KNLTur ile Mistik IRAN - Orta Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur ile Mistik IRAN

TUR PROGRAMI

Tur Programı:

1.gün: İstanbul – Tahran (AY)

İran, bütün ön yargıların ötesinde bir gerçeklik.. Tarihi, mimarisi, sanatı, kültür çeşitliliği, cana yakın misafirperver insanları ile İran’ı tanımak için sabah 07:00’de Istanbul Havalimanı’nda buluşup Türk Hava Yolları’nın 0930’daki Tahran seferi ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İran’ın başkenti, en kalabalık ve en büyük şehri Tahrana varışımız öğleden sonra. Yerel rehberimiz ile buluşarak konaklama otelimizin yolunu tutuyoruz. Otel girişi öncesi panoramic şehir turumuz olacaktır. Akşam üstü otele giriş ve dinlenme.

Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da otelimizde.

2.gün: Tahran – Yezd (K, AY)

Bugün Tahran’ı keşfetmeye devam ediyoruz. Tahran’da gerek şehir turumuzda gerekse yürüyüş turlarımızda, Özgürlük Anıtı, Ulusal müze, Kaçar Hanedanı’nın Avrupa’dan esinlenerek yaptırdığı Gülistan sarayı, Elmas Müzesi  göreceğimiz  yerler arasında. Gezimizin sonunda havalimanına transfer olacak ve bizi Yezd şehrine götürecek olan uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yezd’e varışımız ile birlikte bizleri alanda bekleyen aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.gün: Yezd (K, AY)

 Kahvaltı sonrasında, Zerdüştlük dininin merkezi sayılan, mimarisi ve kültürü ile UNESCO dünya mirası listesindeki Yezd’de,  Zerdüşt peygamberi Büyük Ahura Mazda adına yapılmış ateş tapınağı, Sessizlik kuleleri, Devlet Abad bahçeleri göreceğimiz belli başlı yerler arasındadır. Hemen ardından çamur ve su ile yapılmış kerpiç binaların arasında labirent gibi dolanan sokaklarda çöl mimarisi (Kanata) Su sarnıçları, (Badgirji) doğal serinletme sistemleri ile ilgili bilgi alacak ve bir medeniyet gözlemleyeceğiz. Akşam yemeğimiz ise Yezd mutfağından hazırlanmış yerel yemeklerin sunulduğu bir restoranda olacak. Konaklama otelimizde.

4.gün: Yezd – Meybod - Nain - İsfahan (K AY)

Kahvaltı sonrasında, İsfahan’a doğru yola çıkacağız. Yolda Meybod’da Buz evi, güvercin Evi ve Kervansarayı göreceğiz. Nain Kenti ziyaretimizin ardından İsfahan’a varacağız. Bir çok dünya mirasını barındıran bu şehir 16. Y.Y. Şah Abbas’ın Safevi Krallığına ve Pers İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. Şehir, özellikle Ermeni sanatkarların katkılarıyla inanılmaz güzellikte islam eserleri ile süslenmiştir. İlk durağımız Ermeni mahallesinde bulunan otelimiz. Odalarımıza yerleşip kısa bir dinlenme sonrasında akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

5.gün: Isfahan (K AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, Fransız şair Rainer’in deyimi ile “yarım dünya” Isfahan’ın güzelliğini keşfetmeye eski şehir merkezinde başlayacağız. Mimari güzellikler ve dünyanın bir çok yerinden gelen sanatçıların elinden çıkan mozaikleri ile Isfahan, şair Reiner’ı haklı çıkaracak. Selçuklu eseri olan Cuma Camii ve Sarayı, Kızlar Camii göreceğimiz yerler arasında. Ögleden sonra hediyelik alışverişi yapmak için serbest zamanımız olacak. Bu sürede, muhteşem İran halılarını inceleyebilir, pazarlık kabiliyetinizi test edebilirsiniz. Yeniden buluşmamızın ardından Şah Abbas’ın şaheserlerinden biri olan 40 Sütun Sarayı’nı göreceğiz. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği.

Dileyen misafirlerimiz ile Zayende Nehri Kıyılarında yürüyüş yaparak yerel halk ile sosyalleşme imkanı elde edebiliriz. Konaklama otelimizde.

 

6.gün: Isfahan - Pasargad - Persepolis - Şiraz (K AY)

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası hareketle İran medeniyetinin çekirdeğine doğru yola çıkacağız. Yolda eski başkentlerden biri olan Pasargad şehrinde Kral Cyrus’un anıt mezarını ve saray kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında en büyük Pers mirası olan başkentlerin başkentleri anlamına gelen Persepolis Antik Şehri’ne varacağız. Burada Antik Pers imparatorluğunun, gücünü, ihtişamını ve zenginliğini hissedeceğiz. Sonrasında yakınlarda bulunan ve Zerdüşt Peygamberi Ahura Mazda’ya ithafen dönemin Pers İmparatoru tarafından yaptırılan Nakşı Rüstem’i görmeye gideceğiz. Akşam üstü Şiraz’a varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

7.gün: Şiraz (K AY)

Kahvaltı sonrası, şairler şehri, İran’ın Paris’i gül şarap ve aşk şehri olarak adlandırılan İran’ın Kültürel Başkenti olarak bilinen Şiraz’ı gezmeye başlayacağız. 18. Yüzyıldan kalma kale, Kerimhan Camii, Şii mezhebinin kutsal türbesi ‘’ İmamzade ’’, Şair Hafız ve Şair Daadi mezarlarını ziyaret edip İran’ın en güzel pazarlarında dolaşacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

8.gün:  Şiraz - İstanbul (K AY)

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Verilecek serbest zamanda, Şiraz kentini kendimiz keşfedebileceğiz. Pazarlarda dolaşabilir, ara sokaklardaki ilginç ve gizli yerleri keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği için otelimize döneceğiz. Bu gece kısa bir gece olacak. Gece yarısı Havalimanına transfer olacak ve bizleri İstanbul’a ulaştıracak olan uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

9.gün: İstanbul

Konforlu uçuşumuz ardından sabahın ilk ışıklarında İstanbul’a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında, tatlı bir yorgunluk ile birlikte, bir başka KanulaTur, Hasan HAZIRLAR gezisinde birlikte olmak temennileri ile  ayrılıyoruz

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

$ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : ISTANBUL
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved