KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

ISTANBUL

Karma Ulaşım

3 Gün

Start: 20.05.2021

Finish: 22.05.2021

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLBA02

( Tur Ziyaret Sayısı: 724 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2475 TL
ONLİNE REZERVASYON

GÖLLER ve GÜLLER Diyarı’na

ISPARTA’da GÜL HASADI (FESTiVALi) TURU

DENİZLİ SALDA SAGALASSOS ISPARTA EĞRİDİR KOVADA YAZILI KANYON ANTALYA

20 - 22 / 05 / 2021

3 gün 2 gece – Uçak ile – Kapıdan kapıya Butik Tur

TUR PROGRAMI

1.Gün 

Göller bölgesinde güllerin hasadında bulunmak ve gözlemlemek için sabahın erken saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyor ve bizleri bu gezimizin başlangıç nokatasına götürecek uçağımızda yerimizi alıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra Denizli-Çardak’a varıyoruz.

Bizi bekleyen aracımıza biniyor ve ilk durağımız Salda Gölü. Bir dünya harikası olan Salda Gölü, Türkiye’nin en derin tatlı su gölü, Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Sabah kahvemizi burada aldıktan sonra yola koyuluyoruz. Bu kez durağımız Burdur.  Şehir turu ve öğle yemeğimiz ardından bu kez istikamet Sagalassos.

Isparta’nın Ağlasun ilçesinin yanı başındaki ve hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinen şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizlere tarih içinde bir zaman yolculuğu yaptırıyor. Akşamüstü Isparta’ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün 

Bugün, güllerin açtığı Türkiye’nin bahçesi, bahçelerini ve caddelerini güllerin süslediği Isparta’dayız. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; (günümüzü, hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve sabahın erken saatlerinde, Gül toplayan kadınlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek. Oradan nefis kokulu lokumlar, reçeller, kozmetik, temizlik ürünleri olarak çıkış süreçlerini görmek ve öğrenmek için geçiriyoruz.) Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağımız yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlıyor. Gül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıra dışı bir olayı yaşamak üzere gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkiliğimizin ardından Gül yağı Fabrikası na geçiyor ve üretim aşamalarını izleyerek yapılan işlemleri gözlemliyoruz. Belediye’nin düzenlediği festival etkinliklerine de katıldıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin en renkli siyasetçisi ve dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in köyü olan İslam Köy’deki Demokrasi ve Kalkınma Müzesini geziyoruz. Ardından Isparta’ya dönüyor ve zamanın elverdiği ölçüde, 1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından 1224 yılında yaptırılmış, astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz,

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizin, Eğridir Gölü kıyısında güzellikler ve yöre lezzetlerini tadabilecekleri akşam yemeği(ekstra) için ulaşım sağlanır.

 

3.Gün 

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve gül kokulu yollardan geçerek bugünkü ilk durağımıza Eğridir’e geliyoruz. Eğirdir’in doğal güzelliği yanında tarihi mekanları Dündar Bey Medresesi, HızırBey Camii, Ayastefanos kilisesi gezilecek ve sonrasında bir başka doğa harikasına doğru, elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Kovada Gölü Milli Parkına varıyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır. Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açık hava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park içinde yürüyüş amaçlı hazırlanmış Patikalardan yapacağımız Yürüyüş bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından biri olacak.

Kovada Gölü Milli Parkı içinde yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından aracımıza geçiyor ve bir başka durağa, Yazılı Kanyon’a doğru yola çıkıyoruz. Zorlu bir yolculuktan sonra antik çağda Akdeniz’i Anadolu’dan ayıran Batı Toroslarda Başlantı geçidi olarak kullanılış Yazılı Kanyonu göreceğiz. Öğle yemeğini burada alıor ve kısa bir moladan sonra yolumuza Antalya’ya doğru devam ediyoruz.

Akşam üstü varacağımız Antalya’da şehir turu ve kısa bir mola sonrasında havaalanına gidiyor ve 21:50’deki uçağımız ile dönüş. Yaklaşık 75 dakikalık bir uçuş ile tamamlayacağımız yolculuğumuz ile İstanbul’a gece yarısından önce varıyor ve tatlı bir yorgunluk ile gezimizi sonlandırıyoruz.

 

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Sunduklarımız (Ücrete Dahil Olan Hizmetler)

*Hava Yolu uçak biletleri. (bütçelenmiş fiyatın üzerinde kalındığı durumlarda uçak bilet farkı talep edilir)     *İstanbul’da gidiş ve dönüş uçağı için havaalanı grup transferi   *4 yıldızlı veya benzeri otelde 2 gece konaklama.   *konaklama gecesi kadar açık büfe kahvaltı,    *konaklama otelinde iki akşam yemeği.     *üç öğle yemeği   *programda yer alan müze ve çevre gezileri ve ulaşımları   *Hasan HAZIRLAR koordinesinde rehberlik     *Ören Yeri Girişleri,   *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  veeee  *KanulaTur hizmet ve servis farklılığı güvencesi…

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz

*Eğridir’de akşam yemeği(ekstra)     *yemeklerde alınacak menüye dahil olmayan içecekler     *misafirlerin özel harcamaları,   *otelde minibar kullanımları.   *bahşişler.

 

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişi başı 2475,-TL , tek kişi konaklaması halinde 200 TL ilave edilir.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurIsparta” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, ilk ödemenin seyahat tarihinden üç ay öncesinde olması şartı ile üç taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %30’nun ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur tarihinden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR:

ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sprinter veya Wolksvagen Crafter olup ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilememektedir. Misafirlerin dönüşümlü olarak bir sonraki koltuğa geçmeleri talep edilebilir.

KONAKLAMA: bölgede pansiyon ve otellerinde konaklamalı: Tüm Odalarda televizyon, telefon, wifi, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotograf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan Gezginlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara