KNLTur Musanın MISIRı ve Alexandria

İSTANBUL

Hava Yolu Ulaşımı

8 Gün

Start: 24.10.2020

Finish: 31.10.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gereklidir

Tur Kodu : KNMEEG2

( Tur Ziyaret Sayısı: 322 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1585 $
ONLİNE REZERVASYON

Tur Musa'nın Mısır'ına + İskenderiye

Tur Programı:

Binlerce yıllık bir uygarlık, Firavun’dan halkını kaçıran Musa Peygamber’in inzivaya çekilerek tanrı ile konuştuğu ve 10 emrin kendisine tevdi edildiği noktalarda geçmişi yaşamak; Sina Yarımadası’ndaki doğa harikalarını gözlemlemek, her üç din için önemli olan topraklarda geçmişin izlerini yaşamak, medeniyetler beşiğini görmek amacı ile;

 

Gün1: İstanbul – İskenderiye : Program gece 22:00’de İstanbul Havalimanı’nda katılımcılar ile buluşularak başlıyor. Türk Hava Yolları’nın TK696 seferi ile İskenderiye’ye gitmek için bağaj ve pasaport işlemleri sonrasında, uçağa biniş kapısında diğer noktalardan gelenlerin katılımı ile keyifli bir seyahat için uçağımızda yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuş sonrası İskenderiye’ye hoş geldiniz.

Pasaport ve bağaj işlemlerinin ardından KanulaTur mahalli rehberi tarafından karşılanarak konaklama oteline geçiliyor. Giriş işlemlerinin tamamlanması sonrası dinlenmek için odalara çekiliniyor.

Konaklama İskenderiye’de.

 

Gün2: İskenderiye (K, AY) : Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, Helenistik ve Roma döneminin önemli liman merkezlerinden İskenderiye’de tur başlıyor. Hareket saati 09:30; 27 metrelik granit sütunları, kolozyumu, kuyu mezarları Kom el Shokofa, roman müzesi, Kayıtbay kalesi, İskenderiye kütüphanesi, kordon boyu, Stanley köprüsü ile “Akdeniz’in gelini” tanımlamasını hakeden İskenderiye, hakkıyla, eğlenceli olarak da geziliyor.

Akşam yemeği mahalli bir deniz ürünleri restoranında.

Konaklama İskenderiye’deki otelimizde,

 

Gün3: İskenderiye – Sharm AlSheikh (K, AY) : Erken bir saatte alınacak kahvaltı sonrasında otelden çıkılıyor ve Sina yarımadasının uç noktasında yer alan, ünlü tatil beldesi Sharm Al-Sheikh’e geçmek için Havaalanı’na hareket ediliyor. Mısır Havayolları’nın iç hat uçuşu ile İskenderiye’den Sharm AlSheikh’e uçuluyor.

Sharm’a varışta otele transfer ve yerleşme ve sonrasında serbest zaman. (mayolarınızı giyip denize girebilir, kıyıda snorkel yapılabilir.) Öğleden sonra tekne turu var. Cam tabanlı tekneler ile (Glass boat) yapılacak iki saatlik kıyı gezisi esnasında doğal bir akvaryum olan Kızıl Deniz’in renkli canlıları, mercanları, balıkları çıplak gözle görülebilecektir. Snorkeling için de mola olacak…

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Yemek sonrası dileyenler için Neama Bay’de eğlence ve alışverişe gidebilirler .

 

Gün4 : Sharm AlSheikh (K, AY) : Mısır mahalli mutfağından da ürünlerin yer aldığı kahvaltı yapıldıktan sonra, otelin havuzu başında tembellik yapaılabilir, tüm gün deniz ve güneşin tadı çıkarabilirler veya çeşitli aktivitelere (ekstra) katılınabilir.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

-tam gün öğle yemekli –ekstra-  Ras Mohammed Ulusal Parkı Tekne ve dalış turu,

-yarım gün –ekstra - ATV motorlar ile Çöl Safari turu,

 

Gün5: Sharm Al-Sheikh – Musa Dağı – St.Chaterine Manastırı – Sina Çölü – Süveyş – Kahire ( K,AY) :: -Zorlu bir Gün- Günün başladığı saatlerde, erkenden 02.00 sıralarında Musa Dağı’na doğru yola çıkılıyor. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrasında Sina Yarımadası’nın ortasındaki Musa Dağı eteklerine varılıyor ve  bu noktadan sonra oradaki bedevilerin develeri ile tırmanmaya başlanabilir. Yolun belli bir noktasında da develer de bırakılıp yürüyerek devam edilir. Alaca karanlıkta Musa Peygamber’in Tanrı ile konuştuğu mekan olduğuna inanılan zirveye varılıyor ve rehberin anlatacağı efsaneler eşliğinde inanılmaz güzellikteki gün doğumunu izleme imkanı bulunabilecektir.

Sonraki durak, UNESCO Dünya Mirası listesindeki St. Catherine Manastırı. Ortodoks dünyasının ilk manastırı olan ve etrafı surlarla çevrili bu kale görünümlü, asırlardır kullanılmakta olan manastırı gezip bilgilendikten sonra öğleye doğru tekrar yola çıkılıyor ve Sharm al-Seyh’e dönülüyor. Havaalanı’ndan, Kahire’ye iç hat uçuşu ile geçiliyor. Akşam saatlerinde, medeniyetler beşiği Mısır’ın başkenti, Afrika’nın en büyük ve kalabalık kenti, Arap ve İslam dünyasının önemli bir merkezi Kahire’ye varışta, aracımıza geçiyor ve şehrin akşam suileti ile panaromik turumuz sonrası otele varış. Giriş işlemleri sonrasında, istirahate çekiliyor. 

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün6: Kahire (K, ÖY, AY): Otelde alınacak kahvaltısı sonrasında Kahire turu başlayacak, panoramik bilgilendirmeler ile birlikte ilk durak Citadel (Salahaddin Eyyubi’nin kalesi) ve Mısır’daki tek Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş olan muhteşem işçiliği ile Mehmet Ali Paşa Cami; sonrasında İran Şahı Rıza Pehlevi’nin mezarının olduğu, Rifai tarikatı liderinin mezarının da bulunduğu Kral Hasan Camiisi gezilebilecek. Sırada çocuk firavun Tut-an Kamon’un hazinesi, mumyalar ve 140.000’in üzerinde eserin sergilendiği ünlü Mısır Ulusal Müzesi var,

Öğle yemeği ünlü Tahrir Meydanı yakınlarında mahalli bir restaurantta ve yemek sonrasında Kahire’nin ünlü mistik, tarihi pazarı, Hüseyin Camisi ve Khan Al-Khalil ile devam edilerek, Nobel ödüllü Mısırlı yazar (Nacip Mahfuz) Nagib Mahfouz’un müdavimi olduğu 100 yıldır hiç kapanmayan “Fishawi Cafe”de naneli bir çay içilip dinlenildikten sonra, alışveriş için kısa bir mola ve sonrasında otele dönüş. Sonrasında serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

Gün7: Kahire (K, ÖY, AY): Kahvaltı sonrasında piramitlere gidiliyor, Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehir, Kahire’de panoramik tur sonrasında; Antik dönemde firavunların kışlık başkenti olan ve yukarı Mısır’ın en önemli merkezi üzerine kurulmuş olan kentten arta kalan eserleri görmek için önce Sakkara ’ya gidiliyor. Basamaklı piramit, tapınak kalıntıları ve hiyeroglif yazılarının halen yer aldığı anıt mezarları görüldükten sonra Memphis’e geçiliyor ve burada da yapımı yarım kalmış ikinci Ramses heykeli görülüp, Otantik bir mahalli restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından ünlü Giza piramitlerine gidiliyor. Mısır ile özdeşleşmiş Dünya’nın yedi harikasından, şehrin batı bölümünde Giza platosunda yer alan, antik çağda çölün ortasında yerleşim yerlerinden oldukça uzağa yapılmış Giza Piramitleri;  Keops,  Kefren  ve Mikerenos ile bu piramitleri sonsuza dek koruyacağına inanılarak yaptırılmış olan aslan vücutlu, firavun başlı muhteşem Sfenks gezilecektir. -M.Ö. 2690’da 100.000 kişi tarafından yapılan, her biri 2,5 ton ağırlığında olan ve 2.300.000 adet taşın üst üste konulması ile inşa edilmiş, 20 senede tamamlanmış- Keops Piramidi’ nin ihtişamına hayran olunacaktır.

Arzu edenler için akşam yemeği, Nil Nehri üzerinde yüzen restaurant gemilerinde alınacak. Firavun dönemi motif ve süslemeleri ile ünlü gemide Arap müziği, folklorik şovları eşliğinde yenecek yemekten sonra gece yarısına doğru otele dönüş…

Akşam yemeği ve konaklama Kahire’de otelde.

 

Gün8: Kahire – Istanbul (K):  rahat relaks bir kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerini yapılıyor ve serbest zaman veriliyor. Verilecek toplanma saatinde, otelden havaalanına hareket. Kahire Havaalanı’nda bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından 21:25’de İstanbul’a dönmek için Türk Hava Yolları’nın TK695 seferi uçağında yerimizi alıyor ve iki buçukluk bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

NE KADAR ÖDENİR?

İki kişilik odada kişi başı 1585,-$, tek kişi konaklaması halinde 290,-$ ilave edilir (gezi program bütçesi 12 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, her halükarda on katılımcı ile yapılacaktır.)

 

NELER DAHİL?

-Mısır Hava Yoları ile İskenderiye - Sharm AlSheikh ve Sharm AlSheikh – Kahire arasında ekonomi sınıf iç hat uçak biletleri.    -15 kg serbest bagaj hakkı    -Sharm AlSheikh ve Kahire’de Havaalanı -Otel-Havaalanı Transferleri,    -Klimalı, yeni model, turizm ruhsatlı araçlar ile tur süresince program dahilindeki, ulaşımlar,    -Hasan HAZIRLAR’ın koordinasyonu ve mahalli rehberliği.    -Misafir başına günlük 2 adet 50 cl su,    -Program başlığında belirtilen yemekler ve yemeklerde alınan içecekler.    –İskenderiye, Sharm AlSeikh’de ve Kahire’de 4* Otel’de Konaklama    -Konaklama otelinde alınacak olan açık büfe kahvaltılar (gerekli olması halinde tur dahilinde kahvaltı lunch box olarak verilir)    programda verileceği belirtilen yemekler.      -Nil nehri üzerinde yüzer restaurantta akşam Gala Yemeği    -Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,    -Seyahat Güvence Sigortası (1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamında)

 

DAHİL EDİLEMEYENLER;

-Türk Hava Yolları ile İstanbul-İskenderiye / Kahire-İstanbul Ekonomi sınıfı Uçak Bileti     -50 TL Yurtdışı Çıkış Harcı.    -Yemeklerde alınacak ekstra içecekler.   -Otelde ve dışarıda yapılacak kişisel harcamalar. - Seyahat Sağlık Sigortası       -Mısır Vizesi

NOTLAR

Mısır’a gidebilmek için misafirlerin altı ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gerekli olup, Türkler vizeye tabiidir. 20 yaş üstü ve 45 yaş altı Türk vatandaşları için ülkeye varıştan önce vize alınması gerekliliği bulunmaktadır. Vize işlemleri Kanulatur tarafından gerçekleştirilir.

Sezon itibariyle sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına mayo, rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotograf makinaları, snorkel, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Türk Hava Yolları biletini mil puanı ile alacak misafirlerin kaparo ödeme esnasında bunu belirtmeleri lazım gelmektedir.

Ulaşım Türk Hava Yolları ve Mısır Hava Yolları tarifeli seferi ile sağlanmaktadır.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 20 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Turun gerçekleştirileceği dönemde Sharm El-Sheikh’de havalar sıcak olmasının yanında St.Chaterine turunda sıkı giyinilmesi talep edilmektedir. 

 

        Tur, KANULA Turizm sahibi THY Mısır eski Müdürlerinden Hasan HAZIRLAR ’ın katılımı ile yapılacaktır.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara