Turİspanya Büyük Tur - Endülüs - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Turİspanya Büyük Tur - Endülüs

TUR PROGRAMI

İSPANYA BÜYÜK TUR

7 Gece - 8 Gün 

Pegasus Hava Yolları

MADRID - TOLEDO - CORDOBA - SEVILLA - GRANADA – VALENCIA - GIRONA - FIGUERAS - MONTSERRAT - BARCELONA

 

PROGRAM DETAYLARI;

1.Gün: Madrid; Havaalanında sıcak bir karşılama sonrası, ilk olarak sizleri Madrid’de konaklayacağımız otelimize ulaştırıyoruz. Otelde eşyalarımızı bıraktıktan sonra tur otobüsümüz ile panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid’in ana caddesi Gran Via “Bienvenido” dercesine karşılayacak bizleri, panoramik turumuz sırasında Madrid’in ana caddesi Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu’nu, Sibeles Anıtı’nı ve Boğa Güreşi Arenası’nı göreceğiz. Tur otobüsümüzden ayrıldıktan Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana'da ayrıldıktan sonra vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz ile 50 € karşılığında Ekstra Kraliyet Sarayı ve Yürüyüş Turu'muzu gerçekleştireceğiz (Saray girişleri tur fiyatına dahildir). Yürüyüş turu ve serbest zamanın ardından ise konaklama için Madrid'deki otelimize döneceğiz.

2.Gün: Toledo; Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası bu kez durağımız Toledo. 16. yy.da İspanya’ya başkentlik yapmış Endülüs Uygarlığı’nın izlerini Ortaçağ İspanyol Mimarisi ile harmanlamış, bu güzel şehirde arzu eden misafirlerimiz ile 65 € karşılığında Ekstra Toledo Turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehri çevreleyen tepelerden şehri panoramik olarak gördükten sonra, yürüyüş turumuz başlayacak. İlk olarak San Martin Köprüsünü geçerek şehre giriş yapacağız. Eski Toledo sokaklarını arşınlarken, Yahudi Mahallesi, Sinagog, “Şam İşi” altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler, San Tome Kilisesi, Zoco pazar meydanı, Mudejar mimarinin eşsiz örnekleri karşımıza çıkacak. Toledo’daki son durağımız ise yerel ve Türkçe rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz, İspanya'nın en eskisi olan ve içerisinde El Greco'nun eserleri de bulunan ünlü Toledo Katedrali olacak. Gezimizin sonunda yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla Cordoba'ya ulaşacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

3.Gün: Cordoba ve Sevilla; Sabah kahvaltı sonrası  dileyen misafirlerimizle düzenleyeceğimiz 85 € karşılığında Ekstra Cordoba ve Sevilla turları bizi bekliyor. Turumuzun ilk kısmında, Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni, yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve örnek Cordoba evi var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Kurtuba'nın sokaklarında vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, tur otobüsümüz ile Sevilla'ya hareket edeceğiz. Ekstra turumuzun ikinci kısmında Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da bizleri içerisinde görkemli Plaza de Espana’nın yer aldığı Maria Luisa Parkı karşılayacak. İspanya’nın sömürgeci zamanlarının sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü gotik katedrali Santa Maria Katedrali yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezeceğimiz sıradaki durağımız. Ardından katedralin hemen yanı başında Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule, kraliyet sarayı Alcazar’ın göz alıcı Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi dışarıdan göreceğimiz diğer noktalar olacak. Ve son durağımız eski Sevilla sokaklarında keyifli bir gezi olacak. Sevilla gezimizi vereceğimiz serbest zaman ile sonlandırıp, konaklama için Sevilla'daki otelimize geçeceğiz. Burada akşam dileyen misafirlerimiz ile 50 € karşılığında ekstra olarak düzenlenecek, flamenkonun ana vatanında muhteşem bir flamenko gecesine katılacağız.

4. Gün: Granada; Sabah kahvaltısı ardından Granada'ya hareket edeceğiz. Şehre vardığımızda ilk olarak panoramik Granada şehir turunu gerçekleştireceğiz. Şehir turunda görülecek yerler arasında Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı,  Granada Katedrali (dışarıdan), Granvia caddesi yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle 75 € karşılığında Ekstra Elhamra sarayı ve eski Müslüman mahallesi Albayzin turu yapacağız. Elhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabutun Camii’ni göreceğiz. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile 40 € karşılığında Ekstra Sacramonte çingene mahallesi turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirası listesinde olan eski Çingene mahallesi Sacramonte'de doğal mağaralarda bölgenin halk dansı olan çingene showunu izliyoruz ve show sonrası otelimize transfer. Konaklama Granada'daki otelimizde olacak.

5. Gün: Valencia: Otelde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinde bulunan Valencia’ya doğru hareket ediyoruz. Madrid ve Barcelona’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olma unvanını kendisinde bulunduran Valenciya tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelir. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Valenciya’ya varıyor ve otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turunda El Micalet Katedrali, Boğa güreşlerinin yapıldığı arena, Dela Virgen ,Tores De Seranos Katedral ve Çan Kulesi, Mercado Central, Bilim Şehri dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası ise konaklayacağımız Valencia'daki otelimize geçeceğiz.

6. Gün: Barcelona: Otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Barcelona’ya varıyor ve Barcelona şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya'nın İstanbul'u olarak değerlendirebileceğimiz, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehri Barcelona. Ilıman iklimi ,sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları, müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir. Plaza de Catalunya’yı limana bağlayan şehrin en popüler caddesi La Rambla, ressamları, müzisyenleri, çiçekçileri ve cafeleriyle çok canlı bir sokak. Sokağın başlangıcında Kristof Kolomb’un heykeli yer alır. Yol boyunca 19. yüzyıldan kalma La Bogueria (Kapalıçarşı) ve opera binası, etrafı tarihi yapıyla çevrili, ortasında büyük bir çeşme bulunan Plaza Real ve Modernist akımın  öncüsü mimar Gaudi’nin baş yapıtları Barselona'nın harikalarından sadece örneklerdir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi (dışarıdan), Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Catalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona'nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle'nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa'nın en güzel şehri Barselona'nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, İspanya Meydanı'ndaki sihirli havuzun dans eden ışıkları ile sonlandırarak, otelimize geçeceğiz.

7.Gün : Barselona : *Girona, Figueras ve Montserrat Turu: Sabah Barcelona'daki otelimizden hareket ile dileyen misafirlerimizle ile 55 € karşılığında Ekstra Girona, Figueras ve Montserrat Turuna katılıyoruz. İlk olarak tarihi Girona kentini ziyaret edeceğiz ve Hristiyanlık, Müslümanlık ve Museviliğin yüzyıllarca bir arada yaşadığı ve inanılmaz güzellikte eserler bıraktıkları bu güzel şehri gezme şansımız olacak. Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, Büyük Katedrali, Yahudi mahallesi ve eski sokaklarıyla görülmeye değer bir güzellik olarak hafızalarımızda yer edecek. Ardından dünyanın en ünlü ressamlarından Salvador Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve inanılmaz güzellikteki Dali Müzesi ziyaret edeceğimiz sıradaki noktalar olacak. Dönüş yolunda ünlü Montserrat tepesinden Barcelona'nın muhteşem manzarasını ve yüzyıllarca keşişlere ev sahipliği yapan Montserrat Manastırını görüp, akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş yapacağız. 

8.Gün : Barcelona – İstanbul: Otelde alacağımız kahvaltının ardından Barcelona şehir merkezinde öğle saatlerine kadar serbest zaman verceğiz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşarak havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından bir başka bir organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 695

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 05.01.2020
  • Bitiş: 31.05.2020
  • Oda / Kahvaltı

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved