Tur ISPARTAya Gül Hasadı - Anadolu-Batı

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

GÖLLER ve GÜLLER Diyarı’na

ISPARTA’da GÜL HASADI (FESTiVALi) TURU

DENİZLİ SALDA SAGALASSOS ISPARTA EĞRİDİR KOVADA YAZILI KANYON ANTALYA

20 - 22 / 05 / 2021

3 gün 2 gece – Uçak ile – Kapıdan kapıya Butik Tur

TUR PROGRAMI

1.Gün 

Göller bölgesinde güllerin hasadında bulunmak ve gözlemlemek için sabahın erken saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyor ve bizleri bu gezimizin başlangıç nokatasına götürecek uçağımızda yerimizi alıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra Denizli-Çardak’a varıyoruz.

Bizi bekleyen aracımıza biniyor ve ilk durağımız Salda Gölü. Bir dünya harikası olan Salda Gölü, Türkiye’nin en derin tatlı su gölü, Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Sabah kahvemizi burada aldıktan sonra yola koyuluyoruz. Bu kez durağımız Burdur.  Şehir turu ve öğle yemeğimiz ardından bu kez istikamet Sagalassos.

Isparta’nın Ağlasun ilçesinin yanı başındaki ve hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinen şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizlere tarih içinde bir zaman yolculuğu yaptırıyor. Akşamüstü Isparta’ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün 

Bugün, güllerin açtığı Türkiye’nin bahçesi, bahçelerini ve caddelerini güllerin süslediği Isparta’dayız. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; (günümüzü, hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve sabahın erken saatlerinde, Gül toplayan kadınlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek. Oradan nefis kokulu lokumlar, reçeller, kozmetik, temizlik ürünleri olarak çıkış süreçlerini görmek ve öğrenmek için geçiriyoruz.) Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağımız yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlıyor. Gül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıra dışı bir olayı yaşamak üzere gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkiliğimizin ardından Gül yağı Fabrikası na geçiyor ve üretim aşamalarını izleyerek yapılan işlemleri gözlemliyoruz. Belediye’nin düzenlediği festival etkinliklerine de katıldıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin en renkli siyasetçisi ve dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in köyü olan İslam Köy’deki Demokrasi ve Kalkınma Müzesini geziyoruz. Ardından Isparta’ya dönüyor ve zamanın elverdiği ölçüde, 1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından 1224 yılında yaptırılmış, astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz,

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizin, Eğridir Gölü kıyısında güzellikler ve yöre lezzetlerini tadabilecekleri akşam yemeği(ekstra) için ulaşım sağlanır.

 

3.Gün 

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve gül kokulu yollardan geçerek bugünkü ilk durağımıza Eğridir’e geliyoruz. Eğirdir’in doğal güzelliği yanında tarihi mekanları Dündar Bey Medresesi, HızırBey Camii, Ayastefanos kilisesi gezilecek ve sonrasında bir başka doğa harikasına doğru, elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Kovada Gölü Milli Parkına varıyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacak.

Kovada Gölü Milli Parkı içinde yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından aracımıza geçiyor ve bir başka durağa, Yazılı Kanyon’a doğru yola çıkıyoruz. Zorlu bir yolculuktan sonra antik çağda Akdeniz’i Anadolu’dan ayıran Batı Toroslarda Başlantı geçidi olarak kullanılış Yazılı Kanyonu göreceğiz. Öğle yemeğini burada alıor ve kısa bir moladan sonra yolumuza Antalya’ya doğru devam ediyoruz.

Akşam üstü varacağımız Antalya’da şehir turu ve kısa bir mola sonrasında havaalanına gidiyor ve 21:50’deki uçağımız ile dönüş. Yaklaşık 75 dakikalık bir uçuş ile tamamlayacağımız yolculuğumuz ile İstanbul’a gece yarısından önce varıyor ve tatlı bir yorgunluk ile gezimizi sonlandırıyoruz.

 

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2475

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 20.05.2021
  • Bitiş: 22.05.2021
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur aracı, KanulaTur Özel Aracı, 13 yolcu kapasiteli VW-Crafter Minibüstür. Covid-19 Pandemi nedeni ile 8..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved