Tur Portakal Çiçeği Festivali - ADANA TARSUS HATAY - Anadolu-Orta

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Portakal Çiçeği Festivali - ADANA TARSUS HATAY

Tur Adana Tarsus ve Hatay

(Portakal Çiçeği Festivali)

02 – 06 Nisan 2021 , 6Gün   (gidiş: karayolu, dönüş: uçak ile)

ANKARA - TARSUS – MERSiN - ADANA – PAYAS - İSKENDERUN – BELEN - KIRIKHAN – ANTAKYA – HARBİYE – REYHANLI – SAMANDAĞ Çevlik , Batıayaz , Vakıflı

 

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, medeniyetlerin kesişme noktası, efsanelerin, hoşgörünün beşiği, sıcak samimi insanıyla, mutfağıyla, doğal ve kültürel zenginliği ile Adana Portakal Çiçeği Festivalinin coşkusunun yaşanmasıyla, doğa, tarih, kültür ve gastro merkezlerine Mersin-Tarsus, Adana, Hatay’a; üstelik özel aracımız ile Anadolu’yu kuzeyden güneye katederek, görerek; Kanulatur ayrıcalığı ile gidiyoruz,

 

Program anahatları:

Gün1: İstanbul, Ankara, Tarsus (900km) (AY)  :     Sabah erken saatlerde, Kadıköy'den 04:00 sıralarında yola çıkılıyor. Sakarya, Bolu güzergahı üzerinden iki kez mola verilerek Ankara'ya öğle saatlerinde varış. Ankara şehir turu. Şereflikoçhisar, Pozantı ve Tarsus varışı 17:00 – 18:00 sıralarında. Konaklama Tarsus’ta.

 

Gün2: Tarsus, Mersin (100km) (K, ÖY, AY) :    Tam gün ulaşım ile Tarsus ve Mersin şehir ve çevre gezileri. Konaklama Tarsus’ta.

 

Gün3: Tarsus, Adana, İskenderun(200km) (K, AY) :     Tam gün ulaşım, Adana şehir turu ve serbest zaman. Akşam saatlerinde yola devamla, Payas ve İskenderun’a gidiliyor. Konaklama İskenderun’da.

 

Gün4: İskenderun, Belen, Kırıkhan, Reyhanlı, Antakya(145km) (K, ÖY, AY) :     Tam gün ulaşım; İskenderun şehir ve çevresi gezisi. Belen yaylası, Kırıkhan, Reyhanlı üzerinden Antakya. Konaklama Antakya’da

 

Gün5: Antakya, Samandağ, (130km) (K, ÖY, AY) :     Antakya şehir turu ve gezisi, Samandağ ve çevre gezisi. Konaklama Antakya’da.

 

Gün6: Antakya, İstanbul(K,) :     Antakya serbest zaman ve alışveriş, Harbiye. Akşamüstü Hatay Havaalanın’dan İstanbul’a dönüş. Havaalanından belli noktalara transfer.

ve

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Program ve zaman elverdiğince:

Molaları, ören yerleri, Ankara'da Anıtkabir ziyareti, Tuz Gölüyle karayolu ulaşımının keyfi;

Vatikan’ın kutsadığı mekanları ile Tarsus'da, eski mahalle, şelaleler, cennet ve cehennem, yedi uyuyanlar makamı, St. Poul evi ve kutsal kuyusu, Mersin şehir turu,

Güney’in en önemli tarım ve sanayii merkezi Adana’da; Seyhan baraj gölü, tarihi saat kulesi, kazancılar çarşısı, taşköprüsü; PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ KARNAVAL GEÇİTi ve YÜRÜYÜŞÜ;

Dörtyol yakınlarında, Büyük İskender'e doğunun yolunu açan, M.Ö 333 yılında Pers kralı III. Darius'la yaptığı büyük bir savaşa sahne olan İosis antik kenti kalıntıları, Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa kervansarayı;

Yunus sütunu, Demir Çelik Fabrikası, limanı ile İskenderun; Belen yaylası ve geçidi,

Hatay’da (Antakya, Kırıkhan, Reyhanlı, Samandağ’da); Roma dönemi öncesi ileri karakol olarak kullanılmış Bakras Kalesi; Kırıkhan şehir turu;, Suriye sınırına sırtını dayamış, Kibar Feyzo, Asi, Kül ve Ateş, Kasaba gibi filme ve dizilere set olmuş köyleri ve efsanevi mesire yeri Yenişehir ve Gölü ile Türkiye’nin uç noktasındaki sınır kasabası Reyhanlı, Asi nehri; Romalılardan kalma Demir köprü; ülkemizin en uzun kumsalına sahip, en güney ucundaki plajları ile ünlü Çevlik ve ipekleri ile bilinen Samandağ; Hz. Hıdır türbesi; St.Simon Manastır kalıntıları; Vakıflı köyü; Hz. Musa’nın asasının yeşerdiği tarihi çınarı ile Batıayaz; Titus tüneli; Beşikli mağara; efsaneler şehri ANTAKYA’da dünyanın ilk kilisesi olan ve hristiyanlığın hac yerlerinden St.Pierre kilisesi; defne efsanesi, şelalesi, ipekleri ve yemekleri ile ünlü Harbiye; dünyanın 2ci ünlü mozaik müzesi olan Antakya Arkeoloji müzesi; Antakya Katolik kilisesi; Ortadoks kilisesi; Havra; hem İncil’de hem de Kur’an da yer almış Habib-i Necar camii; otantik ve tarihi Uzunçarşı; Romalılar döneminden bugüne değin gelmiş eski Antakya sokakları;

Bütün bunlar ve dahası, Kanulatur organzasyonu ve bölge insanı, kokartlı, bölgenin en iyi profesyonel rehberimiz ile birlikte gezilip görülebilecek ve en önemlisi de belleklerde yeredecektir, yaşananlar.

                                                                                                                                         Veeeeeeeeeeeeeee Hatay’dan, İçli Köfte, Aşur, Ekşi Aşı, Humus, Cevizli Biber, Kaytaz Böreği, Katıklı Ekmek; Tatlı olarak: Künefe, Taş Kadayıf, Kabak Tatlısı, Kereviç yemeden, dönmüyoruz.

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2695

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 02.04.2021
  • Bitiş: 07.04.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved