KNLTur ile KÜBA, 1Mayıs Che n Castro - Amerika

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur ile KÜBA, 1Mayıs Che n Castro

TUR PROGRAMI

KanulaTur ile Küba

9gece 10gün

Havana –  Pinar Del Rio – Trinidad - Cienfugeos –Santa Clara - Varedero

Tur Programı :

Gün1: İSTANBUL – HAVANA (AY)

Atatürk Havalimanı’nda buluşup Aeroflot Hava Yolları’nın 02:15’daki Moskova aktarmalı seferi ile Havana’ya gidiş için bağaj ve pasaport işlemlerimizi yaptırdıktan sonra uçağımıza gidip uzun ama konforlu bir uçak yolculuğunun ardından Havana’ya varışımız öğle saatlerinde.

Küba’ya hoşgeldiniz, Latin ezgileri eşliğinde 4* otelimize transfer ve Havana’yı mahalli rehberimiz ile keşfe çıkıyoruz.

1500’lü yıllarda Ispanyollar tarafından kurulmuş ve adını San Cristobal de La Habana’dan almış olan şehir turuna çıkıyoruz. Bu tur kapsamında, Miramar bölgesi, Vedado bölgesinden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı görülebilecektir. Kolonyal mimari tarzı meydanlar ve binaların karşınıza çıkacağı Eski Havana’da ise Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli binaları görecek, sömürge döneminden kalma yapıtları, tarihsel anıtları ile tur sırasında kendinizi zamana yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz.

Ünlü yazar Ernest Hemingway’in hatıralarıyla ünlü La Bodeguita Del Medio ve Floridita barlaıyla ünlü, Unesco’nun Dünya Mirası listesine aldığı bölgelerden biri olan Old Havana, tam bir müzik cenneti. Hemen hemen her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlayabileceksiniz. Tarihi, kültürü, ticareti, dinleri ve bunlarla ilgili mekanları, yaşam tarzı olan sosyalizmi ve özellikle sıcakkanlı Küba halkını ve 59 yıldan beri bağımsızlığını koruyan özgür Küba’yı, özellikle de Havana’yı gezi sırasında hissedecek, özümseyeceksiniz.

Öğle yemeği mahalli bir Küba restaurant’ı La Moraleja’da.

Öğleden sonar otele dönüş ve serbest zaman, Havana’yı keşfetmeye devam edebileceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

(Ekstra)Akşam, dileyenler için, Cafe Taberna’da akşam yemeği ve Buena Vista Social Club (dünyaca ünlü Küba bandı) 21:00’de başlayan ve iki saat süren kesintisiz perforansı konseri izlenebilecektir. ($50,-)

Gün2: HAVANA (Hemingway & Puro) (K, AY)

Sabah kahvaltısı sonrasında yine rehberimiz ile birlikte Havana sokakları gezilerek bir puro fabrikasında ünlü Küba purolarının nasıl hazırlanıp sarıldığı izlenebilecektir. La Barca Restaurant’da alınacak öğle yemeği sonrasında, Hamingway’in Küba’daki üçlüsü (La Finca de la Vigia), 1940-1960 yıllarında Küba’da yaşadığı evi; balığa çıktığı ve sandalının bağlı olduğu Cojimar balıkçı köyüne gidilecek, Hamingway turumuza favori barları La Bodeguita del Medio, La Floridita (ünlü Cüba kokteyllerinin dünya’ya yayıldığı yer) ile devam edilecek, Hemingway’in 1930larda konakladığı otel Ambos Mundos görülebilecektir. Bu gezi esnasında Obispo sokağı, Atatürk Büstü, Roma müzesi, Almacenes San Jose pazarı da gezilebilecek ve yağlı boya tablolar ile hediyelik el işleri alınabilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

Ekstra tur: Yemekten sonra katılımcılar için dünyanın en ünlü gece kulüplerinden biri olan Tropicana Caberet’de yaklaşık iki saatlik gösteri esnasında muhteşem dekor ve görsel şölende 150’den fazla sanatçının performansını izleyebileceksiniz.($110,-)

Gün3: HAVANA – PiNAR DEL RiO (K, OY, AY)

Sabah kahvaltısı otelimizde ve dileyen misafirlerimizin Küba’yı keşfe devam edecekleri güzel bir gün. Sabah kahvaltısı ardından  Pinar Del Rio ve Vinale Turumuz var. Bu turumuzda tütün ekim alanlarından geçecek, ünü tüm dünyaya yayılmış Küba Purolarının yerinde nasıl yapıldığını göreceğiz. Puro Fabrikasına ziyaret edeceğiz. Ardından Vinales kasabasına gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinde muhteşem manzarayı izliyoruz. Öğle yemeğinin tipik bir Küba restaurantında alınmasından sonra “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla geziyoruz. Sonrasında Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş kocaman bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak yerli bir aileye misafirliğe gidiyor ve puro için tütün hazırlanma süreçlerini izliyoruz. Turumuzun ardından akşam üstü otelimize dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

Akşam yemeğinin ardından isteyenler için dünyaca ünlü Parisien show’a katılabilirler.

Gün4: HAVANA-SANTA CLARA-TRiNiDAD (K, OY, AY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve tarihi bir koloni şehir, Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz.

Yol üzerinde Bacunayagua’da canlı latin müziği eşliğinde dans ve alışveriş sonrasında yolumuza devam ediyor ve öğle yemeğimizi alacağımız Santa Clara’da mola veriyoruz. Ernesto Che Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı şehir, turumuzun heyecanla beklenen kısmı. Che Anıt Mezarı ve Müzesi ziyareti sonra da Che’nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindado’ya gidiyoruz. Şehir merkezinde “Parque Vidal” gezilip görülebilecektir.

Ve Trinidad;

Koloni döneminin havasını yansıtan 500 yıllık şehir; Trinidad’ı gezerken tarih öncesine de yolculuk yapılacaktır. Şehir merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrasında, şehrin tarihi bölgesinde yürüyüşe çıkılacak, dar sokaklardan geçerken Kübalıların gurur duyduğu şehiri yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evleri seyredeceğiz. Kübada çok popüler olan sallanan koltukları, evlerdeki değerli ahşaptan mobilyaları göreceğiz. Misafirperver Küba halkı bizi şaşırtacak Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara seyahat yaptığımızı hissedeceğiz. UNESCO’nun dünya mirası listesindeki bölgede, Plaza Mayor, The Tover of Contrabandido, The Chatedral, La Santissima, Trinidad Square, Romantic Museum (şehrin zenginlerinden birinin sarayı-neoclassic dekoru ile) görülebilecek ve aile işletmelerinden hediyelikler alınabilecektir. Bu bölgede gezinirken ünlü Canchanchara bar’da mola verilerek Trinidad’ın otantik içecekleriyle kokteylleri tadılabilecektir.

Akşam yemeği(herşey dahil) ve konaklama Trinidad’da otelimizde.

Gün5: TRiNiDAD-CiENFUEGOS-VARADERO (K, OY, AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, Trindad’dan ayrılıyor ve Varadero’ya doğru yola çıkılıyoruz.

Yol üzerinde Unesco’nun dünya mirası listesinde yer alan Cienfuegos’da duraklıyoruz.  “Prado Promenade, Central Park, Malecon Boulevard ve Valle Palace görülebilecektir.

Öğle yemeği Nautical Club of Cienfuegos’da.

Akşam üstü Varedero’da otelimize varıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme –her şey dahil- Varedero’da otelimizde.

Gün6-7: VAREDERO (HD)

Serbest gün, herşey dahil otelimizin tadını çıkarabileceksiniz.

Ekstra tur: Katılmak isteyenler için Katamaran Cayo Blanco turu; Varadero’nun turkuaz suları üzerinde geniş bir Katamaran ile tam gün turuda, Cayo Romero’ya doğru untulmaz bir gün için yola çıkılyor. Denizin ortasındaki Dolphinarium’da yunuslar ile yüzebilecek, snorkel ile muhteşem mercan reeflerini gözlemleyebilecek Karayip denizlerinin güzelliğini gözlemleyebileceksiniz. Snorkel sonrasında Cayo Blanco’ya devam edilerek, burada deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonraki serbest zamanda plajda gezinebilir, güneşlenebilir ve güzel deneyimler yaşayabilirsiniz. Akşamüstü Varedero dönüşünde katamaranda muhteşem eğlenceler sizleri bekliyor.(- $90,-)

Geceleme Varedero’da otelde

Gün8: VARADERO – HAVANA (K,AY)

Erken saatlerde otelden çıkış yapıyor ve yaklaşık üç saatlik bir yoldan sonraaında Havana’ya varıyor ve 1Mayıs kutlama kortejine katılıyor/izliyoruz. Kutlamaların bitiminde de otelimize yerleştikten sonra da serbest zaman. Havana’yı tadını çıkara çıkara gezebileceksiniz, eksik kalmış alışverişlerinizi tamamlayabileceksiniz.

Akşam yemeği ve geceleme Havana’da.

Akşam dileyenler için, ekstra - Havana Kalesi kapılarının kapanış seremonisi; yaklaşık 400 yıldır sürdürülen bu gösteride yıllar öncesine gideceksiniz; ($30.-)

Gün9-10: HAVANA – ISTANBUL (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış yaparak, dönüş için havayolunun yolunu tutuyoruz. Aeroflot Hava Yollarının öğle saatlerindeki uçağı ile Moskova'ya oradan da aktarma ile İstanbul'a dönüyoruz. Yine uzun ancak keyifli ve hoş anılarla dolu bir yolculuktan sonra ertesi gün öğle saatlerinde İstanbul’a varış

ve

Bir sonraki KanulaTur etkinliğinde görüşmek dilekleriyle ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 2495

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 24.04.2020
  • Bitiş: 03.05.2020
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved