde katılımcıları alarak Adapazarı, Pamukova, Kütahya, Afyon yolu üzerinden ilk durağımıza Eğridir’e geliyoruz.

İlk olarak Eğridir’i tepeden gören Akpınar Köyünde kahvaltı molası veriyoruz. diğer taraftan da gölü ve güzellikleri resimliyoruz. Kahvaltı sonrasında Eğirdir ilçe merkezinde doğal güzelliği yanında tarihi mekanları Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camii, Ayastefanos kilisesi görülüp resimlendikten sonra bu kez elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Kovada Gölü Milli Parkına varıyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacaktır. Kovada Gölü Milli Parkı içinde yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından  yönümüz Ağlasun’a doğru olacaktır. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından hiç bir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kentine varıyoruz. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizlere tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor.

Sonrasında, Isparta’ya dönüyor ve panoramik şehir turumuz ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Isparta Kuyu Kebabı, kabune pilavı ve hoşaftan oluşan yöresel menüden oluşan yemeğimizi alıyor (ekstra) ve otelimize geçiyoruz. Serbest zamanda isteyenler Isparta'nın meşhur gülünden üretilen ürünlerden, hediyelik eşyalardan satın alabilirler.

Akşam yemeği için seçimimiz Eğridir göl kenarından Tatlısu levreği,

Konaklama otelimizde.

 

Gün3/Pazar: Isparta – Lavanta Tarlaları - Burdur

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılarak sabah saatlerinde Lavanta Tarlalarının bulunduğu lavanta ekimi ile ünlü Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Halkı genellikle lavanta ekimi ile geçinen Kuyucak Köyü, kerpiç evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri yanında hatmi çiçeği, papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yeşeren otları ve çiçekleri kuruları dikkatimizi çekecektir. Kuyucak köyü yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapayıp çevreyi saran güzel kokuların her hücremizi temizlediğini hissediyoruz. Köylülerin önderliğinde lavanta tarlasına giriyor ve Lavanta toplama aktivitelerini, lavanta tarlasında çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik edebiliyoruz.

Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostlarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Burdur’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanda Burdur gezilebilir ve alışveriş yapılabilir.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Gün4/Pazartesi: Burdur – Salda Gölü – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Salda Gölü var.. Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Öğleden sonra gezimizi nihayetlendirip dönüş yoluna giriyoruz. 23:00 sıralarında varacağımız İstanbul’da aynı sıralama ile misafirlerimizi bırakıyor ve

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

ÜCRET Ne Kadar?

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi başı 1890,00 TL ; tek kişi konaklamada 1995.00 TL ; ailesi ile konaklayan 6-11 yaş çocuk 1250,00 TL , Kredi kartı ile ödemelerde %3 ilave edilir.

 

ÜCRETe Dahil Edilenler

KanulaTur özel aracı ile ulaşım. Mahalli rehberlik, 2 gece yarım pansiyon konaklama, konaklama otelinde açık büfe veya serpme kahvaltısı, konaklama otelinde açık büfe veya set menü bir akşam yemeği, müze ve ören yerleri giriş ücretleri. Sagalassos Antik kenti, Kovada Gölü Milli Parkı, Lavanta tarlaları, Salda Gölü gezileri, Zorunlu Seyahat Sigortası, Kanulatur özeni ve güler yüzü.

 

ÜCRETe Dahil Edilemeyenler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, birinci gün kahvaltı, öğle yemekleri, kişisel harcamalar, minibar harcamaları, bahşişler.

 

ÖDEME, Nerede Nasıl NeZaman

Son katılım tarihi 11.07.2019

Katılım talebi, onayı ile birlikte %40 avans ödemesi yapılır. Bakiye 18.07.2019 itibariyle kapatılır.

Ödeme nakit olarak, kredi kartı ile veya

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Lavanta Turu” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

NOTLAR:

ULAŞIM: karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13 koltuklu Wolksvagen Crafter olup ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilememektedir. Misafirlerin dönüşümlü olarak bir sonraki koltuğa geçmeleri talep edilebilir.

KONAKLAMA: bölgede pansiyon ve otellerinde konaklamalı: Tüm Odalarda televizyon, telefon, wifi, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezide misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

 

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara