KNLTur ile Mistik IRAN

ISTANBUL

Hava Yolu Ulaşımı

9 Gün

Start: 04.04.2020

Finish: 12.04.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLME03

( Tur Ziyaret Sayısı: 850 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
0 $
ONLİNE REZERVASYON

Tur Programı:

1.gün: İstanbul – Tahran (AY)

İran, bütün ön yargıların ötesinde bir gerçeklik.. Tarihi, mimarisi, sanatı, kültür çeşitliliği, cana yakın misafirperver insanları ile İran’ı tanımak için sabah 07:00’de Istanbul Havalimanı’nda buluşup Türk Hava Yolları’nın 0930’daki Tahran seferi ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İran’ın başkenti, en kalabalık ve en büyük şehri Tahrana varışımız öğleden sonra. Yerel rehberimiz ile buluşarak konaklama otelimizin yolunu tutuyoruz. Otel girişi öncesi panoramic şehir turumuz olacaktır. Akşam üstü otele giriş ve dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da otelimizde.

2.gün: Tahran – Yezd (K, AY)

Bugün Tahran’ı keşfetmeye devam ediyoruz. Tahran’da gerek şehir turumuzda gerekse yürüyüş turlarımızda, Özgürlük Anıtı, Ulusal müze, Kaçar Hanedanı’nın Avrupa’dan esinlenerek yaptırdığı Gülistan sarayı, Elmas Müzesi  göreceğimiz  yerler arasında. Gezimizin sonunda havalimanına transfer olacak ve bizi Yezd şehrine götürecek olan uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yezd’e varışımız ile birlikte bizleri alanda bekleyen aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.gün: Yezd (K, AY)

 Kahvaltı sonrasında, Zerdüştlük dininin merkezi sayılan, mimarisi ve kültürü ile UNESCO dünya mirası listesindeki Yezd’de,  Zerdüşt peygamberi Büyük Ahura Mazda adına yapılmış ateş tapınağı, Sessizlik kuleleri, Devlet Abad bahçeleri göreceğimiz belli başlı yerler arasındadır. Hemen ardından çamur ve su ile yapılmış kerpiç binaların arasında labirent gibi dolanan sokaklarda çöl mimarisi (Kanata) Su sarnıçları, (Badgirji) doğal serinletme sistemleri ile ilgili bilgi alacak ve bir medeniyet gözlemleyeceğiz. Akşam yemeğimiz ise Yezd mutfağından hazırlanmış yerel yemeklerin sunulduğu bir restoranda olacak. Konaklama otelimizde.

4.gün: Yezd – Meybod - Nain - İsfahan (K AY)

Kahvaltı sonrasında, İsfahan’a doğru yola çıkacağız. Yolda Meybod’da Buz evi, güvercin Evi ve Kervansarayı göreceğiz. Nain Kenti ziyaretimizin ardından İsfahan’a varacağız. Bir çok dünya mirasını barındıran bu şehir 16. Y.Y. Şah Abbas’ın Safevi Krallığına ve Pers İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Şehir, özellikle Ermeni sanatkarların katkılarıyla inanılmaz güzellikte islam eserleri ile süslenmiştir. İlk durağımız Ermeni mahallesinde bulunan otelimiz. Odalarımıza yerleşip kısa bir dinlenme sonrasında akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5.gün: Isfahan (K AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, Fransız şair Rainer’in deyimi ile “yarım dünya” Isfahan’ın güzelliğini keşfetmeye eski şehir merkezinde başlayacağız. Mimari güzellikler ve dünyanın bir çok yerinden gelen sanatçıların elinden çıkan mozaikleri ile Isfahan, şair Reiner’ı haklı çıkaracak. Selçuklu eseri olan Cuma Camii ve Sarayı, Kızlar Camii göreceğimiz yerler arasında. Ögleden sonra hediyelik alışverişi yapmak için serbest zamanımız olacak. Bu sürede, muhteşem İran halılarını inceleyebilir, pazarlık kabiliyetinizi test edebilirsiniz. Yeniden buluşmamızın ardından Şah Abbas’ın şaheserlerinden biri olan 40 Sütun Sarayı’nı göreceğiz. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği.

Dileyen misafirlerimiz ile Zayende Nehri Kıyılarında yürüyüş yaparak yerel halk ile sosyalleşme imkanı elde edebiliriz. Konaklama otelimizde.

 

6.gün: Isfahan - Pasargad - Persepolis - Şiraz (K AY)

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası hareketle İran medeniyetinin çekirdeğine doğru yola çıkacağız. Yolda eski başkentlerden biri olan Pasargad şehrinde Kral Cyrus’un anıt mezarını ve saray kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında en büyük Pers mirası olan başkentlerin başkentleri anlamına gelen Persepolis Antik Şehri’ne varacağız. Burada Antik Pers imparatorluğunun, gücünü, ihtişamını ve zenginliğini hissedeceğiz. Sonrasında yakınlarda bulunan ve Zerdüşt Peygamberi Ahura Mazda’ya ithafen dönemin Pers İmparatoru tarafından yaptırılan Nakşı Rüstem’i görmeye gideceğiz. Akşam üstü Şiraz’a varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

7.gün: Şiraz (K AY)

Kahvaltı sonrası, şairler şehri, İran’ın Paris’i gül şarap ve aşk şehri olarak adlandırılan İran’ın Kültürel Başkenti olarak bilinen Şiraz’ı gezmeye başlayacağız. 18. Yüzyıldan kalma kale, Kerimhan Camii, Şii mezhebinin kutsal türbesi ‘’ İmamzade ’’, Şair Hafız ve Şair Daadi mezarlarını ziyaret edip İran’ın en güzel pazarlarında dolaşacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

8.gün:  Şiraz - İstanbul (K AY)

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Verilecek serbest zamanda, Şiraz kentini kendimiz keşfedebileceğiz. Pazarlarda dolaşabilir, ara sokaklardaki ilginç ve gizli yerleri keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği için otelimize döneceğiz. Bu gece kısa bir gece olacak. Gece yarısı Havalimanına transfer olacak ve bizleri İstanbul’a ulaştıracak olan uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

9.gün: İstanbul

Konforlu uçuşumuz ardından sabahın ilk ışıklarında İstanbul’a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında, tatlı bir yorgunluk ile birlikte, bir başka KanulaTur, Hasan HAZIRLAR gezisinde birlikte olmak temennileri ile  ayrılıyoruz

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

*Hasan Hazırlar tur liderliği hizmeti.*Istanbul – Tahran / Şiraz – İstanbul arası Türk Hava Yolları tarifeli seferi ekonomi sııfı uçak biletleri.*Tahran – Yezd (veya Isfahan) arası iç hat ekonomi uçak bileti.     *4 yıldızlı otellerde 8 Gece konaklama.     *Konaklanan gece sayısı kadar kahvaltı ve akşam yemekleri.     *kişi başı 50 cl su,     *Program dahilinde belirtilen geziler.     *Müze ve ören yeri giriş ücretleri.     *klimalı, lüks araçlar ile ulaşım.     *Türkçe/İngilizce rehberlik.     *Seyahat Güvence Sigortası.     *Seyahat sağlık sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

*Öğle yemekleri.*Yurt dışı çıkış harcı: 15 TL*Kişisel harcmalar*laundry ve kuru temizleme hizmetleri*programda yer almayan hizmetler*yerel şoför ve rehber bahşişleri.*Yerel otoritelerce talep edilecek her türlü resim harç ve vergi

ÜCRET NE KADAR

İki kişilik odada kişi başı 0,-$, tek kişi konaklaması halinde 0,-$ ilave edilir. (gezi program bütçesi 16 katılımcı esasına göre hazırlanmış olup, katılımcı adedinde düşüş olması halinde maliyet artışı yansıtılır.)

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan Gezginlerimiz zorluk yaşayabilirler.

ÖDEME, Nerede Nasıl Ne Zaman

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Tur İran” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

                € iban : TR47 0006 4000 0021 0683 3703 66

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

                 € iban : TR74 0006 2000 4370 0009 0857 16

Kredi Kartı ile yapılacak ödeme taleplerinde ise, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kuru + %1,5 esas alınır.

Taksit ile ödeme talebi halinde dört taksit yapılabilmekte olup, detay için bilgi alınmasını rica ederiz. Taksitlerin her halükarda da seyahat tarihinden dört hafta önce tamamlanmış olması gereklidir.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde  pasaportunuzda yeralan şekilde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında veya tur tur hareket tarihinden 60 gün ve daha fazla olan tarihlerde tur bedelinin en az %40’ının ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine dört hafta kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Tura kayıt anında, tur hareketine dört hafta veya daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamı ödenmesi gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi  25/06/2017’dir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

 

 

NOTLAR – GENEL ŞARTLAR:

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

20 kg’yi aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret talep etmektedir. Bagajların 20 kg’nin üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

İran İslam Cumhuriyeti, şeriat yasalarının uygulandığı bir rejim ile yönetilmekle birlikte, oldukça modern aydın ve güvenli bir yapıya sahiptir.

Pasaportlarında İsrail giriş damgası bulunan gezginlerimiz İran İslam Cumhuriyeti’ne giriş yapamayacaklardır.

Gezimiz boyunca uymak zorunda olduğumuz sosyal kurallar bizlere sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunacaktır ki, bu kurallardan en önemlisi giyim konusunda dikkat edilmesi gerekli hususlardır.  Erkeklerin şort veya kısa pantolon giymemeleri dışında bir kısıtlama bulunmamaktadır. Kadınlarda ise; Ülkede bulundukları sürece, başörtüsü takmak zorundadırlar, başın tamamı kapatılması zorunlu değildir. Uzun kollu giysiler giymelidirler. Gezimiz esnasında size rahatsız etmeyecek her türlü ayakkabı kullanılabilir. Pantolon ve ayak bileklerine kadar uzanan etek veya elbise giyilebilir. Vucut hatlarının saklandığı Tunik tarzı kıyafetler giyilmelidir.

Seyahat tarihi itibariyle, hava sıcaklığının yüksek, 30 dereceler seviyelerinde olacağı dikkate alınmalıdır. Ancak, gezimizde deniz seviyesinden 1500 metre ve üstü bölgelerde gezileceği için serin havaya karşı hazırlıklı olunmalıdır.

İran turu için herhangi bir önleyici aşı yaptırmaya gerek yoktur.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan Gezginlerimiz zorluk yaşayabilirler.

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılmasıg gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur2un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramic şeir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara