TurLAPLANDa, Sömester - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

TurLAPLANDa, Sömester

TUR PROGRAMI

KanulaTur, Finlandiya - Sömester Lapland Turu

Helsinki - Rovaniemi

**Türk Hava Yolları**  

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İstanbul – Helsinki (AY)

Hayatta, görülecek yerler içerisindeki, Kuzey Kutup çizgisi üzerinde, Laponya'da unutulmaz bir sömester yaşamak için LAPLAND'e gidiyoruz.. THY’nın 09:35’de TK1761 seferi ile Helsinki’ye uçuş için 06:30’da Atatürk Havalimanı’nda buluşuyor ve bağaj işlemlerinin ardından uçakta yerimizi alıyoruz. Helsinki’ye yerel saat ile 12:10 da varışımızın ardından, pasaport ve gümrük işlemlerini bitirip aracımızda yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık üç saatlik şehir turumuzda, Finli besteci Sibelius anıtı, Kaya Kilise, Pazar Yeri, Senato Meydanı, bin sekizyüzlü yıllarda mimarının ölümünden sonra yapılmış ünlü Uspenski Ortadoks Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı konutu ve Helsinki Katedrali gibi önemli noktaları group fotografladıktan sonra, gezimizi akşam yemeği ile bitiriyoruz.

Sonrasında otele giriş ve serbest zaman.

2.GÜN: Helsinki – Rovaniemi (K, AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında çıkış işlemleri yapılarak, bizleri Lapland’ın giriş kapısı Rovaniemi’ye götürecek uçağımız için Helsinki Havaalanı’na gidiyor ve 12:20’deki FinAir uçağında yerimizi alıyoruz. 13:40’da Rovaniemi’ye hoşgeldiniz.

Yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve safariye başlıyoruz. Daha önceden özel olarak havaalanına getirilmiş kar motorları ile termal kıyafetlerimizi giyip safariye başlayabilmek için, rehberimiz tarafından verilecek kar motorsikleti kullama ve güvenlik bilgileri sonrasında ikişerli olarak motorlarımıza atlıyor ve şehirden geçerek beyaz sonsuzlukta ormanlar içerisinde safarimize başlıyoruz. Doğa ve modern hayatın kolaylıklarını birarada yaşayabildiğiniz bu sürüşümüz konaklama otelimizde nihayete eriyor. (yaklaşık 38 km)

Iglo adı verilen buz otelimizde, yolculuğumuzun yorgunluğunuz atmak için odalarımıza yerleşiyoruz.. arzu eden misafirlerimiz gerçek buz fin saunası deneyimi yaşıyoruz, ardından buz gibi havuza dalabilirsiniz.

Yataklarınızda yıldızları seyrederek uyuyabileceksiniz ve de şanslı bir günümüzdeysek de, gece, arora/kuzey ışıkları görebilme olasılığı bulunmaktadır.

(Valizler havaalanından otele gönderilecek)

 

3.GÜN: Rovaniemi (K, ÖY, AY)

Açıkbüfe Fin kahvaltısının sonrasında, herkes balık tutma şansını deneyimleyecek. Donmuş nehir ve göllerde balık avlamak olduça zor ve zahmetli olsa gerek;  buzda nasıl delikler açıldığını ve buradan olta sallayıp balık avlandığını görecek ve hatta, yakaladığınız balığı hemen ateşte pişirip afiyetle yiyebilme deneyim şansını yakalayabileceksiniz.

Buzun altından balık yakalama etkinlinliği sonrasında kar motorlarımıza atlıyor ve Husky Çiftliği’ne yöneliyoruz. Çiftliğe varışta sevimli Husky’ler tarafından karşılanıyor ve bizlere sıcak kahve ve çilek suyu ikram ediliyor. Çiftlikte vahşi ve acımasız doğa koşullarında köpeklerin çektiği kızaklar ile neler yapılabildiğin nasıl hayatlar kurtardığın bilgilerini rehberimiz bize aktardıktan sonra bütün misafirlerimiz ile Husky’lerin çektiği kızaklara binme ve yerel insanların bu deneyimlerini paylaşma imkanları olacaktır.

Öğle yemeği local bir Fin restaurant’ta aldıktan sonra Ren Geyiği çiftliğine yöneliyoruz. Kuzey Kutubu Geçiş noktasındaki seremoniyi izledikten sonra (sertifika verilecek) Ren Geyiği çiftliğinde bu kez daha ağır işlerde kullanılan kızaklarla deneyim yaşanacak ve sürücü sertifikalarımız da alacağız.

Kar motorları ile şehre dönyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Şehir merkezindeki otelimizde, bizden daha önce varmış olan bağajlarımızı alıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yemeğimiz, güzel bir deneyim ile igloo buz restaurant’ta alıyoruz.

Konaklama otelimizde..

4.GÜN: Rovaniemi (K, AY)

Kahvaltı sonrasında, bölgenin en önemli yelerinden Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan Santa Claus Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizde Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olabiliyoruz.

Öğleden sonra, arzu eden arkadaşlarımız şehrin keşife çıkabilir, arzu edenler de Angry Bird parkın’ı ( ücretsiz giriş) görebilirler.

Akşam yemeği için ise Rovaniemi’nin seçkin restaurantşarından biri seçilmekte ve mahalli mutfağın lezzetllerini tadma imkanımız olacaktır.

Konaklama otelimizde..

5.GÜN: Rovaniemi – Helsinki – İstanbul (K)

Açık büfe Fin kahvaltısı sonrasında, otelden ayrılıyor ve 14:10’daki Rovaneimi – Helsinki uçuşumuz için Havaalanı’na gidiyoruz. Helsinki Havaalanın’na varışımızda da THY’nın 18:15’deki seferine bağaj işlemlerimizi yapıyor ve uçakta yerimizi alıyoruz.

Dolu dolu geçen beş günün sonunda tatlı bir yorgunluk ile 23:00 sıralarında İstanbul’a varıyor ve başka bir KanulaTur gezisinde buluşma dilekleri ile ayrılıyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Herşey Dahil

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved