TurBELGRADa, Haftasonu-Size Özel

Istanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 05.01.2020

Finish: 31.05.2020

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLBS1

( Tur Ziyaret Sayısı: 325 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
399 €
ONLİNE REZERVASYON

HaftaSonu BELGRAD,

SIRBİSTAN (Belgrad, Sremski Karlovci ve Novi Sad)

3 gece / 4 gün 

 

Sırbistan’a Hoşgeldiniz

Eğer Sırbistan hakkında bilginiz yoksa, "Lonely Planet" Sırbistan'ı 2015 ‘te gidilecek Top 10 destinasyon  içinde  7. sıraya  koyduğunu söylemeliyiz..

Belgrad, Sırbistan'ın başkenti ve yaklaşık 1,7 milyon bir nüfusa sahiptir. Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan ve eski çağlardan beri doğu ve batı Avrupa’dan gelen yolların buluştuğu önemli bir geçiş noktası olmuştur. Şehir, üç tarafını saran uluslararası nehirler Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği   noktadadır. Bu nedenle Belgrad'a  Balkanlar'a  ve Orta Avrupa'ya giriş kapısı demek uyugun olacaktır. Onun en önemli simgesi olan muazzam Belgrad Kalesi de, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktadadır. Roma, Bizans, Osmanlı, Sırp ve Avusturya imparatorlukları zamanında  kentin stratejik öneminin  bir kanıtı olan kale, şimdi birkaç müze ve Kalemegdan olarak anılan  geniş bir park yeridir.

Belgrad ‘a varış , karşılama , selamlama

Panoramik Belgrad kalesi ve çevresi   turu  2 saat(  otobüs + yürüyüş turu )  :

Aracımız ile Belgrad şehir merkeze doğru hareket..  Kalemegdan kalesine ve parkına doğru  ilerliyoruz… Ana  kapısından girip,   Fransız  Anıtını, Askeri Müze binasını da görerek  İstambol kapısı üzerinden geçerek  büyük park alanına ilerliyoruz, burada  Ali Paşa türbesi,  Zafer heykeli Victor’u görüp, Rucer  Boskovic Gözlemevi, Ruzica Kilisesi, Aziz Paraskevi'nin Şapeli  ve Nebojsa Kulesi hakkında bilgi aldıktan sonra  parktan çıkıp  Kosancic meydanına doğru  yürüyoruz. Saborna Kilisesi , Patriğin Sarayı, Prenses Ljubica Konağı  ve  Soru İşareti Restoran binalarını  görüp, Knez Mihailova  yürüme caddesinden  yürüyerek  otobüsümüze ulaşıyoruz ve otelimize geliyoruz. Check –in ve otele yerleşme. Serbest zaman .. Geceleme otelinizde.

2. gün

Panoramik şehir turunun devamı ve Tito Müzesini ziyaret :

Tur açıklaması : Kahvaltıdan sonra otelimizden Merkezdeki Bayraklı Camii yönünde hareket ediyoruz ve Camii hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müzenin binalarının olduğu Cumhuriyet meydanından geçerek Öğrenci meydanından ilerleyerek  Terazije meydadına geliyoruz, burada en eski otellerden Hotel Moskva binasını da gördükten sonra  Parlamento Binasını da görerek Kneza Milosa caddesi üzerinden savaşta hasar görmüş Askeri Karargah binalarını da görerek Slavja meydanı üzerinden Aziz Sava tapınağının olduğu cadde üzerinden  giderek dünyanın en büyük Ortodoks tapınağı olan Aziz Sava Tapınağını görüyoruz. Yugoslavya’nın  lideri  Jozip Broz Tito’nın mozolosenin bulunduğu Tito Müzesine doğru hareket ediyoruz. yaklaşık 2-2,5 saat.

Tito Müzesini ziyaretten sonra Sava nehri kıyısındaki teknemize doğru  aracımız ile ilerliyoruz.

Tuna ve Sava nehri üzerinde tekne ile şehri nehirden göreceğiz- 1 saat- Turdan sonra  şehir merkezine  transfer  ve  yemek için serbest zaman.

Rehberimizin  kararlaştıracağı  yerde  buluşma ve Nikola Tesla müzesine transfer.

Nikola Tesla Müzesi:

Nikola Tesla, "gezegenin ışığı" bilimsel deha….

Arşivi, UNESCO Kültürel Mirası  listesinde yer alır.

Nikola Tesla Müzesi bugün, tüm ölçeklerde  bir bilim ve kültür kurumu olarak  Sırbistan’da  ve dünyada  tektir. Müze, onun özgün ve kişisel mirasını koruyan tek müzedir . Müzede muhafaza edilen Nikola Tesla’nın  son derece değerli koleksiyonları şunlardır: 160,000'den fazla orijinal belge; 2.000 'den  fazla kitap ve süreli yayın; 1200'den fazla tarihi ve teknik sergi malzemesi; 1.500' den fazla fotoğraf ve orijinal teknik ürünlerin cam fotoğraf plakaları; aletler ve cihazlar, 1000’’den fazla plan ve çizim.

Otele transfer  ve serbest zaman.

Saat 19  45-20:00  civarında Bohem Sokağı Skadarlija’da  yerel canlı müzik eşliğinde akşam yemeği için  lokal restorana  transfer .

Bohem mahalle’yi görmeyen Belgrad’ı görmüş sayılmaz!…

Eski zamanlarda sanatçı ve yazarların durağı olan, hararetli kültürel, sanatsal veya  politik konuşmaların yapıldığı, müzik eşliğinde Belgrad yerel mutfağının  lezzetli yemeklerinin  yendiği  ya da sadece birlikte içki içildiği  Bohem mahalle .... …Arnavut Kaldırımlı sokaktaki  en az 100 yıllık restoranların adları şöyle:Üç Şapka,  Çift Geyik, Önümüzde Günler Olacak, Benim Şapkam….. Sokağın simgeleri   ise : Baston, şapka ve karanfil…..

Otele transfer ve geceleme. 

Tavsiye:  22:00’ den sonra Sava nehri kıyısındaki  Beton Hala’daki gece klübü-retoran ve barlar  Cantina de Frida bar , Comunale bar , Iguana bar , Mladost bar  – ulaşım taksi ile yapılabilir,  Beton Hala merkeze 5 dakika

www.cantinadefrida.com

www.iguana.rs

www.comunale.rs

https://www.facebook.com/pages/Disco-Bar-Mladost 

Akşam isteğe bağlı Sava nehri kenarındaki Betonhala’da yer alan Comunale Restoran veya  Ambar Restaoran’da yemek tavsiye olunur www.comunale.rs,

Gece için tavsiye: Sava nehri kıyısındaki Savamala’daki Beton Hala ‘da  Caz Bar Iguana’da Milli Caz  Orkestrasının müziği eşliğinde veya  Mladost Bar’da veya Cantina de Frida veya  Sava nehrinin diğer kıyısındaki  Grand Casino  Belgrad’da eğlenceli vakit geçirilebilir.

Serbest zamanda  birinci günde önerilen  akşam aktiviteleri yapılabilir..

3.Gün

Belgrad ‘ın Kuzeyinde  80 km mesafede , Sremski Karlovci  (=Karlofça) ve Novi Sad Turu: Novi Sad, Sırbistan’ın hem nufüs hem ekonomik  açıdan 2. büyük şehridir, Belgrad’ın kuzeyinde yer alır ve Avusturya etkisinde yapılanmıştır.

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Bavullarımızı otobüs’e yüklüyoruz. Saat 08:30 civarı Sremski Karlovci’ye hareket, şehrin merkezi boyunca yürüyüş turu - Patrik rezidansı, Four Lions çeşmesi, St Nicholas Kilisesi), Sırbistan'ın ilk lise binası (binaları panaromik olarak dışarıdan göreceğiz ve bilgi alacağız). Burada Karlofça Barış anlaşmasının yapıldığı ( Osmanlı Devleti ve Haçlı devletleri arasında) tarihi Mira Kilisesini  ziyaret edeceğiz.

Karlofça şarapçılığı ile ünlüdür. Şarap konusunda uzmanlaşmış local şarap mahzenlerinden birinde  Şarap tadımı. (1864 yılında kurulmuş olan şarap mahzenini ziyeret ve snack eşliğinde 4 çeşit şarap tadımı ). Tuna nehri kenarında yer alan kaleler arasında en iyi korunmuş, ilk  yerleşimin M.Ö 19,000-15,000 lerdeki Paleolithic döneme dayandığı Petrovaradin , yapımı M.Ö 300o yıllarına dayanan surlara sahiptir.Kale haline gelişi Romalılar zamanındadır. M.S. 1235 de Macar kıralı tarafından kaleye Belakut Manastırı  yapılmasını emredilmiş ve Ortaçağda bölgeyi bu manastır temsil etmiştir. 1526 ‘da Osmanlı tarafından ele geçirilmiştir.1687’de Avustura- Osmanlı savaşında Avusturya’nın eline geçmiş ve savaştan sonra Queen Mary Theresa döneminde tekrar inşa edilmiş olan Petrovaradin Kalesi'ne doğru hareket ve  kale ile birlikte müzesini ziyaret. Öğle yemeği. Sırbistan’nın hem nüfus hem ekonomik açıdan 2. Büyük şehri olan Novi Sad şehrinde yürüyerek panaromik şehir turu. Tuna caddesi, Zmaj Jovina caddesi, Belediye Binası, Özgürlük Meydanı, Voyvodina İl Yürütme Kurulu ve Meclis Anıtsal yapısı: Novi Sad’da bireysel faaliyetler için serbest zaman.

Aracımızla Belgrad’a transfer ve geceleme otelinizde. Birinci günde tavsiye edilen gece aktiviteleri yapılabilir.

4.gün

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Valizlerimiz alıp aracımıza biniyoruz ve Belgrad’daki Kraliyet Kompleksi  turumuza başlıyoruz ( 2 rezidans ve  1 Şapel) Turu , 1,5 -2 saat

Aracımız ile  Kraliyet Royal ve  Beyaz Sarayları Kompleksine doğru hareket.. Profesyonel  tur rehberleri  eşliğinde ( sarayın ayrıca bir rehberi var )  Kraliyet kompleks içinde iki saatlik  güzel bir yürüyüşle  misafirlerimizi  sarayın tarih, sanat ve kültürü  ile   tanıştırıyoruz.   Kraliyet Ailesi'nin hamisi Saint 1. Andrew’a  adanmış görkemli Kraliyet Şapelini  ziyaret  edip, bilgi  aldıktan sonra  turumuzu tamamlıyoruz.

Hakkında : 135 hektar (333 dönüm) üzerinde bir alana sahip olan  Kraliyet Kompleksi Belgrad’daki  Dedinje Tepesi'nin en yüksek noktasında konumlanmıştır.

 Kraliyet Sarayı pergola, teras, parklar,yüzme havuzları, pavyonlar ve platformlar ile çevrilidir. Sarayın manzarası Dedinje Tepesi sırtından  Koshutnjak Ormanına, Topchider ve Avala Dağı'na doğru  muhteşemdir.

1924-1929 yılları arasında Majesteleri Kral 1. Aleksandar’ın özel fonundan  oğullarının ikametgahı olarak  inşa edilen  Kraliyet Sarayı Sırp-Bizans tarzında inşa edilmiştir. Kraliyet Sarayının hemen yanında  Kraliyet ailesinin Azizi  Havari 1. Andreas'a  adanmış bir Kraliyet Şapeli  yer alır.

Kompleksin bir parçası olan Beyaz Sarayın yapılışı yaklaşık dört yıl sürmüştür (1934-1937) ,  Prens ve  ailesi için  resmi ikametgah haline gelmiştir. Mimarı Aleksandar Djordjevic’tir. Klasik tarzdaki yapının zemin katına büyük bir salon ve büyük Venedik avizeler ile Louis XV ve Louis XVI tarzında döşenmiş  bir dizi çizim odaları  ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca  Saray Kütüphanesi  ve resmi ağırlamalar için Chippendale tarzı yemek odası da bulunmaktadır Birici kattaki dairelere merdivenler ile çıkılır ve aynı  katta  salona bakan Galeriye ulaşılır. Çatı katında da odalar ve bir kütüphane daha vardır.

(Kraliyet Sarayları Turu Minimum 10 maksimum 50 kişi ile  yapılabilir.Protokol kuralları gereği rezervasyon turdan  en az 5 gün öncesinden yapılmalıdır. Rezervasyon için ziyaretçilerin isim ve pasaport numaraları gereklidir.)

Turumuz tamamladıktan sonra  havalimanına transfer . Turumuzun sonu.

Uçak ile İstanbul’ a hareket 

Tur Ücreti : €399,- 

tek kişi farkı : €75,-

ÖDEME : %30 rezervasyon yapıldığında kalanı tur başlangıcından 15 gün önce

 

Tur Fiyatına dahil olan hizmetler:

 

 1. 3BB double / twin veya  single oda  4 yıldızlı, şehir merkezine yakın (kahvaltı açık büfe)  otelde konaklama, Hotel Excelsior veya Hotel Prag veya benzeri. http://www.hotelexcelsior.co.rs,   http://www.hotelprag.rs veya benzeri . Grup 20 kişinin altında ise oteldeki akşam yemeği masaya servis şeklinde oluyor
 2. Türkçe   konuşan  yerel  rehberli  Panaromik Belgrad şehir  turu , birinci  ve ikinci gün  toplam  4,5 saat
 3. Türkçe   konuşan yerel rehberli  Bohem  Quarter Skadarlija’da akşam yemeği, gidiş dönüş araç ile  transfer, giriş tabağı, ana yemek , tatlı ve  içecek dahil akşam yemeği: (içecek : 1 bardak  housewine veya bira veya alkolsüz içecek  ve üzerine  1 fincan kahve)
 4. Türkçe konuşan  yerel rehber eşliğinde Kraliyet Sarayları ve Şapeli  turu ( kural gereği:sarayı anlatan saray görevlisinin  anlattıkları  tercüme  edilecektir) 
 5. Türkçe  konuşan  yerel rehber eşliğinde Tuna ve Sava nehirlerinde 1 içecek dahil  tekne turu, 1 saat
 6. Türkçe konuşan rehber eşliğinde Nikola Tesla müze ziyareti.( Müzedeki sunum sadece İngilizcedir)
 7. Türkçe konuşan yerel Rehber eşliğinde tam gün  Karlofça  ve NoviSad Turu, snack+şarap tadımı , Tuna nehri kenarında  bir bardak yerel  içecek  dahil  öğle yemeği ,
 8. Havalimanı- otel- havalimanı- transferleri
 9. Tüm gezilerde , klimalı , mikrofonlu, buzdolaplı araç hizmeti  ve araçta günde kişi başı ½ litre şişe suyu
 10. Tito Müzesi, Saborna ( Katedral ) Kilisesi, Kraliyet Sarayları ve Şapeli, Nikola Tesla Müzesi, Karlofça Barış Kilisesi, Petrovaradin Kalesi Müzesi giriş ücretleri
 11. Şehir vergisi

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 1. Uçak bileti
 2. Rehber ve şoför bahşişleri
 3. Kişisel harcamalar
 4. Programda belirtilmeyen ücretler
 5. Tüm içecekler ( yukarıda belirtilmeyen )
 6. Seyahat Sigortası 
 •  
 1. Tur, minimum 15 kişi olarak  seyahat eden yetişkin yolcu ve sadece kapalı gruplar için düzenlenmiştir.
 2. Minimum 10 oda zorunludur.
 3. Sarayda’daki turu sadece Sarayda görevli personel Sırpça anlatıyor, Tur rehberimiz tercüme edecek.
 4. Nikola Tesla müzesindeki sunumu İngilizcedir, Nikola Tesla’nın hayatı ve eserleri dökümanter film olarak gösterilip anlatılıyor, sonra müzede ziyaretçilerin katılımı ile deneyler yapılıyor. Sadece bizim grubumuz olmadığı için film  gösteriminin  tercüme edilmesi mümkün değildir.
 5. Acenta önceden öngöremediği  durumlarda tur programında yer alan gezi içeriklerinin  sırasını ve programın sıralamasını  değiştirme hakkını saklı tutar.
 6. Odaların dağıtım otel resepsiyonunda geldiğinizde yapılır. Resmi makamların yönetmeliklerine göre, check in ilk gün öğleden sonra saat 14:00' de, check out son gün öğlen saat 12:00’de  yapılır. TaraTours  acentesi (teklifte tam olarak ve özellikle oda tipi vurgulamadığı sürece) odanın bulunduğu katı, odanın manzarasını  ve yatak tipini garanti edemez  ancak taleplerinizi  otele  iletir. Katalogda ve web sitesinde oda resimleri bilgi için verilmiştir. Otelin bir çok tipte odası bulunmaktadır
 7. Sadece rezervasyon yapıldığında tarafınıza yazılı olarak verilen  seyahat programı,  kurallar ve şartlar geçerlidir.

Sırbistan’a Hoşgeldiniz

Eğer Sırbistan hakkında bilginiz yoksa, "Lonely Planet" Sırbistan'ı 2015 ‘te gidilecek Top 10 destinasyon  içinde  7. sıraya  koyduğunu söylemeliyiz..

 

Belgrad, Sırbistan'ın başkenti ve yaklaşık 1,7 milyon bir nüfusa sahiptir. Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan ve eski çağlardan beri doğu ve batı Avrupa’dan gelen yolların buluştuğu önemli bir geçiş noktası olmuştur. Şehir, üç tarafını saran uluslararası nehirler Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği   noktadadır. Bu nedenle Belgrad'a  Balkanlar'a  ve Orta Avrupa'ya giriş kapısı demek uyugun olacaktır. Onun en önemli simgesi olan muazzam Belgrad Kalesi de, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktadadır. Roma, Bizans, Osmanlı, Sırp ve Avusturya imparatorlukları zamanında  kentin stratejik öneminin  bir kanıtı olan kale, şimdi birkaç müze ve Kalemegdan olarak anılan  geniş bir park yeridir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara