KNLTur ADANA Portakal Çiçeği ve HATAY

İstanbul

Yerinde Hizmet

5 Gün

Start: 02.04.2021

Finish: 06.04.2021

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : ESLA22

( Tur Ziyaret Sayısı: 595 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
2495 TL
ONLİNE REZERVASYON

KanulaTur ile  Adana Portakal Çiçeği ve Hatay

5Gün   (Özel araç ile gidiş, uçak ile dönüş)

ANKARA - TARSUS - ADANA - İSKENDERUN – BELEN - KIRIKHAN – ANTAKYA – HARBİYE – REYHANLI – SAMANDAĞ

Tur Gezi Programı:

Gün1: İstanbul, Ankara, Tarsus (AY)

Sabah erken saatlerde toplanarak, Kadıköy'den özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Sakarya, Bolu güzergahı üzerinden Ankara'ya öğle saatlerinde varış. Ankara şehir turu ve Anıtkabir ziyareti sonrasında tekrar yola koyuluyor ve akşam saatlerinde Tarsus'a otelimize varıyor ve check-in işlemlerimiz ardından odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Tarsus’da.

Gün2: Tarsus, Mersin (K, AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında bölgeyi geziyoruz, Tarsus ve Mersin'de ören yerlerini geziyoruz.. Cennet ve cehennem, yedi uyuyanlar, şelaleler, şehir turları..

Akşam yemeği ve konaklama Tarsus’da.

Gün3: Adana, İskenderun(K, AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Adana'ya gidiyoruz. Adana'da şehir turu ve bilgilendirmeler sonrasında serbest zaman. Bugün Adana’nın en hareketli günlerinden biri. Portakal Çiçeği Festivali, karnaval yürüyüş günü. Katılıyor, izliyor ve eğleniyoruz. Akşam saatlerinde, daha önce belirlenmiş toplanma noktasında bir araya geliyor ve aracımıza geçerek Hatay’a doğru yola çıkılıyor.

Akşam yemeği ve konaklama İskenderun’da.

Gün4: İskenderun, Belen, Kırıkhan, Reyhanlı, Antakya(K, ÖY, AY)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İskenderun şehir ve çevresi gezimizi tamamlayarak Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Belen kasabasında alacağımız öğle yemeği sonrasında Kırıkhan, Reyhanlı yolu üzerinden akşam üstü Antakya’ya varıyoruz. Harbiye’ye devam ederek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Harbiye’de otelimizde.

Gün5: Antakya, Samandağ, İstanbul(K,ÖY)

Antakya şehir turu ve Samandağ ve çevresindeki ören yerleri gezilecektir. Akşamüstü havaalanına geçilerek İstanbul’a dönüş için uçağımızda yerimizi alıyoruz.

 

Gezi Süresince Gezilecek Görülecekler:

Ankara'da Anıtkabir, Tarsus'da şelaleler, cennet cehennem, yedi uyuyanlar, St.Poul evi, Mersin,  Adana’da; Seyhan baraj gölü, tarihi saat kulesi ve Seyhan köprüsü; PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ KARNAVAL GEÇİT YÜRÜYÜŞÜ      Adana-İskenderun yol üzerinde; Büyük İskender'in zaferleriyle sonuçlanan M.Ö 333 yılında Pers kralı III. Darius'la yaptığı büyük bir savaşa sahne olan İosis antik kenti kalıntıları, Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa kervansarayı;      İskenderun’da; Yunus sütunu, şehir turu, Belen Geçidi     Antakya, Kırıkhan, Reyhanlı, Samandağ’da; Roma dönemi öncesi ileri karakol olarak kullanılmış Bakras Kalesi; Kırıkhan şehir turu; Türkiye’nin uç noktasındaki sınır kasabası Reyhanlı, Suriye sınırına sırtını dayamış efsanevi mesire yeri Yenişehir Gölü, Kibar Feyzo filmi ile Asi, Kül ve Ateş, Kasaba dizilerinin çekildiği Harran köyü; Tel Atçana höyüğü ören yeri, Asi nehri; Romalılardan kalma Demir köprü; ülkemizin en uzun kumsalına sahip, en güney ucundaki plajları ile ünlü Çevlik ve ipekleri ile bilinen Samandağ; Hz. Hıdır türbesi; St.Simon Manastır kalıntıları; Vakıflı köyü; Hz. Musa’nın asasının yeşerdiği tarihi çınar; Titus tüneli; Beşikli mağara; efsaneler şehri ANTAKYA’da dünyanın ilk kilisesi olan ve hıristiyanlığın hac yerlerinden St.Pierre kilisesi; defne efsanesi, şelalesi, ipekleri ve yemekleri ile ünlü Harbiye; dünyanın 2ci ünlü mozaik müzesi olan Antakya Arkeoloji müzesi; Antakya Katolik kilisesi; Ortadoks kilisesi; Havra; hem İncil’de hem de Kur’an da yer almış Habib-i Necar camii; otantik ve tarihi Uzunçarşı; Romalılar döneminden bugüne değin gelmiş eski antakya sokakları;

Görülüp gezilecek ve zaman zaman çok eskilere gidebileceksiniz.                       

SUNDUKLARIMIZ (Tur ücretine dahil ettiklerimiz);

-Hatay - IST(Sabiha Gökçen) ekonomi sınıf uçak bileti.   -Istanbul'dan özel araç ile çıkılarak, gezi sonuna kadar ulaşımlar, / dönüşte Hatay Havaalanı’na transfer ile bütün şehir turları, transferler ve ulaşım hizmetleri,     -Transfer araçlarımızda ikramlar,     -4* otellerde konaklama.     -Konaklanan otellerde açık büfe sabah kahvaltıları.     -programda belirtilen yemekler.     -Rehberlik,     -1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

Veeee    KanulaTur Hasan HAZIRLAR, hizmet ve servis farklılığı güvencesi

 

Ücrete Dahil Edemediklerimiz.

   -programda belirtilmeyen yemekler. -kişisel harcamalar,   -yemeklerde alınacak menü harici ve alkollü içecekler.     -bahşişler,     -Müzekart kullanılabildiği için Müze giriş ücretleri.

Ne Kadar Ödenir (Ücret Ne Kadar)

İki kişilik odada kişibaşı: 2495,-TL, tek kişi konaklamada 250,-TL ek ücret ilave edilir.

 

(ÖDEME) Nerede Nasıl NeZaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve TurPortakal Çiçeği ve HATAY” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank      TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti     TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, ilk ödemenin ... tarihi ve öncesinde olması şartı ile iki taksit yapılabilir, ancak talep anında belirtilmesi lazımdır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt, hareket tarihinden 14 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

 

NOTLAR

KanulaTur özel aracı ile Istanbul'dan Hatay'a kadar gidilir ve Hatay'dan uçak ile dönülür.  Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

15 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 15 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan misafirlerimiz zorluk yaşayabilirler.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

                     

 veeeeeeeeeeeeeee

Hatay’dan,

İçli Köfte, Aşur, Ekşi Aşı, Humus, Cevizli Biber, Kaytaz Böreği, Katıklı Ekmek; Tatlı olarak: Künefe, Taş Kadayıf, Kabak Tatlısı, Kereviç yemeden, dönmüyoruz..

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara