KanulaTur ile Kapadokya -Havayolu

İstanbul

Hava Yolu Ulaşımı

Start: 15.12.2019

Finish: 18.12.2019

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLA11

( Tur Ziyaret Sayısı: 1152 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1745 TL
ONLİNE REZERVASYON

Anadolu’nun orta yerinde, farklı bir hayal ülkesi….. Fantastik öykülerin düşsel mekanı….. Olağanüstü Coğrafik Yapı…. Atları…. Güvercinleri…. Üzümleri…. Anadolu’nun vazgeçilmez mühürü.. KAPADOKYA

KAPADOKYA TURU

2n3d

program :

1.Gün: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - ÜÇGÜZELLER - SİNASSOS - UÇHİSAR - ÜRGÜP

Öğle saatlerinde Kapadokya’ya varılıyor ve havaalanı’nda Kanulatur görevlisi tarafından karşılanıyorsunuz.

Zamanın elverdiği ölçüde;

Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ geziliyor. “Müze içerisinde muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise) ile yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil`in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise görülecek yerler arasındadır”.

ÜRGÜP içerisindeki panoramik tur sonrasında ŞARAP MAHZENLERİ ziyaret edilecek.

Daha sonra, şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesinin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER MEVKİİ`nde fotoğraf ve gezinti molası ile devam edilecek.

Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerinin görülebildiği (Sinassos) MUSTAFAPAŞA Köyü görüldükten sonra da, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak da kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Donemi ile MS.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ`ni dışarıdan fotoğraflıyoruz.

Uçhisar’da bölge ve yöresel tatların baharat ve kuruyemiş alışverişine imkan tanınmakta ve sonrasında da, bölgenin doğal kaynaklarından olan ONYX taşının işlendiği ONYX Taş atölyesi ziyareti ile tur sona eriyor.

Otele dönüş ve yerleşme. geceleme otelde.

2.Gün: ÇAVUŞİN - PAŞABAĞI - AVANOS-DERVENT VADİSİ - KIZILIRMAK -HACI BEKTAŞ-I VELİ

(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu BALON TURU ile birlikte yapacaklardır.(-ekstra )

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası, kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı ÇAVUŞİN ÖREN YERİ`nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞABAĞI`nda fotoğraf molası verilecek.

Değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT VADİSİ`nin gezilmesi sonrasında turumuz Cilalı Taş Devri`nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan AVANOS`a yapılacak ziyaret ile devam ediyor. Burada Kızılırmak`tan çıkarılan çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler aktarılmaktadır. Arzu edenler, alışveriş de yapabilmektedirler.

Sonrasında, Horasan`da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş-ı Veli`nin Türbesinin de bulunduğu HACIBEKTAŞ (ekstra gezi, müze ören yeri giriş ücretine dahildir ) ilçesine gidilmekte ve dönüşte de, halı atölyelerinin gezilmesi ile günlük tur sona eriyor.

Geceleme otelde.

(Dileyen misafirler yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine ekstra olarak gidebilirler.)

3.Gün: DERİNKUYU - NARLIGÖL - IHLARA VADİSİ - ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış yapılarak tura, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ ile devam ediliyor. (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri).

Güzergah üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan NARLIGÖL’de (Krater Gölü) çay kahve molası verilir. Sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, IHLARA VADİSİ`ne inilerek Ağaç altı, Yılanlı kiliseleri görülecektir.

Gezilerin ardından dönüş yolculuğu için havaalanı’na yönelerek bu güzel bölgeye veda ediyoruz.

Yukarıdaki program ana hatları uygulanmak koşulu ile zamanın ve rehberimizin uygun gördüğü şekilde değişiklik gösterebilir.

Müze ve ören yeri girişleri fiyata dahil edilmemektedir. Müze kartı kullanılabilir.

Öğle ve akşam yemekleri dahil edilmemiştir.

 

Programın uygulanmasında ana hatlar:

Havayolu ulaşımı, Istanbul Atatürk Havalimanı’ndan THY ile IST-Kayseri veya Nevşehir; dönüş Kayseri veya Nevşehir’den Istanbul’a.

Mahallinde ulaşım, Kayseri havaalanında karşılama ve panoramik tur sonrası otele transfer; ertesi gün tam gün araç(minibüs) tahsisi; son gün ise tam gün araç ve akşam Kayseri havaalanı’na transfer.

Rehberlik; profesyonel rehber eşliği;

Konaklama; MustafaPaşa’da tarihi taş ve kısmi mağara konak oteli Tulpar Konak Hotel’de iki gece, iki oda olarak kahvaltı dahil konaklama,

 

Toplam bütçe

Diğer hizmetler ve Konaklama

Konaklama otelinde alınacak akşam yemeği kişi başı 25,- TRL (6 yaşından küçükler ücretsizdir. –akşam yemeği talebi rezervasyon ile birlikte yapılır ve hesaplamaya ilave edilir.)

KanulaTur sizlere hizmetten onur duyar.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara