Tur BALKANLARa Büyük Tur - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur BALKANLARa Büyük Tur

Tur BALKANLAR’a

Hasan HAZIRLAR ile KNLButik Turu

8ülke, 14 - 25 / 10 / 2020

Karayolu, Özel Minibüs

 

Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan

Ipsala, Kavala, Selanik, Üsküp, Tetova, Manastır, Struga, Ohrid, Elbasan, Tiran, Petrovac, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya, Filibe, Kapıkule

 

TUR PROGRAMI

GÜN1 , İstanbul – Kavala (450km)

Gezimize, Istanbul’da Kadıköy Evlendirme dairesi önünden 21:00’de ve 22:00’de Ataköy Sinan Erdem tesisleri önünden katılımcıları da alarak Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Türk ve Yunan sınır kapılarında Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağaç, Gümülcine, ve Iskeçe üzerinden Kavala`ya varıyoruz.

Sınır kapısı: Türkiye – Yunanistan

 

GÜN2 , Kavala - Selanik (160km)

Kavala`da önce sabah kahvaltısı ve enfes Kavala Kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Sonrasında şehirin güzelliğini gözlemlemek ve fotoğraflamak için kısa bir mola, ardından da Selanik’e doğru yola çıkıyoruz.

Selanik`e varışımıza müteakip Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi Osmanlı ve Bizans eserlerini panoramik şehir turumuzda görüp halen ülkenin en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Selanik’de otelimizde.

Arzu edenler için müzikli bir taverna’da akşam yemeği. (ekstra)

 

GÜN3 , Selanik - Üsküp (270km) (K, AY)

Sabah otelimizde alacığımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz.

Yunan ve Makedon sınırlarından geçip Vardar nehri boyunca yol aldıktan sonra varacağımız Üsküp’de yarım gün şehir tanıtım turumuz var. Balkanların Paris’i olan şehirde Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar görebileceklerimizdir.

Serbest zaman,

Konaklama ve akşam yemeği Üsküp' teki otelimizde.

Sınır kapısı: Yunanistan – Kuzey Makedonya

 

GÜN4 , Üsküp – Tetova – Manastır - Struga - Ohrid (285km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde Üsküp’den Ohrid’e doğru yola çıkış. Yol üzerinde önce Makedonya’nın en güzel noktalarından Matka Kanyonu gezilip sonrasında Tetova(Kalkandelen)‘da duruyor Alaca Camii ve ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz.

Manastır’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının bir kısmını geçirdiği idadiyi ziyaret ediyrouz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek yine göl kıyısındaki Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfus çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirde, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı ve Drim nehri göreceğimiz yerler arasındadır.

Ohrid’e varışımız ardından yapacağımız yürüyüşte, Tarihi Çınar Meydanı, St. Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li St. Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda arzu edenler Ohrid tekne turlarına katılabilirler.

Konaklama ve akşam yemeği Ohrid`deki otelimizde.

Akşam Makedon Gecesi’nde eğleniyor ve dinleniyoruz.(extra)

 

GÜN5 , Orhid – Elbasan - Tiran – İşkodra - Budva (350km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde Ohrid’den ayrılarak, gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum gezip sınır geçişlerini tamamlayarak 20. yüzyılda savaşlar altında kalmış ve 40 yıl boyunca da Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidiyoruz.

1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehrin panoramik turunda Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.

Tiran’ın ardından Arnavutluk`taki diğer durağimiz olan İşkodra`ya geçiyoruz. İşkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra, Karadağ’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınır geçişlerinden sonra Buvda’ya verıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Budva’da otelimizde.

Sınır kapısı : Kuzey Makedonya – Arnavutluk; Arnavutluk - Karadağ

 

GÜN6 , Budva – Tivat - Kotor – Trebinje (150km) (K, AY)

Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra, son dönemlerde Avrupa sosyetesinin uğrak yeri olan Budva turumuzda Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra ayrılıyor ve Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a geçiyoruz.

Kotor'da da Eski Şehir, St. Tripun ve St. Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi görülecek yerler arasında. Kotor gezimizi de tamamladıktan sonra yönümüzü kuzeye çeviriyoruz. Akşam üstü Terbinje varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizde.

Sınır kapısı : Karadağ – Bosna Hersek

 

GÜN7 , Trebinje – Dubrovnik – Trebinje (75km) (K, AY)

Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza geçiyor ve sınır geçiş işlemlerini tamamlayarak, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, St. Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane göreceğimiz yerlerden başlıcaları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için tam gün serbest zaman. Dubrovnik gezimizi tamamlayıp, Bosna Hersek’e dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Trebinje’deki otelimizde

Sınır Kapısı : Bosna Hersek – Hırvatistan – Bosna Hersek

 

GÜN8 , Trebinje – Poçitel – Blagay – Mostar – Saraybosna (275km) (K, AY)

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. Yol uzerinde Poçitel’e uğruyoruz. (16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü) 600 yıllık bir geçmişe sahip Mostar, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri. Buradaki yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından, Blagay Tekkesini de gördükten sonra SarayBosna`ya hareket.

Saraybosna’ya varışımız sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olan, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer.

Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizde.

Dileyen misafirlerimize Boşnak Gecesi (ekstra);

 

GÜN9 , Saraybosna - Belgrad (300km) (K, AY)

Sabah kahvaltimiz ardindan, Saraybosna’da savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi görüldükten sonra Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişleri tamamlanıp Belgrad’a varışımızda bölgenin eğlence sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada, Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda arzu edenler Tuan ve Sava nehri tekne turlarına katılabilirler.

Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Sınır Kapısı : Bosna Hersek - Sırbistan

 

GÜN10 , Belgrad (K, AY)

Sabah kahvaltımız ardından Belgrad şehrini keşfediyoruz. Serbest gün.

Konaklama Belgrad’daki otelimizde.

 

GÜN11 , Belgrad - Sofya (420km) (K)

Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçiş işlemlerinin ardından Sofya’ya varış ve panoramik şehir turumuzda Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Ulusal Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır.

Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı Camisini ziyaret ediyor ve serbest zaman veriyoruz, sonrasında da otelimize transfer.

Konaklama Sofya`da otelimizde.

Dileyen misafirlerimize Bulgar Tavernası Gecesi.(ekstra)

Sınır kapısı : Sırbistan - Bulgaristan

 

GÜN12 , Sofya – Plovdiv – Istanbul (600km) (K)

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’dan ayrılıyor ve Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Filibe’ye varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Filibe (Plovdiv) 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir.

Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” yanısıra, Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma döneminden kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz ve akşam saatlerinde

tatlı bir yorgunlukla ve mutlulukla İstanbul’a dönüyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

€ 1150

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 14.10.2020
  • Bitiş: 25.10.2020
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved