Tur Kafkaslara Azerbaycan ve Gürcistan - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Kafkaslara Azerbaycan ve Gürcistan

Tur KAFKASLARa

VİZESİZ

AZERBAYCAN & GüRCiSTAN

kneu30a     29 / 09 - 07 / 10 / 2022     9gün

 

Rota: Baku 3n– Absheron – Gobustan – Sheki 1n – Ilisu – Qakh – Balaken - Lagodekhi – Sighnaghi 1n – Kaheti – Kvareli – ilia - Telavi – Jinvali – Ananuri 1n – Pasanauri - Gudauri – Mtskheta - Tbilisi 2n

Tur Gezi Program Detayları;

Gün1-2: BAKÜ (K, ÖY ):

Güney Kafkasların en güçlü iki ülkesi Azerbaycan ve Gürcistan’ı birlikte keşfedeceğimiz, tarih, kültür, gastro dolu bir gezi turuna başlamak için Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sabiha Gökçek Hava Limanın’dan gelecek seferi ile sabahın ilk saatlerinde Bakü havaalanında karşılanma, ve konaklama oteline transfer. Sabah geç kahvaltı sonrasında rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz brifing verip ülke ve tur ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacak. Sonrasında panoramik şehir turunda Bakü şehrine hayran kalacaksınız. Öğleden sonra serbest zaman.

Konaklama Bakü’de otelimizde iki gece olacaktır..

Gün3: BAKÜ – ATESHGAH – GOBUSTAN 100km (K, ÖY)  :

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, aracımıza geçiyor ve Baküye yaklaşık 30 km mesafedeki Absheron’a/Ateshgah’a gidiyoruz. Petrol ve gaz doğal yatakları zengini Azerbaycan’da toprağın üstüne vuran ve yanarak yüzyıllardır sönmeyen ateşleriyle, Zerdüştlüğün de çıkış noktası olan bölgede, Surakhani köyünde Ateşgah tapınağını görmeye gidiyoruz.

Sonrasında da, i.ö. yaklaşık 4bin yıl öncesinde yaşamın başlamış olduğu Hazar denizi kıyısında başka bir noktaya, Kafkasların Arnavutluğu’nun antik başkentine, Gobustan gidiyoruz. Şehri ve antik noktalarını dolaşacağımız Gobustan’dan sonra öğle yemeği ve sonrasında da Bakü’ye dönüyoruz.

Bakü şehir turu, Azerbaycan’ın başkenti ve ticari merkezinde rehber eşliğinde şehir turu. Yürüyüşe “icheri sheher” ile başlıyoruz, şehrin bu tarihi bölgesinde “maiden tower”, “shirvan shah palace” ,” “cerevanserai” ve “hediyelik eşya standları ve sayısız çeşitlilikle Pazar meydanı” görülebilecektir. Geziye muhteşem Bakü panoraması ile “the memory alley shehidler khiyabany” ile devam ederek, 19yy sanatının sergilendiği Nizami Street , Fountain Square ve Freedom Square ile devam edilecek ve çevrenin  keşfi için serbest zaman sonrası otele dönüş.

Konaklama Bakü’de.

Gün4: BAKÜ – SHAKI 310km (K AY)  :

Otelde kahvaltı sonrasında check-out yapıyor ve keşif için yine yollara düşüyoruz. Bu kez durağımız Unesco Dünya mirası Shaki/Şeki, Trans Kafkasyanın en eski yerleşim birimlerinden olan, doğu krallıklarına başkentlik yapmış Şeki’de şehir turu ve Yukarı Kervansaray ziyareti sonrası kısa bir serbest zaman ve öğle yemeği. Öğleden sonra şehir turumuz, Narin Kale ve 5ci y.y yapılmış Albanian Tapınağı sonrasında 18.y.y. yapılmış muhteşem Sheki Khans sarayı da göreceklerimiz arasında olacaktır. Sonrasında serbest zaman,

Akşam yemeği ve konaklama, Shaki’de otelimizde.

Akşam yemeği ve konaklama Qakh/Kah’de

Gün5: SHAKI - QAKH – ILISU - LAGODEKHI – SIGHNAGHI 200km (K, AY) :

Kara Sınır Geçişi Azerbaycan-Gürcistan

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyor Qakh’a/Kah doğru yola çıkıyoruz. ve Kafkasların İsviçresi olarak tanımlanan Qakh/Kah şehrini tanıyoruz. Kazılarında eneletik, bronz ve erken demir çağları buluntularına rastlanan Azerbaycan’ın bu bölgesi eski zamanlara dayanan bir tarihe sahiptir. Şehrin ortasından geçen ve yol kenarı ağaçları ve caddesi ile bir başka güzellik. Şehre hemen 2 km mesafede 18yy hanlıklarına merkez olmuş muhteşem yapıları ve köprüsü ile Ilisu da gezilecek ve sonrasında da..

Kafkasların bir başka ülkesi Gürcistan’a doğru yola koyuluyoruz. Karayolu sınır kapılarından geçeceğimiz Gürcistan’a doğru, yaklaşık 80 km kuzeye doğru yöneliyor ve Azerbaycan’dan çıkış yaparak Gürcistan’a giriyoruz.

Sınırda Gürcistan’da mihmandarlığımızı yapacak personelimiz ile buluşuyor ve Lagodekhi’ye geçiyoruz.

Hemen güneye yöneliyor ve kısa bir sürüş sonrasında, 28 gözetleme kulesi ile mucizevi bir şekilde ayakta kalmış surlarına ve Kafkas dağlarının muhteşem Alazani Vadisi'nin manzarası sahip kalesi ile Sighnaghi’ye gidiyoruz. Gürcistan’ın en eski ve en güzel şehirlerinden “Aşk Kenti” Sighnaghi, ünlü Gürcü sanatçı Niko Pirosmanashvili’nin de memleketi ve anısına yapılmış etnografik müze ise muhteşem.

Akşam yemeği ve konaklama Sighnaghi’de

Gün6: SIGHNAGHI – KAHETI – iLiA – TELAVi – JiNVALi – ANANURi 190km (K AY):

kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında rotamız Kvareli'ye. "Khareba" şaraphanesi ziyaretle nefis şaraplarının tadına bakılacak. –Bulmuş iken almamazlık yapmayınız- Sonrasında da sırasıyla, muhteşem manzaralarıyla Ilia gölü, Gremi ve Bodbe Manastırları, Telavi şehri de  görülerek yola devamla Jinvali. Jinvali Baraj gölü, Tiflis'in 40km kuzeyindei Zhinvali/Jinvali’de 1986 yılında Aragvi nehri üzerine kurulan baraj sonrası oluşmuş, dağlarla çevrili mükemmel mavi renkte suları ve harika manzarası ile yapay bir göl ve bu göl kenarında mola ile bir Türk kahvesi ve diğer atıştırmalıklar alma imkanı olacaktır. Sonrasında yine Aragvi Nehri kıyısında yapılandırılmış on altıncı yüzyıldan kalma bir kale kompleksi Ananuri kalesine gidiliyor. Yüksek, taretli taş duvarları ve cephesi hayvan, çiçek ve kelt tarzı üslemeleri ve oymaları ile ünlü manastırıyla kale ziyareti.

Konaklama Ananuri’de.

Gün7: ANANURi – PASANAURi - GUDAURi - MTSKHETA - TBILISI 180km (K AY):

Relaks bir kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yapıyoruz ve Gürcistan’da inanılmaz bir doğa olayı - iki nehrin siyah ve beyaz renklerle birleştiği yere, Pasanauri gidiliyor. devam ile Kafkasların bir başka kayak merkezi Gudauri’ye kadar gidilir. Deniz seviyesinden yüksekliği 2200 mt. Olan bölgede, teleferik ie zirvelere çıkılabilecektir. istasyonu deniz seviyesinden 6528 fit (1.990 metre) yükseklikte ve son veya en üstte istasyon 3.306 metrede zirve Sadzele'dir. Sonrasında Ananauri üzerinden dönüyor ve istikmetimiz Gürcistan’ın önemli bir dinsel merkezi Mtskheta’ya gidiyoruz. Unesco dünya mirası listesindeki bölgede gezimiz ardından, artık Gürcistan’ın başkenti, Kafkasların kültür ve ekonomi merkezlerinden Tiflis'e gidiyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize giriş işlemleri ve serbest zaman. Dinlendikten sonra da şehri keşfe çıkıyoruz. Sharden bölgesinde yürüyüş parkurumuz ile dar sokaklardan geçecek, küçük sevimli cafe ve barlarda tadım yapabileceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Tiflis’de.

Gün8 TBILISI 50km (K ÖY):

Kahvaltı sonrasında, Tiflisi tanımaya çıkıyoruz. Gürcü kral Vakhtang Gorgasali tarafından kurulmuş, ve 6cı yüzyılda başkent yapılmış, bölgenin önemli bir endüstriyel, sosyal ve kültürel merkezi Tiflis’i tanımak, keşfetmek için rehberimizle yola koyuluyoruz. Mtkvari Nehri'ne bakan uçurumun üzerine dikilmiş Metekhi Kilisesinin manzarasına bayılacaksınız.  Nehrin diğer yakasında da Eski Tiflis'te bulunan ünlü Kükürt banyolarını göreceğiz, teleferik, Narikala Kalesi -Tiflis'in merkezi kalesi olarak anılan Narikala, şehrin savunmasının günümüze yansıyan bir sembolüdür. 4. yüzyılda, kentin kurulduğu dönemde İnşa edilmiştir- Meidani meydanı, Sioni Katedrali, Anchiskhati Bazilikası, şık, keyifli kafeleri ve sanat galerileri ile Shardeni caddesi ve Rustaveli Caddesi, Tiflis Opera ve Balesi, Rustaveli Tiyatrosu ve zaman elverdiğince de Mtatsminda ile bir başka bir eşsiz güzel yer Chronicle Anıtını, görüyor, yaşıyor ve fotoğraflıyoruz. Daha sonrasında ise serbest zaman.

Konaklama Tiflis’de.

Gün9: TBILISI – ISTANBUL ( ):

Bugün dönüş günü, otelimizden sabah 04:00’te çıkış işlemlerini yaparak, bizi İstanbul’a götürecek THY uçağında yerimizi almak için Tiflis havaalanına yöneliyoruz. İstanbul, Sabiha Gökçen uçuşu uçağında yerimizi alıyor ve tatlı bir yorgunluk ve tebessüm ile Kafkasları geride bırakarak bir başka Kanulatur gezi  turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tur Sonu

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 1745

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 29.09.2022
  • Bitiş: 07.10.2022
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Kastamonu Doğa Trekking

Tur Kastamonu Doğa Trekking

ÖNEMLİ BİLGİLER ve KOŞULLAR Ekstra Tur ve Etkinlik Detayları: Ekstra Tur Yoktur. CO..

Görüntüle
Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur, COVİD-pandemi önlemleri dahilinde 10-12 katılımcı ile gerçekleştirilir. Tur programında yer alan ana unsur..

Görüntüle
Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

ÖNEMLİ NOTLAR ve KATILIM KOŞULLARI *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve ö..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved