KNLTur MISIRa, MUSAnın MISIRı

Istanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 13.03.2020

Finish: 18.03.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLME02

( Tur Ziyaret Sayısı: 340 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1200 $
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur, Musa'nın Mısır'ına

Tur Programı:

Binlerce yıllık bir uygarlık, Firavun’dan halkını kaçıran Musa Peygamber’in inzivaya çekilerek tanrı ile konuştuğu ve 10 emrin kendisine tevdi edildiği noktalarda geçmişi yaşamak; Sina Yarımadası’ndaki doğa harikalarını gözlemlemek, her üç din için önemli olan topraklarda geçmişin izleri yaşamak, medeniyetler beşiğini görmek amacı ile;

Gün1: 13MAR -  İstanbul – Sharm AlSheikh : Programımız  gece 23:00’te İstanbul Havalimanı’nda katılımcılarımız ile buluşarak başlıyor. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında, uçağa biniş kapısında diğer noktalardan gelenlerin katılımı ile Türk Hava Yolları’nın uçağında keyifli bir seyahat için yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuş sonrası Sharm AlSeikh’e hoş geldiniz.

Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından KanulaTur mahalli rehberi tarafından karşılanarak konaklama otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamlayıp dinlenmek için odalarımıza geçiyoruz.

GÜN 2: 14MAR - Sharm AlSheikh ( K,AY) : Mısır yöresel ürünlerinin de yer aldığı kahvaltımızı yaptıktan sonra, otelimizin havuzu başında tembellik yapabilir veya mercan reefinde snorkeling aktivitelerine katılabilirsiniz. Öğleden sonra tekne turumuz var.  Glass botlarla yapacağımız iki saatlik kıyı gezisi esnasında doğal bir akvaryum olan Kızıl Deniz’in renkli canlılarını, mercanlarını, balıklarını çıplak gözle görebileceğiz. Snorkeling için de molamız olacak…

Erken alınacak akşam yemeği otelimizde veya Sharm AlSheikh Neama Bay’de, Mısır’ın ünlü seafood restaurantlarından birinde alıyor ve otelimize dönerek, birkaç saat sonraki turumuz için hazırlanmak ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.

Konaklama otelimizde.

GÜN 3: 15MAR - Sharm AlSheikh – Musa Dağı – St.Catherine Manastırı – Sina Çölü (K,ÖY,AY) : Günün başladığı erken saatlerinde 02.00 sıralarında yola çıkılarak Musa Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrasında Sina Yarımadası’nın ortasındaki Musa Dağı eteklerine varıyoruz ve aracımızı bırakıp orada bekleyen bedevilerin develeri ile tırmanmaya başlıyoruz. Yolun belli bir noktasında develeri de bırakıp yürüyerek devam edip, alaca karanlıkta Musa Peygamber’in Tanrı ile konuştuğu mekan olduğuna inanılan zirveye varıyoruz. Rehberimizin anlatacağı efsaneler eşliğinde inanılmaz güzellikteki gün doğumunu izleme imkanı bulacağız.

Sonraki durağımız UNESCO Dünya Eserleri listesindeki St. Catherine Manastırı… Ortodoks dünyasının ilk manastırı olan ve etrafı surlarla çevrili bu kale görünümlü, asırlardır kullanılmakta olan manastırı gezip bilgilendikten sonra öğleye doğru tekrar yola çıkıyoruz. Dönüş yolumuzda Sina Yarımadası’nın doğal kayalık dağlarından veya kum çöllerinden geçerek, öğle yemeğimizi bir zamanların hippi merkezi, şimdi ise en önemli dalış ve rüzgar sörfü merkezlerinden Dahab’da alıyoruz.

Kısa bir serbest zaman sonrasında otele dönüş ve dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

GÜN 4: 16MAR - Sharm AlSheikh – Kahire (K,AY) : Kahvaltı sonrasında otelimizde havuz veya mercan reefi keyfi yaptıktan sonra toplanıyor ve otelimizden ayrılarak, mahalli halkı tarafından Mısır olarak da anılan, birçok uygarlığa beşiklik etmiş, başkent’e Kahire’ye gitmek için havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

Mısır Hava Yolları’nın seferi ile bir saatlik uçuş sonrasında Kahire’ye hoş geldiniz. Bizleri bekleyen aracımıza binerek Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehirde panoramik turumuz ve sonra konaklama otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşam yemeğimiz, Nil Nehri üzerinde yüzen restaurant gemilerinde alınacak. Firavun dönemi motif ve süslemeleri ile ünlü gemide Arap müziği, folklorik şovları eşliğinde yemeğimiz yiyerek gece yarısına doğru otelimize dönüş… Konaklama Kahire’de otelimizde.

GÜN 5: 17MAR - Kahire (K,ÖY,AY): Kahvaltı sonrasında piramitler turumuz var, bizleri bekleyen aracımıza binerek Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehirde panoramik turumuz, sonrasında da antik dönemde firavunların kışlık başkenti olan ve yukarı Mısır’ın en önemli merkezi üzerine kurulmuş olan kentte arta kalan eserleri görmek için önce Sakkara ’ya gidiliyor. Basamaklı piramit, tapınak kalıntıları ve hiyeroglif yazılarının halen yer aldığı anıt mezarları gördükten sonra Memphis’e geçiyor ve burada da yapımı yarım kalmış ikinci Ramses heykelini görüp, Otantik bir mahalli restaurantta alacağımız öğle yemeğinin ardından ünlü Giza piramitlerine gidiyoruz. Mısır ile özdeşleşmiş Dünya’nın yedi harikasından, şehrin batı bölümünde Giza platosunda yer alan, antik çağda çölün ortasında yerleşim yerlerinden oldukça uzağa yapılmış Giza Piramitleri;  Keops,  Kefren  ve Mikerenos ile bu piramitleri sonsuza dek koruyacağına inanılarak yaptırılmış olan aslan vücutlu, firavun başlı muhteşem Sfenks gezilecektir. -M.Ö. 2690’da 100.000 kişi tarafından yapılan, her biri 2,5 ton ağırlığında olan ve 2.300.000 adet taşın üst üste konulması ile inşa edilmiş, 20 senede tamamlanan- Keops Piramidi’ nin ihtişamına hayran olunacaktır.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

GÜN 6: 18MAR - Kahire – İstanbul (K,ÖY): Otelde alacağımız kahvaltısı sonrasında Kahire turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu kez ilk durağımız Citadel (Salahaddin Eyyubi’nin kalesi) ve Mısır’daki tek Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş olan muhteşem işçiliği ile Mehmet Ali Paşa Cami; İran Şahı Rıza Pehlevi’nin mezarının olduğu, Rifai tarikatı liderinin mezarının da bulunduğu Kral Hasan Camisi gezildikten sonra, çocuk firavun Tut-an Kamon’un hazinesi, mumyalar ve 140.000’in üzerinde eserin sergilendiği ünlü Mısır Ulusal Müzesi’ni de geziyoruz.

Öğle yemeği ünlü Tahrir Meydanı yakınlarında mahalli bir restaurantta yenilecek ve yemek sonrasında otelimize dönüyor ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Kahire’nin ünlü mistik Khan Al-Khalil Çarşısı ile devam ederek, Nobel ödüllü Mısırlı yazar (Nacip Mahfuz) Nagib Mahfouz’un müdavimi olduğu 100 yıldır hiç kapanmayan “Fishawi Cafe”de naneli bir çay içip dinlendikten sonra, alışveriş için kısa bir mola ve sonrasında havaalanına hareket. Kahire Havaalanı’nda bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a dönmek için Türk Hava Yolları’nın seferi uçağında yerimizi alıyor ve iki buçukluk bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

ÜCRET NE KADAR?

İki kişilik odada kişi başı 1200,-$, tek kişi konaklaması halinde 120,-$ ilave edilir ve üç kişilik odada konaklama durumunda 37,5$ indirim yapılır. (gezi program bütçesi 12 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, her halükarda on katılımcı ile yapılacaktır.)

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR;

-Türk Hava Yolları ile İstanbul-Sharm AlSheikh / Kahire-İstanbul Ekonomi (V) Sınıfı Uçak Bileti (-Adana, Ankara, Antalya, İzmir’den katılımcılar için iç hat bilet farkı uygulanır. -V sınıftan farklı olması halinde fark ücrete yansıtılır.)    -Mısır Hava Yoları ile Sharm AlSheikh-Kahire arasında ekonomi sınıf iç hat uçak bileti.    -20 kg serbest bagaj hakkı    -Havaalanı Vergileri    -Sharm AlSheikh ve Kahire’de Havaalanı -Otel-Havaalanı Transferleri,    -Klimalı, yeni model, turizm ruhsatlı araçlar ile tur süresince program dahilindeki, ulaşımlar,    -Hasan HAZIRLAR’ın koordinasyonu ve mahalli rehberliği.    -Misafir başına günlük 2 adet 50 cl su,    -Program başlığında belirtilen yemekler ve yemeklerde alınan içecekler.    -Sharm AlSeikh’de ve Kahire’de 4* Otel’de Konaklama    -Konaklama otelinde alınacak olan açık büfe kahvaltılar (gerekli olması halinde tur dahilinde kahvaltı lunch box olarak verilir)    programda verileceği belirtilen yemekler.      -Nil nehri üzerinde yüzer restaurantta akşam Gala Yemeği    -Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,    -Seyahat Güvence Sigortası (1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamında)

 

ÜCRETE DAHİL EDİLEMEYENLER;

-50 TL Yurtdışı Çıkış Harcı.    -Yemeklerde alınacak ekstra içecekler.   -Otelde ve dışarıda yapılacak kişisel harcamalar. - Seyahat Sağlık Sigortası       -Mısır Vizesi

NOTLAR

Mısır’a gidebilmek için misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gerekli olup, Türkler vizeye tabiidir. 20 yaş üstü ve 45 yaş altı Türk vatandaşları için ülkeye varıştan önce vize alınması gerekliliği bulunmaktadır. Vize işlemleri Kanulatur tarafından gerçekleştirilir.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına mayo, rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotograf makinaları, snorkel, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Türk Hava Yolları biletini mil puanı ile alacak misafirlerin kaparo ödeme esnasında bunu belirtmeleri lazım gelmektedir.

Ulaşım Türk Hava Yolları ve Mısır Hava Yolları tarifeli seferi ile sağlanmaktadır.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 20 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Turun gerçekleştirileceği dönemde Sharm El-Sheikh’de havalar sıcak olmasının yanında St.Chaterine turunda sıkı giyinilmesi talep edilmektedir.

 

Tur, KANULA Turizm sahibi THY Mısır eski Müdürlerinden Hasan HAZIRLAR’ın tavsiyeleri doğrultusunda hazırlanmış ve kendisi tarafından icra edilecektir.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

DENİZ, ÇÖL, EGZOTİZM, CASİNO, ALIŞVERİŞ, EĞLENCE, TARİH, MACERA DAHAB & CAIRO

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara