Tur ROMANYAya, Transilvanya ve Tuna Deltası - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur ROMANYAya, Transilvanya ve Tuna Deltası

TUR PROGRAMI

Tur Romanya’ya

(Tranilvanya ve Tuna Deltası)

11 – 17 Ekim 2021 7gün

Bükreş, Piteşti, Curtea Due Agres, TransFagaraşan, Sibiu, Bran Castle, Predeal, Braşov, Sinaia, Tulcea, Danube Delta

 

TUR PROGRAMI:

Gün1: İstanbul – Bükreş – Piteşti (AY) :     Türk Hava Yollarının sabah uçağı ile İstanbul’dan Bükreş’e uçuş. Bükreş havaalanına varış ve Romen rehberimiz ile buluşma ve Romanya’nın başkentinin gezilemesi. Öğleden sonra, ilk olarak, Rumen Ortodoks Patriğinin ikametgahı da olan Ortadoks Patrikhane Katedrali ve sonrasında, dünyanın ikinci büyük binası olan Parlamento Sarayı ve Devrim Meydanı gezilir. Bu gezide 1989'daki devrim ve olaylar anımsanacaktır.

Konaklama Piteşti’de.

 

Gün2: Piteşti - Sibiu (K, AY) :     Bugün Romanya’nın kuzeyine gidiliyor, ilk durak noktası Curtea Due Arges, Romanya'nın en önemli katedrallerinden, Bizans tarzı mimarisi ile 1517’de bitirilmiş olan Arges katedrali bir süre kraliyet ailesinin defin yeri olarak da kullanılmış. Serbest zaman sonrası Karpatların kalbine yola devam ediliyor. Müthiş manzaraları ile dağ yolu üzerinde bir krater gölü olan Balea Luc’da seyir ve öğle yemek molası veriliyor. Teleferik ile inilip çıkılacak gölün kenarındaki tesislerde yerel lezzetler tadılabilecek. Müthiş manzarası ile “trans fagaraşan” yolu üzerinden devam ile öğleden sonra Sibiu’ya varılıyor. Avrupa Kültür Başkentlerindne olan bu kentte panoramik bir şehir turu sonrasında büyük ve küçük meydan, Bruckenthal Sarayı, Yalancı Köprüsü ve mimari eser binaları ile şehir imajı oldukça etkilidir.

Konaklama Sibiu’da.

 

Gün3: Sibiu – Predeal (K, AY) :     Bugün, Karpatların kalbinde ünü ve eski bir kaleye gidiliyor. Agnita ve Fagaras üzerinden Bran'a gidiliyor. 1377’de Alman şövalyelerinin inşa ettirdiği, çelik ve taretli karmaşık duvarlar ve geçitleri ile bir uçurumun üzerine yerleştirilmiş, ormanlık bir vadiye hakim, ve her türlü askeri amaçlara hizmet eden Bucegi dağları ile çevrili, Romanya Kraliçesi Maria’nın bir süre ikametgah olarak kullandığı, romantik konumlu, Dracula Kalesi olarak da bilinen bu müze kaleye gidiliyor.

Konaklama Predeal’de.

 

Gün4: Karpatlar (K, AY) :     Kahvaltının ardından, Karpat Sakson bölgesinin müstahkem kiliseleri Harman ve Prejmer'e geziye çıkılıyor. Sonrasında Braşov. Bölgenin en iyi korunmuş ortaçağ kenti Braşov’da Kara Kilise, belediye binası, şık ortaçağ evleri, surları ile en önemli turistik yerler ziyaret edilerek gezilebiliyor olacaksınız.

Akşam geleneksel Romen folklor gösterili yemek.

Konaklama Predeal’de.

 

Gün5: Predeal - Tulcea (K, AY) :     İlk durak, kraliyet ailesi'nin yazlık sarayı olan Peles Kalesi. 1866'da Romanya’ya gelen Hohenzoller hanedanı kralı, ülkesini de hatırlatması için Alman Rönesansı mimari tarzında Sinaia’da Peles kıyısında bir kale inşa ettirdi. Sonrasında önemli bir dini eğitim merkezi, Sinaia Manastırı da gezildikten sonra yola çıkılacak; uzun bir yolculuk, Karadeniz’e doğru, Tulcea’ya.

Konaklama Tulcea’da.

 

Gün6: Tuna Deltası (K, AY) :Kahvaltı sonrasında, bölge ile ilgili ilk bilgileri Tuna Delta müzesini ziyaret ederek ediniyoruz. Sonrasında tekneye geçiyor ve Tuna Deltasının kanallarında, kollarında seyahat ediyoruz. Bölgenin en iyi korunan alanlarından biri olan Nebunu Gölüne ve konaklanacak tesise varıncaya değin, nefis tabiat manzaraları ile yaklaşık 36 mil mesafe katediliyor.

Konaklama Danube deltada.

 

Gün7: Tulcea – Bükreş/Köstence – döüş. (K) :     Dönüş uçağına göre , Bükreş veye Köstenceye dönülüyor. Rehberden ayrılarak uçağa biniş ve dönüş uçuşu. İstanbul’a varışda. Uzun ve keyifli, hoş anılarla dolu bir yolculuk ve tatlı bir yorgunluk ve

 

Bir sonraki KanulaTur etkinliğinde görüşmek dilekleriyle ayrılıyoruz.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 410

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 11.10.2021
  • Bitiş: 17.10.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved