Tur ISPARTA Lavanta Kokulu Turlar-1 - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ISPARTA Lavanta Kokulu Turlar-1

Lavanta Kokulu Turlar
Isparta, Sagalassos, Salda ve Lavanta Tarlaları Turu
 
Karayolu -KanulaTur Özel Aracı ile
Butik Tur

 

Tur Programı:

Gün1-2/Cuma-Cumartesi: İstanbul – Eğirdir – Kovada Gölü - Sagalassos –– Isparta

Aracımız 23:00’de Ataköy’den hareketle, Zincirlikuyu, Kadıköy Evlendirme dairesi önünde katılımcıları alarak Adapazarı, Pamukova, Kütahya, Afyon yolu üzerinden ilk durağımıza Eğridir’e geliyoruz.

İlk olarak Eğridir’i tepeden gören Akpınar Köyünde kahvaltı molası veriyoruz. diğer taraftan da gölü ve güzellikleri resimliyoruz. Kahvaltı sonrasında Eğirdir ilçe merkezinde doğal güzelliği yanında tarihi mekanları Dündar Bey Medresesi, Hızır Bey Camii, Ayastefanos kilisesi görülüp resimlendikten sonra bu kez elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Kovada Gölü Milli Parkına varıyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacaktır. Kovada Gölü Milli Parkı içinde yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından  yönümüz Ağlasun’a doğru olacaktır. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından hiç bir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kentine varıyoruz. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizlere tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor.

Sonrasında, Isparta’ya dönüyor ve panoramik şehir turumuz ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Isparta Kuyu Kebabı, kabune pilavı ve hoşaftan oluşan yöresel menüden oluşan yemeğimizi alıyor (ekstra) ve otelimize geçiyoruz. Serbest zamanda isteyenler Isparta'nın meşhur gülünden üretilen ürünlerden, hediyelik eşyalardan satın alabilirler.

Akşam yemeği için seçimimiz Eğridir göl kenarından Tatlısu levreği,

Konaklama otelimizde.

 

Gün3/Pazar: Isparta – Lavanta Tarlaları - Burdur

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılarak sabah saatlerinde Lavanta Tarlalarının bulunduğu lavanta ekimi ile ünlü Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Halkı genellikle lavanta ekimi ile geçinen Kuyucak Köyü, kerpiç evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri yanında hatmi çiçeği, papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yeşeren otları ve çiçekleri kuruları dikkatimizi çekecektir. Kuyucak köyü yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapayıp çevreyi saran güzel kokuların her hücremizi temizlediğini hissediyoruz. Köylülerin önderliğinde lavanta tarlasına giriyor ve Lavanta toplama aktivitelerini, lavanta tarlasında çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik edebiliyoruz.

Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostlarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Burdur’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra serbest zamanda Burdur gezilebilir ve alışveriş yapılabilir.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Gün4/Pazartesi: Burdur – Salda Gölü – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Salda Gölü var.. Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Öğleden sonra gezimizi nihayetlendirip dönüş yoluna giriyoruz. 23:00 sıralarında varacağımız İstanbul’da aynı sıralama ile misafirlerimizi bırakıyor ve

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved