TurBALKANLARa Büyük Tur

Istanbul

Araç ile Ulaşım

12 Gün

Start: 03.08.2020

Finish: 14.08.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLB3A

( Tur Ziyaret Sayısı: 79 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
950 €
ONLİNE REZERVASYON

Tur BALKANLAR’a

Hasan HAZIRLAR ile KNLButik Turu

8ülke, 03 – 14 /08 / 2020

Karayolu, Özel Minibüs

 

Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan

Ipsala, Kavala, Selanik, Üsküp, Tetova, Manastır, Struga, Ohrid, Elbasan, Tiran, Petrovac, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya, Filibe, Kapıkule

 

TUR PROGRAMI

GÜN1 , İstanbul – Kavala (450km)

Gezimize, Istanbul’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden 21:00’de ve 22:00’de Ataköy Sinan Erdem tesisleri önünden katılımcıları da alarak Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Türk ve Yunan sınır kapılarında Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağaç, Gümülcine, ve Iskeçe üzerinden Kavala`ya varıyoruz.

Sınır kapısı: Türkiye – Yunanistan

 

GÜN2 , Kavala - Selanik (160km)

Kavala`da önce sabah kahvaltısı ve enfes Kavala Kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Sonrasında şehirin güzelliğini gözlemlemek ve fotoğraflamak için kısa bir mola, ardından da Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.

Selanik`e varışımıza müteakip Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi Osmanlı ve Bizans eserlerini panoramik şehir turumuzda görüp halen ülkenin en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Selanik’de otelimizde.

Arzu edenler için müzikli bir taverna’da akşam yemeği. (ekstra)

 

GÜN3 , Selanik - Üsküp (270km) (K, AY)

Sabah otelimizde alacığımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz.

Yunan ve Makedon sınırlarından geçip Vardar nehri boyunca yol aldıktan sonra varacağımız Üsküp’de yarım gün şehir tanıtım turumuz var. Balkanların Paris’i olan şehirde Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar görebileceklerimizdir.

Serbest zaman,

Konaklama ve akşam yemeği Üsküp' teki otelimizde.

Sınır kapısı: Yunanistan – Kuzey Makedonya

 

GÜN4 , Üsküp – Tetova – Manastır - Struga - Ohrid (285km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde Üsküp’den Ohrid’e doğru yola çıkış. Yol üzerinde önce Makedonya’nın en güzel noktalarından Matka Kanyonu gezilip sonrasında Tetova(Kalkandelen)‘da duruyor Alaca Camii ve ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz.

Manastır’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının bir kısmını geçirdiği idadiyi ziyaret ediyrouz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek yine göl kıyısındaki Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfus çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirde, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı ve Drim nehri göreceğimiz yerler arasındadır.

Ohrid’e varışımız ardından yapacağımız yürüyüşte, Tarihi Çınar Meydanı, St. Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li St. Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda arzu edenler Ohrid tekne turlarına katılabilirler.

Konaklama ve akşam yemeği Ohrid`deki otelimizde.

Akşam Makedon Gecesi’nde eğleniyor ve dinleniyoruz.(extra)

 

GÜN5 , Orhid – Elbasan - Tiran – İşkodra - Budva (350km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde Ohrid’den ayrılarak, gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum gezip sınır geçişlerini tamamlayarak 20. yüzyılda savaşlar altında kalmış ve 40 yıl boyunca da Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidiyoruz.

1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehrin panoramik turunda Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.

Tiran’ın ardından Arnavutluk`taki diğer durağimiz olan İşkodra`ya geçiyoruz. İşkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra, Karadağ’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınır geçişlerinden sonra Buvda’ya verıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Budva’da otelimizde.

Sınır kapısı : Kuzey Makedonya – Arnavutluk; Arnavutluk - Karadağ

 

GÜN6 , Budva – Tivat - Kotor – Trebinje (150km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra, son dönemlerde Avrupa sosyetesinin uğrak yeri olan Budva turumuzda Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra ayrılıyor ve Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a geçiyoruz.

Kotor'da da Eski Şehir, St. Tripun ve St. Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi görülecek yerler arasında. Kotor gezimizi de tamamladıktan sonra yönümüzü kuzeye çeviriyoruz. Akşam üstü Terbinje varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizde.

Sınır kapısı : Karadağ – Bosna Hersek

 

GÜN7 , Trebinje – Dubrovnik – Trebinje (75km) (K, AY)

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza geçiyor ve sınır geçiş işlemlerini tamamlayarak, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, St. Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane göreceğimiz yerlerden başlıcaları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için tam gün serbest zaman. Dubrovnik gezimizi tamamlayıp, Bosna Hersek’e dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizde

Sınır Kapısı : Bosna Hersek – Hırvatistan – Bosna Hersek

 

GÜN8 , Trebinje – Poçitel – Blagay – Mostar – Saraybosna (275km) (K, AY)

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. Yol uzerinde Poçitel’e uğruyoruz. (16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü) 600 yıllık bir geçmişe sahip Mostar, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri. Buradaki yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından, Blagay Tekkesini de gördükten sonra SarayBosna`ya hareket.

Saraybosna’ya varışımız sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olan, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer.

Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

Dileyen misafirlerimize Boşnak Gecesi (ekstra);

 

GÜN9 , Saraybosna - Belgrad (300km) (K, AY)

Sabah kahvaltimiz ardindan, Saraybosna’da savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi görüldükten sonra Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişleri tamamlanıp Belgrad’a varışımızda bölgenin eğlence sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada, Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda arzu edenler Tuan ve Sava nehri tekne turlarına katılabilirler.

Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Sınır Kapısı : Bosna Hersek - Sırbistan

 

GÜN10 , Belgrad (K, AY)

Sabah kahvaltımız ardından Belgrad şehrini keşfediyoruz. Serbest gün.

Konaklama Belgrad’daki otelimizde.

 

GÜN11 , Belgrad - Sofya (420km) (K)

Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçiş işlemlerinin ardından Sofya’ya varış ve panoramik şehir turumuzda Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Ulusal Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır.

Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı Camisini ziyaret ediyor ve serbest zaman veriyoruz, sonrasında da otelimize transfer.

Konaklama Sofya`da otelimizde.

Dileyen misafirlerimize Bulgar Tavernası Gecesi.(ekstra)

Sınır kapısı : Sırbistan - Bulgaristan

 

GÜN12 , Sofya – Plovdiv – Istanbul (600km) (K)

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıyor ve Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Filibe’ye varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Filibe (Plovdiv) 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir.

Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” yanısıra, Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma döneminden kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz ve akşam saatlerinde

tatlı bir yorgunlukla ve mutlulukla İstanbul’a dönüyoruz..

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

Program Istanbul çıkışlı olarak ücretlendirilir. İki kişilik odada kişi başı katılım ücreti €950,- olup, tek kişi konaklama farkı ise  +€320,- olarak hesaplanmaktadır.

 

SUNDUKLARIMIZ (Gezi Turu ücretine dahil ettiklerimiz);

 Kanulatur özel, turizm ruhsatlı aracı ile ulaşım.           Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri            4* li otellerde konaklama, sabah kahvaltıları           Konaklama otellerinde sekiz akşam yemeği            Şehir Vergileri            Programda belirtilen panoramik şehir turları.            Araç içi günlük limitli su ikramı            1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası       karayolu otoban geçiş ücretleri        otopark ve feribot ücretleri

 

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

 

-Gezi turu maksimum 11 katılımcı ile yapılacaktır, her halükarda yedi katılımcı ile garantili olarak yapılır..

-Gezi turu aracı, 13 kişilik VW-Crafter/Turizm minibüstür.

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

 Müze ve ören yeri giriş ücretleri.            Otelde alınan ekstralar.            Tüm kişisel harcamalar            Kavala da verilen mola da alınan kahvaltı.            Öğle ve Selanik ve Sofya’da akşam yemekleri.            Şoför ve rehber bahşişleri            Schengen Vizesi (€125)           Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)            Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (€15,-)            ülkelerin yolcu ayakbastı ücretleri

 

ÖDEME, Nerede Nasıl Ne Zaman?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurBalkanlara” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58   /  €€€ iban: TR47 0006 4000 0021 0683 3703 66

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57   /  €€€ iban: TR74 0006 2000 4370 0009 0857 16

 

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin seyahat tarihinden on gün önce tamamlanması koşulu ile 2, 4, 6 taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır. Kredi kartı ile taksit WorldCard ile yapılabilmektdir. Taksit adedine göre, 2t:%2,5, 3t:%3,5, 4-6t:%5 ilave edilemektedir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yer alan şekilde ad, soyadı, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine üç hafta kala, bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine üç hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur başlangıç gününden 25 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler yer ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR:

Tura katılacak misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta ve Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Hususi pasaport hamillerine vize istenmez. Kanulatur vize aracılık hizmeti vermektedir.

Program ulaşımı, Hasan Hazırlar idare, koordinasyonu ile 13 kişilik VW-Crafter araçla yapılacaktır.

Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına mayo, rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotoğraf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Katılımcıların yanlarına orta boy bir adet bagaj ve bir çanta almaları talep etmektedir. Bagajların 20 kg’nin üzerinde olmaması önerilir.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 30 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Bu gezimizde programda yazan tüm gündüz gezileri tur ücretine dahil edilmiştir. Programa dahil edilemeyen ve ekstra olarak önerilen akşam programları, ana metinde belirtilmiş olup, çoğunluğun katılımı ile gerçekleştirilir.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

 

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

 

 

Kullanılacak Oteller :

1gece : Selanik ;

1gece : Üsküp ;                    Hotel Continental , ( hotelcontinental.com.mk)

1gece : Ohrid ;                    Hotel Aura  (hotelaura.mk/en)

1gece : Budva ;                 

2gece : Trebinje ,                Hotel Leotar , (hotelleotar.com)

1gece : Saraybosna ,            Hotel Koncept Residence , (knoceptresidence.ba)

2gece : Belgrad ,                 Hotel B , (www.b-hotels.rs)

1gece : Sofya ,

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara