TurLAPLANDa Yılbaşı Kuzey Işıkları

ISTANBUL

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Herşey Dahil

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLA12

( Tur Ziyaret Sayısı: 2573 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 €
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur, Yılbaşında Finlandiya – Lapland Turu

Helsinki - Rovaniemi

**Türk Hava Yolları**

30-12-2018 / 03-01-2019

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İstanbul – Helsinki (AY)

Hasan HAZIRLAR'ın katılımı ile; Iglo otel'de konaklayıp, gerçek fin saunası deneyimi yaşanacak gezimiz,  THY’nın 09:35’de TK1761 seferi ile Helsinki’ye uçuş için 06:30’da Atatürk Havalimanı’nda  buluşuyor ve bağaj işlemlerinin ardından uçakta yerimizi alıyoruz. Helsinki’ye yerel saat ile 12:10 da varışımızın ardından, pasaport ve gümrük işlemlerini bitirip aracımızda yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık üç saatlik şehir turumuzda, Finli besteci Sibelius anıtı, Kaya Kilise, Pazar Yeri, Senato Meydanı, bin sekizyüzlü yıllarda mimarının ölümünden sonra yapılmış ünlü Uspenski Ortadoks Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı konutu ve Helsinki Katedrali gibi önemli noktaları group fotografladıktan sonra, gezimizi akşam yemeği ile bitiriyoruz.

Sonrasında otele giriş ve serbest zaman.

2.GÜN: Helsinki – Rovaniemi (K, AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında çıkış işlemleri yapılarak, bizleri Lapland’ın giriş kapısı Rovaniemi’ye götürecek uçağımız için Helsinki Havaalanı’na gidiyor ve 12:20’deki FinAir uçağında yerimizi alıyoruz. 13:40’da Rovaniemi’ye hoşgeldiniz.

Yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve safariye başlıyoruz. Daha önceden özel olarak havaalanına getirilmiş kar motorları ile termal kıyafetlerimizi giyip safariye başlayabilmek için, rehberimiz tarafından verilecek kar motorsikleti kullama ve güvenlik bilgileri sonrasında ikişerli olarak motorlarımıza atlıyor ve şehirden geçerek beyaz sonsuzlukta ormanlar içerisinde safarimize başlıyoruz. Doğa ve modern hayatın kolaylıklarını birarada yaşayabildiğiniz bu sürüşümüz konaklama otelimizde nihayete eriyor. (yaklaşık 38 km)

Iglo adı verilen buz otelimizde, yolculuğumuzun yorgunluğunu atmak için odalarımıza yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz gerçek buz fin saunası deneyimini yaşayabiliyorlar, tabii ki ardından buz havuzuna dalabilecekler. Odalarında gökyüzünü seyredecek gece de şanslı bir günde ise, kuzey ışıklarını/ aurora görebilecekler.

(Valizler havaalanından otele gönderilecek)

3.GÜN: Rovaniemi (K, ÖY, AY)

Açıkbüfe Fin kahvaltısının sonrasında, herkes balık tutma şansını deneyimleyecek. Donmuş nehir ve göllerde balık avlamak olduça zor ve zahmetli olsa gerek;  buzda nasıl delikler açıldığını ve buradan olta sallayıp balık avlandığını görecek ve hatta, yakaladığınız balığı hemen ateşte pişirip afiyetle yiyebilme deneyim şansını yakalayabileceksiniz.

Buzun altından balık yakalama etkinlinliği sonrasında kar motorlarımıza atlıyor ve Husky Çiftliği’ne yöneliyoruz. Çiftliğe varışta sevimli Husky’ler tarafından karşılanıyor ve bizlere sıcak kahve ve çilek suyu ikram ediliyor. Çiftlikte vahşi ve acımasız doğa koşullarında köpeklerin çektiği kızaklar ile neler yapılabildiğin nasıl hayatlar kurtardığın bilgilerini rehberimiz bize aktardıktan sonra bütün misafirlerimiz ile Husky’lerin çektiği kızaklara binme ve yerel insanların bu deneyimlerini paylaşma imkanları olacaktır.

Öğle yemeği local bir Fin restaurant’ta aldıktan sonra Ren Geyiği çiftliğine yöneliyoruz. Kuzey Kutubu Geçiş noktasındaki seremoniyi izledikten sonra (sertifika verilecek) Ren Geyiği çiftliğinde bu kez daha ağır işlerde kullanılan kızaklarla deneyim yaşanacak ve sürücü sertifikalarımız da alacağız.

Kar motorları ile şehre dönyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Şehir merkezindeki otelimizde, bizden daha önce varmış olan bağajlarımızı alıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yemeğimiz, güzel bir deneyim ile igloo buz restaurant’ta alıyoruz.

Konaklama otelimizde..

4.GÜN: Rovaniemi (K, AY)

Kahvaltı sonrasında, bölgenin en önemli yelerinden Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan Santa Claus Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizde Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olabiliyoruz.

Öğleden sonra, arzu eden arkadaşlarımız şehrin keşife çıkabilir, arzu edenler de Angry Bird parkın’ı ( ücretsiz giriş) görebilirler.

Akşam yemeği için ise Rovaniemi’nin seçkin restaurantşarından biri seçilmekte ve mahalli mutfağın lezzetllerini tadma imkanımız olacaktır.

Konaklama otelimizde..

 

5.GÜN: Rovaniemi – Helsinki – İstanbul (K)

Açık büfe Fin kahvaltısı sonrasında, otelden ayrılıyor ve 14:10’daki Rovaneimi – Helsinki uçuşumuz için Havaalanı’na gidiyoruz. Helsinki Havaalanın’na varışımızda da THY’nın 18:15’deki seferine bağaj işlemlerimizi yapıyor ve uçakta yerimizi alıyoruz.

Dolu dolu geçen beş günün sonunda tatlı bir yorgunluk ile 23:00 sıralarında İstanbul’a varıyor ve başka bir KanulaTur gezisinde buluşma dilekleri ile ayrılıyoruz..

NELER DAHİL:

-KNL Seyyahı Hasan HAZIRLAR’ın tur liderliği,  -İstanbul – Helsinki – İstanbul parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti. (uçak bileti P sınıfı olarak bütçelenmiş olup msafirlerin mil bileti kullanımlarında dikkate alınır.)  -Helsinki – Rovaniemi – Helsinki iç hat ekonomi sınıf uçuşu FinnAir veya Norvegian ile..   Uçuşlarda havayolları bilet kuarallarınıa uygun olarak 20 kğ bağaj hakkı.   -Helsinki’de transferler ve şehir turu. -Rovaniemi’de, programda belirtilen gezi ve aktiviteler,  -Helsinki’de 4* Hotel Sokos Vaakonon’de bir gece, Rovaniemi’de bir gece iglo ArcticSnow Hotel'de ve iki gece Sokos Hotel Vaakuna’da konaklama;  -Kar Motorları kullanımında ve gezilerde giyilecek termal kıyafet ve aksesuarlar.  -Kar Motoru kaza sigortası,  -Programda belirtilen yemekler ve yemeklerde alınacak su ile kahveler.  -Rovaniemi’de konaklama otellerinde sauna kullanımları,   -Sağlık sigortası (uluslararası sağlık sigortası olan katılımcılarımız, bu hizmetten yararlanmak istemedikleri takdirde, buna bağlı bir indirim uygulanamamaktadır.)   -Rehberlik,

GEZİ BÜTÇESİ:

On misafir katılımı esasına göre bütçelenmiş olan gezinin paylaşımlı odada kişi başı maliyeti €2550,00 olarak hesaplanmıştır. Konaklama ve Kar Motoru kullanımında tek kişi farkı €432,00’dir.

Ankara, Antalya ve İzmir’den katılımcılar için THY iç hat bağlantı bilet ücretleri ayrıca ilave edilir.

NASIL ÖDENEBİLİR:

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Tur Finlandiya” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank           TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

                        € iban : TR47 0006 4000 0021 0683 3703 66

Garanti           TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

                        € iban : TR74 0006 2000 4370 0009 0857 16

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1 esas alınır.

Ödemelerin %50’sinin talep anında ve her halükarda da seyahat tarihinden üç hafta önce tamamlanmış olması gereklidir.

NELER DAHİL OLAMADI:

-Yurtdışı çıkış harcı,   -Vize gereken katılımcıların vize bedeli (Schengen Vizesi €120,-)  -Tur programında belirtilmeyen yemekler..  -Kişisel harcamalar.

How to enjoy the cold

 

1. Your clothing:

•    Underwear: “breathable” material, e.g. thermal underwear

•    Socks: cotton socks worn under woollen socks

•    Trousers: loose-fitting, fleece, cotton or similar

•    Shirt: loose-fitting, high collar, cotton or similar

•    Sweater: wool, fleece or similar

 

Safari equipment provided by Lapland Safaris:

2.   Woollen socks

3.   Shoes: at least one size larger than your usual size. Loose-fitting shoes keep your feet warmer!

4.   Scarf

5.   Snowmobile overall

6.   Balaclava

7.   Mittens

8.   Woollen hat

9.   Helmet

10. Smile

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara