KNLTur TurMALTAya - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur TurMALTAya

TUR PROGRAMI

KanulaTur, TurMALTAya

 4gün 3gece

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile

Tur Programı:

Gün1 : İstanbul – Malta – Marsaxlokk - Valletta

Akdeniz’in kayalık adasını keşfetmeye, dolu dolu ancak dingin bir hafta sonu geçirmek için her tarafı UNESCO Dünya mirası olan Malta’ya gidiyoruz. Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde saban 06:30 buluşuyoruz. Bağaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK1369 seferi uçağı ile 09:45’de La Valetta’ya hareket. Yerel saat ile 10:25’de Malta’ya varış ve rehberimiz ile buluşuyor ve bizi bekleyen aracımız ile ilk durağımız bir balıkçı kasabası olan tekneleri ile meşhur Marsaxlokk’a hareket. Marsaxlokk’ta fotoğraf molası veriyoruz ve devamla Valletta panoramik şehir turu sonrasında otellerimize transfer. Giriş işlemleri sonrasında serbest zaman.

 

Gün2 : Mosta – Dingli Cliff – Rabat – Mdina – Three Cities - Valetta

Otelde alınacak kahvaltı sonrası, Maltayı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesi, Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında bilgilendikten sonra Malta’nın en eski şehri Rabat’a hareket ediyoruz. 250 mt yükseklikteki Dingli Cliff’ten eşsiz doğa manzarasını görüntüleyip Cumbalı evleri ile Rabat’ın dar sokaklarında yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası, görkemli eski başkent Mdina. Burada da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi görülüp gezildikten sonra meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlayarak pastaların tadına bakabileceğiz. Öğleden sonra Malta tarihinin beşiği unvanını kazanmış şövalyelerin yurdu Üç Sehirler: Vittoriosa, Senglea ve Cospicua’da yapacağımız gezi sonrası başkent Valetta’yı keşfediyoruz.

 

Gün3 : Gozo Adası – Azure Window – T’pino Kilisesi – Victoria Rabat – Xelendi - Mgarr

Otelde alınacak kahvaltı sonrası rehberimiz ile buluşuyor ve adanın diğer ucuna doğru yol alıyor ve Cirkewwa limanından feribot ile Gozo adası Mgarr limanına ulaşıyoruz. Gozo Adası, kayalık Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu bir cennet ada. İlk olarak kart postallara konu olmuş taş kemerin bir ayağı denizde bir ayağı karada olan bir doğa harikası Azure Window’u görüyoruz. Bu denize açılan büyüleyici pencerede fotoğraf karelerimizi alıyoruz. Buradan eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz bir balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyor ve günün taze balıkları, kalamar ve jumbo karideslerin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St. George bazalikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıp adayı keşfediyoruz. Daha sonra aracımıza geçiyor ve Mgarr limanından feribot ile Malta’ya otelimize dönüyoruz.

 

Gün4 : Malta – İstanbul

Kahvaltısı sonrası serbest zaman, (oda boşaltma saati 12:00, oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakabiliyoruz.) Misafirlerimizin, görmek isteyip de göremedikleri, tatmak isteyip tadamadıkları, almak isteyip te alamadıkları ve yapmak isteyip de yapamadıklarını gerçekleştirebilecekleri serbest zaman. Rehberimizin vereceği saatte otelimizden hareket ediyoruz. Luka Havaalanında bagaj ve pasaport işlemleri ardından TK1372 seferi uçağı ile 18:05’de İstanbul’a dönüş için hareket.

22:30 sıralarında İstanbul’a varış ve tatlı bir yorgunluk ile bir sonraki KanulaTur + Orhan Kural gezginler aktivitesinde buluşma dilekleriyle ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Oda / Kahvaltı

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved